Şimdi Ara

honda hrv tavsiye edermisiniz?? (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.051
Cevap
24
Favori
472.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caucass

quote:

üstad eger bana dediyseniz benim anlaştıgım hrv 2006 modeldi.2003 model için 27.5 vermem

O 2006 kaç km. deydi

77.000 kmde lpgsiz idi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

quote:

üstad eger bana dediyseniz benim anlaştıgım hrv 2006 modeldi.2003 model için 27.5 vermem

O 2006 kaç km. deydi

77.000 kmde lpgsiz idi

benim aracım 2003 model mayıs cıkıslı.. 81 bınde suan.lpg var.bılgı amaclı sormak ıstıyorum 2006 ıle 2003 model arasında donanım kasa vs acısından fark varmıdır.27 ye ben aldım 500 tl kadar uzerine harcadım.ama servisin soyledıgını aktarıyorum aracınız cok temiz en ufak bır yerinde hata kusur yok dedi.zaten ınternete satılık ılanı falan koymadım henuz.benim ıstegım aldıgım rakama verırsem 2000 motor yada daha ustu performanslı motor bır arac almak ıstıyorum.varsa oyle yuksek motorlu bır aracı olan arkadas degerlendırmek ısterim.yok eger satılmaz ıse temiz temiz bınıyorum.saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: rızaa

quote:

quote:

quote:

O 2006 kaç km. deydi

77.000 kmde lpgsiz idi

benim aracım 2003 model mayıs cıkıslı.. 81 bınde suan.lpg var.bılgı amaclı sormak ıstıyorum 2006 ıle 2003 model arasında donanım kasa vs acısından fark varmıdır.27 ye ben aldım 500 tl kadar uzerine harcadım.ama servisin soyledıgını aktarıyorum aracınız cok temiz en ufak bır yerinde hata kusur yok dedi.zaten ınternete satılık ılanı falan koymadım henuz.benim ıstegım aldıgım rakama verırsem 2000 motor yada daha ustu performanslı motor bır arac almak ıstıyorum.varsa oyle yuksek motorlu bır aracı olan arkadas degerlendırmek ısterim.yok eger satılmaz ıse temiz temiz bınıyorum.saygılar

siz bence almışsınız madem binin daha yeni almışken zarar etmeniz olası.kendi görüşüm biraz pahalı almış olmanız o da belki temiz diye 1-2 bin lira fazlasına bakmamıs olmanızdandır. bu sebeple ben binin derim. araba konusunda kıl biriyim ben degerinden fazla vermem paraya gerekirse aylarca beklerim .o yüzden o temiz diye fazladan verilen para bile benim için çok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 29 Mayıs 2013; 18:34:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rızaa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stillloading

Arkadaşlar yazdıklarınızı 2 gündür okuyorum ve sonunda uzun zamandır forumdan haberdar olmama rağmen üye olmamı sağladınız .Normalde forumlarda çok vakit geçiren biri değilim sadece 2 forumda üyeliğim var. neyse

Ben de HRV araç almak istiyorum ve şu an için bir tane buldum diyebilirim ama araştırma aşamasındayım. Özelliklerini yazıp sizlerden yorum bekleyeceğim.

2005 model
    benzin/lpg (lpg vizesi 2015'e kadar)
    168.000 km (fazla gibi görünüyor ama yaklaşık 9 yıllık bir araç için bana normal geldi.)
    4 lastik yeni
    orijinal, değişen bir yer yok yazıyor ama ne kadar doğru onu bakınca anlayacaz.
    fiyat 25.000

en azından gidip görmeye değer mi bi fikir verirseniz sevinirim. Ayrıca bu başlıkta yorum yapmış olan herkese teşekkür ederim, son derece faydalı bilgiler edindim, arca da baya ısındım diyebilirim. Yani fiyat ve beklenti bazında ele aldığımda benim isteklerimi karşılayacak gibi duruyor.

