Şimdi Ara

Türk ürünleri Aliexpress ile dünyaya açılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
3.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çinli e-ticaret devi Aliexpress, kapılarını Türk ürünlerine açtı. Bugüne kadar yalnızca Çinli firmaların satış yapabildiği Aliexpress platformunda bundan sonra aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 4 ülkedeki mağazalar satış yapabilecek.

Türkiye, Rusya, İtalya ve İspanya’daki küçük ve orta ölçekteki satıcılar, ürünlerini Aliexpress’te satabilecek. Aliexpress, bu hamlesi ile Amazon karşısında daha da güçlenmeyi hedefliyor. Amazon’da, pek çok ülkedeki satıcılar satış yapabiliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alibaba Toptan Pazarlar Departmanı Başkanı Trudy Dai, “Bu sene, ‘yerelden küresele’ stratejimizi hayata geçirdiğimiz ilk sene. Bu strateji, Alibaba’nın küresel çapta genişleme stratejileri ile doğrudan ilgilidir.” dedi.

Aliexpress’i bünyesinde barındıran Alibaba Group, geçtiğimiz sene Türk e-ticaret sitesi Trendyol’u 728 milyon dolara satın almıştı. Trendyol, yaklaşık 5 aydır Aliexpress üzerinden dünyaya giyim satışı gerçekleştiriyor.

Aliexpress, ilk dört ülkedeki KOBİ’lerin gerçekleştireceği satışlardan elde ettiği deneyim birikiminden sonra ülke sayısını arttıracak.

Aliexpress’te global satış gerçekleştirmek isteyenler için Türk mağazaları için bilgilendirme sayfası açtı. Belirtilen bilgilere göre platforma katılmak ücretsiz. Satılan ürün tipine bağlı olarak yüzde 5-8 oranında komisyon kesiliyor. Aliexpress’in yeni stratejisi sayesinde Türk mağazaları önemli miktarda ihracat gerçekleştirebilir. Ülke ekonomimiz için önemli bir fırsat.

• Yerel denetleme kuruluna verilerini vermediği tek ülke olmasından olabilir. Zira Paypal diğer ülkelerde yerel işlemlerin verilerini ülke içi denetleme kurullarıyla paylaşırken iş Türkiye'ye gelince bu kuralı kabul etmemiştir. Asıl sorulması gereken soru budur. Paypal Çin'e ya da Almanya'ya gelince verileri o ülke sınırları içinde depolamayı ve paylaşmayı kabul ediyor da Türkiye olunca niye etmiyor?
    En son paypal bddk ile görüşüyordu ondan sonra haber çıkmadı youtube video var . herifleri kovdular siktirin gidin dediler. Çünkü çakmaları paytr iyzico shopier gibi platformlaron onu acılması gerekiyordu.bu benim düşüncem. Turkiyenin anasını ağlattınız milyonlarca dolar uçtu gitti ülkeden. Birleşik devletler mükemmel bir pazar ama oradaki müşteriler sadece paypal ile ödeme yapar amazon hariç. Ve biz bunu kaçırdık. Ülkenin % 50 gerizekalı. Nefret ediyorum nefret iğrenç bir yer burası kaçıp gitmek istiyorum. Paypal haberleri çıksa gerceken sinirlerim tavan yapıyor!

Bu arada alixexpress ürünü sattık parayı nasıl alıyoruz?
    O zamanlar PayPal'ın Türkiye'de alış veriş yapanların verilerini diğer ülkelerde olduğu gibi yerel sunucuda tutmaması ve anlamsız inadı yüzünden Türkiye'deki yargının haklı olarak aldığı kararı bazı basın ve sözlük ortamlarından yandaşların sistemine (bu da ne alakaysa Troy oluyor) para akıtma çabası olarak sallandı. Halbuki Troy başka bir dünya, PayPal apayrı bir dünya.
  • Dünya üzerinde Paypal'ın yasaklı olduğu tek ülkeyiz. Türkiye'nin internet üzerinden kayda değer ihracat yapıp başarı elde etme şansı sıfır.

