Şimdi Ara

League of Legends mobile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Masaüstü platformların en gözde çok oyunculu yapımlarından League of Legends rotayı mobile çevirdi. Yakın zamanda popüler oyunun mobil sürümünü görme şansına sahip olabiliriz.

Sonunda ikna edildi

Oyunun geliştiricisi Riot Games uzun süredir mobil tarafta varlık göstermekten yana değildi ve masa üstü platformları yeterli buluyordu. Bununla birlikte çatı firma Çinli Tencent aynı fikirde değildi.

Tencent ilk dönemlerde fazla baskı yapmak istemediği için Honor of Kings adında benzer mekaniklere sahip mobil oyununu Çin’de indirmeye sundu ve en fazla gelir elde eden oyunlardan birisi haline geldi. Global pazarda ise Arena of Valor adıyla boy göstermişti.

Ayrıca Bkz.MacBook Pro artık 8 çekirdekli

Fortnite ve PUBG gibi oyunların mobilde elde ettiği önemli başarılar Tencent’in baskılarını arttırmış durumda. Özellikle 1.4 milyar dolar gelir elde etmesine karşın yıl bazında yüzde 21 düşüş yaşayan oyunun mobil tarafta da gelir modeli oluşturmasını istiyor.

Firmaya yakın kaynaklar Riot Games içerisinde bir mobil proje için geçen yıl sonlarında çalışmaların başladığını ifade ediyor. Böylece LoL hayranları sadece masa üstüne bağımlı olmaktan kurtulacak ve istediği zaman oyuna mobilden devam edebilecek. Bu geçiş elbette gelirlere de olumlu yansıyacaktır. Bununla birlikte oyunun en erken gelecek yıl görücüye çıkacağı tahmin ediliyor.

• Önce adam gibi bir mac ve linux istemcisi çıkarsınlarda mobil şöyle dursun...
    Ayrıca oyun halen DX 9 insan bilgisayarı daha verimli kullanan bir grafik API kullanır.(Vulkan,opengl..vs)

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    lol mü p2w? :) :O

• Oyunda yeterince zaten çocuk var birde mobilden başlayıp masaüstüne geçen çoluk çocuklar olucak. Geçmiş olsun lolcüler. RIP LOL

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay Robot

Dünyanın en boş beleş oyunlarından biri p2w

Şu zamana kadar bir oyun hakkında yapılan gördüğüm en boş yorum.Lole p2w nasıl dedin cidden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyice kanser olmaya hazırmıyız

• Mac sürümünün loading ekranında hâlâ beta olduğu bile yazıyor. Bu duruma dediğiniz gibi çözüm bulunmalı.

• Bunun sebebi Apple'ın 64 bit uygulamaları zorunlu kılması ve bu yüzden oyunun patcher'ının sadece apple cihazlar için 64 bit yapılması. Bu yeni bir olay olduğu için beta yazıyor. Oyunun kendisi için bir sorun söz konusu değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Plyra kullanıcısına yanıt
    Bu 3 oyundan 2 si Source engine kullanıyor ve Dota 2 de Vulkan desteği var. CS-GO nun linux sürümünde birçok menüsünde ve oyun arayüzünde ölçekleme hataları mevcut ama bunlar oyunu oynamaya engel değil.
    Ayrıca bildiğim kadarıyla source 2 şuanda FPS kamera açısında çok iyi bir performansa sahip değil Ve Valve ın yeni oyunu artifact i mobile getiremiyor bu source 2 sorunlarından dolayı.

LoL oyununu oynamıyorum açıkcası fakat etrafımda birçok oynayan arkadaşım mevcut. Kendim Manjaro kullanıyorum bildiğim kadarıyla Lutris da setup scripti var. Fakat oyunun kendi sitesinde Linux istemcisi mevcut değil. Bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

League of Legends mobile geliyor

• LoL'ü D9VK ile denemenizi tavsiye ederim , wined3d yerine.

