Şimdi Ara

Bu kulaklık sizi dünyadan koparacak 'Razer Hammerhead ANC incelemesi'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Razer’ın Hammerhead serisi derin bass sesleriyle bilinen bir seri, tizleri de gayet iyiydi, tabiri caizse dup tıs dup tıs kulaklıklarıydılar. Tek sürücü doğal olarak öyle her frekansa inip çıkamadığından mid’lerden, vokal seslerden fedakarlık ediliyordu. Hammerhead ANC ise bas ve tiz için ayrı ayrı sürücülere sahip bir kulaklık ve şimdi vurucu noktalara geliyoruz, Tip üzerinden bağlanıyor, kendi DAC’ına sahip ve aktif gürültü engelleme özelliği var.

Razer’ın tematik siyah-yeşil kutusundan ki kaliteli bir kutu yapmışlar, kulaklığın kendisi, kullanılası bir taşıma çantası ve kulaklık uçları, tipleri çıkıyor. Small, Medium ve Large tipler bunları görmeye alışkınız, hangisi kulağınıza uyarsa ama özel bir set daha var kutuda.

Comply T-500, premium, köpük benzeri yapılı tipler önce bunlar kulağa sığmaz dedirtiyor ama şekil alan yapıları sayesinde kulağa tam oturuyorlar, ses izolasyonları da silikon tiplere göre bambaşka bir seviyede. Ne kadar temizlerseniz temizleyin dışarıdan kirli görünüyorlar, kir tutmaya daha müsaitler zaten ama işlerini yapıyorlar, ülkemizde de bir seti yaklaşık 100TL olan premium şeyler bunlar.

Alüminyum hazneler. Açık ve net, çok kaliteliler, soğuk metal hisleri gerçekten iyi, kulakiçi bir kulaklıkta uzun zamandır böyle bir kaliteyle karşılaşmamıştım. İlk etapta, elimde ağır gibi geldiler bana ama kulaktayken normal bir kulaklıktan farkı yok, konforlu, saatlerce kullanabilirsiniz.

Boyun kısmı da uzun geldi açıkası ama kulağınıza oturma şekli itibarıyla herhangi bir yerle temas etmiyor. Metal malzemenin tek eksisi kolay çizilebiliyor oluşu, çanta bu yüzden var, çantayla taşımakta fayda var. Dışa bakan tarafında bağıra bağıra buradayım diyen Razer’ın üç başlı yılan simgesi bulunuyor , yeşil renkli LED aydınlatmalılar bunlar ve renk ayarı veyahut kapatma gibi bir seçeneğiniz yok.

Gün ışığında göz almıyorlar tabii ama belirginler, karanlıkta ise gördüğünüz gibi. Ben aydınlatmayı, RGB’yi, şatafatı severim ama dediğim gibi kapatılabilmeliydi.

Kablonun kontrolcüye kadar olan kısmı silikon, geri kalanı kumaş kaplı. İdeal uzaklıkta bir mikrofon ve daha yakında olabilirdi dediğim bir kontrolcü var. Bu kontrolcü de metal malzemeden, yine gayet hoş, gayet kaliteli. Sesi kıs yükselt, oynat, durdur, aramayı kabul et ve bitir yapabiliyorsunuz, butonların sertliği biraz alışmayı gerektiriyor.

Kablosu konusunda, tamam silikon kısmı normal, yeterince sağlam hissettiriyor, kontrolcüden itibaren kumaş kaplı, o da güzel, ince olduğu için kıyafetlerinizin altında geçirseniz dahi hissettmiyorsunuz pek, buraya da artı puan verdim ama Tip C arabirimine bağlandığı eklem çok zayıf hissettiriyor, yeterince sağlam bir boğaz yapmamışlar, çıt diye kırılmaz ama ben burayı bir şeyle sağlamlaştırmazsam içim rahat etmez.

Teknik detaylar. Çift sürücülüler, bir tane dinamik bir tane dengeli armatür. 20Hz-20kHz frekans aralığına, 32ohm empedans değerine ve 110dB hassasiyete sahipler. Mikrofon ise 100Hz-10kHz frekans aralığında, yönsüz bir mikrofon. Hammerhead ANC’nin üzerinde bir ses yongası, bir DAC, yani dijitalden analoğa dönüştürücü var, 24-bit 96khz destekli.

Ben de hem Spotify üzerinden 320kbps hem de ücretsiz kaynaklardan temin ettiğim 24-bit 96khz 2598kbps’a kadar parçalarla test ettim kulaklığı.

Maksimum sesi, maksimum sesi iyi diyebileceğim düzeyde, kulak çınlatacak düzeyde değil kesinlikle, maksimum seste distorsiyon sıfır. Genel ses profili dengeli gibi, değil gibi, tizleri için vay be harika diyemem ama iyiler hani, cılız değiller, detaylılar, basslar genel olarak eh işte, derinlikleri iş görür ama vuruculukları benim gibi bass seven birini kesinlikle doyurmadı.

