Şimdi Ara

Instagram Direct uygulaması kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Instagram platformunun kullanıcılara daha etkili ve bağımsız bir sohbet imkânı sunmak adına 2017 sonlarında hayata geçirdiği Direct uygulaması gün yüzü göremedi. 1.5 yıllık bir deneme sürecinin ardından uygulama kapanıyor.

Saman alevi gibi

Direct bilindiği üzere Instagram içerisindeki özel sohbet modülünün adı. Platform, kullanıcıların daha fazla paylaşıma odaklanması amacıyla Direct modülünü ayrı bir uygulama haline getirmişti. Yüz filtreleri gibi özellikleriyle Direct uygulaması belirli ülkelerde kullanıma sunulmuştu.

Ayrıca Bkz.LEGO’dan ilginç Stranger Things seti

Ne var ki kullanıcıların alışkanlıkları firmanın istediği yönde değişmedi ve Direct çok ilgi görmedi. Instagram da uygulamaya ağırlık vermeyi bıraktı. Uzun bir sessizlik döneminin ardından da gelecek ay uygulamanın kapanacağı açıklandı.

Direct uygulaması içerisindeki tüm sohbetleriniz otomatik olarak Instagram uygulamasına aktarılacak. Böylece sohbete kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Ayrıca uygulamanın öne çıkan teknolojilerinin de yine Facebook çatısı altındaki diğer uygulamalara kaynak olacağı ifade ediliyor.

• mantıklı olan da bu zaten.
    oldu olacak dm için ayrı story için ayrı canlı yayın için ayrı uygulama yapsınlar.

• Facebooktaki gibi mesaj programına zorlamalarını bekliyordum ama yapmadılar. Hayret.

• Mesajlaşma uygulamalarını(Facebook, Instagram, WA) tek çatı altında birleştirecekler. Yani Messenger üzerinden çapraz iletişim sağlanabilecek.

• Saçmalamayın
    İsteyen kullanmasın
    Benim gibi binlerce insan bu uygulamayı beğenerek kullanıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tam aksine uygulama sayesinde sadece konuşma ve hikayelere bakıyorum. Açıkçası bana Instagram’dan daha pratik geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helal olsun darısı facebookun başına
  • dm den yürüme tarihe karışacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşırı saçma bence kafalarında bir plan vardır kesin

• uygulamanın amacının zaten Telegram tarzı bir şey yapmak olduğunu düşünüyordum. Hani herkes herkese numarasını vermek istemediği için WhatsApp'tan konuşmuyordu instagramdan konuşuyordu bu uygulama sayesinde telefon numarası vermeden telegram tarzı biraz anonim bir mesajlaşma uygulaması yapmaya çalışmışlardı ama başaramamışlar demek ki :)
  • Kullanıcı sayısı yarı yarıya düşer.
  • Saçmaydı iyi olmuş.
  • aslında iyi uygulamaydı ya

• Bu tür uygulamalar ahlaki kötü etkiliyor ve insanlar arasında güveni sarsıyor.

• iyiki kapanıyor. yoksa facebook gibi zorunlu mesaj gibi bir şey olacak diye çok koruyordum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatkabak -- 2 Temmuz 2020; 17:53:14 >
  • serhatkabak kullanıcısına yanıt
    Hala var nasıl kapandı ay

• quote:

Orijinalden alıntı: abicen

Hala var nasıl kapandı ay

kapanacak yerine kapandı demişim :)) . İyiki kapanacak olacak düzeltebiliyorum galiba cümleyi

• serhatkabak kullanıcısına yanıt

Facebook Whatsapp Instagram mesajlarını Messenger çatısı altında toplamaya yönelik çalışmalar yapıldığı söyleniyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.