Şimdi Ara

Gigabyte yeni X570 anakartlarını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• AMD’nin yeni Ryzen serisi işlemciler ve X570 çipsetini duyurmasının ardından anakart üreticileri de birbiri ardına uyumlu serilerini tanıtmaya başladı. MSI’ın ardından Gigabyte da yeni X570 çipsetli anakart serisini duyurdu.

Gigabyte X570 AORUS özellikleri

Gigabyte X570 AORUS adını alacak yeni seri PCIe 4.0 uyumu ile dikkat çekiyor. Böylece en verimli bant genişliği elde ediliyor. Serideki her ATX kartı dijital güç tasarımlarında en az 14 güç fazı barındırıyor. Anakartlar daha dengeli bir akım sağlamak için PowIRstage veya DrMOS ve farklı MOSFET'lere yer veriyor.

Ayrıca Bkz.Asus dünyanın ilk 240Hz taşınabilir monitörünü duyurdu

Yeni seride Q-Flash Plus teknolojisi de güncellenmiş. Bu en yeni sürümde kullanıcılar bir işlemci, bellek, grafik kartı takmadan veya bilgisayarı açmadan bile BIOS'u kolayca güncelleyebiliyor. Ayrıca anakartlar WiFi 6 802.11ax kablosuz standardıyla 2.4Gbps'de ultra hızlı bağlantı sağlıyor

Yeni anakartlar aşırı ısıya karşı M.2 termal koruma, fan gürültüsünün desibel seviyesini ölçen sensörler ile birlikte Smart Fan teknolojisi, GIGABYTE Ultra Durable dayanıklı bileşenler seride öne çıkan unsurlar.

Serinin amiral gemisi X570 AORUS XTREME anakartı. Modelde 70A'ya kadar 16 fazlı dijital güç tasarımı, en güçlü VRM soğutması için doğrudan dokunuşlu ısı boruları, yaprak tasarımlı ısı dağıtıcı, Infineon dijital güç tasarımı gibi özellikler yer alıyor. Yeni Gigabyte X570 AORUS anakartlar kısa süre içerisinde piyasaya sürülecek.

• Bakın Amd'nin herhangi bir 2 ya da 3.nesil Ryzen işlemcisini alıp 3xx, 4xx, 5xx anakartlarına takıp kullanabiliyorsun ama rakibine bakıyoruz yok 1151, yok 1155, yok 2011, yok 1156, yok 2066 bu ne arkadaş işim gücüm yok birde bunun hangi soket hangi işlemciye denk geldiğine mi bakacağım arkadaş.
  • Gigabyte bazı önceki çipsetlere de pcie 4.0 güncellemesi vereceği gibi bir haber vardı. Nedir ne değildir?

• interwap kullanıcısına yanıt
    Bendeki b450 anakarta ryzen 3 için olan bios updateni yaptığımda pci e seçeneklerine gen 4 yani 4.0 da geldi. Ama ryzen 3 bir işlemci takmadan gerçekte ne kadar işe yarayacağını bilemeyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakın Amd'nin herhangi bir 2 ya da 3.nesil Ryzen işlemcisini alıp 3xx, 4xx, 5xx anakartlarına takıp kullanabiliyorsun ama rakibine bakıyoruz yok 1151, yok 1155, yok 2011, yok 1156, yok 2066 bu ne arkadaş işim gücüm yok birde bunun hangi soket hangi işlemciye denk geldiğine mi bakacağım arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 28 Mayıs 2019; 23:26:47 >
  • Anakarttaki x570 chipset fan ile mi soğutuluyor? Fansız tasarım görmek istiyorum.

• Hocam x570 malesef ryzen 1 işlemci takamıyoruz, desteklemiyor. Yoksa güzel bir x570 anakart alıp bir süre ryzen 1600x ile idare edip, sonra ryzen 3 bir işlemciye geçmek isterdim. Her ne kadar erken olsada anakartımın ryzen 3 ile düzgün çalışmayacağını düşünüyorum.
  • YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt
    Fan olayı iyi aslında ben sevdim bunu açıkcası hem anakart daha serin olacak hem M.2 ler daha serin tutulacak performansını daha uzun süre koruyabilecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Hocam x570 malesef ryzen 1 işlemci takamıyoruz, desteklemiyor. Yoksa güzel bir x570 anakart alıp bir süre ryzen 1600x ile idare edip, sonra ryzen 3 bir işlemciye geçmek isterdim. Her ne kadar erken olsada anakartımın ryzen 3 ile düzgün çalışmayacağını düşünüyorum.
    Evet hocam şimdi baktım da yokmuş bu biraz saçma olmuş bence.

• Son aldigim Gigabyte amiral gemisi anakart bozuk cikinca Gigabyte Turkiye'nin beni surundurup bozuk anakarti ikinci el ayni anakartla degistirdiklerinden beri ustune para verseler Gigabyte almam, cevreme de onermem. Bu durumu Gigabyte USA, Gigabyte Japonya gibi uretici birimlerine sikayet etmemden de birsey cikmamisti, hep Gigabyte Turkiye'ye yonlendirmislerdi. Yurtdisi forumlarda da benzer sikayetler goruyorum, bircok kisi cok mecbur kalmadikca Gigabyte urunlerini tercih etmiyor.

• B450 ile neden düzgün çalımasın ?

B450 çipset, seneye çıkacak olan 4000 serisine bile destek verecek.

Gigabyte yeni X570 anakartlarını duyurdu
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Hocam ben chipsete değil gigabyte a güvenmiyorum. Son verdikleri 4 bios ta oc ayarlarım yemiyor. Daha iyiye gideceği yerde saçmalamaya başladı.

• Marka ile ilgiliyse bir şey diyemem. Gigabyte hakkında çok şikayet var gerçekten.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Bakalım ryzen 3 bir piyasaya çıksın, benim anakartımdan olanlar test etsin, memnun olurlarsa sadece işlemci değiştiririm. Yok performans ve stabilite sıkıntıları olursa, anakart + işlemci için bütçe ayarlamaya çalışacağım. X570 ryzen 1 desteklese idi, bu sefer önce amiral gemisi bir anakart alıp idare edip, işlemciyi sonra değiştirmeyi düşüniyordum. Bu sefer paraya kıyıp amiral gemisi ya da amiral gemisi özelliklerinden az kırpılmış bir anakart alacağım.

• kraix kullanıcısına yanıt
    İsteyen fanı kendisi taksın. Zamanla fana toz girip ses yapmasındansa pasif soğutmalı model seçerim daha iyi.. 2 ısınma sorunu da kalmadı pek. Kasa içi havalandırma yeterliyse başka da ek gürültü mümkünse istemiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.