Şimdi Ara

Bir Reddit kullanıcısının MacBook Pro'su bomba gibi patladı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Akıllı telefonların ve benzeri mobil cihazların yanma, patlama gibi vakalarla gündeme gelmesi çok da yabancı olduğumuz bir durum değil ancak bu defa yaşanan tatsız olayın baş kahramanı bir cep telefonu veya tablet bilgisayar değil; Apple'ın dizüstü bilgisayarlarından MacBook Pro.

White Panda ismindeki bir Reddit kullanıcısı, sahip olduğu MacBook Pro'nun geçtiğimiz salı görünen herhangi bir sorunu olmadığı halde, günlük kullanım esnasında bomba gibi patladığını dile getirdi. Detayları Reddit ve Twitter hesapları üzerinden paylaşan White Panda, ayrıca cihazın patlama anından yaklaşık 2 dakika sonra çekmeye başladığı videoyu da paylaştı.

"Bugün MacBook'um günlük kullanım esnasında patladı. Evimde bazı hasarlara yol açmış olsa da neyse ki hiç kimse yara almadı . Çok daha kötüsü de olabilirdi. İyi ki o an uçakta değildim. "

White Panda, MacBook Pro'sunun patlama anı ile ilgili “Tıpkı birinin içeriye el bombası atması gibiydi." benzetmesinde bulundu. Cihazının her iki yanından da dumanlar yayıldığını ve tüm evinin duman altında kaldığını dile getirdi.

Kucağında duruyorken dumanlar saçmaya başlayan bilgisayarını hızla yere atan kullanıcı, yanan bilgisayarın evinin parkelerine zarar vererek maddi hasara sebep olduğunu da belirtti.

Neyse ki hasar yalnızca bununla sınırlı kalmış ve evde bulunan hiç kimse zarar görmemiş. Geçmişte benzer olaylar yaşayan başka MacBook Pro kullanıcıları olmuş olsa da umarız bir daha hiçbir kullanıcı zarar görmez.

• Tazminat davası başvurusu için hazırlıklar başlamıştır :)

• Benim anlamadığım Reddit kullanıcısı olunca ne oluyor? DH kullanıcısı diye haber paylaşanı ben hiç görmedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AirSupport kullanıcısına yanıt
    Reddit kullanıcısi deyip Twitter’e bağlantı vermişler zaten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni nesil MacBook almamak icin bir sebep daha

• Sahte batarya ve/veya şarj aleti kullanmış olabilir mi acaba? Genelde patlamaların arkasından sahte ürün kullanımı çıkmakta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CIA'in izleme çipi farkedildiğini düşünüp kendini yok etmiştir :D

• İşte apple'ın kalitesi. Hem pahalıya laptop sat hem de patlasın. Güvenli güvenli deniyor ama can güvenliği bile yok.

• Zamaninda Samsung'un Note 7 olayina kahkahayla gulen isheep'ler acaba simdi kendinlerine de kahkahayla gulecekler mi bakalim ? :-D

• Ben de takıldım Reddit kullanıcısı kelimesine.İnsanları niye ötekileştiriyorsunuz ki? "İnternette bir kullanıcının..." yazılabilirdi.

• Olay, şahıs Reddit kullanıcısı olduğu için haber değeri taşıyor sanırım?
  • Adam tazminatıyla daha üst bit konfigürasyon alacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aha Donanımhaberlilere gün doğdu

Kutsalımız olan Huawei ve Şayomi kullanın

• kac kere el bombasi patlamasi görmüş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.