üstad ben trabzonda ilk sahibinden 77 binde lpgsiz 27 bine anlaşmıstım müthiş güzel bir araçtı çelik bar bile takmıs adam.ama almak nasip olmadı kaptılar benden önce.168 bin kmdeki arabaya ben 25 bin vermem şahsen. haa şimdi diyeceklerki arabaya güzel bakmıssa 168bin km çok bişey degil hadi lan ordan derim.sen bilirsin :) hakkında hayırlısı olsun.

almayı dusunursen 80 bındeki aracımı 27.5 bın tlye vermeyi dusunuyorum.tum bakımları yapıldı gecen hafta.sanzuman yagına cıft yıkama bıle yaptırdım.lastıkler yeni.tuplu.ben kullanmıyorum ama yınede var.experi motor kompresyon testıne varınca kadar yapıldı.dusunursen pm mesaj.saygılar

168000 honda lar için km sayılmaz 500000 i geçmiş 88 model civic görmüştüm , 168 bin özellikle japon araçlar için nissan hariç (nissan renault motor kullanıyor ) çok frazla değil... 2006 2.2 accordlara baktığımda 200.000 altı bulamamıştım ... motor konusunda honda en iyisidir yağına ve suyuna dikkat ettiğiniz sürece... 200.000 i görmüş bir fransız yada italyan araca o parayı vermezdim ama 200.000 i geçmiş hondalara rahatlıkla o paraları veririm...

• Bir aracın km sine bakarken sadece motor ömrü düşünüldüğü için bakılmamalı diye düşünürüm hep. Km değeri araçta hepimizin bildiği, kullanım süresine bağlı olarak aşınan parçaları, eskiyen malzemeleri ve doğal olarak aracın yıpranma miktarını işaret eder.
    Evet bazıları çok temiz kullanır aracını. Tüm bakımlarını zamanında ve yetkili ellerde yaptırır. Bu da artık alacağımız araçtaki şansımıza bağlı. Ama ben derim ki işi şansa bırakmayın mümkün olduğunca az kullanılmış arabalara yönelin.
    Bir çok marka ve değişik km li araca binmiş biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ; az kullanılmış araçların sürücülerini üzme oranı diğerlerine bakarak çok daha düşüktür.(marka olarak kendi içinde kıyaslayınca... yoksa şu bir gerçek bazı markaların 500.000 i bir diğerinin 50.000 inden daha iyi olabiliyor. )
    1000 - 2000 tl fazla vererek zarar etmek bir yana tamir için harcanan sürede ailemizle doğa gezisi yaparak kar etmiş oluruz.

• tavsıye eder mısınız arkadaşlar bende düşünüyorum kac airbag var araba da yol tutusu nasıl vs ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BernaGs2

tavsıye eder mısınız arkadaşlar bende düşünüyorum kac airbag var araba da yol tutusu nasıl vs ?

air bag 2 ama 6 da olsa 8 de olsa fark edermi bilmem , yol tutuşu harika yüksek olduğu için farklı bir havası var sesiz olması fazla motor sesi duymamanız ayrıca güzel ama bunlar bir araç almak için önerilen şeyler olmamalı... yakıt sınıfındakilerle neredeyse aynı hatta bazı suvlara göre az... yedek parça sıkıntısı yok internette daha makul fiyatlara alabiliyorsunuz, motor ömrü olarak honda hakkında bişeyler yazmaya bile gerek yok en kaliteli sesiz motorları honda üretir, kaza konusunda bi kaç ufak tefek kazam oldu çok güvenilir ve kaportası çok sağlam yüksek bir araç olduğu içinde hasarı otomobillere göre daha az oluyor, satış konusunda 5 yıl öncesine göre daha büyük ve günden güne satışı artan bir sınıfta suv croser , orta sınıf suv satışları özelikle 2010 yılından sonra %100 artış sağladı ve şuanda türkiyede satışı olmayan bu araç 2014 te tekrar üretilmeye başlayacak,
    özellikle konu başında 2007 yılında foruma yazan arkadaşlar zamanın şartlarına göre ki çoğuda bilmedikleri araç için ön yargılı yazmışlar ama unutmayın son 3 yıldır bu sınıf suv lar satış rakamlarıyla otomobil satışına yaklaştı hem vergi hem yakıt avantajı olan hrv kalitesiylede zamanın ötesinde üretilmiş bir araç ...
    teknoloji olarak bu günün suvlarıyla yarışamaz belki ama kaporta sağlamlık güvenlik ve yol tutuşuyla fark atar bir çoğuna ... 32.000 tlye daci duster almayı düşünürken son anda aldığım hrv den çok ama çok memnunum , en azından kapıyı açtığımda ferah ve konforlu bir araç görünümü veriyor ki şuan fiyatlarıda çok makul...

