Şimdi Ara

Apple artık iPhone güncellemesinin cihazı yavaşlatabileceği konusunda uyaracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple bundan sadece birkaç yıl önce eski iPhone modellerini yazılım güncellemeleri ile yavaşlattığını ve düşük performansta çalışmalarını sağladığını itiraf etmişti. Şirket her ne kadar bunu pilin daha iyi performans göstermesi ve telefonun rastgele kapanmasını engellemek için yaptığını iddia etse de, kullanıcılar ve kamuoyu tarafından oldukça büyük bir tepki almıştı.

Cihazınızı güncellememeyi tercih edebilirsiniz

Bu durum karşısında oldukça hırpalanan şirket, artık yeni bir karar aldı. CNBC'de yayınlanan bir rapora göre, Apple artık iPhone'lar için yapacağı yazılım güncellemelerinin cihazı yavaşlatma ihtimali varsa, bu konuda kullanıcılara bilgi verecek. Bu kararın, şirkete açılan onlarca soruşturma sonrasında alındığı belirtiliyor.
    Kullanıcılara gösterilecek olan bu yeni bildirim, telefonlarını her ne kadar güncel tutmaları iyi bir fikir olsa da, güncelleme yapmama seçeneğini de düşünmelerini sağlayacak. Eğer güncelleme yapacak olurlarsa da cihazlarının yavaşlayabileceği ihtimalini de kabul etmiş olacaklar. Güncelleme ve iyileştirmelerden ise en fazla eski iPhone modelleri etkilenecek.

• Güncellemeyi beğenmeyen eski yazılıma dönebilsin 1 ay içinde.. Güncellemeyi deneyen kullanıcı yeniliklerden memnun kalırsa, performans düşüşü çok ciddi değilse zaten geri dönmez. İmkan tanısınlar.

Ek: güncellemelerden memnun kalmayan arkadaşlardan duyduğum kadarıyla ve habere istinaden eski yazılıma dönüş ile ilgili mesaj yazdım. Ancak zaten dönülebildiğini söyleyen arkadaşlar da olmuş. Basitçe geri dönülebiliyor mu kendi deneyimim olmadı.

*iTunes üzerinden eski yazılıma dönmek mümkünmüş. Hadi ben Android kullandığımdan bilmiyorum ama iOS kullanıp bilmeyen de çok anlaşılan. (iTunes gerekli olduğundan pek bilinmiyor olsa gerek)
  • aklı olan güncelleştirme almaz bu durumda

• Her güncelleme yavaşlattığı zaten ortada, keşke sadece işlemci yavaşlatmakla kalsalar!

Fotoğraf kalitesini bile güncelleştirme ile düşüren bi firmadan söz ediyoruz!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yalan söylemediğini nereden bileceğiz bu kurumsal dolandırıcının?

• Güncellemeyi beğenmeyen eski yazılıma dönebilsin 1 ay içinde.. Güncellemeyi deneyen kullanıcı yeniliklerden memnun kalırsa, performans düşüşü çok ciddi değilse zaten geri dönmez. İmkan tanısınlar.

Ek: güncellemelerden memnun kalmayan arkadaşlardan duyduğum kadarıyla ve habere istinaden eski yazılıma dönüş ile ilgili mesaj yazdım. Ancak zaten dönülebildiğini söyleyen arkadaşlar da olmuş. Basitçe geri dönülebiliyor mu kendi deneyimim olmadı.

*iTunes üzerinden eski yazılıma dönmek mümkünmüş. Hadi ben Android kullandığımdan bilmiyorum ama iOS kullanıp bilmeyen de çok anlaşılan. (iTunes gerekli olduğundan pek bilinmiyor olsa gerek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 23 Mayıs 2019; 22:0:13 >
  • Helal olsun Amerika ve şirketleri işte bu yüzden kazanıyor param olsa direk iphone alirdim.

• 6S 64GB telefonum var 12.3 mevcut, gerçekten ios 11 ile olan 6s'ler daha iyi fotoğraf çekiyor, güncelleme ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Sizce?

• Bu açıkça yeni sürümün yeni modellerin donanımına göre optimize edileceğini gösteriyor. Dolayısıyla daha güçlü donanımlarda çalışacak şekilde optimize edilmiş sistemin eskiyen modellerin donanımına daha ağır geleceğini de belirtiyor. 6s kullanıcıları iOS 13 çıkar çıkmaz güncellemesin. Kötü bir sürprizle karşılaşmanız neredeyse kesin gibi.
  • ios 13 için alınmış bir karar bence 6s ve 7 yi yavaşlatabilir

• ios a update mi yapılır . İlk aldıgım sürümle devam .

• Şirketin değeri gözümde bir kat daha arttı profesyonellik budur, adam dürüstçe söylüyor sizi nasıl seveceğini :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ovrclds -- 23 Mayıs 2019; 18:1:13 >
  • Uzaklaşmak lazım artık şu appledan. Can sıkıcı işleri zirvede tutmayı başarıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

6S 64GB telefonum var 12.3 mevcut, gerçekten ios 11 ile olan 6s'ler daha iyi fotoğraf çekiyor, güncelleme ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Sizce?
    Kesinlikle ve kesinlikle doğru, bu sorun yüzünden garantiye verdim değişim verdiler...

iPhone 8 Plus, iPod 6 her güncellemeden sonra kamera kalitesi düştü düştü çöp oldu, garantiden değişim verdiler ve bir daha da güncellemedim, güncellemeyi engellemek için de watchOS beta profilini yükledim kafam rahat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 23 Mayıs 2019; 17:16:51 >
  • Bile bile lades.

• Hayret apple'cılar bunun övecek bir yönünü bulamadılar mı?

• Aslında bir önceki sürüme iTunes üzerinden dönebiliyorsunuz bir süreliğine.

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Zaten imzalar kapanmadan eski sürüme dönebilirsin.

• Artık göstere göstere yapıcaz diyor peki yer miyiz bunu yiyenler çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.