Şimdi Ara

Türkiye'nin yeni göz bebeği Akıncı taarruzi İHA hakkında her şey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hımmm Akıncı iha yapılmış hemen oyumu vermeliyim :) Her şey seçim için yapılmıyor arkadaşlar. Ülkenin de korunması gerekiyor. Bütün dünyada savunma sanayine yatırım yapılıyor. Bize has bir şey değil anlayacağınız. Hazirandan sonra 2023 e kadar seçim yok. O mantıkla bu 4 senede yapılan uçaklar, helikopterler, tanklar hangi seçim için yapılmış olacak? Yada 2023 e kadar hiç bir şey yapılmaması mı gerekiyor?
    Yalana bak, motor olarak yerli PD222 yani TEİ nin (TUSAŞ) geliştirdiği motor kullanılması hedefleniyor.Motor üretildi sertifikasyonları yapılıyor.Önceki üretim Bayraktar toplama olsada tüm ihtiyacımızı karşıladı.

Ukraynaya bile satıldı onlarda kendileri toplasaydıya hani her isteyen toplayıp üretebiliyor ya.Tabi bu tür gelişmeleri pkk işbirlikçileri ve abd mandası isteyenler beğenmez..

Bu uçak çok önemli öyleki f16 uçuşlarını azaltacak ,uçuş maliyeti f16 dan çok çok daha ucuz olacak.

Hem f16 ların görev kullanım süresi uzayacak hemde süper tasarruf edilecek.

PD222 neymiş .)
    Link:
    http://www.kokpit.aero/tei-akinci-pd-222
  • seçimler yaklaşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: AqRaMa

seçimler yaklaşıyor

Akıncı İHA İstanbul büyükşehir belediyesi tarafından mı yapılıyor, bildiğim kadarıyla yaklaşan tek seçim o?!

Laf söyledi bal kabağı, koy tabağa ye sabaha...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wi Fi kullanıcısına yanıt
    İstanbul demek Türkiye demektir kaç yaşına gelmişsin hala öğrenememişsin.

Yandaşların tüm rant kaynağı İstanbul.
    Ha tuttuğun parti gözünü kör ettiyse o ayrı tabi normal bu durum.
  • Her secim oncesi boyle ortada olmayan seyleri paylasmaniz dogru degil, her secim sozde yerli araba , yerli ucak , yerli iha naralari atanlar yerli otobusumuz temsayi isvece kaptirdiklarini niye soyleyemiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 2 Haziran 2019; 22:50:55 >
  • Hımmm Akıncı iha yapılmış hemen oyumu vermeliyim :) Her şey seçim için yapılmıyor arkadaşlar. Ülkenin de korunması gerekiyor. Bütün dünyada savunma sanayine yatırım yapılıyor. Bize has bir şey değil anlayacağınız. Hazirandan sonra 2023 e kadar seçim yok. O mantıkla bu 4 senede yapılan uçaklar, helikopterler, tanklar hangi seçim için yapılmış olacak? Yada 2023 e kadar hiç bir şey yapılmaması mı gerekiyor?

• Seçim de yok oysaki niye bu yerli arabalar, uçak gemileri vs :)

• Burada her hafta bir tane savunma sanayi haberi oluyor.Şu istanbul seçimi de bitse de seçim bik bik diyenlerden kurtulsak.3 yıl rahatlarız sonra 2022 de yeniden başlarlar 2023 e kadar seçim bik bik bik.

• İHA ve sihalar, arazi görüntüleme sistemleri sayesinde terör ve kaçakçılık kontrol altına alındı

• quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

İstanbul demek Türkiye demektir kaç yaşına gelmişsin hala öğrenememişsin.

Yandaşların tüm rant kaynağı İstanbul.
    Ha tuttuğun parti gözünü kör ettiyse o ayrı tabi normal bu durum.
    Kırık mısınız kardeş siz, tuttuğum partiyi ne biliyorsun 1, ikincisi seçimlerde kim çaldı kimin oyları eksildi kiminki çoğaldı bı dön bı daha bak, 30.000 den 10.000 e kimin oyları düştü.

Rant işine, sömürüye gelince ona bir şey diyemem, siyaset demek rant demek, bana bu ülkede o çarka girmeyen bir parti gosteremezsin.

Ben diyorum ki haberin seçimle ne alakasi Var, seçimler yeni bitti, kazanda belli, kaybeden de yenilenecek bir il var, kaldiki bu İHA projesi çok önceden planlanmış bir şey.