• Tekstilde çok güçlüyüz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • paypal hala kapalı inanamıyorum
  • seçim geldi, şahlanma haberleri geldi. Yerli araba ne zaman göklerde acaba ?
  • eXaline kullanıcısına yanıt
    Yerel denetleme kuruluna verilerini vermediği tek ülke olmasından olabilir. Zira Paypal diğer ülkelerde yerel işlemlerin verilerini ülke içi denetleme kurullarıyla paylaşırken iş Türkiye'ye gelince bu kuralı kabul etmemiştir. Asıl sorulması gereken soru budur. Paypal Çin'e ya da Almanya'ya gelince verileri o ülke sınırları içinde depolamayı ve paylaşmayı kabul ediyor da Türkiye olunca niye etmiyor?

• Onların gözünde bizde önemli değiliz anlaşılan Kaç yık geçti Türkiye’ye gelmek için gerekli olam şartları yerine getirmediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl olacak?
    Elin çinlisi 1 dolarlık malı free shipping'le dünyanın bir ucuna gönderirken,
    Bahtsız Türk İstanbul'dan bir Anadolu şehrine 1 liralık malı min. 5 lira shipping ile gönderebiliyor. Dünyanın öbür ucuna kaça gider siz düşünün.

Tabii paypal'ın yasaklı olması mevzusu da var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes paypal diyor da AliExpresste paypal kullanılmıyor zaten. Ayrıca yasaklı değil Türkiye paypalin burda sunucu kurmasını istedi ki gerekli durumlarda bir muhatabı olsun. Haklılar

• Küçük üretici için çok iyi haber. Sadece bizden dünyaya posta ücreti ne kadar?
  • 1 navlun, nakliye, lojistik her ne derseniz tr de çok pahalı

Ben bir ara Yurt dışındaki private merchandise sitelere mal göndereyim dedim aldım boyumun ölçüsünü.

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Yerel denetleme kuruluna verilerini vermediği tek ülke olmasından olabilir. Zira Paypal diğer ülkelerde yerel işlemlerin verilerini ülke içi denetleme kurullarıyla paylaşırken iş Türkiye'ye gelince bu kuralı kabul etmemiştir. Asıl sorulması gereken soru budur. Paypal Çin'e ya da Almanya'ya gelince verileri o ülke sınırları içinde depolamayı ve paylaşmayı kabul ediyor da Türkiye olunca niye etmiyor?
    Emin misiniz?

Acaba paypal'e birinci ikincil sistemler ve dahi yedekler Türkiye'de dursun demiş olmasınlar.

BDDK 'nın kontrolü başka ikincil sistemler ve yedekleri tutmak başka.

Olay troy yüzündendi. Troy da hiç tutmadı doğal olarak.

• ipli jeton kullanıcısına yanıt
    11 liraya gidiyor dünyanın öbür ucuna

Anlaşmasız bireysel tüketiciden alınan ücret bu

Belki aliexpresse özel kampanya yapar ptt

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Olay troy yüzünden olamaz çünkü troy ile paypalin bir alakası yok

Troyla aynı sektörde olanlar mastercard visa american express hepsi de hala Türkiyede duruyorlar

• Küçük capli bir E-tiracret sitesi sahibiyim 12 liraya İstanbul İstanbula kargo gönderiyorum yurt dişini düşünemiyorum rekabet edilmesi imkansız

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Olay troy yüzünden olamaz çünkü troy ile paypalin bir alakası yok

Troyla aynı sektörde olanlar mastercard visa american express hepsi de hala Türkiyede duruyorlar
    Keşke öyle olsaydı. Elbette temelde kredi kartı türü.

Troy ilk çıktığında ayrıca paypal ile aynı görevi yapacaktı. Discover ile 2017 de anlaşma falan yapıldı sonuç elbette patladı.

• Türkiye AliExpress ten don bile satamaz, ne üretiyosun ki satacaksın.

• Çinde herşey var adamlar sahtesini kopyasını aslını yapıp işini görecek ürünler satıyor. Biz ne satacagız kıyafet dışında ?

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Discoverinda paypal la alakası yok

Troy mastercard discover bunların hepsi aynı kulvarda

Paypallla aynı kulvarda olan bkm express

Bunu kim uydurdi onu merak ediyorum paypalin troy ile ne alakası var

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.