Şimdi Ara

Sayfa boyu ekran görüntüsü alma Android R ile gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android telefon üreticileri arayüzlerine birçok farklı özellik ekliyorlar. Bu özelliklerden kullanışlı olanların daha sonrasında saf Android içerisine de geldiği görüyoruz. Mesela Samsung telefonlarla yayılan çoklu pencere özelliğinin daha sonrasında Android içerisine eklenmesi buna bir örnek. Yine benzeri bir özellik olan sayfa boyu ekran görüntüsü alma işlemi, çoğu akıllı telefon üreticisinde uzun zamandır mevcut. Bu özelliğin ise Android R sürümü ile işletim sistemine dahil edileceği öğrenildi.

Android Q’da bekleniyordu

Başta Samsung, Xiaomi ve Huawei’nin sahip oldukları dahil neredeyse tüm özel Android arayüzlerde sayfa boyu ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Saf Android içerisinde olmaması Android One ve Pixel cihazlarda bulunmadığı manasına geliyor. Ayrıca her üretici kendi çözümünü geliştirdiği için sayfa boyu ekran görüntüsü alma özelliğinin standardı olmuyor. Android Q ile durumun düzeleceği ve sayfa boyu ekran görüntüsü almanın ekleneceği bekleniyordu ama maalesef öyle olmadı. Yaşanan sıkıntılardan dolayı Android Q’ya yetiştirilemedi. Bugün ise Google’ın mühendislik bölümü yöneticilerinden Dave Burke Android R ile sayfa boyu ekran görüntüsü alma özelliğinin geleceğini söyledi.

Ayrıca Bkz.ARCore destekleyen telefonlar listesine GM 9 Plus eklendi

Android Q şu an için Beta 3 aşamasında. Önümüzde yayınlanması gereken üç adet beta sürümü ve son olarak final sürümü var. Yani Android R’yi konuşmamıza oldukça uzun bir süre bulunuyor. Haliyle sayfa boyu ekran görüntüsü almak isteyen saf Android kullanıcılarının beklemeleri gerekecek.

• Ozelden yazacaktim vazgectim basit dikkaten kacacak bir hata filan degil .

Bu nasil tercume. Sadece tek bir kelime url adres kismindaki " scrolling " de bile anlasiliyorken neden baslik ve icerikte kaydirmali ekran yaklama olarak bahsedilmiyor.

Siz sanirim teknoloji aleminde pek kullanmiyorsunuz ? Bu kadar temel seviyede hem tercume hem de teknoloji bilgisi hem de gordugunu yanlis anlama yani 3 koldan bir sekilde farkedilmesi gerekirken neden boyle bir ceviri vardir ?

Bir derdiniz filan var anlasilan ?
  • bu özellik firmalar tarafından o kadar uzun süre önce yapıldı ki konudaki fotoğraf milattan önce

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozelden yazacaktim vazgectim basit dikkaten kacacak bir hata filan degil .

Bu nasil tercume. Sadece tek bir kelime url adres kismindaki " scrolling " de bile anlasiliyorken neden baslik ve icerikte kaydirmali ekran yaklama olarak bahsedilmiyor.

Siz sanirim teknoloji aleminde pek kullanmiyorsunuz ? Bu kadar temel seviyede hem tercume hem de teknoloji bilgisi hem de gordugunu yanlis anlama yani 3 koldan bir sekilde farkedilmesi gerekirken neden boyle bir ceviri vardir ?

Bir derdiniz filan var anlasilan ?
  • Bu özellik Asus zenfone 5'te geliyor zaten. Google on yeni mi aklına düşmüş

• Samsung’da S7 kulanmaya başladığımdan beridir var. Belki S6’larda bile vardı bilmiyorum ama çok geç kalınmış aosp roma eklenmesi.

• Ekle, çıkar, tekrar ekle...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bu tarz terimleri yazarken önce firmaların kullanımlarına bakıyorum. Orada bir şey bulamazsam yaygın kullanımı inceliyorum. Her iki kısımda da net bir şey elde etmediğim zamanlar oluyor, bu haberdeki gibi. O zaman önceki haberlerimizdeki kullanım şeklini koruyayım en azından diyerek geçmiş taraması yapıyorum. Bunu yaptığımda şu habere ulaştım. Devamlılık açısında bu kullanımı uygun gördüm. Seçim sürecim bu şekilde. Umarım açıklayıcı olmuştur.
    İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 19 Mayıs 2019; 22:2:46 >
  • Samsunglarda, sayfa boyu ekran görüntüsü nasıl alınıyor

• Samsunlarda sayfa boyu ekran görüntüsü nasıl alınıyor

• Huawei bunu yapıyor

• Benim mi mix 2 de yapiyor bunlar neden bu kadar geriden geliyorlar

• xioami yıllardır yapıyor bunu.
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    nasıl oluyor. bende 2 yıldır s7 var denk gelmedim?

• MetalWave kullanıcısına yanıt
    Ekran alıntısı yaptığınız zaman aşağıda şu bar çıkmıyor mu kırmızıyla işaretlediğim seçenek çıkmıyor mu sizde?

Sayfa boyu ekran görüntüsü alma Android R ile gelecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Çıkıyor şimdiye kadar merak ettim ne olduğuna bakmamıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.