Bu arada Valve'ın internal sürümleri var mobil platformlar için , tahminen Dota 2 ve Artifact mobile de gelecek.

https://github.com/KhronosGroup/MoltenVK/issues/579

Android tarafında Vulkan , IOS tarafında da MoltenVK ile dolaylı olarak Vulkan kullanarak.

https://github.com/KhronosGroup/MoltenVK/issues/579

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 23 Mayıs 2019; 23:18:43 >

• Çok geç kaldılar çok. Yapacakları bir şeyde yok hazır oyunu mobile aktaracaklardı. Ama arena of valor çıkardılar o kadar hero getirdiler şimdi lol mobile gelirse o oyun çöp olacak

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekürler.
    Bilmeyenler için şöyle anlatıyım MoltenVK Gerçek zamanlı olarak Vulkan API komutlarını Appleın Metel API komutlarına çeviriyor bu sayede oyun geliştiricisi oyununu baştan metel API a uyarlamak yerine sadece bir katman ekleyerek apple cihazlarda çalışmasını sağlıyor.

Daha önce DXVK i duymuştum. DXVK ise gerçek zamanlı olarak DX10 ve DX11 komutlarını vulkan komutlarına çeviriyor bu sayede örneğin GTA 5 i linux platformunda oynayabiliyorsunuz.

D9VK ise ilk dafa duydum. Anladığım kadarıyla bir DX9 to vulkan implementasyonu. Hali hazırda Wine DX9 u OpenGL e çeviriyordu buda birçok soruna yol açıyordu.

Donanım haberde bununla ilgili videolar görmek isteriz ....

• quote:

Orijinalden alıntı: LordEvosis

Önce adam gibi bir mac ve linux istemcisi çıkarsınlarda mobil şöyle dursun...
    Ayrıca oyun halen DX 9 insan bilgisayarı daha verimli kullanan bir grafik API kullanır.(Vulkan,opengl..vs)
    bir kez directx ile yazmıslar ise neden opengl vulkan kullansınlar ki

senin dedigin gibi yazmanın maliyeti cok pahalı olur ve getiriside olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordEvosis

Yanıtınız için teşekürler.
    Bilmeyenler için şöyle anlatıyım MoltenVK Gerçek zamanlı olarak Vulkan API komutlarını Appleın Metel API komutlarına çeviriyor bu sayede oyun geliştiricisi oyununu baştan metel API a uyarlamak yerine sadece bir katman ekleyerek apple cihazlarda çalışmasını sağlıyor.

Daha önce DXVK i duymuştum. DXVK ise gerçek zamanlı olarak DX10 ve DX11 komutlarını vulkan komutlarına çeviriyor bu sayede örneğin GTA 5 i linux platformunda oynayabiliyorsunuz.

D9VK ise ilk dafa duydum. Anladığım kadarıyla bir DX9 to vulkan implementasyonu. Hali hazırda Wine DX9 u OpenGL e çeviriyordu buda birçok soruna yol açıyordu.

Donanım haberde bununla ilgili videolar görmek isteriz ....
    o çeviriler hiçbir zaman iyi sonuclar vermez yani sandıgın kadar basit değil

• mlbb varken işleri zor pc bambaşka mobil bambaşka
  • Stacker80 kullanıcısına yanıt
    Neden opengl ve vulkan kullansılar sorusunun cevabı performans ve çoklu platform desteği.
    Vulkanın dx12 den ve opengl den daha fazla parformans sağladığı bilinoyor. Birçok emilatör bu yüzden vulkan kullanıyor örnegin PPSSPP (psp emülatörü), Xenia (xbox360 emülatörü).

Örnegin lol un hali hazırda macOS sürümü var bu sürüm dx kullanamayacağina göre yüksek ihtimalle opengl tabanlı.
  • Stacker80 kullanıcısına yanıt
    Evet DX to opengl çevirisi hiçbir zaman iyi sonuçlar vermez bu konuda katılıyorum çünki opengl de DX deki bir çok komutsetinin tam bir karşılığı yok.

Öteyandan DXVK tam anlamıyla başka bir hikaye GTA5 i linux bilgisayarımda %10 ile %20 arası ufak bir performans kaybı ile oynuyorum sorunzuz ve online kısmıda çalışıyor.

Doom 2016 ise bildiğiniz gibi vulkan ile çalışıyor fakat linux sürümü yok. Burada Vulkan API ı linuxdada bulunduğu için sadece ufak bir wündows emülasyonu mevcut ve %1-%2 arası bir performans kaybı var ve bence bu harika.

Bana inanmıyorsanız Manjaro yada POPOS kurarak denemenizi öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.