Şimdi Ara

Huawei, piyasadaki telefonlarına güvenlik güncellemesi ve servis desteği sunmaya devam edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei, piyasadaki telefonlarına güvenlik güncellemesi ve servis desteği sunmaya devam edecek
    Hemen hemen hepimizden çok daha kötü bir Pazartesi günü geçiren Çinli telekom devi Huawei, ABD firmalarıyla artık herhangi bir işbirliği içerisine giremeyecek. Firmanın mâruz kaldığı bu yaptırımlar, Çin devletine bilgi sızdırdığına dair söylentilerden destek alıyor ve kritik kaynaklarını tehdit ediyor.
    Dünya çapında çok sayıda kullanıcı olan, hatta dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi olan Huawei, duruma yönelik açıklamalarda bulundu. Bunlardan şu an firmanın telefonlarını kullananları ilgilendiren kısmına göre, bu cihazlara güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmetleri sunulmaya devam edilecek.
    Gelecek cihazlarda Google hizmetlerinden ve çok sayıda Amerikan merkezli firmanın patentlerinden yararlanamayacak Huawei’yi zor günler bekliyor. Çin iç piyasasında kullanılamayan Google hizmetleri firmaya pek bir darbe indirmese de dünyada bu hizmetler son derece önemli.
    Huawei’nin tam açıklaması şöyle:
    “Android’in dünya çapında büyümesine ve gelişimine Huawei, ciddi anlamda katkı sağladı. Android’in küresel ölçekte kilit partnerlerinden biri olarak, açık kaynak platformuyla kullanıcılara ve endüstriye faydalı bir ekosistem oluşturmak için çalıştık.
    Huawei, şu an aktif olan tüm Huawei ve Honor telefon ve tabletlere güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası destek hizmetlerini sunmaya devam edecek. Bu kapsama şimdiye kadar satılmışları ve global olarak stokta olan ürünler girecek.
    Güvenli ve sürdürülebilir bir yazılım ekosistemini, tüm kullanıcılarımıza en iyi deneyimi sunma amacıyla oluşturmaya devam edeceğiz.”

• Amerika 3 ay icin infaz kararini duraklatmistir. Bu sure icerisinde mevcut duzenini ve hatalarini duzeltme sansi lutufu verilmistir. Aksi halde ... Kacinilmaz son geliyor ... ZTE ye benzemez bu sefer ...

• Mate10 / P20 serisi aldıkları 1 sürüm güncellemesiyle, Mate20 / P30 serisi kutudan çıktıkları sürümde kalmış demektir. Honor ya da orta/üst modellerden bahsetmiyorum bile. Demek ki iddia edilen gibi sürüm güncellemeleri için önceden lisanslama gibi bir durum yokmuş.
    Açıklamanın, servis desteği sunmaya devam edileceği kısmı ise trajikomik, yok bir de serviste vermeyip bu telefonlar bizim değil, deseydin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 21 Mayıs 2019; 13:15:55 >
  • Ne Amerika ne Çin
    Vestel z20 kullanıyorum. 1 sene oldu.

Memnunum sıkıntı yok.
    3-4 sene kullanma hedefim var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lomax. kullanıcısına yanıt
    Güncelleme aslında o kadar da iyi değil. Tissot kullanıyorum. Güncelleme geldikçe cihazın, pil performansı bir o kadar düştü ki, aldığım cihazdan eser yok şuan. Tekrar sürüm düşürdüm öyle kullanıyorum.

• Dertsiz gönüllere kramp, işte benim Donald Trump.

• quote:

Orijinalden alıntı: intel7mix

Güncelleme aslında o kadar da iyi değil. Tissot kullanıyorum. Güncelleme geldikçe cihazın, pil performansı bir o kadar düştü ki, aldığım cihazdan eser yok şuan. Tekrar sürüm düşürdüm öyle kullanıyorum.
    Hocam konu güncellemenin etkisi değil, sonuçta sizin beğenmediğiniz güncellemeyi sabırsızlıkla bekleyen ve kullanacak olan bir sürü kişi var.
  • Çağrı bey'ciğim Türkçe'de şuan diye bir kelime yoktur, "şu an" diye yazılır. Bunu düzeltirseniz iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: uykuadam

Ne Amerika ne Çin
    Vestel z20 kullanıyorum. 1 sene oldu.

Memnunum sıkıntı yok.
    3-4 sene kullanma hedefim var.
    Vestelin kendine ait bir işletim sistemi, uygulama marketi, ekosistemi falan mı var? Donanımını kendi üretmeye başladı da, haberimiz mi olmadı? :)
    Çok yanlış yere gelmişsiniz...
  • Huawei, el mecbur anlaşacak... şayet anlaşmaya varamazsa bir daha nah! telefon satar...(Çin dışına)

Sattığı telefonlar da hiç ucuz değil!..

Daha somut bir şey oluşmamışken 2.elde satılmamaya başladı!

Ben 15 gün önce aldım, şu an gerçekten pişman oldum...Sonuçta eşek yükü paralar verilerek alınan cihazlar...

Tamam güvenlik güncellemesi verecek de, sistem güncellemesi???

Pollyanna gibi "güncelleme hiç önemli değil" falan diyemeyeceğim

Yok yere macera aramasın... Yeni işletim sistemi çıkaracak falan, müşterisinin yarıdan fazlasını kaybeder.

Hadi bizim ülke neyse de, başka yerlerde tüketici davalarıyla uğraşır durur!

Sonuçta tüketicinin suçu yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 21 Mayıs 2019; 13:38:3 >
  • uykuadam U kullanıcısına yanıt
    S400 yaptırımları arasında aynı Huawei gibi Google desteğini kaybedebilir Türk şirketleri. Ayrıca Çin'den gelen paketlerden aldıkları vergi yüzünden oradan telefon anakartı da alamazlar kabak gibi ortada kalırlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Uyarınız için teşekkür ederim MacGyver Bey, düzeltmeleri yaptım.

olmayabilir
    sıkıntı yok. huaweininde yok
    ama bu yerli malı ürün almayı engellemez
  • enizam E kullanıcısına yanıt
    aliexpresse çin e vergiyi koyan türkiye
    vergiyi koyduğu gibi isterse kaldırır

bırakın bu ülkeyi her anlamda küçümsemeyi
  • şerefsiz ABD telekon pazarında tekel olmaya çalışıyor. Huawei nin arkasındayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

şerefsiz ABD telekon pazarında tekel olmaya çalışıyor. Huawei nin arkasındayız.
    Huawei'de başına böyle bir şey geleceğini biliyormuş baksana...Karşı tarafla anlaşmak için adım atmış mı? hayır! (Trump, tabii serefsiz o ayrı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 21 Mayıs 2019; 14:26:23 >
  • İlk defa Huawei alalım dedik olanlara bak
    Bilmeden cihazlarının ömürleri gidiyor. Sonra ağlarlar sağlam güncelleme vermedi diye...

Hangisi sağlam güncelleme veriyor ki hiç biri.
  • Dikkat ederseniz güncelleme haberleri hep "güvenlik güncellemesi alacak" şeklinde yapılıyor. Android güncellemesi alıp almayacağı ile ilgili bir şey söylenmiyor ki ben bunu almayacağına bağlıyorum.
  • uykuadam U kullanıcısına yanıt
    Dünyanın en kısa fıkrası xd

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.