Şimdi Ara

## Samsung'dan Symbian'lı Yeni Akıllı: SGH-i400 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Samsung'dan Symbian'lı Yeni Akıllı: SGH-i400 ##

Yeni nesil tasarım anlayışı ile cep telefonu pazarının son dönemde parlayan yıldızlarından biri olan, ülkemizde de hatırı sayılır pazar payına ve kullanıcı kitlesine sahip Samsung'un yeni İspanya'da yaptığı tanıtım ile yeni akıllı telefonu SGH-i400'ü duyurdu.

Özellikle IT sektöründe çalışan profesyonellerin ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlandığı ifade edilen i400'ün üretici firma tarafından altı çizilen en önemli özelliği işletim sistemi tarafında Symbian kullanması. Zira Samsung SGH-i400 ile birlikte Symbian S60 işletim sistemi gelmekte. Firmanın SGH-i520 modelinden sonra Symbian işletim sistemi kullanan bir diğer akıllı modeli i400 kullandığı işletim sistemini güçlü bir donanım alt yapısı ile birleştirerek kullanıcılarını mutlu etme amacında.

Geniş dil desteğine sahip olan i400'ün 2.3 inç'lik geniş ekranı ile de çoklu ortam uygulamalarında iddialı olan i400'e yönelik olarak Samsung'un üst düzey yöneticilerinden S.P. Yoon yaptığı açıklama ile yeni modellerinden son derece memnun olduklarını da belirtirken Samsung'un yeni akıllı telefonlar duyurmaya devam edeceğini de ifade etti. Samsung SGH-i400'ün bazı temel özellikleri ise şu şekilde,

- GPRS/EDGE Tri-Band (900/1800/1900)
    - 2 MP Kamera
    - 2.3” QVGA TFT (262K renk)
    - Bluetooth 2.0 (A2DP), USB 2.0
    - Full Web Browsing / Web2.0
    - Müzik Tuşu / Dual Speaker
    - microSD (4GB)

Boyut: 101x50x15.8mm
    Ağırlık: 92g

Samsung SGH-i400'ün şu an için satış fiyatı bilinmemek ile birlikte telefonun Temmuz ayında önce Rusya'da hemen ardından ise Avrupa'da satışa çıkması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 26 Nisan 2007; 8:11:46 >

• güzel telefon ama kamerası biraz daha ii olabilirmiş
  • Az önce gsmarena da gömüştüm, iphone'un biraz şişmanlamış hali. Samsung'da sonunda OS olayini kavramaya başladı.
    Durumun sadece mpg ve mp3 player'dan ibaret omadığı anlaşıldı. Eski modellerinde de bir ara symbian kullanmıştı sanırım ama sonra vazgeçmişti. Çözünürlük 320x240 biraz artık yeni modeller için düşük kalıyor bence.

Ben yine de iPhone diyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuĞraNz

http://www.mobile-review.com/exhibition/2007-s60-sammit-2-en.shtml

Ben de tam daha detaylı özelliklerini arayacaktım
  • rica ederim hocam,
    tel güzel, bu sefer kopya çeken samsung gibi, ama e65 den daha hoş duruyor tip olarak...
  • e65 en hoş ama wi fi yok malesef. ortak işletim sistemi kullnmaları tek marka alışkanlığı ve fanatikliğinide ortadan kaldırabilir. insanlar genelde belli markalara alışkınlar ve omarkadan vazgeçmeden yeni modellerini beklerler. aynı menu yu başka marka tellerdede görmek güzel. bide samsung kullnmayı deneyebiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuĞraNz

rica ederim hocam,
    tel güzel, bu sefer kopya çeken samsung gibi, ama e65 den daha hoş duruyor tip olarak...

Hangi firma artık kendini ya da diğer firmaları taklit etmiyor ki artık

Küreselleşmenin bir boyutu da bu olsa gerek
  • bu telide ülkemizde görecebileceğimizi tahmin ediyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.