Şimdi Ara

Kurtlar Vadisi Pusu [12. Sezon]- (Kanal D) (2272. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
52.776
Cevap
91
Favori
1.663.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22702271227222732274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vozer

Diziyi boykot edip netten izleyen arkadaşlar. Bir reyting ölçüm firması ile anlaşmanız yoksa ve onlar tv'nize bir aparat takmadıysa zaten reyting ölçümlerinde yoksunuz. Yani gönül rahatlığı ile tv'den izleyebilirsiniz, dizinin reytingine bir katkınız olmaz.

Bu arada 2 yıl kadar önce 3000 civarı evde vardı bu alet. Yani o reyting reyting diye kıyameti koparıyorlar ya. Aslında topu topu 3000 kişiyi baz alıp tüm ülkeye genelliyorlar. O yüzden bazen kahvehanelerde, sokaklarda, forumlarda konuşulan diziler tutmadı diye kaldırılıyor.

EDIT: @Rasim Ozaman Kütahyalı da aynı şeyi yazmış. Ben yazarken biraz oyalanınca göremedim onun mesajını. Hem kendisinden hem de aynı şeyi okuttuğum sizlerden özür dilerim

Benim bildiğim o dediğiniz sınırlı sayıdaki rating ölçüm cihazları tarihe karıştı ve artık uydu üzerinden ölçüm yapılıyor. Yanlış biliyor olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FullHD

quote:

Orijinalden alıntı: vozer

Diziyi boykot edip netten izleyen arkadaşlar. Bir reyting ölçüm firması ile anlaşmanız yoksa ve onlar tv'nize bir aparat takmadıysa zaten reyting ölçümlerinde yoksunuz. Yani gönül rahatlığı ile tv'den izleyebilirsiniz, dizinin reytingine bir katkınız olmaz.

Bu arada 2 yıl kadar önce 3000 civarı evde vardı bu alet. Yani o reyting reyting diye kıyameti koparıyorlar ya. Aslında topu topu 3000 kişiyi baz alıp tüm ülkeye genelliyorlar. O yüzden bazen kahvehanelerde, sokaklarda, forumlarda konuşulan diziler tutmadı diye kaldırılıyor.

EDIT: @Rasim Ozaman Kütahyalı da aynı şeyi yazmış. Ben yazarken biraz oyalanınca göremedim onun mesajını. Hem kendisinden hem de aynı şeyi okuttuğum sizlerden özür dilerim

Benim bildiğim o dediğiniz sınırlı sayıdaki rating ölçüm cihazları tarihe karıştı ve artık uydu üzerinden ölçüm yapılıyor. Yanlış biliyor olabilirim

3- Türkiye’deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?
     Türkiye'de reyting ölçümü, Avrupa'da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen  tarafından 1989 yılından bu yana gerçekleştirilmektedir. 
    1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

(Kamuoyu, Yayın Araştırmaları ve Ölçme Dairesi Başkanlığı)

• iki tanıdık yüz geliyor bakalım hayırlısı.
  • Sonunda aradığım Tulum'u buldum. Fark bariz ortada. İşte elinde bu Tulum olan arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim.

28:16 ile 28:36. saniyeler arası olan kısımda.
    Erdal'ın Canan'ı kaçırıp tecavüz etmeden önce bir odaya kilitlediği kısım.

• Rasim Ozaman Kütahyalı kullanıcısına yanıt
    o zaman biz izlemeyelim yine tv'den bu sefer atv'nin o anda ki izleyici sayısı azalır. elbet o da pana film'e dokunur.
  • Üst üste olacak ama yukarıdaki mesajları yeni okudum.

Geçenlerde internette gezerken buldum. En azından efekt kalitesinin düşüşü hakkında fikir verir (karşılaştırma):

Link.

