Şimdi Ara

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
5.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı
    OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro an itibariyle tanıtıldı. Her iki cihaz hakkında çıkan sızıntılarda birçok özellik öğrenilmişti. Bugün ise resmiyet kazandığını söyleyebiliriz. Açılır kapanır ön kamera mekanizması, üçlü arka kamera ve 90 Hz ekran gibi özel detaylar Pro modele özel sunulacak. Bu yüzden ilk olarak OnePlus 7 Pro’ya göz atalım.

Tasarım ve Ekran

OnePlus 7 Pro açılır kapanır ön kamera mekanizması sayesinde tamamıyla çerçevesiz tasarıma sahip. Kavisli ekranla birleşen çerçevesiz tasarım oldukça şık görünüyor. Arka tarafında renk geçişli kapak üzerine konumlandırılmış üçlü kamera paketi ve OnePlus logosu mevcut. Ortadaki OnePlus logosuna önceki modellerden aşinayız ancak altta bulunan metin şeklinde OnePlus logosu yeni bir detay. Her ne kadar tasarım konusu göreceli bir kavram olsa da çoğu kullanıcı OnePlus 7 Pro’yu beğenecektir.

Ekran tarafına baktığımızda 6.67 inç boyutunda, 3120 x 1440 piksel çözünürlüklü Fluid AMOLED ekran bizleri karşılıyor. Firmanın en iddialı olduğu konu ekran kısmı. 90 Hz tazeleme hızı, HDR10+ ve yapılan özel çalışmalarla birlikte ekran deneyiminin yeni bir seviyeye çıktığı söyleniyor. Altı çizilen temel nokta 90 Hz ekranın hızlı ve pürüzsüz bir kullanım sunduğu. Ek olarak DisplayMate testinden en yüksek puan olan A+ puan alan cihaz, iddiasını belgelemiş oldu. Telefonun parmak izi sensörü de bu ekranın altında.

Performans ve Batarya

İçinde bulunduğumuz yılın amiral gemi modellerinde sıkça gördüğümüz Snapdragon 855 yonga seti, OnePlus 7 Pro’nun da temelini oluşturuyor. Sıvı soğutma ile desteklenen yonga setine, tercihinize göre 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar depolama eşlik ediyor. Depolama teknolojisi olarak UFS 3.0 kullanan cihaz süper hızlı veri transferine imkan tanıyor. Adreno 640 grafik birimini içeren Snapdragon 855 gerek gündelik kullanımda gerekse de oyunlarda en üst düzey performansı kullanıcılara sunuyor. Son olarak tüm bu paket 4000 mAh kapasiteli batarya ile beslenecek. Bataryayı 30W Warp Charge hızlı şarj teknolojisi sayesinde hızla doldurabileceksiniz.

Kamera ve diğer özellikler

OnePlus 7 Pro kamera kısmında da oldukça iddialı. Üç arka kamerayla gelen cihazın ana sensörü 48 MP. f/1.6 diyafram açıklığı ile gelen bu ana kameraya 3x optik yakınlaştırma özelliğine sahip 8 MP telefoto sensör ve 16 MP’lik ultra geniş açı sensörü eşlik ediyor. Ana kamera hem OIS (optik görüntü sabitleme) hem de EIS (elektronik görüntü sabitleme) desteği sayesinde sarsıntı ve titremeleri engelleyecek. f/1.6 diyafram açıklığı etkileyici düşük ışık fotoğraflarına imkan tanıyor. Ek olarak 4K 60 FPS video çekme yeteneği mevcut. Ön taraftaki açılır kapanır mekanizmasının içerisinde ise 16 MP çözünürlüğünde, f/2.2 diyafram aralığıyla gelen özçekim kamerası yer alıyor. Mekanizma firma tarafından 300.000 kez test edilmiş. Ek olarak telefon düştüğünü algılandığında otomatik olarak mekanizmayı kapatabiliyor.

Cihazın diğer özellikleri USB 3.1 (Type-C) bağlantı, aptX HD, Bluetooth 5.0, daha güçlü titreşim motoru, stereo hoparlör, NFC, yüz tanıma ile kilit açma, yavaş çekim video çekme vb. şeklinde uzuyor. Maalesef 3.5 mm kulaklık girişi bulunmadığını söyleyelim.

