Şimdi Ara

Dota 2’de toksik oyunculardan korunmak için abonelik dönemi başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dota 2’de toksik oyunculardan korunmak için abonelik dönemi başlıyor
    Dota 2 artık en iyi deneyimi yaşamak isteyenler için oynaması ücretsiz oyunlardan birisi değil. Bu yılın Dota 2 “Battle Pass” aboneliği, şimdiye kadar sunduğu kozmetik etkenlerin yanında kritik bir özellik getirdi. Battle Pass aboneleri artık deneysel olan “Avoid Player” özelliğini kullanabilecek. Bu özellik, toksik oyuncuları, yani oyunda negatif davranışlar gösteren ve saldırgan ifadeler kullanan kişileri, aboneden uzak tutacak. Bunun bedeli ise aylık en az 9,99 dolar.
    Valve sonunda kitlesindeki toksik oyunculara yönelik bir hamle yapmış olsa da bu hamleyi abonelere sunması bir nebze dikkat çekici. Oyunun kritik bir elementi olması gereken bu koruma mekanizmaları, görünüşe göre şimdilik sadece para ödeyenlere sunulacak. Dota 2 dâhilinde solo oyunlar hâlâ bir kumar gibi devam ediyor: bir oyunda çok iyi bir takıma denk gelirken diğerinde sürekli küfürleşen, birbirini aşağıylayan oyunculara denk gelebilirsiniz. Takımınızı sessize almak her ne kadar kolay olsa da oyun deneyiminin düştüğü sanıyoruz ki inkâr edilemez bir gerçek.
    Valve’ın yeni “avoid player,” yani kullanıcıdan kaçınma özelliği, şimdiki deneyimlere göre sadece bazı oyuncularla oynamamayı “tercih” etmenizi sağlıyor. Bu tercihe bağlı olarak oyun sizi eşleştirmeyeceğine dair kesin bir doğrulama da maalesef vermiyor. Yani bu kişilerle hâlâ aynı oyuna denk gelebilirsiniz. Özelliğin deneysel doğasından kaynaklanması muhtemel bu özellik, sanıyoruz ki yakında düzelecektir.

• Toksik oyuncu nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oyunda küfredenler genelde mükemmeliyetçi ve iyi yetiştirilmemiş tipler oluyor. "Niye dagon kastın" deyip kendi envanterini satıp oyundan çıkıyorlar. Sana ne ya istediğim gibi kasarım dagon da kasarım taras da kasarım. Sanki benim envanterimin bekçisi hepsi. Oyunda özgürlük var. İtemler kendiliğinden envantere girmiyor. İsteyen istediği şeyi satın alıp kombo yapabiliyor.

Bu arada naixe dagon kasmıştım level 5 dagon + 4 tane de aura itemi. Sonra diğer heroda saklanıp 2v1 saldırıyordum, tam ölecekken çıkıp dagon atıp yine giriyordum.

• Bot mu? Hileci mi? Gariban işe yaramaz oyuna para yatırmayan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nucLear

Toksik oyuncu nedir

Bunu yazmaya girdim, çıkıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyuncu engelleme zaten vardı oyunda. Oyun sonrası engellediğin kişilerle karşılaşma ihtimalin oldukça azalıyordu yanlış bilmiyorsam.
    Haberin aktarmaya çalıştığı nedir anlayamadım.

