Şimdi Ara

honda hrv tavsiye edermisiniz?? (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.051
Cevap
24
Favori
472.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir hr-v'm olursa, çakmak girişine takarak denemek istediğim aşağıdaki aleti de mutlaka alırım.
    Aracın içinde oturanlar açısından eğlenceli olacağı kesin.
    Turbo isteyenleri de bir parça tatmin eder.

Sayfadaki üç videoyu da izleyin. İlginizi çekeceğini tahmin ediyorum.
    Üç modelden sadece biri satışta.

http://www.enilginc.com/pinfo.asp?pid=1125
  • Otomatik vitese uymaz bu heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: franko

Bir hr-v'm olursa, çakmak girişine takarak denemek istediğim aşağıdaki aleti de mutlaka alırım.
    Aracın içinde oturanlar açısından eğlenceli olacağı kesin.
    Turbo isteyenleri de bir parça tatmin eder.

Sayfadaki üç videoyu da izleyin. İlginizi çekeceğini tahmin ediyorum.
    Üç modelden sadece biri satışta.

Bu aletin orjinali budur.Yaklaşık 10 yıldır piyasada var.

http://www.vroombox.com/

• Sonradan DH'de aşağıdaki sayfaya rastladım. Aleti eleştirenler var. Distribitörü ise savunuyor.
    Youtube'daki onlarca videoya bakınca aslında sorun çıkarmaması gereken bir alet.
    Aux girişinden bağlanırsa sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_66390171/tm.htm

Ayrıca şu şekilde Android telefondan bluetooth ile de aynı sesler elde edilebiliyor:

https://www.youtube.com/watch?v=Qz9HWHjUcyc

• arkadaşlar kolçak taktırmak istiyorum, içinizde taktıran var mı? link paylaşabilir misiniz?
  • Uzun zamandır araba almayı düşünüyoruz ama bir türlü karar veremedik. Arada bağ bahçeye gitme durumu olduğundan Honda'ya bakmıyordum(altı alçak diye). Sonra HR-V'nin 1.6 motor olduğunu öğrenince vergi ve yakıt avantajıyla beraber benim aradığım kriterler içerisinde bütün koşulları karşılayan tek araba olduğunu görüyorum.

Babamın kafasına takılan tek ayrıntı var o da güvenlik seviyesi. Sağlam olduğunu bilsemde Euro Ncap puanı vs. bulamadım internette. Güvenliğiyle ilgili bilgi verebilecek olan var mıdır?
  • http://www.youtube.com/watch?v=nhBTIlgD0uI 5:20 de çarpışma videoları var ama sayısal veri bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: marophat

Uzun zamandır araba almayı düşünüyoruz ama bir türlü karar veremedik. Arada bağ bahçeye gitme durumu olduğundan Honda'ya bakmıyordum(altı alçak diye). Sonra HR-V'nin 1.6 motor olduğunu öğrenince vergi ve yakıt avantajıyla beraber benim aradığım kriterler içerisinde bütün koşulları karşılayan tek araba olduğunu görüyorum.

Babamın kafasına takılan tek ayrıntı var o da güvenlik seviyesi. Sağlam olduğunu bilsemde Euro Ncap puanı vs. bulamadım internette. Güvenliğiyle ilgili bilgi verebilecek olan var mıdır?

Tüm HR-V lerde Yolcu ve sürücü hava yastıkları standart.Ve öyle Hundai'deki gibi yok açılmadı,yok açısı tutmadı gibi bir sorun yok.Fren sistemi oldukca üst seviyede ve ABS standart.Euro Ncap puanlamasının bir düzmece ve gereksiz birşey olduğunu düşünüyorum.Sonuçta yollarda kimle kaza yapacağınızı seçemiyorsunuz.Yani Euro Ncap tan 5 yıldız almış Clio nun bir BMW 730 ile kaza yaptığında o 5 yıldızı ne olacak?Neyse..Konumuz bu değil.HR-V güvenlik açısından şuan piyasadaki bir çok markadan çok çok daha güvenlidir ( Hundai,Renault,Kia,Ford gibi.)Ve ayrıca ben hiç takla atmış bir Hr-V görmedim bu güne kadar.

• BlackHash kullanıcısına yanıt
    Yolcu derken sadece ön yolcu için mi yoksa arka yolcular için de hava yastığı var mı? Birde fiyat aralığı nedir bu arabanın çözemedim. 2000 modele 30000 lira isteyenide gördüm 2005 modele 25000 lira isteyenide gördüm. Açıkçası sınırımda 25000 lira iken alacağım HR-V'nin durumu ne olur çözebilmiş değilim.
  • quote:

Yolcu derken sadece ön yolcu için mi yoksa arka yolcular için de hava yastığı var mı? Birde fiyat aralığı nedir bu arabanın çözemedim. 2000 modele 30000 lira isteyenide gördüm 2005 modele 25000 lira isteyenide gördüm. Açıkçası sınırımda 25000 lira iken alacağım HR-V'nin durumu ne olur çözebilmiş değilim.

