Şimdi Ara

AMD Ryzen işlemcilerde ve ekran kartlarında 50. yıl kapsamında indirime gitti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AMD’nin 3. nesil Ryzen işlemcilerini duyurmasına günler kala firma mevcut ürün gamında kayda değer indirimlere gitti. 50. yıl kutlamaları kapsamında oyun da hediye eden firma sistem toplamak isteyenlerin yüzünü güldürdü.

İşlemcilerde kayda değer indirim 

AMD ile anlaşmalı Best Buy ve Micro Center gibi satış mağazalarında kısıtlı sayıda mevcut olan işlemci ve ekran kartlarından özellikle de Ryzen ailesi dikkat çekiyor. Ryzen 7 2700 200 dolardan satılırken, Ryzen 5 2600 140 dolardan alıcılarıyla buluşuyor.

Ekran kartı tarafında ise RX Vega 56 300 dolara düşmüş durumda. 130 doların üzerinde oyunla birlikte sunulan modeller sayesinde 100$’a kadar tasarruf etmek mümkün. Son olarak oyun hediyelerinden faydalanmak için ülkemizde Vatan Bilgisayar, İtopya veya Teknobiyotik’ten Radeon VII, Radeon RX 590, Radeon RX 580, Radeon RX 570, Radeon RX Vega Serisi, Ryzen 7 2700X, Ryzen 7 2700, Ryzen 5 2600X, Ryzen 5 2600, ya da Ryzen 5 2400G’den birini almanız gerektiğini belirtelim. Bitiş tarihi olaraksa 8 Haziran belirlenmiş.

• Bizim buradakiler indirimli alır normal fiyatın üstüne ekler de satar.

Bir ara modüelr gigabyte güç kaynağı indirime girmişti 150’den aldıkları malı 450’ye kakalamaya çalışmışlardı...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Umarım 2023'te peynire yumurtaya zam gelmez.

• Çok ucuzlamış o yüzden alınmaz fazla fazla parasını verir öbür markayı alırım, Amd ısıniy, sesli çalışiy, çok güç tüketiyeahhh!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BU ÜLKE 17 YILDIR HİÇ İNDİRİM GÖRMEDİ HEP BİNDİRİM GÖRDÜ.

• yeni sistem toplamaya basladım ekran kartı anakart tamam işlemci ve ram kaldı adam gibi bir indirim yakalarsam ryzen 5 2600x almayı düşünüyorum ancak fiyatları suan için cok pahalı 1500 civarları 2600x 2600 seriside 1100 1200 arası

• quote:

Orijinalden alıntı: haktan24

yeni sistem toplamaya basladım ekran kartı anakart tamam işlemci ve ram kaldı adam gibi bir indirim yakalarsam ryzen 5 2600x almayı düşünüyorum ancak fiyatları suan için cok pahalı 1500 civarları 2600x 2600 seriside 1100 1200 arası
    2600x vatanda 1250 lira. Ben i5 9400F alacam oyun performansı daha iyi

• Evet gördüm indirimleri ancak yine pahalı benim için 2600 de işimi görür galiba 980 lira civarı x470 chipsetli anakart aldığım için ryzen den devam etmek zorundayım yıllardır AMD kullanıyorum memnunum teşekkürler bilgi verdigin için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • haktan24 kullanıcısına yanıt
    Bende 2600 alacaktım baktım daha düşük hıza ve baya kötü stok soğutucuya sahip. 2600x in soğutucusu nerdeyse 10 derece daha soğuk tutuyor işlemciyi. 2600x e çıkıncada 200 daha koyup i5 9400f almak aklımı çeldi. Oyun performansı çok daha iyi +10-20 fps alabiliyorsun. Fakat çoklu işlemlerde amd daha iyi.

• Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    olay peynir ve yumurta değil, daha büyük resmi görebilseniz keşke

• Bence 50. yıl aslında bahane, 3xxx ler çıkmadan önce 2xxx stokları bitirmek amaçlanıyor olabilir. Tabi her türlü yeter ki indirim olsun, iyidir, lakin fırsatı olan az daha sabretsin 3xxx ler bomba gibi olacak duruyor.

• bence 2600 al, ileride oyunlar 8 ve üstü thread istediklerinde 2600'ün gerçek gücünü ortaya koyacağını düşünüyorum

ayrıca intele güvenmiyorum. sürekli güvenlik açıkları çıkması artık beni fazla rahatsız etmeye başladı
    https://www.youtube.com/watch?v=O9t7u5pM1cE

i3 6100'ün özellikle ne derece etkilendiği ortada

upgrade yollarını tıkamaları da cabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 25 Mayıs 2019; 22:54:42 >
  • Ryzen 3000 serisinin bekleyin,performansı istediğiniz gibi olmazsa istediğiniz işlemciyi alın.

• Fiyatları pahalı olur diye düşünüyorum. Henüz seçim aşamasındayım ama i5 9400f önde götürüyor.

@Sergeant Duffin
    İlerde diyorsunda ne kadar ileride? İ5 9400F çoğu oyunda 10-15 fps fark atıyor. İşlemcinin bu kadar fark atması önemli. Sonuçta pc de iş yapmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 26 Mayıs 2019; 0:1:59 >
  • Bizde indirim işi inandırıcı gelmiyor.

• ryzen 3600ün 8/16 gelirse, ryzen 3300 6/6 gelirse, önümüzdeki yıldan itibaren oyunlar 8 çekirdeğe yönelik çıkmaya başlar bence hocam. bence r5 3600 daha da önemlisi 3300'ün duyurulmasını bekleyelim. sanırım yarın duyurulacak. adamlar cidden giriş seviyene r5 2600 ipcli bir 6/6 getirirlerse, az çok işin seyri belli olur bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Bende 2600 alacaktım baktım daha düşük hıza ve baya kötü stok soğutucuya sahip. 2600x in soğutucusu nerdeyse 10 derece daha soğuk tutuyor işlemciyi. 2600x e çıkıncada 200 daha koyup i5 9400f almak aklımı çeldi. Oyun performansı çok daha iyi +10-20 fps alabiliyorsun. Fakat çoklu işlemlerde amd daha iyi.

İntel deki güvenlik açığı yamalarıyla kaybedilecek performans oranlarını da hesap ederek, enine boyuna düşünüp almanı tavsiye ederim. Ben yerinde olsam AMD alırdım.

• Vatan anlaşmaşı de mi? Bugün ryzen 2600 aldım birşey demediler benimde şimdi aklıma geldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.