Şimdi Ara

honda hrv tavsiye edermisiniz?? (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.050
Cevap
24
Favori
472.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qarakedi

quote:

Orijinalden alıntı: bananajoe

quote:

Orijinalden alıntı: emrahdincer

Bildiginiz üzere HRV de Isofix bağlantısı yok. Hatta daha da kötüsü arka ortada oturan için emniyet kemeride yok :(
    Sonradan aracında Isofix yada Emniyet Kemeri Taktıran oldu mu ?

Ben TÜV'de muayene ettirirken sorun oldu bu üçüncü emniyet kemeri. Araba bence de 4 kişilik. Ama ruhsatta 5 kişilik gözüktüğü için benden üçüncü kemeri istediler. İtiraz, tartışma, servis mervis derken internetten modacarın belden emniyet kemerinden aldım 7 tl'ye, kendim taktım. Öyle geçirdim arabayı muayeneden.

Aldığınız bu mu acaba ?

http://www.modacar.com.tr/urun/modacar-emniyet-kemeri-840894.aspx

Evet dostum birebir aynısı. KEndim takmıştım, diğer iki kemerin bağlantılarını kullandım.

• forumun yarısına kadar okudum.. 5 aydır kullanıyorum bende.. araba 2.0 mazdamdan sonra sürat olarak yavaş geldi ama kullanımı harika ötesi.. heybetli duruşuna göre kullanımı çok kolay.. eşime 1 haftada kullanmayı öğrettim.. zten artık satmamız mümkün değil.. yalnız ön arka koruma barları ve yan basamak barlarından arıyorum.. izmir ve civarı bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.. bu arada 5 ayda 22.000 km yapmışım :))) sürdükçe süresi geliyor insanın..
  • uzun yıllardır her tür araç kullandım ama otomatik vitesi hiç sevmem özellikle kaygan zeminlerde karda kışta her zaman manuelden yana olmuşumdur hrv nin manuel olanını aradım piyasada oldukça az istediğim gibi sini bulamadım otomatik aldım beğenmezsem satarım diye ama mümkünmü satmak araba kendine aşık ediyor insanı bi araba bu kadarmı zevkli olur her şarta öyle güven veriyorki anlatamam aracın özelliklerini bilmeyenler eleştirebilir umurumda değil bir kere 4 tekerden kontrollü fren sistemi var yani kayan sürükleyen tekerin frenini kontrollü yapıyor kaymaya karşı son derece güvenli ya tırmanma oda aynı aracı üç teker yere basacak hale getirdim havadaki teker duruyor yere basanlar çalışıyor bu arabayı sevemeyen biri olacağını düşünmüyorum parçası na gelince altın hiç bir zaman ucuz olmaz kırılmayacak eskimeyecek parçanın fiyatıda beni ilgilendirmiyor araç on numara hem otomobil hem jip yakıt az vergi az kalite süper daha ne olsun şanzıman yağını orjinal honda koymak lazım riske atmaya gelmez oda 120 tl normal kullanımlarda 150- 200 bin km zor arazi şartlarında 60 bin kmde değişmek uygun olacağını servisinden öğrendim honda dan yağı alıp özel bir serviste 50 tl değişme işçiliği verdim şanzıman kartel contasınıda değiştim temizlendi korkusuz dünya turuna çıkabilirim herkese tavsiye ederim tabi bakımlısını temizini hoşçakalın

• Merhaba

2006 füme HRV aldım, 5 ay oldu çok memnunum bu araca karşı ön yargılı olanları kınıyorum. Aracın performansı çok güzel. bir kere yola tepeden bakmak çok hoş, yolda giderken herkes dönüp birdaha bakıyor. 60 000 bakımı yaptırdık ve Allaha şükür sorunsuz biniyoruz. arazide de sürdüm performansı güzel, toprak taş demeden çıktık, vergisi makul ancak kaskosu 1000 liradan aşağı olmadı. Arka hoparlör yoktu iki tane hoparlör taktım 10 numara oldu. İstanbul eminönünde taktırdım. araçta ön kol dayama yok. servis 400, çıkmacı ise 250 TL istedi.