Bu arada:

Show TV'ye geçsin.
    Eskisi gibi 50 dk olsun.
    Yönetmen değişsin. (Osman Sınav gelseydi keşke)
    Yapımcının tabiriyle "zikir temalı" ağır abi müzikleri geri dönsün.
    Efektler şu an kötü, gelişsin.
    Bir arkadaş demişti çekim kalitesi "Huzur Sokağı" adlı dizi gibi. Doğru. Eski Vadi'nin çekim kalitesine dönülsün.
    Ortamlar eski Vadi gibi ışıldak ve doğal olsun.
    Gereksiz karakterler çıksın.
    "Racon" alemleri eklensin. Duran Emmi, Seyfo Dayı, Halo Dayı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I-C-O -- 22 Nisan 2014; 9:55:09 >
  • Beyler siz bilirsiniz bu 222. bölümün başında Polat'ın Cahit'in vurulduğu yere gittiği sahnede başlayan bir müzik var. Yardımcı olursanız sevinirim bir türlü çıkaramadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatar.Aang

Beyler siz bilirsiniz bu 222. bölümün başında Polat'ın Cahit'in vurulduğu yere gittiği sahnede başlayan bir müzik var. Yardımcı olursanız sevinirim bir türlü çıkaramadım

Bir süredir Pusu'yu seyretmediğimden o bölüme gelemedim, dolayısıyla o müziği hiç duymadım. Ama ciddi bir şekilde merak ettim.

HAAltuntas büyük ihtimâl bilir.
  • Son zamanlarda çok klasik sahneler izlemeye başladık. Artık şu elif'in kaçırılma olaylarını falan çekmeyi bıraksınlar dizi sürekli hep aynı havada gidiyor

iskender büyük dönemleri gibi olsa keşke yine...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buz Gezegen -- 22 Nisan 2014; 16:15:13 >
  • quote:

Beyler siz bilirsiniz bu 222. bölümün başında Polat'ın Cahit'in vurulduğu yere gittiği sahnede başlayan bir müzik var. Yardımcı olursanız sevinirim bir türlü çıkaramadım

Hocam eve geçtiğimde bakicam.

• Eyvallah hocam haber bekliyorum

@I-C-O
    Yine de teşekkür ederim hocam sağolasın
  • quote:

Eyvallah hocam haber bekliyorum

@I-C-O
    Yine de teşekkür ederim hocam sağolasın

Rica ederim. Ben teşekkür ederim.
  • Yeni Fragman Yayınlanmış , Eti Terbiye etmek insana benzer fln diyen kim acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brockman

Yeni Fragman Yayınlanmış , Eti Terbiye etmek insana benzer fln diyen kim acaba ?

Ahtapot dedikleri adam vardı ya o galiba.
  • arkadaşlar şu ilk vadide kumarhane baskınının olduğu bölümün ilk sahnesindeki çalan müziğin(buluşma) ordaki versiyonunu arıyorum acaba bulabilecek veya yapabilecek olan varmı acaba

http://www.youtube.com/watch?v=7WLMIEQt-IM
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

arkadaşlar şu ilk vadide kumarhane baskınının olduğu bölümün ilk sahnesindeki çalan müziğin(buluşma) ordaki versiyonunu arıyorum acaba bulabilecek veya yapabilecek olan varmı acaba

http://www.youtube.com/watch?v=7WLMIEQt-IM

Bu Tulum'lar Hint kumaşı Hint. Seninde aradığın bu değil mi? Mesajım:

Sonunda aradığım Tulum'u buldum. Fark bariz ortada. İşte elinde bu Tulum olan arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim.

28:16 ile 28:36. saniyeler arası olan kısımda.
    Erdal'ın Canan'ı kaçırıp tecavüz etmeden önce bir odaya kilitlediği kısım.

Link olarak:http://www.youtube.com/watch?v=aLepUkWZlZA

Bulan olursa haber versin.
  • efsane

• quote:

Yeni Fragman Yayınlanmış , Eti Terbiye etmek insana benzer fln diyen kim acaba ?

Sencer'e benziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: onur01

quote:

Sencer'e benziyor

Kesinlikle buda eşref bey gibi olmasın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 22702271227222732274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.