Şimdi Ara

Chevrolet'in yeni güvenlik önlemi, emniyet kemeri takmayı zorunlu hale getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sürücü kurslarında öğretilen ilk şeylerden biri de hiç kuşku yok ki arabaya bindiğimizde ilk yapmamız gereken şeyin emniyet kemerini takmak olmasıdır. Ne yazık ki bununla birlikte birçok kişi de bu güvenlik önlemi almayıp, emniyet kemeri takmadan trafiğe çıkıyor. Ancak Chevrolet'in yeni araçlarında bu zorunlu bir hale geliyor.

Araç sürüş moduna geçmiyor

Buckle to Drive olarak adlandırılan bu sistem Chevrolet otomobillere eklenecek yeni güvenlik önlemlerinden biri. Bu özellik, araç emniyet kemeri takılana vitesin Park modundan Sürüş modune geçmemesini sağlıyor. Şirket, özellikle genç sürücülerin emniyet kemeri takmamasını engellemek için bu özelliğin geliştirildiğini belirtiyor. Ancak yetişkinlerin de payı büyük.

Yeni özelliğin 2020 Chevrolet Traverse, Malibu ve Colorado otomobil modellerinde standart bir özellik olması bekleniyor. Chevrolet güvenlik mühendisi Tricia Morrow konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: "Buckle to Drive, genç sürücüleri en başından güvenli sürüş alışkanlıkları geliştirmeye teşvik etmek için tasarlanan Chevrolet'in en yeni özelliği." ifadelerini kullandı. Chevrolet ayrıca, ABD'deki gençlerin en fazla ölüm nedeni olarak motorlu araç kazalarını gösterdi. Yalnızca 2017 yılında 14.955 hayatın, emniyet kemeri sayesinde kurtarıldığı da belirtiliyor.

• Allah aşkına çocuklarınızı arka koltukta çocuk koltuğuna oturtun. Her kazada öküz anne baba yaşarken çocuklar ölüyor. Yemin ederim her seferinde kafalarına sıkasım geliyor o anne baba denenlerin. Bir de çocuk kucağınızda araba sürmeyin. Kendiniz toka mı takıyorsunuz, camdan mı sarkıyorsunuz istediğiniz gibi ölebilirsiniz ama küçücük çocuklara bunu yapmayın.
  • Ben de zannettim ki tokaya çözüm bulmuşlar, bizim millete sökmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Darklord Sauron kullanıcısına yanıt
    Yine de arabanın kendi kemerinin tokasının takılacağı bir sistem olursa başka toka işe yaramaz. Ancak emniyet kemeri arkadan takılabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anca çipli toka olursa olur ama en fazla 1 sene sonra çipli plastik toka gelmiştir diye ilanlar çıkar.

• Doğal seleksiyona engel olma şevrolet.

• Volvo bunu senelerdir yapıyordu?

• Escapetolife kullanıcısına yanıt
    Bizimkiler orjinalini söküp çakmasını arabaya takar. Çip mip sökmez.

• Arabayı ortak kullanıyoruz.

28 yaşındayım emniyet kemerini istisnasız takarım. Bazen arabanın kapısını açıyorum bir bakıyorum boş koltuğa emniyet kemerini takılı bırakmış 50 yaşındaki adam. Kemer arkasında kalıyor. Acı bir tecrübe yaşasa da anlasa emniyet kemeri takmanın önemini.

* arabayı aile içi ortak kullanıyoruz, evin tek aracı. Hatalı anlaşılmış sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 23 Mayıs 2019; 22:3:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Arabayı ortak kullanıyoruz.

28 yaşındayım emniyet kemerini istisnasız takarım. Bazen arabanın kapısını açıyorum bir bakıyorum boş koltuğa emniyet kemerini takılı bırakmış 50 yaşındaki adam. Kemer arkasında kalıyor. Acı bir tecrübe yaşasa da anlasa emniyet kemeri takmanın önemini.

* arabayı aile içi ortak kullanıyoruz, evin tek aracı. Hatalı anlaşılmış sanırım.
    Ortakla araba kullanmak pek mantıklı değil devrem ama ne yapalım.. Aynı anda iki kişi nasıl kullanıyorsunuz ki arabayı?

• Ohol Oula kullanıcısına yanıt
    Arabayı aile içi ortak kullanıyoruz olarak düzelteceğim şimdi önceki mesajı hatalı anlaşılmış, iş ortaklığı değil yani, evin tek aracı

• Bizimkiler hiç emniyet kemerini çıkarmaz. Polisi görünce kafasının üstünden atar, kontrol noktasını gecincede çıkarır

• gençken bende takmazdım, sanki çok büyük işmiş gibi. yaş ilerledikçe insan biraz daha bilinçleniyor. bir kaç arkadaş, dost kaybedince. bende alışkanlık oldu. anahtarı kontağa taktıktan sonra 3 - 5 saniyelik bekleme süresinde emniyet kemerimi takarım. alıştıktan sonra problem yaratmıyor.

• Allah aşkına çocuklarınızı arka koltukta çocuk koltuğuna oturtun. Her kazada öküz anne baba yaşarken çocuklar ölüyor. Yemin ederim her seferinde kafalarına sıkasım geliyor o anne baba denenlerin. Bir de çocuk kucağınızda araba sürmeyin. Kendiniz toka mı takıyorsunuz, camdan mı sarkıyorsunuz istediğiniz gibi ölebilirsiniz ama küçücük çocuklara bunu yapmayın.

• bizde önce kucağında çocukla araba kullanırken polisin önünden sırıtarak geçmelerine çözüm bulmalı!!

• Bizim millete sökmez yorumları komik ya. Abartı, gayet de söker. Emniyet kemeri olarak neredeyse çoğu kişi takıyor ülkede. Ülkeyi sürekli kötü gösteren sosyal medya kültürü gerçekten acı. Ülkede kötü olan en önemli şey yönetimdir o da zam anla bay bay.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Kafaaaaam kafaaam.

• Ohol Oula kullanıcısına yanıt
    devrem kelimesini TDK emniyet teşkilatına tahsis etmiştir.

• keske Turkiyeye geri gelse Chevrolet yeni cruze youtube da izliyorum cok guzel tasarimi tipi GM opel icin avrupa dan cekti guzelim Chevroleti fiyatlarida uygundu yeni aveo lar cruze lar

• Türkiye pazarına dönsünler tekrar da görelim şu yeni özelliklerini

• BabyLatte kullanıcısına yanıt
    Türkiye'ye gelene kadar Cruze'u üretimden kaldırdılar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.