2003 sonrası makyajlı olan kasadan temiz bir tane bulabilirsin 25e,sanzimani bilen bir yere göster.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sadece ön yolcu.1999 modelden 2006 modele kadar HR-V lerde köklü bir değişiklik yok.Sadece 1999-2000 modellerde otomatik şanzuman sorunu vardı onuda sonraki modellerde şanzuman değişikliği ile giderdiler.Birde ön panjur ve sis lambası değişikliği var.Başkada birşey yok.Gerisi hep standart.Elektrikli katlanır aynalar,abs,srs,hava yastıkları sun roof hep standart....Bana sorarsan araç çok temizse km düşükse bence model yılı çok önemli değil.Mesela benim araç 1999 model ama 100 bin'e geçen hafta girdim.Çok çok önemli olan bence kesinlikle tek dikkat edeceğin olay eğer otomatik vites alacaksan kesinlikle ve kesinlikle aracın şanzumanını servise göster.

• Bahsi geçen cihazın distribütörüyüm ve 2005 model bir HR-V sahibiyim. Bu konunun son 10 sayfasını falan okudum. Çok kez bu arabayla ilgili yapılan yorumlara bir cevap yazma isteği duymama rağmen tutuyordum kendimi ki, en son bu sayfada bizim cihazın bahsi geçince artık farz oldu.

Önce HR-V: Cvt sanzimanli bir HR-V tam bir konfor arabasıdır. Her şeyi sizin ve konforunuz icin kendisi yapar. Soğuk çalıştırmada devri yükseltir, sonra kademe kademe düşürür, en son bi 700 ler seviyesinde çok hafif bir titreme yaparak " hazırım abi gidebiliriz" der. Basarsınız gider, basarsınız durur ve bunları arabada sarsılmaması gereken birşeyler varmış gibi yapar. Mesela 0 dan 100e 2000 li devirleri asmadan tek bir vites degisimi hissetmeden gayet rahat bir sekilde çıkarsınız. Nisanda 9 seneyi dolduracak arabamda tek bir sefer bile yokuşda kalkma sıkıntısı, herhangi bir sanziman sıkıntısı, yada baska bir sıkıntı yaşamadım. Ama buna karşılık arabanın bütün bakımları yetkili serviste yapılmıştır. Bence kilit nokta burada... Orijinal yağ hassasiyeti şimdi herkesin dilinde de, onu da nispeten yeni öğrendiler pek çok araba bozulduktan sonra. Arabanın ikinci el fiyatı ortalama bir Fiat kadar diye arabaya Tofaş muamelesi yapıp, 3 -5 sene çıraklıktan sonra usta oldum diye servis açanlara emanet edenlerdir arabanın hakkında osu busu sorunlu denmesinin sebebi. Yoksa herkes bilir Honda'nin mekanik kalitesini... Yabancı forumları tarayın bakalım bulabilecek misiniz HR-V nin sorunlu sanzimanindan bahsedildiğini!

Dolayısıyla, ikinci el bir HR-V alırken dikkat edilmesi gereken şey km.den once yetkili servis geçmişidir. Tüm bakımları yetkili serviste kayıtlı olan bir HR-Vyi 150 bin km.de bile rahatlıkla alın, ama düşük km.li diye alacağınız bir arabayı hangi ustaya gösterirseniz gösterin, dışarıda bakım görmüşse, risktir. Bkz. Suat bey...

Bizim cihaza gelince... Otomatik, düz, dizel, benzinli, LPGli V kayışı olan her arabada çalışır. Çok da keyiflidir, tavsiye ederim! Ben özellikle Japon arabalarına Lexus sesini çok yakıştırıyorum. Tabii zevk meselesi... Vroombox doğru 10 yıl once piyasaya çıktı da, maalesef 10 yıldır da piyasada yok, olsaydı zaten onu da getirirdim:)) forumdaki olumsuz yorumlara takılmayın, onların derdi benimleydi zaten:))

Sn. Blackhash... Bu arada yaptığınız modifikasyonlarin arabanın sürüsüne etkisini gercekten çok merak ediyorum. Kendi aracıma uygulamam muhtemelen ama sizinkini merak ediyorum, bir de manuel ya.. İnşallah birgün karşılaşırız da aracınızı denememe izin verirsiniz. Belki bir video koyarsanız, yeterince fikir verir mı bilemiyorum...

