Şimdi Ara

Efsanevi Formula 1 pilotu Niki Lauda hayatını kaybetti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Formula 1’in efsanevi isimlerinden biri olan Niki Lauda hayatını kaybetti. 70 yaşında hayata veda eden Lauda, üç kez Formula 1 şampiyonu olmuştu. Ayrıca 2012 yılından bu yana Mercedes Formula 1 takımının bağımsız yönetim kurulu üyesiydi.

Son yıllarda sağlık sorunlarıyla boğuştuğu bilinen Lauda’ya, bundan 8 ay önce akciğer nakli yapılmıştı. Efsanevi pilot akciğer nakli sonrası grip enfeksiyonu geçirmiş ve 2019’un başında tekrar hastaneye kaldırılmıştı. Bugün ailesi tarafından yapılan açıklamada efsanevi pilotun Pazartesi günü hayatını kaybettiği bildirildi.

"Hepimiz için bir rol modeldi"

Niki Lauda’nın ölümünün ardından ailesi tarafından şu açıklama yapıldı: “Tükenmek bilmeyen yaşama sevinci, dürüstlüğü ve cesaretiyle bilinen bir insandı. Kariyerinde hepimiz için bir rol model, özel hayatında ise sevgi dolu bir eş, baba ve dedeydi. Lauda’yı çok özleyeceğiz

Lauda, şampiyonluk mücadelesi verdiği 1976 sezonunda Almanya Grand Prix'inde geçirdiği kazada ağır yanık yaraları almasına rağmen 40 gün içinde yeniden yarışlara katılma azmi göstererek sporseverlere örnek olmuştu.

Niki Lauda kimdir?

1949'da Viyana, Avusturya'da doğan Andreas Nikolaus Lauda ya da bilinen adıyla Niki Lauda kariyerine teknik ekip üyesi olarak başladı. 1971 yılında March takımına giren Lauda hem F1 hem de F2'de yarıştı. 1973'de BRM'ye katılan Lauda, 1974 yılında ise BRM'den ayrılıp Ferrari'ye geçen Clay Regazzoni'nin tavsiyesiyle, Enzo Ferrari tarafından takımın pilotu olarak kariyerine devam etti. Ferrari ile 1975 ve 1977'de, McLaren ile 1984'te Formula 1 şampiyonluğu yaşadı.

• https://www.imdb.com/title/tt1979320/
    Rush diye güzel bir filmde hayatından bir kesit sunulmuştu. F1 meraklıları için tavsiye edebilirim.

• Toto Wolf 'un yanında yeniden ekranda görmeyi beklerken ölümü gerçekten üzdü.
  • Önce Charlie Whiting şimdi de Niki Lauda, Allah rahmet eylesin, formula 1 çok önemli insanlarını kaybetti bu sene.

• filmini izlemiştim.üzüldüm.toprağı bol olsun.

• F1 in sürücü güvenliği temellerini atan, disiplin abidesi. Toprağı bol olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Üzüldüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rush filminde bir başka şampiyon olan James Hunt ile mücadelesi güzel bir şekilde anlatılmıştı. Efsaneler arasında yerini almış pilottur. Yalnız yüzü baya çökmüş. Hiç 70 yaşında birinin yüzüne benzemiyor.

Bu arada arkadaşlar kızacaklar ama eğer müslüman değilse Allah rahmet eylesin demek doğru olmaz. Umalım ki müslüman olarak ölmüş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendisini sahip olduğu lauda air'ın yaptığı kazayla tanımıştım. Kendisinin de pilotaj lisansı vardı, soruşturma sırasında bizzat kendisi 15-20 defa kaza anını simule eden uçuşu gerçekleştirmişti, boeing'e kafa tutup olayın aydınlatılmasına yardımcı olmuştu

• Herkes rush ile tanidi ama arsivden daha once de izlemistim gercekten cok hirsli ve azimli bir almandi gercek bir alman her ne kadar james hunt ci olsamda saygi duydugum efsanevi bir pilot seni ozleyecegiz niki huzurla uyu

• Toprağı bol olsun
  • Arkadaşlar. Gidin. Rush ı izleyin. Böyle bir şey yok. Nikki Lauda'nın adının orada duydum. Çok saygı duydum. Toprağı bol olsun...

• Nasil 70 yasinda bu adam? Iki dedem sag 80lere geliyorlar ama bundan daha gencler cok sukur.

• Bu adamın kazada yüzü yandı dostum o yüzden öyle gözüküyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben Google'da hep oturum açtığımda bana sürekli "Emre, yeni bir cihazınız mı var? Microsoft Edge uygulaması üzerinden Windows cihazında gerçekleştirilen oturum açma işlemini inceleyin" diye mail geliyor gmail üzerinden 2017 yılında yeni laptop almıştım Asus Strix marka daha önceki Casper Nirvana NB'da böyle mail gelmiyordu. Ben de hiç umursamıyorum bu durumu aslında bu durumun da neden hep tekrar ettiğini de merak ediyorum.

• Toprağı bol olsun.

Ayrton Senna
    Niki Lauda
    Büyük adamlardı bu iki yarışçı'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EFF95B10

Bu adamın kazada yüzü yandı dostum o yüzden öyle gözüküyor.
    bilgilendirme icin tesekkur ederim.

fena yanmis yuzu.

Efsanevi Formula 1 pilotu Niki Lauda hayatını kaybetti

bu kazadan hemen sonra, pilot olarak geri donmek buyuk cesaret isteyen bir is.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluedevil866 -- 22 Mayıs 2019; 12:2:46 >

• Ayrton Senna ile yukarının tozunu dumana katacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kimi Matias Raikkönen

Herkes rush ile tanidi ama arsivden daha once de izlemistim gercekten cok hirsli ve azimli bir almandi gercek bir alman her ne kadar james hunt ci olsamda saygi duydugum efsanevi bir pilot seni ozleyecegiz niki huzurla uyu
    Lauda gerçek bir Alman değildi çünkü Alman değildi :)

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Allah herkesin Allah'ı. Allah herkese rahmet eder. Allah kulları arasında ayrım yapmaz.

Niki Lauda benim de Rush filmi sayesinde bildiğim bir insan. Filmden hatırladığım kadarıyla yüzünün yandığı yarışın yapılmaması gerekdiğini savunmuştu. O olaydan sonra güvenlik kriterleri değişiyor F1 dünyasında. Gerçekte böyle mi bilmiyorum. Velhasılıkelam Allah rahmet eylesin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.