Şimdi Ara

Sonunda kolay tamir edilebilir bir telefon: Google Pixel 3a

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iFixit tarafından yayınlanan Google Pixel 3a incelemesinde sevindirici sonuçlar ortaya çıktı. Cihaz 10 üzerinden 6 alarak modern akıllı telefonların çoğunu geçti.
    Google tarafından tanıtılan orta seviye Pixel 3a ve 3a XL modelleri, amiral gemisi olanlara kıyasla daha alt kaliteli malzemelerden imal edilmiş ve daha zayıf komponentlerle karşımıza gelmişti. Bu cihazlar bahsettiğimiz özelliklerde kendisinden çok daha pahalı amiral gemilerine kıyasla geride kalsa da tamir edilebilirlik söz konusu olduğunda görünüşe göre onlardan çok daha iyi.
    Bataryası çekilerek çıkan türde bant yapıştırıcıyla yerine sabitlenmiş Pixel 3a, kolay pil yenileme imkanı sunuyor. Cihazın gövdesindeki tüm vidalar T3 Torx tipinde ve bu kolayca bulunan tiplerden bir tanesi. Cihaz içerisindeki parçaların modüler oluşu da arıza durumlarında kolay ve ucuz tamir imkanı sağlıyor.
    Cihazın sıcak hava tabancası kullanmadan ekranının sökülebilir oluşu ise modern telefonlarda hiç mi hiç alışkın olmadığımız bir diğer durum.

Sektörün bilinen markalarından parçalar

Komponentlerin markaları ise tam olarak beklenen firmalardan geliyor: Ekran Samsung, flash depolama ve RAM modülleri Micron tarafından üretilmiş. Pixel cihazları diğerlerinden ayıran bir özellik diyebileceğimiz Pixel Visual Core çipi bu modellerde bulunmuyor, bu özellik firmaya göre üst seviye Pixel modellerine özel. Bir diğer Pixel özelliği olan Titan M güvenlik çipi ise bu modelde de yer alıyor.
    Cihazı diğer arkadaşlarından ayıran bir diğer güzellik ise kulaklık jakı. Google Pixel 3a’nın bu “eski teknolojiye” sahip olması çok sayıda kullanıcıyı kendisine çekecektir.
    Google umarız yakın zamanda bu ve diğer Pixel modellerini ülkemizde de satışa sunmaya karar verir.

• Ötv trt diğer vergiler hariç 2400 lira onlarında gelmesi sonucu 3 bin lirayı geçer yani uygun fiyatlı telefonları bile bize gelince üst seviye fiyatta oluyor en kısa zamanda bu durumun düzelmesi tek dileğim yoksa daha kötüye gideceğiz her konuda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ozansirinn kullanıcısına yanıt
    Vergiler artık yaklaşık bir telefon parası olunca hesaplaması kolay oluyor. + %94 vergi var.

Üzerine 2200 TL vergiyi ekle. 2400 telefon ücreti + 2200 vergi = 4600 lira (%10trt+%18kdv+%50ötv) bunları birbirinin üzerine eklenince %94 oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamir edilebilir hali 6 puansa vay sektörün vay çevrenin haline bozulduğu gibi çöp mantığıyla bakılıyor artık elektroniklere.

Bu arada habere 2 alakasız yorum gelmiş ben bunlara "vergi bekçisi" trolleri diyeceğim bundan sonra. Yurtdışı menşeili bir telefon alamayınca her konuda nasıl kötüye gidiyorsun bu nasıl bir kafa?! O kafayı yerli tasarım ve üretime calistirsak şimdiye fiyatını kendi belirlediğimiz bir telefon model ve markamız olurdu zaten.

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Yanlis bilgi vermeyin. Kademelidir 3 kademli fiyatlandirma vardir. O %94 orani amiral telefon diye adlandirilan cihazlar icindir. Bu kadar sig olmayin DH de defalarca haberi yapildi deginildi.

• şu esnek kablo olayı beni hasta ediyor !

lego gibi geçirmeli yapın olsun bitsin ya !

• Berbat tasarimli telefon, insanlar artik orta seviye telefonlarda bile biraz premium hissiyati isterken su telefonu alip da kullanmazlar

• Güzel Telefon

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Vergisiz çıplak fiyatı ($250) 1500 TL üzeri olan telefonlarda ötv %50 oldu. Bu ötv ile birlikte tüm vergi oranını hesaplarsak %94 ediyor.

Haberi yapılan 400 dolar. Yani 2400 TL vergisi de 2200 lira toplam ücret 4600 lira.

Yanlış bilgi vermedim.

100 dolar üzeri tüm telefonlarda veri arttı.
    250 dolar üzeri için 2 katına, yani %50 ye çıktı.

Yazdığım mesajda hata yok.

Ben devletin yalancisiyim. Seni bilmem. Buyur :

640 TL ve altı cep telefonlarında ÖTV oranı %25,
    640 TL’nin üzerinde ancak 1500 TL’yi aşmayan cep telefonlarında ÖTV oranı %40,
    1500 TL’nin üzerindeki cep telefonlarında ÖTV oranı %50 olmuştur.

Sonunda kolay tamir edilebilir bir telefon: Google Pixel 3a

https://vergiyedair.com/2019/02/13/cep-telefonunda-artan-oranli-otv-sistemine-geciliyor/

Direk devletin ilgili kurumundan

1 MAYIS 2019 tarihi itibaroyle yururluge girilmistir yani Resmi Gazete'de iste :
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/05/20190501.pdf

Gorulecegi uzere 3 kademedir.

Ayrica, oyle senin dedigin gibi 100 Dolar ibaresi yoktur .

Yazik sakat galiba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Dolara ben çevirdim, benim mesajımda da aynı şeyler yazıyor.

Konuya yazdığım ilk mesaj da doğru bilgi içeriyordu.
    Son kez ilk yazdığımı yazayım 400 dolarlık telefon zaten 2400 lira yaptığından tüm vergileri toplamı %94 ediyor. (%10+%18+%50) vergiler 2200 lirayı geçiyor toplamı ise 4600 TL yapıyor.

Vergisiz fiyatı 640 TL (~100 dolar) telefon neredeyse olmadığından vergiler arttı. (yazdığım mesajlara tekrar bakın, farklı bir şey yazmadım)

Oyle olmuyor iste. Sen insiyatif alamazsin sadece devletin ilgili kurumlari alir.

Dolar zaten surekli degisiyor... Sende oylesin anlasilan ...

Sonucta 3 kademe demistim. Buna ne uyduracaksin ...

Beyinsel olarak zenginlik olarak sanirim fuckirsin pardon fakir ...

Benim gibi aptallarla da muhabbet etme bence ...
    Abim, büyüğüm.. Evet üç kademe 640 liraya kadar %25, 640-1500 lira arası %40, 1500 lira yukarısı %50 ötv.

Konudaki telefon kaç para, ben konuya mesaj yazarken sen 3 kademeden bahsediyorsun.. Zaten ben o kademelerin farkında olarak hangisi uygunsa ona uygun hesabımı yapmışım. Hakaret etme girişimi olmadan mesajı sonlandırabilme ihtimalinizi sevdim, olmadı be.. Alkışş, ne güzel ezmeye çalışmışsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.