OnePlus 7 özellikleri

OnePlus 7, firmanın uygun fiyat odağını koruyacağı model oluyor. Bu yüzden Pro’da yer alan çoğu özellik OnePlus 7’de yok. Bunlardan en dikkat çekeni açılır kapanır ön kamera mekanizmasının bulunmaması. Su damlası çentik tasarımı ile gelen cihaz, kavisli ekrana da sahip değil. Çene çerçeve kalınlığı Pro modele kıyasla daha fazla. Ekran boyutu 6.2 inçe, çözünürlük 2340 x 1080 piksele iniyor. Tazeleme hızı standart 60 Hz.  Kamera paketinde 48 MP ana sensör yerini koruyor. Yardımcı kameralara olarak 5 MP sensör var. Yani cihaz üç değil iki arka kamera bulunduruyor. Pro modeldeki geniş açı kamera çıkarılmış. Her konuda kırpılma yaşayan OnePlus 7 3700 mAh batarya kapasitesiyle geride bırakabiliyor.

Fiyatlandırma ve renk seçenekleri

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro için siyah renk ortak. OnePlus 7 Pro’nun özel olarak mavi ve altın renkleri bulunuyor. OnePlus OnePlus 7 Pro ise 669 dolar başlangıç fiyatına sahip. OnePlus Satışlarına 17 Mayıs tarihinde başlanacak. OnePlus 7 ABD'de tanıtılmadı. Onun yerine İngiltere fiyatını yazdık. Depolama ve RAM seçeneklerine göre fiyatlar şu şekilde:

OnePlus 7 Pro 6 GB RAM + 128 GB depolama: 669 dolar

OnePlus 7 Pro 8 GB RAM + 256 GB depolama: 699 dolar

OnePlus 7 Pro 12 GB RAM + 256 GB depolama: 749 dolar

OnePlus 7 + 6 GB RAM + 128 GB depolama: 499 Sterlin (İngiltere fiyatı)

OnePlus 7 12GB RAM + 256 GB depolama: 549 Sterlin (İngiltere fiyatı)

OnePlus 7 Pro özellikleri

• Ekran: 6.67 inç, 3120 x 1440 ( 90 Hz OLED) ekran

• İşlemci: Qualcomm Snapdragon 855

• Boyut ve ağırlık: 162.6 x 76 x 8.8 mm, 210 gram

• RAM: 6 GB / 8 GB / 12 GB

• Arka kamera: 48 MP (f/1.6) + 8 MP (3x telefoto) + 16 MP (ultra geniş açı)

• Ön kamera: 16 MP

• Depolama: 128 GB / 256 GB

• Batarya: 4000 mAh

• İşletim sistemi: Android 9 Pie (2 yıl işletim sistemi, 3 yıl güvenlik güncellemesi)

• Diğer:  Parmak izi (ekran üzerinden), 30W hızlı şarj

OnePlus 7 özellikleri

• Ekran: 6.41 inç, 2340 x 1080 ( Full HD+) ekran

• İşlemci: Qualcomm Snapdragon 855

• Boyut ve ağırlık: 157,7 x 74,8 x 8,2 mm, 182 gram

• RAM: 6 GB / 8 GB

• Arka kamera: 48 MP + 5 MP

• Ön kamera: 16 MP

• Depolama: 128 GB / 256 GB

• Batarya: 3700 mAh

• İşletim sistemi: Android 9 Pie (2 yıl işletim sistemi, 3 yıl güvenlik güncellemesi)

• Diğer:  Parmak izi (ekran üzerinden), 30W hızlı şarj 

• Huawei P30 serisine bu kadar para vereceğinize OnePlus 7 alın geçin.

- HDR10+ (P30’da yok)
    - 4K 60 fps (P30’da yok, hatta 4K 30 fps bile 10 dakika sınırlı)
    - SDM855 (P30’daki Kirin 980 yanından geçemez)
    - OxygenOS ile düzenli güncellenen sistem (EMUI ile kıyaslanamaz)
    - UFS 3.0 (P30 UFS 2.1)

Her türlü P30’dan iyi olmuş.
    Oneplus One 300 dolarlik amiral gemi katili olarak tanitilmisti.
    Simdi Oneplus 7 modeli 550 dolar olacak diyorsunuz, ki fiyatinin 640 dolar olacagi soyleniyor. 5 senede 2 katindan fazlaya cikmis. Her sene bu fiyatta tuttuklari da nerden cikti, yerinizde olsam fiyatlarini iyi incelerdim.
    Oneplus One - 300
    Oneplus Two - 320
    Oneplus 3 - 400
    Oneplus 5 - 480
    Oneplus 6 - 530
    Oneplus 7 - (640) Belli degil / 7 Pro - 670

Edit: İmla
    Saçmaladığımı düşünmüyorum bu bir senaryodur ve gayet olasıdır. Uzun ömürlülük + özgür kullanım da bir ihtiyaçtır. Mesela telefona torrent uygulaması kurup dizi/film indirip altyazı dosyasını filme gömebiliyor musun? Veya iTunes olmadan telefonu bilgisayara bağlayıp istediğin türdeki dosyayı istediğin klasör dizinine atıp istediğinde telefon içindeki dosya yöneticisinden başka bir dizine atıp dosya içeriğini düzenleyebiliyor musun?

