Şimdi Ara

Intel Core i9-9900KS tüm çekirdekleri 5GHz seviyesinde çalıştırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Computex 2019 fuarının başlamasına çok az bir süre kala Intel ilk bombayı patlattı. Oyun odaklı en hızlı işlemci olarak lanse edilen Intel Core i9-9900K modeli şimdi çok daha hızlı bir versiyona sahip oldu.

Intel Core i9-9900KS neler sunuyor?

Intel Core i9-9900KS adındaki yeni işlemci yine 8 çekirdekli ancak en önemli farkı tüm çekirdeklerin 5GHz seviyesine ulaşması. Orijinal işlemcide 5GHz seviyeleri sadece tek çekirdekte görülebiliyordu.

Ayrıca Bkz.Snapchat çalışanı kullanıcıları gizlice takip etti

Intel tanıtım esnasındaki kısa bir sunumda Windows Task Manager üzerinden yeni işlemciyi gösterdi ve işlemcinin tüm çekirdeklerinin 5GHz seviyesine çıktığı bizzat da görülmüş oldu. İşlemcinin temel hızı ise 4GHz seviyesinde.

Intel Core i9-9900KS işlemcisi yarın yapılacak olan açılış konuşmasında detaylara kavuşacak. Özellikle tüm çekirdeklerin 5GHz seviyesinde çalışmasının termal tasarım gücüne nasıl etki edeceği merakla bekleniyor.

• Erdi Özüağ'a canımız kurban, zaten o olmasa takip de etmem siteyi, eminim ki canını dişine takmış koşuşturuyordur Erdi abi... Yine de her şeyi tek kişinin üzerine yüklemek doğru değil, hızlıca tanıtılan işlemcilerin olduğu, yorum yapılmamış bir haber filan yapılır. Ardından Erdi abinin detaylıca yorumlaması ile bir video yayınlanır
    Computex 2019 u canlı izledim 3700X model isimli 65watt tdp ile muazzam bir işlemci yapmışlar
    8C/16T 3.6 ghz base 4.4ghz boost 36mb total cache
    IPC olarak i9 9900k dan %1 daha yavaş
    Fiyat olarak 200 usd civarı daha ucuz olacapı belirtildi.
    Eğer %10 civarı bir hızaşırtma potansiyeli var ise intel i hemen cevap vermek zorunda bırakacak bu işlemci.
    Kazanan biz son kullanıcılar olacağız
  • Yanında delid kiti ve Corsair H150i hediye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ9 9900K zaten bu hızlarda çalışabiliyor sorunsuz..

• Şeyi hatırlattı bu bana 9000 serisi FX işlemcileri AMD nin tüy dikme hamlesiydi :)

• Model isimlendirmesinde üçüncü ve dördüncü harflerin gelişini dört gözle bekliyorum. Özellikle dördüncü harf.

• benchmark testlerinde
    %00.01 fark yapıyormuş hemen alalım yani :D

• 9900K SLX de gelecek yakında :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 27 Mayıs 2019; 9:52:24 >
  • Ryzen 3000 tanıtılalı 4 saat oldu, halen haber yapılmamış...
    DH UYUMA! (Slogan atar gibi okuyunuz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 27 Mayıs 2019; 14:2:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Ryzen 3000 tanıtılalı 4 saat oldu, halen haber yapılmamış...
    Erdi Özüağ şu an Tayvan da AMD dahil bir çok firmanın lansmanları için koşturuyor, bir ara derleyip en ince ayrıntılarına kadar haber yapacaktır. Üstün körü haberlere gerek yok, nasıl olsa tanıtılan ürünler yarın raflarda yerini almayacak.
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    sonra da slx-k :D

• damn2u kullanıcısına yanıt
    Erdi Özüağ'a canımız kurban, zaten o olmasa takip de etmem siteyi, eminim ki canını dişine takmış koşuşturuyordur Erdi abi... Yine de her şeyi tek kişinin üzerine yüklemek doğru değil, hızlıca tanıtılan işlemcilerin olduğu, yorum yapılmamış bir haber filan yapılır. Ardından Erdi abinin detaylıca yorumlaması ile bir video yayınlanır

• Off ona birde sıvı nitrojen alıp sıcaklığı mutlak sıfıra indireceksin vereceksin gazı olacak 7-8GHz

• quote:

Ryzen 3000 tanıtılalı 4 saat oldu, halen haber yapılmamış

Computex 2019 u canlı izledim 3700X model isimli 65watt tdp ile muazzam bir işlemci yapmışlar
    8C/16T 3.6 ghz base 4.4ghz boost 36mb total cache
    IPC olarak i9 9900k dan %1 daha yavaş
    Fiyat olarak 200 usd civarı daha ucuz olacapı belirtildi.
    Eğer %10 civarı bir hızaşırtma potansiyeli var ise intel i hemen cevap vermek zorunda bırakacak bu işlemci.
    Kazanan biz son kullanıcılar olacağız

• quote:

Ryzen 3000 tanıtılalı 4 saat oldu, halen haber yapılmamış...
    Haberlerihttps://www.guru3d.com/ takip edebilirsiniz. Tek geçerim.
  • Performans anlamında intel biliyorum güzel olacaktır. Fakat fiyat ve soğutma konusunda ne yapacağız. Amd nin zen 2 mimarili işlemcilerine nasıl atak yapcaksın intel özellikle fiyat konusunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TorwaK

Haberlerihttps://www.guru3d.com/ takip edebilirsiniz. Tek geçerim.

Alıntıları Göster
    Guru3d, wccftech ve anandtech gibi yerleri zaten takip ediyorum :) Telefon konusunda da GSMArena'nın sıkı bir takipçisiyim

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    slx den sonra slx 16 ie var atlamayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tokatli6061

slx den sonra slx 16 ie var atlamayalım
    Ona daha var, o bahsettiğin 14nm+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ gelince çıkacak
  • amac?

• quote:

Orijinalden alıntı: spenx01

amac?
    öylesine knk
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.