İyi günler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Galip bey, aşağıdaki linkte bulunan SoundRacer'in Lotus'unu dün aldım. Bugün "tükendi" yazıyor. Sanırım stoklarındaki son SaoundRacer'ı almışım.

Bu hafta Hyundai arabamda deneyeceğim; bakalım memnun kalırız inşallah.

Sorması ayıp olmasın da, bu aletin gelişi kaça?

Umarım 50 TL.'lik mala 150 TL ödememişizdir. Ödediysek de helal-hoş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: franko

Galip bey, aşağıdaki linkte bulunan SoundRacer'in Lotus'unu dün aldım. Bugün "tükendi" yazıyor. Sanırım stoklarındaki son SaoundRacer'ı almışım.

Bu hafta Hyundai arabamda deneyeceğim; bakalım memnun kalırız inşallah.

Sorması ayıp olmasın da, bu aletin gelişi kaça?

Umarım 50 TL.'lik mala 150 TL ödememişizdir. Ödediysek de helal-hoş olsun.

Öncelikle hayırlı olsun Franko bey...

Yalnız ürünün Lotus modeli yok, Lexus modeli var. Yanlışlık olmasın:))

HR-V forumunu Soundracer ile meşgul etmeyelim... Bana özelden mesaj ile veyawww.soundracerturkiye.com sitemizdeki iletisim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. İki şeyi belirteyim, ürünün Türkçe kullanım kılavuzu pdf. olarak sitede mevcuttur. Aldığınız da dandik 50 TL lık bir ürün değil, uluslararası garantiye sahip, İsveç'ten ithal bir cihazdir. Dediğiniz gibi bir kar marjı olsa 1.6 lt. HR-V ye değil de V8 Land Cruisera binerdim:))

Vesileyle konuya doneyim, gecen yazımda icimde kalmış bir iki kelamı daha edeyim. Bu aracı lütfen Dusterla falan kıyaslamayın. Muadili olan araçlar yine 1.6lt CVT sanzimanli Subaru XV ve Mitsubishi ASX tir. Yine de fiyat performans acısından HR-V gibisi yoktur...

• galibey G kullanıcısına yanıt
    Forumdaki arakadaşları, kusura bakmazlarsa, son bir kez daha SoundRacer'la meşgul edeceğim. Çünkü bundan ilk kez bahseden, tavsiye eden bendim.

enilginc.com'dan 142 TL.'ye havaleyle satın aldığım Lexus model cihaz dün geldi. Arabama sadece bir kez taktım, 15 dakika tecrübe ettim ve bugün geri yolladım.

Cihaz düzgün çalıştı, bazılarının iddia ettiği gibi parazit sesi filan yoktu. Boştaki radyo istasyonları arasından en uygununu bulmanız lazım.

Çalıştı çalışmasına ama, belki yaşımız icabı, şahsen bana önceden tahmin ettiğim zevki vermedi. Merakımı çok kısa süre içinde giderdim, iade etmeseydim de arkadaşlara göstermek için senede birkaç kez dener, yerine koyardım. Yani o tür bir alet.

Taktınız, birkaç km. giderek nasıl ses çıkardığını duydunuz, biraz güldünüz ve bitti. O kadar. Sanki teybe Lexus'un sesini kaydetmişler ve size dinletmişler. Şahsen benim aldığım his sadece bu kadar oldu. Başkası çok başka bir hisse kapılabilir, onu bilmem. Cihazı kötülemek kastıyla değil, sadece kendi tecrübemi anlatmak niyetiyle bunları yazıyorum. Galip bey sakın alınmasın, kızmasın. Konuyu açmasaydım, hiçbir şey yazmazdım; "deneyen görür" der geçerdim.

Ayrıca çalıştıktan 5 dakika sonra şöyle bir şey de oldu; gazı kestiğim halde cihaz kendi kendine bağırıp çağırmaya devam etti.
    Benim gaz pedalına basışımla cihazdan çıkan ses arasında belki birkaç milisaniyelik gecikme oldu hep. Bu da biraz işin tadını kaçıran bir durum.

Şöyle düşündüm; Youtube'daki videolarda hep yüksek model arabalar kullanılmış tecrübe için. Bizim araçlarımız onlar kadar stabil elektrik tesisatına sahip araçlar değil. Bu yüzden de cihaz beklenilen performansı vermemiş olabilir. Örneğin benim Hyundai'nin teybinde aux giriş bile yok. Aracın model eski (2004). Yeni araçlarda denenebilir. Belli bir yaşın altındakiler için daha ilgi çekici ve zevkli olabilir.

Fiyatına gelince; markalı FM Transmitter'ların internette 10 TL'ye satıldığı bir zamanda, son derece kötü bir plastik kalitesine sahip olan bu ürünün en fazla 30-40 TL.'ye satılması gerektiği gibi bir izlenim edindim. Kimse kusura bakmasın.

