Şimdi Ara

Minecraft dünya çapında 176 milyon kopya sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Minecraft'ın sadece başarılı olduğunu söylemek yetersiz kalıyor. Zira bu fenomen oyun dünya çapında en çok satılan oyunlar listesine girmiş durumda. Microsoft'un açıkladığı son satış rakamlarına göre, oyun dünya genelinde 176 milyon kopya sattı.

Rekor kırmaya devam ediyor

Bu sayı sadece yedi ay önce açıklanan rakamların çok üzerinde ve oldukça etkileyici bir sıçrama olarak nitelendiriliyor. Zira Microsoft o tarihte, oyunun 156 milyon kopya sattığını duyurmuştu. Minecraft'ın büyük ilgi görmeye devam etme sebeplerinden biri de, Microsoft'un düzenli aralıklarla yayınladığı güncellemeler ve geliştirmelerden kaynaklanıyor.
    Oyunun ücretsiz bir tarayıcı sürümü, çevrimiçi bir co-op sürümü ve şimdi de Minecraft Earth adı verilen artırılmış gerçeklik sürümü mevcut. Oyunun ulaştığı bu satış rakamının, özellikle artırılmış gerçeklik odaklı versiyonuyla daha da yukarılara tırmanması bekleniyor. Blok yerleştirme ve maceraya atılma üzerine kurulu bir oyun olan Minecraft, hemen hemen tüm platformlarda indirilebilir durumda.

• Kopya olmasa sanki alacaklardı ya...

• Bir şey soracağım.

Kızım tablet için bu oyunu istedi, diğer arkadaşlarının hepsinde varmış. Ben ilk başta "olmaz molmaz" desem de sonradan kaçak olarak yükledim. Normalde programlara para veren birisiyim ama sevmediğim ve karşı çıktığım oyuna para vermek istemedim.

Sorum şu: Bu listede benim gibi kaçak yükleyenlerin sayısı da var mı? Güncelleme geliyor, tablete format çekip yeniden google play üzerinden yükleyebiliyorum. Ben de bu sayıya dahil miyim?

• Hepinize merhaba arkadaşlar bugün sizler maykılap sörvayvıl oynıcaz.

• hanahmet H kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum. Bunlar parayı verenlerin listesidir. Minecraft’ı korsan kullanan görmek garip geldi. Mobilde 50 lira ama hak ediyor gerçekten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında yaptım pek pişman değilim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanahmet

Bir şey soracağım.

Kızım tablet için bu oyunu istedi, diğer arkadaşlarının hepsinde varmış. Ben ilk başta "olmaz molmaz" desem de sonradan kaçak olarak yükledim. Normalde programlara para veren birisiyim ama sevmediğim ve karşı çıktığım oyuna para vermek istemedim.

Sorum şu: Bu listede benim gibi kaçak yükleyenlerin sayısı da var mı? Güncelleme geliyor, tablete format çekip yeniden google play üzerinden yükleyebiliyorum. Ben de bu sayıya dahil miyim?
    Bence Minecraft çocuklar için ideal oyunlardan, çekinmenize gerek yok. Hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştiren zararsız bir oyun.
    Eskiden legolarla yaptığımız şeyleri tablette sınırsız parçayla yapıyorlar olarak düşünebilirsiniz.
  • hanahmet H kullanıcısına yanıt
    'online oynamasına izin vermediğin sürece' çocuklar için gayet uygun bir oyun. Ama online'ı hayatında görebileceğin en kanser yer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlke Kurtlutepe

'online oynamasına izin vermediğin sürece' çocuklar için gayet uygun bir oyun. Ama online'ı hayatında görebileceğin en kanser yer.
    Oyun kullanışlı gibi, dedikleri gibi hayal gücünü de artırıyor. Ama benim çekincemin iki sıkıntım vardı.

Birincisi oyunda sonuçta bir amaç yok gibi. Bir şeyler yapılıyor, çaba sarf ediliyor ama (bana göre) içi boş gibi.

Benim ikinci sıkıntım bu. Arkadaşlarıyla bir araya gelip bahçede oyun oynayacaklarına içeride tablet telefon online olarak aynı dünya içerisinde oynuyorlar. Ben bu yüzden pek istemedim.
  • Tıpkı Lego ile oynamak gibi nasıl çoğu zaman bir amaç olmuyorsa ama her başına oturduğunda bir şeyler üretiyorsan aynı mantık burada da var. Ve Survival modunda bir amacın var en azından: hayatta kalmak ve End'e ulaşmak. Ulaştıktan sonra oyun bitiyor mu emin değilim, hiç oraya kadar hayatta kalmayı başaramadım :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çocuklar için hayal gücünü arttıracak nitelikte ancak bazı çocuklar saati abartıyor ki o zaman beyni köreltiyor maynkıraft
  • quote:

Gameboy ve Gameboy Color versiyonlarıyla efsane olan ve 1984 yılında piyasaya çıkan Tetris, 170 milyon kopyayla dünyanın bugüne kadar en çok satan oyunu. Arka planda çalan Rus müziğinin tınısı hâlâ kulaklarda.
    o zaman tetrisi geçerek dünyanın en çok satan oyunu olmuş...
  • Kopya oyun satmak suc derler bi de :)

• Su oyun satis rakamlarinda "kopya" deyince millet neden "korsan oyun" diye düsünüyor acaba?

• Gri marketlerde 1 dolara satılıyor. Bende aldım ama gözümü çok yoruyor neden bilmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.