Şimdi Ara

Kurucuları arasında bilgisayar mühendisi yok! Narcade

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TOGED işbirliği ile hazırladığımız Türkiye'nin üreten genç beyinleri Türk Oyun Stüdyoları serisi devam ediyor.

Bu videoda konuğumuz Narcade ekibi. Geliştirdikleri oyunları dünya oynuyor bizim ise bu süper ekipten yeni haberimiz oluyor :) 

• Başarı değilde nedir peki? Saçma sapan cümleler kullanıp insanların hayal güçlerini, içlerindeki enerjiyi söndürmeyin.

Steve Jobs bugün Apple, Next ve Pixarı yarattıysa mühendis olduğundan değil ki (kendisi lise mezunudur) tasarım, yaratıcılık ve pazarlama özellikleri ve Steve Wozniak gibi bir arkadaşa sahip olması sayesinde oldu.
  • Başarılarının devamını dilerim.

• Hocam saçlar noldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde olsa....

Yok bu bizdeymiş zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wi Fi -- 27 Mayıs 2019; 19:19:31 >
  • Kurucuları arasında bilgisayar mühendisi yok! :( Bunu bir başarı olarak göstermek türkiye'nin acizliğini anlatıyor aslında.

• Eğitim konusundaysa, sonuna kadar katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: LaciRomantik

Kurucuları arasında bilgisayar mühendisi yok! :( Bunu bir başarı olarak göstermek türkiye'nin acizliğini anlatıyor aslında.
    Başarı değilde nedir peki? Saçma sapan cümleler kullanıp insanların hayal güçlerini, içlerindeki enerjiyi söndürmeyin.

Steve Jobs bugün Apple, Next ve Pixarı yarattıysa mühendis olduğundan değil ki (kendisi lise mezunudur) tasarım, yaratıcılık ve pazarlama özellikleri ve Steve Wozniak gibi bir arkadaşa sahip olması sayesinde oldu.
  • Bilgisayar mühendisinin işi oyun yazmak değildir.
    Ama bu yazıyı yazanın bu bilgiye sahip olması (en azından öğrenmesi) gerekirdi. Belki biraz titrer kendine gelir de doğrusunu yazar diye umalım.

• asenler kullanıcısına yanıt
    2019 yılının en gereksiz mesajı olmuş... Oyun geliştirebilecek için uyduruk tr üniversitelerinin 4 yılda sunduğu eğitimin çok ötesinde bir bilgi birikimine sahip olmak gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetg

2019 yılının en gereksiz mesajı olmuş... Oyun geliştirebilecek için uyduruk tr üniversitelerinin 4 yılda sunduğu eğitimin çok ötesinde bir bilgi birikimine sahip olmak gerekir.
    Anlaşılan bu konudaki bilgi eksikliği çok yaygın. Hadi bu kabul edilebilir ama araştırmamak, öğrenmemek çok daha vahim bir durum.
    Bilgi edinme konusunda zorluk çekenler(!) için çok kısa bir özet geçeyim:
    Bilgisayar mühendisliğinin ana konusu, işletmelerin verimli çalışabilmesine yönelik olarak gerekli donanım ve yazılım ortamını sunmak ve geliştirmektir. Bir anlamda, teknoloji ile işletme çalışanları arasında bir arayüz oluştururlar ki bu ortamda, ihtiyaç duyulan donanım ve yazılım araçlarının geliştirilmesi ve etkin kullanımı mümkün olsun. Böylece donanım ve yazılım-(genelde programcılar diye bilinir) çalışanları kendi uzmanlık alanlarında ürünler üretebilirler.
    Sonuçta, oyun olarak adlandırılan yazılımlar PROGRAMCILAR tarafından hazırlanır.
    Bilgisayar mühendisleri de uzmanlık alanlarına bağlı olarak program, oyun vs. yazabilirler. Ama her programcı ya da oyun yazılımı hazırlayan bilgisayar mühendisi değildir.

• Oyun hangi oyun vide izleyemiyorum

• ben mobilden oyun oynayanları anlamıyorum
  • Dünyada işini iyi yapana belli bir seviyeye ulaşmış kişilere mühendis deniyor. Sadece Türkiyede mühendislik belgeye bağlı. Bu yüzden yetenekli insanlar sıyralamıyor ezberciler piyasayı süpürüyor.

• SATANIST kullanıcısına yanıt
    Ön kısım sırma saçlı arka taraf kabak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Old Mac New Clip

ben mobilden oyun oynayanları anlamıyorum
    modernlik

• swat882 kullanıcısına yanıt
    Asil steve yaraticilik ve pazarlama isleriyle ilgilenmis hocam. Woz daha cok teknik konularda yardimci olmus.

• Afferim size

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cmfalper kullanıcısına yanıt
    Hocam adam da öyle demiş zaten forumda ciddi ciddi kimse mesajları okumuyor galiba
  • mühendis değiller ama adamların kafası çalışmış yapmış
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.