sunroof u komple açılır yaptırabilirmiyim diye araştırıyorum bir fikri olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

Herkese kazasız ve güvenli sürüşler. Allah yolunuzu açık etsin.
  • bu konuyu okuyarak honda hr-v almış biri olarak 1 yılı aşkın bir süredir severek kullanıyorum aracımı. 20.000 km de bir şanzuman yağı değiştiği sürece hiç bir sorun olmayan vites geçişi nedir unutturan bir vitesi var. 1999-2001 ve 2002-2006 olmak üzere aslında 2 versiyonu var. 99-01 de göstergeler mavi ve düz vites seceneği var ön ve yan sinyallerde turuncu, 02-06 larda göstergeler kırmızı çerçeveli siyah, sadece otomatik var ve sinyaller seffaf renk. 2006 modeller gerçek 2006 değil ağustos 2005 sonrası çıktığı için o şekilde geçiyor aslında hepsinin trafiğe çıkış tarihi en son 2005 tir.

2002 sonrası araçların hepsinin donanımı aynıdır, sadece ek aksesuar olanlar var. Bu modellerde ön koruma barı (1200 tl), yan kapı korumaları (450 tl), köşe koruma bantları (160 tl), kol dayama (450 tl), Sis Farı (450 tl)dir. yani bu aksesuarlar sahip bir hr-v yaklaşık 2700 tl daha değerlidir.

2005 ve 2006 modellerin full aksesuarlısıda aşağıdaki resimdekidir. Yan bar, geri görüş kamerası ve ön sensörde olursa full+full olur, bendede bunun fümesi var cosmic gri diye geçer ruhsatta.

honda hrv tavsiye edermisiniz??

Kasko olayına gelince benim kazasızlık ve personel indiririmimden dolayı 540 tl ye full kaskom var mesela.

Şehir içinde yaklaşık 50 tl lik lpg ile 180-200 km arası giderki. 0,25-0,27 kr arasında değişir oda. Şehir dışı 0,21 kr civarında yakıyor.

Lpg kullanımından dolayı subap ayarları bozuluyo biraz arada yaptırmakta yarar var.

Füme olan aracımı ilerleyen zamanlarda Antalyada olmamdan dolayı sıcaktan korumak ve daha şık bir görünüm için kaplatmayı düşünüyorum. 1500 tl maliyeti.

honda hrv tavsiye edermisiniz??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallyproco -- 30 Eylül 2012; 14:23:51 >

• Arkadaşlar merhaba

Sizce, 2005 model, 47.000 km'de, sıfır hata veya az hatalı kabul edelim LPG'li ve orjinal aksesuarları bulunmayan bir HRV en fazla ne kadar eder.
  • 47.000 mi umarım km orjinaldir

29-30.000 civarı bence ..
  • Şanzıman (otomatik) sorunu ve kabin ses izolasyon durumunun iyi olduguna emin olabilsem,hemen alabileceğim bir araç.Ama şüphelerim var,netten bilgi toplamaya çalışıyorum.Kullananlar ,arac sahibi olup bilgi verebilecek arkadaslar var mı acaba?
    Teşekkürler şimdiden
  • Ben bu forumda daha önceden de yazmıştım. O zamandan beri hala aracımı kullanmaya devam ediyorum. Satmak 4 yıldır hiç aklımdan geçmedi. 4 yılda doğu batı dağ taş, kar yağmur her ortamda arabayı kullandım. Beni hiç yolda bırakmadı. Tık demedi desem doğrudur. 4 kar lastiğimle kar kış demeden rahatça kullanıyorum. Aracımla 60.000 km. yol yapmışım. Kritik konu daha önceki mesajşarımda belirttiğim gibi 20.000 de bir şanzıman yağ değişimi (Orijinal olacak) Bunun dışında diğer araçlarla bakımı aynı... Benim aracımda BRC marka LPG var. 33 litre LPG ile yaklaşık 325 km. yol yapıyprum... Düşünenler varsa mesaj atabilir. (Bilgi vermek işin, yoksa satmayı düşünmüyorum)
  • Sıradan bir araç almak yerine akıllı insanların tercihi hrv olur derim.. yeni sattım ama çok memnundum 5 yıl kullandım en ufak sorunu olmadı arkadaşın yazdığı gibi her araçta yapılması gereken düzenli bakımlar olduktan sonra kullanışlı rahat bir araçtır düşünenlere tavsiye olunur.
  • Arkadaşlar son zamanlarda muayene yaptıran oldu mu ? Arka koltuk da 3ncü emniyet kemeri olmadığı için sorunu yaşayan var mı acaba ?
  • ben aralık 2011 de yaptırdım yeni değil ama 2 emniyet kemeri sorun olmadı. kusursuz geçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallyproco -- 11 Kasım 2012; 16:39:39 >
  • Merhabalar,