Mesela bu kulaklıkla Rock dinlenir, sesler yeterince net, detaylar da aynı şekilde. Sahnesi ve yön hissiyatı iş görür ama daha ucuza kesinlikle daha iyilerini gördüm. Tizler yorucu değiller ama mesela davullar için sanki bir tık daha bass olsaymış diyorsunuz. Metal parçalara da uygun olduğunu düşünüyorum, elektro gitar ve solistin sesi gayet güzel ayrışıyor. Trap ve Rap parçalar da dinlenmesine dinlenir, net bir ses veriyor sonuçta ama işte basslar keyifli değil.

Enstrümental parçalarda, film müzikleri gibi mesela, tok tınıları bunlarda da arıyorsunuz. Kayıpsız parçalar dinlerken Poweramp kullanıyorum ben, tavsiye ederim, kendi ekolayzır ayarlarımı yaptım ve evet, 31-62Hz bantlarına yaptığınız ayarlara tepki vermiyor, tok sesler aynı düzeyde kalıyor ama tizlere tepki verdi, Rock parçalar için daha keyifli bir hale getirebildim, hah şimdi oldu dediğim güzel tizleri alabildim.

Mikrofon önemli, isterseniz hemen dinleyelim. (Örnek kayda videodan erişebilirsiniz)

Ses yalıtımı konusu çok önemli, müzik dinlemeyi gerçekten seviyorsanız müziğin sizi ortamdan ayırması gerek diye düşünüyorum. Diğer tipler, uçlar da başarılı ama bu Comply uçlarla beraber gayet iyi bir izolasyon elde ediyorsunuz, biraz müzik açtığınızda yok oluyor her şey, beni fazlasıyla memnun etti, hem de aktif gürültü engelleme açık bile değilken.

Kulakiçi bir kulaklıktan, küçücük bir yongadan böyle bir performans beklememiştim açıkası, kontrolcüsünden açıyorum, müzik açmasam bile metrobüste, metroda dip sesleri baya baya törpülüyor, konuşma seslerini de hayli kırıyor, üstüne müzik de açında öyle bir ortamda bile müzikle başbaşa kalıyorsunuz, benim bir editör olarak tercihim Sony WH-1000X mesela, bunda da aynı özellik var ama Razer Hammerhead ANC, bu kulaklık ses kalitesi için falan değil, sırf bu yüzden alınır.

Razer Hammerhead ANC. Bu videonun çekildiği tarih itibarıyla fiyatı 99 dolar, 100 dolar diyelim biz ona. Haznelerdeki malzeme kalitesi çok iyi demiştik, plastiğe göre çizilmeye açık ama çantasıyla kullanırım, o kaliteyi yaşarım ben. Eklem noktası dediğim gibi bana dayanıksız geldi ama birkaç modifikasyonla, biraz da dikkatle aşamayacağım bir şey değil. Ses profili tiz ve midlere odaklı, detaylı ve iyi ayrışıyor, hangi türlerde ne performans veriyor zaten belirttim. Aktif gürültü engelleme boyutuna, klansmanına göre, bunu vurguluyorum, elbette çok daha pahalı, daha iyi kulaküstü, kafaüstü kulaklıklar var bu konuda ama beklentilerimin ötesinde bir performans verdi.

Özetle şöyle sıralayalım, dinlediğiniz müzik türleri uyuşuyorsa, kaliteli tizleri midleri seviyorsanız, telefon görüşmeleri için iyi bir mikrofon istiyorsanız, 3.5mm jack’ınız yoksa telefonunuzda, aktif gürültü engelleme de olmalı, iyi olmalı diyorsanız rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir kulaklık olmuş.

• Ses için bir kötü diyorsun bir çok iyi diyorsun anlamadım ki ???

Maksimum sesi, maksimum sesi iyi diyebileceğim düzeyde, kulak çınlatacak düzeyde değil kesinlikle, maksimum seste distorsiyon sıfır. Genel ses profili dengeli gibi, değil gibi, tizleri için vay be harika diyemem ama iyiler hani, cılız değiller, detaylılar, basslar genel olarak eh işte, derinlikleri iş görür ama vuruculukları benim gibi bass seven birini kesinlikle doyurmadı..

Kulakiçi bir kulaklıktan, küçücük bir yongadan böyle bir performans beklememiştim açıkası, kontrolcüsünden açıyorum, müzik açmasam bile metrobüste, metroda dip sesleri baya baya törpülüyor, konuşma seslerini de hayli kırıyor, üstüne müzik de açında öyle bir ortamda bile müzikle başbaşa kalıyorsunuz, benim bir editör olarak tercihim Sony WH-1000X mesela, bunda da aynı özellik var ama Razer Hammerhead ANC, bu kulaklık ses kalitesi için falan değil, sırf bu yüzden alınır.

