Şimdi Ara

Turkcell'in yerli e-posta servisi, AFAD tarafından kullanılmaya başlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turkcell'in yerli e-posta servisi, AFAD tarafından kullanılmaya başlandı

Türkiye’nin verisinin Türkiye’de kalması ve korunması misyonuyla yola çıkan Turkcell, bu konuda önemli bir hamleyi daha gerçekleştirdi. Dijital operatör Turkcell, Türkiye’nin yerli ve milli e-posta sistemini hizmete sundu.

Turkcell dijital ürün ve servisler çatısı altında yer alan yerli e-posta, kamu kurumlarından ilk kez İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda (AFAD) hayata geçirildi. AFAD bünyesindeki 7 bin kullanıcı Turkcell’in yerli e-posta sistemini kullanmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Yerli e-posta hizmetimizle, dijital servisler, arama motoru ve veri merkezleri çatısı altında, Türkiye’nin verisine sahip çıkıyoruz. Yerli e-posta sayesinde güvenli bir yurt içi iletişim ağı kurulmuş oluyor.

Yerli e-postanın en büyük katkısı verimizin Türkiye'de kalması 

En ileri teknolojiler ve açık sistemlerle geliştirilen e-posta hizmetini, kamu kurumlarında ilk olarak AFAD işbirliğiyle hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yerli e-postanın en büyük katkısı, verimizin Türkiye’de kalması, lisans maliyet yükünün düşürülmesi ve diğer kamu kurumlarına referans olacak anahtar bir proje olmasıdır” şeklinde konuştu.

AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ise Türkiye’nin “Milli Teknoloji Hamlesi” kapsamında kendi imkanları ve insan kaynağıyla ürettiği teknoloji ile yazılımları her alanda arttırdığına dikkat çekti. Çalışmalarını yerli yazılım ve modellerle sürdürmeye özen gösterdiklerinin altını çizen Güllüoğlu, “Yerli kaynaklarla geliştirilen E-Posta servisini Turkcell ile birlikte devreye aldık. Yerli ve açık kaynaklı bu e-posta servisine geçen ilk kamu kurumu olmak ne mutlu ki AFAD olarak bize nasip oldu” şeklinde konuştu.

• Servisin adı AFAD gibi yazmışsın.

Editörün Türkçe imla eğitimine gönderilmesini talep ediyorum.

• Keşke Turkcell Türklerin olsa. Turk Telekom'un hisselerinin çoğu hatta hepsi Turkiye'ye,Türklere ait,ama Turkcell'in sahibi malesef Turkler değil.Hisselerinin çoğu Rus,Finlandiya ve İsveç firmalarında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nefendim kullanıcısına yanıt
    Virgülde duraklama var. Burada virgülün işe yararlılığını daha iyi anlıyoruz.

• Bireysel olarak kullanmam, turkcell e-postalarımı okusun istemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: beautifulwinners

Virgülde duraklama var. Burada virgülün işe yararlılığını daha iyi anlıyoruz.
    Çok doğru. Editörler daha bilgili olmalı... :s

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferq

Bireysel olarak kullanmam, turkcell e-postalarımı okusun istemiyorum

Keşke sadece Turkcell okusa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferq

Bireysel olarak kullanmam, turkcell e-postalarımı okusun istemiyorum

Gelin başkanım zaferq'nun e-postalarını okuyoruz.

• quote:

En ileri teknolojiler ve açık sistemlerle ....

Aaa ne kullanmışlar acaba, biri mail.afad.gov.tr 25. porta bağlanıp selamlaşabilir mi?

Sendmail olmasın da
  • Türk telekom Türkiye'nin mi sanıyorsun sen? Kaçıncı yüzyılda kaldın ki acaba?

• Kişisel e-postanı yesinler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.