2006 HRV sahibiyim. lpg taktırmak için servise gittiğimizde aracın kilo sorunu ile karşılaştık lpg takılsa bile ruhsata işlenemeyeceği cevabını aldık. boş ağırlık ve azami ağırlık değerleri yüzünden olmadığı söylendi.

bu tür bir sorunla karşılaşan oldumu? oldu ise nasıl bir çözüm buldunuz?
    aracına lpg taktıran değerli hrv sahipleri bunu nasıl yaptınız, ruhsata işletme konusunda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

ayrıca HRV kol dayama nereden ve nasıl bulunur?
    çok teşekkürler.
  • quote:

Arkadaşlar son zamanlarda muayene yaptıran oldu mu ? Arka koltuk da 3ncü emniyet kemeri olmadığı için sorunu yaşayan var mı acaba ?

2010 yılında muayene yaptırırken, muayeneyi yapan arkadaş koltukların aralarına falan baktı. Belki altta kalmıştır dedi.
    Ama bu sene muayene yaptırırken risk almak istemedim. Çıkmacıdan sıfır bulup takdırdım. Muayene sırasında emniyet kemeriyle fazla ilgilenmediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocaktar

quote:

Arkadaşlar son zamanlarda muayene yaptıran oldu mu ? Arka koltuk da 3ncü emniyet kemeri olmadığı için sorunu yaşayan var mı acaba ?

2010 yılında muayene yaptırırken, muayeneyi yapan arkadaş koltukların aralarına falan baktı. Belki altta kalmıştır dedi.
    Ama bu sene muayene yaptırırken risk almak istemedim. Çıkmacıdan sıfır bulup takdırdım. Muayene sırasında emniyet kemeriyle fazla ilgilenmediler.

Merhaba ,

Çok şanslıymışsınız , Geçen muayenemde aracın 5 kişilik mi yoksa 4 kişilik mi olduğuna TUV türkteki görevliler kafayı taktı. Araç önceki muayeneden 5 kişilik geçmesine rağmen teknik belge istediler. Baya kavga gürültüden sonra aracımın ruhsatını 4 kişilik şeklinde değiştirdim. Arka koltuktada çalışır vaziyette emniyet kemeri zorunlu. Ancak muayeneden bu şekilde geçirebildim aracı. Nerdeyse mahkemelik olacaktım. Aracımın teknik belgelerini İngiltereden istettim. Gerçektende orjinalde araç 4 koltuk görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mateş

Merhabalar,

2006 HRV sahibiyim. lpg taktırmak için servise gittiğimizde aracın kilo sorunu ile karşılaştık lpg takılsa bile ruhsata işlenemeyeceği cevabını aldık. boş ağırlık ve azami ağırlık değerleri yüzünden olmadığı söylendi.

bu tür bir sorunla karşılaşan oldumu? oldu ise nasıl bir çözüm buldunuz?
    aracına lpg taktıran değerli hrv sahipleri bunu nasıl yaptınız, ruhsata işletme konusunda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

ayrıca HRV kol dayama nereden ve nasıl bulunur?
    çok teşekkürler.