• Battle Pass aylık değil ki

• Bu oyunun anlık 800-900 bin oynayan oyuncu sayısı var. Rakibi lol de anlık oyuncu sayısı kaç öğrenebiliyor muyuz? Battle royale patlama yapınca moba unutuldu ama 800 bin anlık oyuncu çok iyi bir rakam. Her iki oyunda da oyuncu kitlesi oyuna ne kadar bağlı onu öğrenmek istiyorumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pizza Steve -- 19 Mayıs 2019; 18:56:34 >
  • Pizza Steve kullanıcısına yanıt
    Steamde dota en çok oynanan oyun. Lolünde kitlesi bir o kadar vardır. Yani mobalar unutulmamış aksine battle royale den fazla oynanıyor

Dostum lol oyuncu sayısı olarak önde dotaya göre. kitlesi ve biraz daha basit bi oyun olma sebebiyle moba oynamak isteyenler daha çok yöneliyor sadece türkiye serverında 2 ye katlar anlık oyuncu sayısını lol. Örneğin türkiyede sadece yaklaşık 10 bin anlık oyuncu oluyor dotada. dota çok öncelerden beri piyasada olan bir oyun, yeni oyuncu kitlesi kazanamıyor fazla. bu şuan oynayan oyuncuların %90 lık kısmı 5 yıldan fazla süredir hatta dota 1 den kalma oyuncular. yani dotanın bağlılığı tartışılmaz.
    Dota 2'yi oynayan sayısı daha az olduğu için battle royale hype'ından daha az kayıp yaşamıştır. Lol anlık en çok oynanan PC oyunu olarak geçiyor ama resmi istatistik-veri paylaşmıyorlar.
    https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/general-discussion/mXbJtfdb-league-playerbase-fortnite-some-data-around-all-in-2018

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Negatif davranışlar sergileyen kişiler bu özelliği kullanırsa ne olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: JuliAddict

Dostum lol oyuncu sayısı olarak önde dotaya göre. kitlesi ve biraz daha basit bi oyun olma sebebiyle moba oynamak isteyenler daha çok yöneliyor sadece türkiye serverında 2 ye katlar anlık oyuncu sayısını lol. Örneğin türkiyede sadece yaklaşık 10 bin anlık oyuncu oluyor dotada. dota çok öncelerden beri piyasada olan bir oyun, yeni oyuncu kitlesi kazanamıyor fazla. bu şuan oynayan oyuncuların %90 lık kısmı 5 yıldan fazla süredir hatta dota 1 den kalma oyuncular. yani dotanın bağlılığı tartışılmaz.
    Lol'ün önde olduğunu neye dayanarak söyleyebiliyorsunuz. Steamdeki oyunların anlık oyuncu sayısı görünüyor. Dotayıda böylece görüyoruz. Ama lol ile ilgili bilgi yok. Fortnite pubg kitlesi havadan inmedi. Başka oyunun kitlesini çaldı. Ve bu battle royale oyunları zamanında mobanın yaptığı etkiyi yaptı. Yani dotanın kitlesi oyuna sadık diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pizza Steve -- 19 Mayıs 2019; 20:43:41 >

Evet belli değil ancak matchmaking sürelerinden bile belli ediyor kendini dotada 4-5 dakika ararken lolde 2 dakikayı geçmiyor çoğu zaman. Ayrıca op.gg gibi sitelerin ranked oynayan kişi sayılarıda çıkarılabiliyor mesela sırf korede 3 milyon oyuncu var.https://i.imgur.com/oQ3jgHO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguz_Cole -- 19 Mayıs 2019; 21:1:50 >
  • O özelliğin hayata geçmesi çok zor. Herkesın kullanımına acık olacak birşey. Para verıp toksik davranıslar sergileyenlere ne yapacaklar? Dota oyuncu kitlesi olarak cok eski bir oyun oldugu ıcın kemikleşmiştir bu yuzden bence oyunu gelıstırmek ve oyuncuları mutlu etmek istiyorlarsa evvela matchmaking sistemle ilgili geliştirmelere gitmeleri gerekıyor. Soloda Abuk subuk takımlar kuruluyor...