• blacksss kullanıcısına yanıt
    A mı dim B mi dim
  • Sanırım arkadaşın bazı psikolojik problemleri var.

• blacksss kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

maksimum ses konusundaki yorum oldukça açık, ses yüksek ama kulak çınlatacak düzeyde değil. Tizlerde kristal berraklığı diye bir tabir vardır, "vay be harika değil" kısmı tizlerin ne düzeyde olduğunu anlatmak için tercih ettiğim bir kullanım, şaşırtacak bir performans değil yani ama bu aynı zamanda tizlerin cılız olduğu anlamına da gelmez. Özetle tizlerden uç sonuçlar değil iyi bir performans aldım, aradaki düzey farkını vurguluyorum özellikle. Derinlik ve vuruculuk farklı şeylerdir mesela, "derinliği" kaç Hz'e inebildiği şeklinde yorumlayabilirken "vuruculuğu" tiz ve mid'lerden ayrışıp ne kadar öne çıkabildiği şeklinde tanımlayabiliriz; kelime seçimleri bilinçli arkadaşlar, okurken de benzer bir bilinçle okumak gerek.

"...bu kulaklık ses kalitesi için falan değil, sırf bu yüzden alınır." cümlesini biraz daha açmak gerekirse "...ses kalitesi bir kenara, ses kalitesini bulursunuz başka kulaklıklarda ama özellikle aktif gürültü engelleme başka bir şey, bunun için alınır"

İncelemeyi baştan sona okumamış/izlememiş olabilirsiniz, bağlam içerisinden paragraflar içerisinden değerlendirme yaparsanız anlamlı gelmeyebilir.
  • Tip c bağlantısını kullanıyormuş. Peki iPhone da kullanmak istersek nasıl yapabiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ben 1more triple driver kulaklığımdan çok memnunum. Ses ürünlerini işi sadece o olanlardan almak gerekir.

• Hepsiburada da artık meelectronic kulakliklarda satılmaya başlanmış inceleme yaparsan çok iyi olur admincigim..ben bir çok kulaklık denedim me de ne varsa hiçbiri tatmin etmedi bu yeni modelleri bı uzmandan dinlenen lazım merak ettiğim model 300 civarı olan ama digerleride olabilir topraam

• Bu kulaklıklarda bilgisayara takınca mikrofonu aktif oluyor mu ?
  • 100 dolar buna verene kadar sennheiser cx alınır
  • Güzel inceleme olmuş, diline sağlık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xiaomi Airdots Pro alınır o parayla Aktif gürültü azaltma üzerine de kablosuz ve 1 saatte şarj olup 10 saat de müzik dinlenebiliyor yazıyor, süresi ne kadarı gerçek bilinmez ama denemek lazım.

• Guzel inceleme

• Her ne kadar Dinamic Driver ve Balanced Armature'den oluşan Hybrid bir kulaklık olsa da, bir Ostry KC06 kadar müzikal çalacağını zannetmiyorum. Ki fiyatına bakınca cidden klişe geliyor. Kulaklık elbet birçok kişinin ilgisini çekmiştir ama dediğim gibi, bu fiyata bir sürü IEM var ve hepsi Hammerhead'den daha teknik, daha müzikal çalıyordur. Ben Hammerhead V1'in sahnesini sevmemiştim. Dar ve sığdı. Uzağa konumluydu. Deneme imkanım olmuştu neyseki. Almayı düşünen varsa, şimdiden Ostry KC06 / KC06A'ya bakmalarını tavsiye ediyorum. Onların Fit'i, kulağa oturuşu ve konforu çok daha iyi olacaktır.

Kulağınıza ve ellerinize sağlık inceleme için.

• Şu otomatik oynatma neden başta açık olur ki? Mobil kullanıyoruz mobil verimden yiyor. Belki sadece okumak istiyorum?

• Güzel bir inceleme olmamış. Ürün Razer olunca; Bu bir kulakiçi oyuncu kulaklığı mıdır, değil midir? noktasında: Pc'de kulaklık en azından CSGO ve PUBG ile test edilmeliydi. Performansına bakılarak not düşülmeliydi...

Nasıl omalıydı https://www.youtube.com/watch?v=1ossX8FtsI0

• Adama bir soru sorduk sağlam bas veren kulaklık önerin nedir diye. Sallamadı bile. Sanırsın fenomen sorulara yetişemiyor.

• Burak bey,duvardaki arı desenli ışıklı süslemeyi nereden bulabilirim acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lyc

Burak bey,duvardaki arı desenli ışıklı süslemeyi nereden bulabilirim acaba ?
    Merhabalar,

ürün Nanoleaf Aurora, sitemizde ve kanalımızda incelemesi mevcut, ülkemizde Apple üzerinden satın alınabiliyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.