- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
PARK sensörleri hakkında bilgi...
45 Cevap54388 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

706 Mesaj
22 Kasım 2004; 18:01:09 

Aksesuarcılarda satılan Park Sensörlerinden kullanan oldu mu hiç?
sağlıklı çalışır mı? yoksa sorun lu mudur?
tavsiye edebileceğiniz bi mark var mı?

hepsiburada.com da bi park sensörü var bunu tavsiye edermisiniz?
montajı kolay mıdır? kendimiz yapabilir miyiz?

http://www.hepsiburada....082&productId=otm341401

3763 Mesaj
22 Kasım 2004; 18:05:58 

Vallaha arkadaş 2 hafta önce 200 milyona bir aksesuarcıda park sensörü taktırdı markası aklımda değil ama kusursuz çalışıyor , arabaya sistemi kuracak tecrübeli ise tereddüt etmeyin . fabrika çıkışı orjinal park sensörü olan arabalardan hiç farkı yoktu

Allianz Sigorta Acentesi

1255 Mesaj
22 Kasım 2004; 18:59:27 

ModaCar Cyclone Monitörlü VCD uyumlu lu Park Sensörü 341412
Tüm marka ve model otomobillerde kullanılabilir.
Şık bir İLAVE AYNA sayesinde,hem ayna olarak kullanacak hemde 2.ekrana gerek kalmadan Takip edebileceksiniz
Ayna üzerindeki EKRAN,arka tampona takacağınız Monitör sayesinde arka tarafı ayna üzerindeki ekranda seyredebilirsiniz.Dilerseniz VCD CD MP3 player ınız varsa bağlantıyla ayna üzerindeki ekranda Film seyredebilirsiniz.
Araç geri vitese takıldığında AYNA üzerinde şeffaf neon ekran devreye girecek ve size mesafeyi bildirecektir.
Artık park ederken,çarpma,sürtme vb. tehlikelerden aracınızı koruyabilirsiniz.
Ayrıca çocuk,top vb tehlikeleride önlemek artık elinizde.!
Aynı zamanda;
Park esnasında tehlikeye ne kadar yaklaştığınızı mt/cm cinsinden elektronik AYNA üzerinde neon ışıkla görebiliyorsunuz.
Sağ ve sol durumuda ekrandan izleyebilirsiniz.
1,8 m den başlayarak kademe kademe Bİ-BİP sesiyle sizi uyarmaya başlayacaktır.
1 mt-60 cm arası 2.kademe ikaz sesi alacaksınız(Daha hızlı)
Mesafe 60 cm in altına düştüğünde Bİ-BİP sesleri dahada hızlanacak ve sizi uyaracaktır
Sensör ebatları 2.5cmx2.5 cm
Tüm gerekli tertibatlar kutu içerisindedir(Ekran,beyin,sensörler,gerekli kablolar,tanpona sensör yeri açma aparatı)

Ekteki dosya (1)

[img]http://www.auradigital.com/taschnell.gif[/img]

Kıyamet Gelsede Hep Beraber Kopsak Çoka FiFi

[img]http://img272.yukle.tc/images/6515bannerzy.jpg[/img]

706 Mesaj
23 Kasım 2004; 11:00:02 

MARKASINI öğrenme şansınız var mıdır?
mazda pick-up a taktıracam arabanın arkasını göremiyorum :)
biyere çarpmayalım...

quote:

Orjinalden alıntı: guide

Vallaha arkadaş 2 hafta önce 200 milyona bir aksesuarcıda park sensörü taktırdı markası aklımda değil ama kusursuz çalışıyor , arabaya sistemi kuracak tecrübeli ise tereddüt etmeyin . fabrika çıkışı orjinal park sensörü olan arabalardan hiç farkı yoktu

706 Mesaj
24 Kasım 2004; 17:35:09 

cevap alamadık
gidip taktıralım o zaman...

3763 Mesaj
24 Kasım 2004; 18:24:02 

Pardon bu başlığa bakmamıştım , Moda Car markaymış modelini tam olarak anımsayamadı yanlız .

Allianz Sigorta Acentesi

1255 Mesaj
24 Kasım 2004; 19:36:56 

ben araştırmıştım ama istersen verecegim siteye birde sen bak
http://www.bascuda.com/...Id=601388&aType=product
quote:

Orjinalden alıntı: MaTRiX

cevap alamadık
gidip taktıralım o zaman...

[img]http://www.auradigital.com/taschnell.gif[/img]

Kıyamet Gelsede Hep Beraber Kopsak Çoka FiFi

[img]http://img272.yukle.tc/images/6515bannerzy.jpg[/img]

706 Mesaj
25 Kasım 2004; 8:17:01 

yardımlarınız için teşekkür ederim...
hepsiburada.com daki modacar markalı cihazdan taktıracağım...

335 Mesaj
16 Eylül 2005; 20:56:26 

Magena aracıma park sensörü taktırmak istiyorum. Yetkili servis işçilik dahil 300 YTL istiyor.