Bunları yapmak için root yapmaya gerek bile yok. Bunları Symbian’da bile yapabiliyordum.
    P30 kullanmadım ama onunla aynı donanıma sahip Kirin 980’li Mate 20 Pro’yu denedim. Hemen 1080p60 deneme çekimi yaptım ve şunu net olarak söylemeliyim ki video çekimi vasatı aşamayacak bir seviyede. 2019’da 1080p60 çekemeyen telefon mu olur? Çekememekten kastım video çekerken bariz şekilde kare atlamaları oluyor. Bu takılmalar 60 fps hissiyatını tamamen siliyor. 2014’te çıkan iPhone 6’nın 1080p60 çekimi 2019 model P30’dan daha iyi. Dolayısıyla XS gibi videoda çıtayı belirlemiş bir telefon ile P30’u bir tutamam.
  • 6.67

Altı nokta altmış yedi

Ekrana bak maaşallah

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pro'yu anladım da normal olanı biraz daha ucuz olmalıydı. Bir sürü çinli alternatif var aynı özelliklerde. Üstelik kamera konusunda hep geriden geldi bu marka.

• Saat 18 de tanitilmiyor muydu? Hani nerede tanitildi? Hicbir yerde goremedim. DH editorleri gelecekten mi geliyor? :)

• Tanıtım etkinliği daha başlamadan tanıtıma saatler kala tanıtıldı başlıklı yalan haber...Tebrikler...
  • 7 pro bana göre efsane bir cihaz olmuş.

Fiyata gelirsek bizim paramız çöp adamların ne suçu var.

Kendi birim parasıyla Avrupa’da bedava gibi bişey.

Ver mehteri ver.

• Pro güzel ama biz alamayız...

• Kefelon daha tanıtım başlamadı nasıl haber yapıyorsun sen ? 18.00 da canlı yayın başlayacak , kafanıza göre haber yapmayın.
  • Reis yine yargı dağıtıyor.

• Güzel cihaz olmuş bence. Benim en merak telefonun ekran süresi ne kadar olacak.
    Bir gün biz de gözümüz kapalı alırız herhalde bu cihazları ..
  • ONEPLUS 6T = 157.5 x 74.8 x 8.2 mm 6.41 inch
    ONEPLUS 7 = 157.7 x 74.8 x 8.1 mm 6.2 inch

Çentik tasarımı,ekran görüntüsü aynı görünüyor ama ekran nasıl küçülüyor biri açıklayabilir mi ?

• Çok çirkin. Kimse almıyor, biraz değişik şeyler yapalım da dikkat çekelim diye yapmışlar belli. Öyle kamera mı olur arkadaş?

• Adamlar her yeni çıkardıkları telefona geliştirmeler ekleyip fiyatı 550 dolar civarında tutuyor her sene. Neresi pahalı bunun. Pro modeli için konuşmuyorum.

• hatalı yazmışlar şu an düzeltilmiş

• Pro gereksiz benim için. 7 pili 4000 yapsaymış keşke.

• Mi 9 450€
    Oneplus 7 559€

Arada 109€ luk bi fark yok bence.

• asdf_13 kullanıcısına yanıt
    Dh nin tanıtıldı haberinde dolar olarak yazıyor euro olarak değil. Hangisi doğru?

Edit: OnePlus 7 6 GB RAM + 128 GB  depolama: 569 dolar

Oneplus ın dünyanın en hızlı ve akıcı telefonu olduğunu tartışmaya gerek yoktur herhalde. 4150 de bataryası var. Amiral gemilerine nadir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acelilctl -- 14 Mayıs 2019; 19:56:30 >
  • Mükemmel değil mi yahu, her şeyin en iyisinden koymuş adamlar. Tasarım da aşırı şık olmuş.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Oneplus One 300 dolarlik amiral gemi katili olarak tanitilmisti.
    Simdi Oneplus 7 modeli 550 dolar olacak diyorsunuz, ki fiyatinin 640 dolar olacagi soyleniyor. 5 senede 2 katindan fazlaya cikmis. Her sene bu fiyatta tuttuklari da nerden cikti, yerinizde olsam fiyatlarini iyi incelerdim.
    Oneplus One - 300
    Oneplus Two - 320
    Oneplus 3 - 400
    Oneplus 5 - 480
    Oneplus 6 - 530
    Oneplus 7 - (640) Belli degil / 7 Pro - 670

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schtroumpf Grognon -- 14 Mayıs 2019; 19:57:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence ölü dogdu bunlar cünkü 5G destegi yok 2020 5G senesi olacak simdi bir sürü para verip alacam 6 ay sonra samsung s11 lerin hepsi 5G destekli ve daha hizli olacak

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.