Şimdi Ara

Bakanlık uyardı: “WhatsApp yerine yerlisini kullanmalıyız”

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
1
Favori
14.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WhatsApp, geçtiğimiz günlerde önemli bir güvenlik açığı tespit etti. NSO Group isimli şirket, WhatsApp üzerinden casusluk yazılımını yaymayı ve casusluk yapmayı başardı. Casus yazılımın, herkese bulaşabileceği ifade ediliyor.

WhatsApp bir güncelleme yayınladı ve casus yazılımın yayılmasını sağlayan açığı onardı. Tüm kullanıcıların uygulamayı güncellemesini talep etti. Hackerlar, WhatsApp’ın sesli çağrı özelliği üzerinden yayılıyor. Hedef aldığı kişi aradıklarında karşı taraf telefonu açmasa bile gözetleme yazılımını yüklemeyi başarıyor.

Bakan Yardımcısı: “Bip ve Laff gibi yerli uygulamalara önem verilmeli”

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, WhatsApp yetkililerine güvenlik açığı hakkında uyarıda bulunduklarını belirtti. Türkiye’de bu güvenlik açığına yakalanması muhtemel kullanıcıların, alması gereken tedbirler hakkında bilgilendirilmesi talep edildi.

Sayan, yurt dışı kaynaklı güvenlik zafiyetleri nedeniyle WhatsApp vb. yabancı mesajlaşma uygulamaları uygulamaları yerine Bip, Laff gibi yerli uygulamaların tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.

• WhatsApp taki açık bana zarar vermez, yerli yazılımlarda açığa gerek olmadan ne yazdığımı görecekleri için daha riskli.

#HerŞeyÇokGüzelOlacak diyerek WhatsApp tan arkadaşıyla konuşan kamu görevlisi için sıkıntı yokken aynı konuşmayı sms veya yerli yazılım ile yapan için risk artıyor.
  • Whatsapp'ı 6 senedir kullanıyorum neredeyse. 6 senedir aklınız neredeydi?

• Tabi kullanıcı bilgilerine yazışmalara ulaşım daha kolay :D

• Whastapp'a sizden daha çok güveniyorum Bakan bey. :D

• bip kullanalimda verilerimiz hem yurt disina hem yurt icindeki bireylere gecsin demi

• Bakan bey'e nerden "okey" diyoruz ?

• yabancılar veritabanını çok daha iyi koruyor. whatsapp yerliyi geçtim bütün alternatiflerinden çok daha güvenli çok daha kaliteli rüştünü ispatlamış bir yazılım.

yerliler nekadar koruyabiliyor hatırlatma yapalım hemen
    bknz:https://www.webtekno.com/internet/turkiye-de-tam-50-milyon-kisinin-kimlik-bilgileri-calindi-h15929.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muradisdan -- 16 Mayıs 2019; 15:14:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WhatsApp günümüzde tekel hale gelmiş uygulamaların belki de başını çekiyor. Kaldı ki artık SMS onayları için de WhatsApp kullanılması konuşulurken bu uygulamayı ve alışkanlığı değiştirebilmek oldukça güç olacaktır. Tabii ki yerli uygulamaları kullanmaya teşvik edilmeli ancak aynı kaliteli hizmetin devam etmesi sağlanmalıdır.

• Gizli tanığın yerini Yerli Whatsapp alıyor galiba...
  • peki akıllarda bir soru adamlar milyar dolar verip whatsapp yapıyor ona rağmen açık çıkıyor uygulamada
    peki bakanın tavsiye ettiklerinin güvenilirliği ne ? belkide uçtan uca şifreleme olmadığındandır.
  • WhatsApp taki açık bana zarar vermez, yerli yazılımlarda açığa gerek olmadan ne yazdığımı görecekleri için daha riskli.

#HerŞeyÇokGüzelOlacak diyerek WhatsApp tan arkadaşıyla konuşan kamu görevlisi için sıkıntı yokken aynı konuşmayı sms veya yerli yazılım ile yapan için risk artıyor.

• Yakında zorla bu uygulamaları kullandırmak için WhatsApp ı banlarlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilgilerimi bunlara verecegime dış mihraklara veririm.

• 50 milyon kisinin tum kimlik bilgilerini caldirip hic bir sey yapmayan bir devlet ve kurumlarina mi guvenecekmisiz?
  • Kendisi kullansın.

• Ayıp ediyorsunuz beyler, bilmez misiniz yerli uygulamalar kuantum kompüterle uçtan uca şifrelenip sıfır açıkla çalışıyor?

• Bakan samimi olmadığın için benimde önerim telegrama yönelin.

• Ondan sonra gelsin yerli ve milli bilgiler
  • Kıvırmanıza gerek yok, ne haltlar karıştırdığınızı daha iyi takip etmek istiyoruz diye açıklama yapın.

• Yerli diyor. Bu vestelin tüm telefonlara ek vergi getirtip ortadan kaybolması gibi bir durum olacak. Komiksiniz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.