• quote:

Orijinalden alıntı: suat4442

quote:

tavsıye eder mısınız arkadaşlar bende düşünüyorum kac airbag var araba da yol tutusu nasıl vs ?

air bag 2 ama 6 da olsa 8 de olsa fark edermi bilmem , yol tutuşu harika yüksek olduğu için farklı bir havası var sesiz olması fazla motor sesi duymamanız ayrıca güzel ama bunlar bir araç almak için önerilen şeyler olmamalı... yakıt sınıfındakilerle neredeyse aynı hatta bazı suvlara göre az... yedek parça sıkıntısı yok internette daha makul fiyatlara alabiliyorsunuz, motor ömrü olarak honda hakkında bişeyler yazmaya bile gerek yok en kaliteli sesiz motorları honda üretir, kaza konusunda bi kaç ufak tefek kazam oldu çok güvenilir ve kaportası çok sağlam yüksek bir araç olduğu içinde hasarı otomobillere göre daha az oluyor, satış konusunda 5 yıl öncesine göre daha büyük ve günden güne satışı artan bir sınıfta suv croser , orta sınıf suv satışları özelikle 2010 yılından sonra %100 artış sağladı ve şuanda türkiyede satışı olmayan bu araç 2014 te tekrar üretilmeye başlayacak,
    özellikle konu başında 2007 yılında foruma yazan arkadaşlar zamanın şartlarına göre ki çoğuda bilmedikleri araç için ön yargılı yazmışlar ama unutmayın son 3 yıldır bu sınıf suv lar satış rakamlarıyla otomobil satışına yaklaştı hem vergi hem yakıt avantajı olan hrv kalitesiylede zamanın ötesinde üretilmiş bir araç ...
    teknoloji olarak bu günün suvlarıyla yarışamaz belki ama kaporta sağlamlık güvenlik ve yol tutuşuyla fark atar bir çoğuna ... 32.000 tlye daci duster almayı düşünürken son anda aldığım hrv den çok ama çok memnunum , en azından kapıyı açtığımda ferah ve konforlu bir araç görünümü veriyor ki şuan fiyatlarıda çok makul...

evet fiyat olarak 25 26 bın lıraya alacağım az km lı araçlar var genelde

peki tüp ile olan uyumu nasıl benzınlı kullanılmaz malum , yükseklik olarak duster vs gıbı araçlardan daha mı alçak yoksa aynı mı ?

euroncap te testı yok galiba bir de

• quote:

quote:

quote:

evet fiyat olarak 25 26 bın lıraya alacağım az km lı araçlar var genelde

peki tüp ile olan uyumu nasıl benzınlı kullanılmaz malum , yükseklik olarak duster vs gıbı araçlardan daha mı alçak yoksa aynı mı ?