• Dota böyle ıvır zıvırlar getire getire fazlasıyla oyuncu kaybediyor. Çünkü artık oyunu pay to win tarzı saçma bir mantığa yerleştirmeye başladılar. Oyunu para kazanmak için geliştiriyor hale getirdiler. önce plus geldi rollü derece sistemi vs. şimdi ise bunlar. Tamam güzel geliştirmeler. Ve insanları toksiklikten caydırmaya, toksik oyuncuları dışlamaya veya düzeltmeye çalışıyorlar fakat neden paralı? Her şeyi paralı yapmaya başladılar ve bu az miktarlar değil. Aylık 30 lira plustan alıyorlar. artık oyunu güzel oynayabilmek için para vermek zorunda olmak, 10 yıllık oyuncu olan beni, oyunu bırakmaya zorluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Steve

Lol'ün önde olduğunu neye dayanarak söyleyebiliyorsunuz. Steamdeki oyunların anlık oyuncu sayısı görünüyor. Dotayıda böylece görüyoruz. Ama lol ile ilgili bilgi yok. Fortnite pubg kitlesi havadan inmedi. Başka oyunun kitlesini çaldı. Ve bu battle royale oyunları zamanında mobanın yaptığı etkiyi yaptı. Yani dotanın kitlesi oyuna sadık diyebiliriz.

Alıntıları Göster
    Hocam bunu söylemek için verileri incelemeye gerek yok. Türkiyenin ayrı serverı olması bile başlı başına türkiyedeki oyuncu fazlalığının kanıtıdır. size örnekte söylediğim gibi, dota türkiyede en fazla 10-15 bin anlık oyuncu bulabilirsiniz. ayrıca bir arkadaşımız daha söylemiş dotada 4-5 dakika sürüyor diye. onu da açayım. dotada bütün avrupada maç arıyoruz,2-3 dakika normal bir maç bulması sürüyor. eğer rollü dereceli oynamak isterseniz ve rolünüz mid ya da carry ise ben geçen 34 dakikada oyun buldum :) lol türkiyede, dikkat çekmek isterim sadece türkiye serverında. maksimum 1 bucuk 2 dakika beklersiniz mid oynamak isteseniz bile...

bunu twitch gibi yayıncı sitelerinden bile gözlemlemek mümkündür. lol türkiyenin en iyi oyuncusu olarak kabul edilen elwind 12bin izlenirken, dota türkiyenin en iyi oyuncusu kabul edilen funkefal 400 kişi anca izleniyor. bunun sebebi size bahsettiğim gibi, dota kitlesi çok sadıktır. ve dotaya başlamak aşırı zordur. şöyle ki bizim zamanımızda sadece dota vardı moba olarak. biz başladık 1-2 yıl sürdü oyunu çözmemiz, alıştık oynuyoruz. fakat şuan moba oynayacak bir insan dotaya o kadar zaman ayıracak sabrı gösteremez. lol fazlasıyla anlaşılır ve basit bir oyun oldugundan yeni oyuncular mobaya lol de devam ediyorlar. dotanın çıktığından beri kitlesi hiç değişmemiştir. ne azalma ne çoğalma.

• Evet Dota artık son zamanlarda baya paraya dökmeye başladı işi. Yeni oyuncular da aslında kendi aralarında oynasalar iyi olur, takımda yeni oyuncu görünce illet oluyorum. Adam kooperatif olmuyor maalesef.
    Diğer taraftan, toksik oyuncu, yenildiğinde kişiyi zehirleyen oyuncu demektir.

• Abonelik fikri güzel ancak bu duruma tamamen bir çözüm sağlayacağını sanmiyorum. Toksitlik yapanlari ayri bir yere toplican sabahtan akşama kadar birbirlerine karşı oynasin dursunlar. Karsilarinda da kendi gibi biri olunca hoşuna gidicek mi acaba.

• bu parası olan toksik ne demekse oyuncular için süper haber ver 9 10 doları bas kalayı modu, hepimiz biliyoruz ki özellikle ruslar dota plus ve BP yi peynir ekmek gibi alıyolar hemde yeni açtıkları hesaplara bile, bu bir çözüm değil çözüm olacağını sananları sağma olayı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.