Merhaba ,

Aracın ağırlığıyla ilgili LPG problemi ilk defa sizden duyuyorum. Ben aracıma 1 yıl önce Landirenzo Plus LPG kiti taktırdım. Hiç bu tarz bir sorun yaşamadım. Yeni çıkan bir uygulama filansa bilemiyorum tabii. Ama araç ağırlığının LPG ruhsatı için bir sıkıntısı olmaması lazım diye düşünüyorum. Konuyu LPG montajı yapan farklı servislerle görüşmenizde fayda var.

• arkadaşımda var bitane satmayı düşünüyor ama şu aralar değil çünkü alınası başka araç yok çok pahalılandı araçlar
  • Merhaba;

İlk olarak bir yılı aşkın süredir 1999 model 1.6 SOCH HR-V kullanıyorum. Sağladığı konfor ve performans eşsiz. Piyasada muadili yok!
    Üzerinde sıralı sistem LPG bulunuyor. Yakıt performansı gayet başarılı. Şehir içi 30 litre ile 300km yapıyorum. Şehir dışı 400km geçiyor ki. Solenoidlerim yanlış bağlanmı ay başında düzeltilecek performans daha da yükselecek.

CVT şanzıman son derce başarılı ve keyifli. Sonsuz vites diye bilinir ve bu sistemi en iyi yapan Honda'dır. CVT şanzımanda dikkat edilmesi gerek iki şey kesinlikle ve kesinlikle Honda CVT şanzıman yağı kullanılması gerekiyor. Diğer konu ise mümkünse rampa ve yokuşlarda vitesin park konumunu kullanmamak. Birde forumda yanlış bilgilendirme yapılmış. Arabanın servis kitapçığında 45.000km de yağ değişmesi belirtilimş, 20.000km değil.

Bir diğer konu servisler aracın polen filitresi olduğundan haberdar değil. Evet aracın polen filitresi var. Arabayı aldığımdan beri arabanın tek rahatsız olduğum konusu sürekli havalandırma ızgaralarından içeri toz gelmesi idi. Gösterdiğim Honda ustaları polen filtresi olmadığını söylemişlerdi...YANLIŞ!!! Polen filtresi var ve alt torpido arkasındaki klima girişinde iki parça olarak dikine bulunuyor. Modele göre farklılık gösterebilir. Bir çok özelliği dönemin Civic'leri ile aynı muhtemelen ileri modellerde Civic'teki gibi tek parça haline getirmiş olabilirler. Benim aracıma uyan yerli malı yurdum malı polen filtresi "Sardes SC-592"dir.

Arabam benden önceki sahibi çok hor kullanmış, uzman olmayan ustalar elinde yanlış uygulamalar yapılmış. Kızımın yaralarını sarmak bana kaldı. Sorunum yenilediğim parçalarını bulunduğum şehirde bulamıyorum. Sürekli İstanbuldan getirttiriryorum, onlarda web sitesi olanlar hali ile. Eğer bilenleriniz varsa İstanbuldan Honda HR-V parça bulabileceğim istesi olamayn yerler varsa telefon numaralarını bildirirseniz sevinirim.

• cvt şanzıman yağı ilk 40000 de daha sonra her 20000 de bi değişir. önceki mesajlardaki gibi 150-200 binde yada 60binde bi değiştirilse tabi bu araçlarda şanzıman sorunu olur.

hr-v kullanım kılavuzundan:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallyproco -- 9 Aralık 2012; 3:21:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallyproco

cvt şanzıman yağı ilk 40000 de daha sonra her 20000 de bi değişir. önceki mesajlardaki gibi 150-200 binde yada 60binde bi değiştirilse tabi bu araçlarda şanzıman sorunu olur.

hr-v kullanım kılavuzundan:
    />

elinde kullanım klavuzu mevcutmudur üstad?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.