euroncap te testı yok galiba bir de

euroncap konusunda pek bişey söyleyemem sadece belli noktalarda çarpmaları ölçen bir sistem araştırdığım kadarıyla, aracımı ilk aldığımda yazılımını bulamadığım bir lpg kiti takılıydı ben ruhsata işletmek için atiker marka sıralı sistem tüp aldım hiç bir uyumsuzluk yok yaklaşık 2 yıldır atiker servisine bile uğramadım ilk kurulduğu gün gibi sapa sağlam sorunsuz... yakıt olarak uzun yolda 220 kuruş yaktı bence böyle bir araç için çok az, sehir içinde 250 ila 300 arası yakıyor lpg de , benzinde tabiki litre bazında az yakıyor ama benzin fiyatı malum sadece 3 5 ayda bir benzin alıyorum lpg kiti çalışması için... duster gördüğüm kadarıyla daha alçak duruyor hrv biraz daha yüksek, dacia ile kıyaslamaya gerek duymuyorum dacia zamanın çok gerisinde özellikle iç donanım çok basit hatta 90 lardaki renault 12 toros la benzer özellikler var mesela cam otomatiğinin ön göğüste yer alması klima opsiyonel değil 1500 tl ye klima satın alıyorsunuz güvenlik paketi hatta abs yi bile satın alıyorsunuz yoksa standart alacağınız araçta kalorifer var güvenlik paketi yok abs yok bildiğiniz broadway yada toros gibi araç almış oluyorsunuz...

• Rıza kardeşim ben gecen sene 59 000 de yaklaşık 28 500tl gibi bir maliyetle kazasız boyasız bir hr-v aldım. Lpg yeni takılmış ve bütün bakımları 54 500 km de yapılmış bir araç. Lastikler sıfır. İşin kısası sıfır masraf olan bu araçtan aldığımdan beri çok memnunum. Aracın bakımlarının düzenli yapıldığından emin olduğun (özellikle şanzıman ve diferansiyel yağının) bir tane alıp keyfine bakarsın.

Ama ikinci eli çok fazla yok denilebilir ki bu aslında bu sınıftaki araçların genel sorunu denilebilir. Bunu dikkate almak gerekir. Yok ben keyfime bakarım kış şartlarında ve orta dereceli arazi şartlarında yolda kalanların yanından güle oynaya geçerim (işin esprisi bir tarafa yardım edelim onlara) diyorsanız tavsiye ederim. Dediğim gibi ekonomik kaygılarınız ile bir araçtan beklediklerinizi güzel bir süzgeçten geçirerek bu tarzdaki bir aracı deneyebilirsiniz. Fakat gerçek olan şudur ki 4 çeker bir araçtan sonra eskiye dönmek biraz zor oluyor. Hr-v ise 1,6 motorla, ortalama konfor ve performansı, sağlam bir gövdeyi 4 çeker teknolojisi ile birleştirip hesaplı bir bütçeyle bize sunan, yakışıklı ender araçlardan biridir diyebilmek mümkündür.

• Bu arada cevabı yanlış kişiye ithafen yazmışız ama yerine ulaşmıştır sanırım.
  • Çarpışma testleri video paylaşım sitelerinde mevcut. Buradan hareketle aracın sağlamlığı hakkında bir fikre ulaşılabilir sanırım.
  • hrv ile 1994 corrolla çarpışmasından da az da olsa ne kadar sağlam bir kaporta ve plastik aksama sahip olduğunu anlayabiliriz
    4x4 ile ilgili videolarıda özellikle video paylaşım sitesinden bakmanızı tavsiye ederim
    http://www.youtube.com/watch?v=FN6ntE7tyo0
    http://www.youtube.com/watch?v=vg8rtN4X3Kc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suat4442 -- 14 Haziran 2013; 11:41:42 >

• HRV.lerde aux girişi var mı acaba ? Teyp üstündeki bir tuşta cd/aux diye yazıyor ama aux girişini göremedim.
  • quote:

hrv ile 1994 corrolla çarpışmasından da az da olsa ne kadar sağlam bir kaporta ve plastik aksama sahip olduğunu anlayabiliriz
    4x4 ile ilgili videolarıda özellikle video paylaşım sitesinden bakmanızı tavsiye ederim
    http://www.youtube.com/watch?v=FN6ntE7tyo0
    http://www.youtube.com/watch?v=vg8rtN4X3Kc

