Şimdi Ara

Apple hücresel veri indirme sınırını 200 MB'a yükseltti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple şimdiye kadar Wi-Fi bağlantısı olmadan kullanıcıların App Store'dan hücresel veri ile maksimum 150 MB uygulama ve oyun indirebilmelerine izin veriyordu. Bu kısıtlamadan hoşnut olmayan iPhone ve iPad kullanıcılarına şirketten iyi bir haber geldi.

Yeterli olmayabilir

Apple hücresel veri indirme sınırını 150 MB'dan 200 MB'a çıkarmaya karar verdi ve bu da sürekli hareket halinde olan kullanıcılar için iyi bir haber. Ancak günlük hayatta en fazla kullanılan uygulamalardan Twitter'ın 202,5 MB, Facebook'un ise 260 MB olması bu yükseltilen bu indirme sınırının ne denli faydalı olacağını tartışmaya açabilir.
    Apple'ın uzun bir süre önce uyguladığı bu sınırlama, kullanıcıların yanlışlıkla mobil hatları üzerinden büyük boyutta oyun veya uygulama indirerek yüksek fatura ödemelerinin önüne geçmeyi amaçlıyordu. Ancak günümüzde mobil internet tariflerinin, geçmişe oranla makul seviyelere inmesinin, şirketin bu düzenlemeyi yapmasında rol oynadığını söylemek mümkün.

• Şimdi bu sınırlama hiçbir şekilde aşılamıyor mu jailbreak hariç ? Varsayılan olarak kapalı mobil veri ile indirmeyi, paketi çok olan, hediyesi olan dışarıda indirme yapmak isteyen kullanır. Bu ne saçma kısıtlama.

• Apple koklattin be mobil veriyi, koy düğmeyi istediğimiz gibi indirelim

• Belki wifi kullanmıyorum, mobil veri olarak indirmek istiyorum. Ne saçma bir önlem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu Facebook’un güncellemelerine anlam veremiyorum. Kimi zaman 300 MB seviyesini aşıyor. Hayır güncelliyorsun değişen bir şey de yok. Ne yapıyorsun da 300 MB oluyor belli değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanıcının isteğine bırakılmalı bu iş bence, kişi sadece mobil paket kullanıyor olabilir.
  • Apple diyoki, sen mobil verini kullanma ben kullanıcam.
    iphone boştayken bile trafik yapıyor.

• Gereksiz bir kısıtlama, kullanıcı koruyacağım vs diyorsada açılıp kapatılabilir olmalı

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Güncellemesi 300 MB değil. Facebook isterse 1 kilobaytlık değişiklik yapsın uygulama boyutu 300 MB ise güncellemek için uygulamayı tam haliyle indirirsin.

• Allah razı olsun.

Bu arada isyan edenler akn kaldırılması için isyan eden grup gibi bir organizasyon patlatın Cupertino'ya kadar yürüyüşte bulunun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 1 Haziran 2019; 21:52:4 >
  • Yaşadığım ülke de böyle bir kısıtlama yok. Ülkelere özgü bir durum mu ?

• Sağol Apple...

• 2 gblık oyunu 10 dk da idirdim türktelekom ile xaomi cep telefonuna ne sayıklıyor bu appel bu zamanda. malın parasını vereyim ama istediğim gibi kullanamayayım bu ne saçmalıktır.:(

• Bunun bi bugu var indir dediğiniz anda saati ileri alırsanız istediğiniz boyutu mobil internetten indirebilirsiniz ayrıca bu apple ne karışır benim netime ona ne istediğim gibi kullanırım iphone 8 plus kullanıyorum bu arada

• Tek tusla tum islemci yamalarini pasif yapip performansi tavan yapar

• Ne kadar düşünceli bir firma baksanıza, kalan böbreğimizi de hücresel veriye kaptırmamamız için uğraşıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shoresh -- 1 Haziran 2019; 23:47:14 >
  • Ios kullanmadığıma bir kez daha şükrettirdi bu haber

• Amerika da falan sınırsız mobil veri paketi var operatörler de 4g 5g yüksek hızlar falan diyorsun kalkmış 200 mb limit ne harbi la

• quote:

Orijinalden alıntı: KızgınHokkabaz

Yaşadığım ülke de böyle bir kısıtlama yok. Ülkelere özgü bir durum mu ?
    Hangi ülkede yaşıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Hangi ülkede yaşıyorsunuz?

Alıntıları Göster
    İsviçre.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.