Neyse ben kime ne anlatıyorum, siz gerçekten akılsız, önyargılı ve kompleksi, küçük bir topluluksunuz, sosyal medyada çok yaygara yapıyorsunuz diye kendinizi bir şey sanmayin, içi boş teneke gibi dan dan dan ses çıkarmaktan başka bir şey yok...

• İlk defa önemli bir teknolojide geride değiliz. F-35'den sonra insansız savaş uçakları çok büyük rol oynayacak bu yüzden yaşanan gelişmeler ülkemiz adına umut verici. İHA'lara yapay zekayı ekleyen ülkenin insanlı savaş uçağına ihtiyacı kalmayacak. Tabii gözetleme-hedefleme sistemi, taşıma kapasitesi, dikey kalkış özelliği, havada kalış süresi gibi konuların aşıldığını varsayarak söylüyorum.
  • Wi Fi kullanıcısına yanıt
    Sekil A da goruldugu gibi hangi parti sempatizani oldugu gayet acik.

Ak trollsun. Blok

• Ulan arkadaş övünün bir şeyle de gurur duyun köstek değil destek olun, Türkiye'nin kaç tane İHA ve siha haberin varmı arkadas. sizin zihniyetinizi ben. İHA nın heykeli yapılsa daha çok sevinirsiniz siz

• caneycaney kullanıcısına yanıt
    ne alakası var, İstanbul Türkiye'nin merkezi ve en önemli şehiri ama İstanbul demek Türkiye demek değildir, seçilecek kişi sadece belediye başkanı olacak, ülkeyi yönetmeyecek.
  • lord87 kullanıcısına yanıt
    İstanbul demek Türkiye demektir diyen sn cumhurbaşkanımızdır. Cumhurbaşkanımıza karşı mı geliyorsunuz? Söyleyeli 2 sene olmasına rağmen dediğinin tam tersini hala söylemedi de. Ha belki bu seçimi kaybederse yok öyle bir şey, kim bunu söylüyorsa namussuz şerefsizdir diyebilir ama henüz demediği için son söylediği geçerli.

• 15 yılda bu notaya gelinmiş. 15 yıl sonrasını düşünemiyorum kimbilir hangi model üretilir.

• lord87 kullanıcısına yanıt
    aga siz mi hiç Türkçe bilmezsiniz?

Okuma-anlama bu kadar mı geri yani?

İstanbul Türkiye demektir cümlesinden,İstanbulun belediye başkanının Türkiye'yi yönetmesi anlamını çıkarıyorsan vay haline, boşuna uğraşıyoruz.
  • iki adet alman centrino 3.2 motoru ile guclendirilmis olacak lakin bu prototipte sanirim avusturya menseli motor kullanilmis.

Hollanda gece sensorleri , ingiliz goruntu algiyicilari ile donatilma, amerikan yapimi mk 80 sinifi bombalar tasiyip amerkan kitleri ile donatilan bombalari tasiyabiliyor.

ve yine yerli palavrasi.

Soyle dusunun. Ben A firmasi kuruyorum ve laptop uretiyorum. Icindeki islemci AMD, anakart amd uyumlu, ramler ddr4 sinifindan, hdd m2 ssd vs ...

islemci amerikan
    ana kart cin
    ram kore
    ssd japon
    metal kasa ise alman

ven ben bu toplama urune "Sungur laptop" adini veriyorum ve diyorum ki "gel gardasim benden al, yerli yapim sungur laptop" ...

alir misin?
    isi bilmiyorsan alirsin.
    lakin toplama da bile iscilik cok daha baska oluyor. isi bilen adam da ona gore aliyor.

ben ise milli diyerek reklam yapiyorum, propaganda yapiyorum.
  • bluedevil866 B kullanıcısına yanıt
    Yalana bak, motor olarak yerli PD222 yani TEİ nin (TUSAŞ) geliştirdiği motor kullanılması hedefleniyor.Motor üretildi sertifikasyonları yapılıyor.Önceki üretim Bayraktar toplama olsada tüm ihtiyacımızı karşıladı.

Ukraynaya bile satıldı onlarda kendileri toplasaydıya hani her isteyen toplayıp üretebiliyor ya.Tabi bu tür gelişmeleri pkk işbirlikçileri ve abd mandası isteyenler beğenmez..

Bu uçak çok önemli öyleki f16 uçuşlarını azaltacak ,uçuş maliyeti f16 dan çok çok daha ucuz olacak.

Hem f16 ların görev kullanım süresi uzayacak hemde süper tasarruf edilecek.

PD222 neymiş .)
    Link:
    http://www.kokpit.aero/tei-akinci-pd-222

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 3 Haziran 2019; 19:3:47 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.