• franko kullanıcısına yanıt
    Aşkolsun Franko bey, niye alınıp kızayım... Ürünü denemişsiniz, size uygun olmadığına karar verip iade etmişsiniz. Ne var bunda? Hiç degilse merakınızı giderdiniz, içinizde kalmadı! Hayırlı olsun tekrar... Ama aracınızı kötülemeyin, bahsettikleriniz marka ve model farketmeksizin her araçta olabiliyor. Aşma yolları da var tabii.

Aux mevzuu maalesef HR-V de de problem. Teypte "cd/aux" butonu var ama aux girişi yok. İki basit çözümü var işin. Birincisi 50 TL civarlarında bir maliyet ile kablo takıyorlar. İkincisi ise daha sofistike bir kutu. USB, SD card ve aux girişleri de bulunuyor. O da 200 TL civarlarında... Bunlar mevcuta montaj şeklinde, nispeten basit çözümler... Aslında HR-V nin yurtdışında bazı donanımlarında yine Alpine üretimi orijinal Honda logolu bir double DİN teybi var: BB712PC DVD ve navigasyon özellikli falan filan... Bunun Turkiye için navigasyon CDsi bulunur mu, güncelleme var mıdır, o konular muallak. Bilen birini bulsak keşke...

• merhaba arkadaşla
    2000 model volvo v70 kullanıyorum. 2.0T teleflex lpg. bi tarafımız köy olduğu için araziye girmek zorunda kalıyoruz.
    kullandığım aracı hiç uzmem, bunun için altı yuksek ve ekonomik bir araç araştırırken hrv ye rastladım.
    acaba hr-v lerde hız sabitleyici var mı? ilanlarda bazılarında işaretlenmiş bazılarında işaretlenmemiş. hız sabitleyici
    cok beğendiğim ve sık kullandığım bir donanımdır. hem konforu hem yakıt ekonomisi açısından. agresif bir kullanıcı değilim.
    crv lerde 2005 ten sonra hız sabitleyici var. acaba hrv lerde hız sabitleyici hangi yıllarda veya hangi donanım seviyesinde var?
    ilginize teşekkur
    ler. say
    gılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: galibey

Sn. Blackhash... Bu arada yaptığınız modifikasyonlarin arabanın sürüsüne etkisini gercekten çok merak ediyorum. Kendi aracıma uygulamam muhtemelen ama sizinkini merak ediyorum, bir de manuel ya.. İnşallah birgün karşılaşırız da aracınızı denememe izin verirsiniz. Belki bir video koyarsanız, yeterince fikir verir mı bilemiyorum...

İyi günler..

Galibey,
    Aracın sürüşe etkisi negatif anlamda yok denecek kadar az.Ama gerek kalkış gerekse araç sollama esnasında asıl sonuçları hissediyorsunuz.Yakıt tasarrufu hissedilir derecede düşüyor.Tabi efendi efendi kullanırsanız.Yalnız geçen hafta 40 mm yükseltme kiti ve şnorkel siparişi verdim.Yükseltme kitini uyguladıktan sonra sürüşte bir sorun yaşayıp yaşamayacağımdan emin değilim.Eğer HR-V için aksesuar-modifikasyon parçaları ararsanız Rusya-Avusturalya-Avusturya ve Çek Cumhuriyetlerinde arayın.Cidden aklınıza gelmeyecek şeyler var.Ben İzmir'deyim.Yolunuz düşerse beklerim .Kısa bir not Vroombox sipariş üzerine üretim yapıyor.Yani gidip bir mağazadan almak biraz zor.Sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanemmi

merhaba arkadaşla
    2000 model volvo v70 kullanıyorum. 2.0T teleflex lpg. bi tarafımız köy olduğu için araziye girmek zorunda kalıyoruz.
    kullandığım aracı hiç uzmem, bunun için altı yuksek ve ekonomik bir araç araştırırken hrv ye rastladım.
    acaba hr-v lerde hız sabitleyici var mı? ilanlarda bazılarında işaretlenmiş bazılarında işaretlenmemiş. hız sabitleyici
    cok beğendiğim ve sık kullandığım bir donanımdır. hem konforu hem yakıt ekonomisi açısından. agresif bir kullanıcı değilim.
    crv lerde 2005 ten sonra hız sabitleyici var. acaba hrv lerde hız sabitleyici hangi yıllarda veya hangi donanım seviyesinde var?
    ilginize teşekkur
    ler. say
    gılar...

Hız sabitleyici yok diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanemmi

merhaba arkadaşla
    ilginize teşekkur
    ler. say
    gılar...

Malesef hız sabitleyici yok hrv de 2005 model kullandım yoktu, zaten malum 2006 dan sonra üretimi durdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.