merhaba :) bizde 6 ay kadar önce sattık hr-v mizi :) bizde sivastan ankaraya gelirken yozgattaa ışıklarda bir opel astra classic çarptı arkadan 60 km hızla felan dı . biz sarsıldık ama kaza ihtimali değilde lastik patlamıştır diye düşündük.bir baktık opelin ön kaput ve tampon yamulmuş kırılmış ben bakıyorum bizim arabada bişey yok hatta bi ara babama dedimki baba bu adam bizim arabayımı vurdu bi sor bakayım eminmi diye :) sadece bizim tampon da hafif bir nokta kadar parmak ucu gibi boya kalkmıştı ve oranın altı avuç içi gibi şişmişti birazcık :).( herhalde yüksek olmanın avantajı araba altımıza girdi ) :). ve şunu fark ettim boya çıkan yeri inceledim içerisi abartmıyorum demirdi..
    PEROFRMANSA GELİNCE
    araba harikyadı bir bataklıktan geçtik dayımların lada samara vardı o geçemedi tekrar geçip onuda çektik baaklık baya fazlaydı o kadar güçlükü anlatamam bizdeki 2000 model 142.000 km de gümüş gri otomatik vitesti.atiker sıralı sistem lpg vardı. km başı 25-26 krş yakıyordu ( bizce çok uygundu )..
    vergisi 6 aylık 118 tl ydi :) ...
    Uzun yol için çok ses alıyor felan demişlerdi biz daha önce citroen c4 full - honda city - vs bir sürü araç kullandık ve hepsinden uzun yolu 2000 model olmasına rağmen iyi geldi...otomatik için 1999-2001 arası şanzuman problemi var diyorlarki BU ÇOK DOĞRU KATILIYORUM ( kronik gibi ) ben aldırırken babama biliyordum ama baktırdık ve motorunun anahtar değmeden devirebileceğimizi söyleyince rahatladık :))
    BU ARADA BİZİMKİ 4X4 'DÜ 4x4 ler de araç teste giremiyor ankarada bir yer bulamamşıştık alırken hiç biri 4 çekere bakmıyordu tşkerler sorunuz olursa sorabilirisniz.Arabaların tüm markaların ince ayrıntısına kadar bilirimm :)
    YAŞIM 14

• quote:

Orijinalden alıntı: qarakedi

HRV.lerde aux girişi var mı acaba ? Teyp üstündeki bir tuşta cd/aux diye yazıyor ama aux girişini göremedim.

Bende merak ediyorum. İnternetden araştırdım ama birşey bulamadım.
  • Aux hakkında bilgisi olan yokmu arkadaşlar
  • quote:

Aux hakkında bilgisi olan yokmu arkadaşlar

Teybin arkasından sabit bağlantıyla oluyor.AUX tuşuna basınca sabit bağlı olan ekipmanı devreye sokuyor.Ben 120 TL ye Pionner MP3 çalar aldım.CD felan hiç bişey yok sadece USB girişi ve radyosu var.Böylelikle bagajdaki CD changer'dan da kurtulmuş oldum.Herkese tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackHash

quote:

Teybin arkasından sabit bağlantıyla oluyor.AUX tuşuna basınca sabit bağlı olan ekipmanı devreye sokuyor.Ben 120 TL ye Pionner MP3 çalar aldım.CD felan hiç bişey yok sadece USB girişi ve radyosu var.Böylelikle bagajdaki CD changer'dan da kurtulmuş oldum.Herkese tavsiye ederim.

Nasıl yapmamız gerekiyor acaba ? Teybi söküp arkasına kablo mu bağlıyoruz ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BlackHash

quote:

Nasıl yapmamız gerekiyor acaba ? Teybi söküp arkasına kablo mu bağlıyoruz ?

Teybin arkasında evet.Ama tavsiyem gidip yeni bi MP3 çalar alın.Çünkü hemen hemen aynı paraya geliyor.Ama yok ben illa bağlayacağım diyorsanız tavsiyem kabloyu bağlatıp torpidonun içine koyun.Böylece bağlayacağınız aleti torpidoya koyabilirsiniz.Orda takıp çıkarabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.