İnternette modacar marka 100-200 YTL arası fiyatlarda satılıyor acaba bunlardan alıp özel bir seviste taktırsam mı?

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=251082

İstanbulda bu işin uzmanı olup makul fiyatlara yapabilecek yerler bilen varsa yardım ve tecrübelerini rica ediyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastertr -- 16 Eylül 2005, 21:04:29 >

3728 Mesaj
16 Eylül 2005; 23:14:32 

ben yeni focusuma taktırdım gerçekten işime yarıyor...

Guest
17 Eylül 2005; 0:03:08 

Opelde serviste 110 ytl ye arka park sensörünü takıyolar. Diger servislerde durum nedir bilmiyorum. Pahalıdır diye sormamazlık etmeyin bi servise danısın. O sensörlerin en kalitesi 10 11ytl+kdv ekranı baglantısı işçiligi falan o fiyata takıyolar. 200 e taktıran arkadaşa biraz takmışlar malesef ... Neyse iyi ise bi sorun yok ...

335 Mesaj
17 Eylül 2005; 11:48:18 

Rouvax kaça taktırdın birde nerede taktırdın biraz bilgi verebilir misin?

Ben bugün Bosch Car Service e gittim, ön arka (toplam 8 sensor), LCD ekranlı, tampon rengine boyama, işçilik vs herşey dahil 350 YTL istediler.

Nasıl fiyat sizce?

3506 Mesaj
17 Eylül 2005; 11:55:32 

arkadaslar opel 1.9 cdtı arbamız war öndeki sensörler kapatılabiliomu arkalar kalsın

2054 Mesaj
17 Eylül 2005; 11:58:29 

Abi bu sonradan takılan sensörler....Siyah oluo demi? Estetik bozucu???

3506 Mesaj
17 Eylül 2005; 12:15:38 

baoyatınca bozulmayanlardan alırsan boyatabiliosun

85 Mesaj
17 Eylül 2005; 17:27:58 

ben pejo 407 ya 26 ağustosda aracı alırken taktırdım ,valor marka. 150 milyon .rengi gri çokda memnunum.

YOU WİLL NEVER WALK ALONE

2555 Mesaj
17 Eylül 2005; 18:58:17 

quote:

Orjinalden alıntı: AlpacHino

ModaCar Cyclone Monitörlü VCD uyumlu lu Park Sensörü 341412
Tüm marka ve model otomobillerde kullanılabilir.
Şık bir İLAVE AYNA sayesinde,hem ayna olarak kullanacak hemde 2.ekrana gerek kalmadan Takip edebileceksiniz
Ayna üzerindeki EKRAN,arka tampona takacağınız Monitör sayesinde arka tarafı ayna üzerindeki ekranda seyredebilirsiniz.Dilerseniz VCD CD MP3 player ınız varsa bağlantıyla ayna üzerindeki ekranda Film seyredebilirsiniz.
Araç geri vitese takıldığında AYNA üzerinde şeffaf neon ekran devreye girecek ve size mesafeyi bildirecektir.
Artık park ederken,çarpma,sürtme vb. tehlikelerden aracınızı koruyabilirsiniz.
Ayrıca çocuk,top vb tehlikeleride önlemek artık elinizde.!
Aynı zamanda;
Park esnasında tehlikeye ne kadar yaklaştığınızı mt/cm cinsinden elektronik AYNA üzerinde neon ışıkla görebiliyorsunuz.
Sağ ve sol durumuda ekrandan izleyebilirsiniz.
1,8 m den başlayarak kademe kademe Bİ-BİP sesiyle sizi uyarmaya başlayacaktır.
1 mt-60 cm arası 2.kademe ikaz sesi alacaksınız(Daha hızlı)
Mesafe 60 cm in altına düştüğünde Bİ-BİP sesleri dahada hızlanacak ve sizi uyaracaktır
Sensör ebatları 2.5cmx2.5 cm
Tüm gerekli tertibatlar kutu içerisindedir(Ekran,beyin,sensörler,gerekli kablolar,tanpona sensör yeri açma aparatı)

bu kaç para

edit: 500 ytl imiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruhsuz__ -- 17 Eylül 2005, 18:58:57 >

Moda
Kampanyalı Bayan Giyim
Erkek ucuz giysi

609 Mesaj
27 Eylül 2005; 11:13:37 

peki tampon delindikten sonra bunları çıkarmaya karar verirsek orası delik mi kalıyor? kağıt falan mı sıkıştıracaz oraya?

Referanslarım: DurduAslan, mkoyuncu, alkolikcihan, yilmazeest, $idikli, sbasol1981,mec,cliorsi,research_assistant,alcanzar,cosibik,sienen...

acılar çürütmüş hayallerini ama gözlerine dokunmamış yar...

5900 Mesaj
27 Eylül 2005; 16:10:33 

Bence en şık park sensörü sistemi Nissan Primerada var. Dışarıdan hiç bir şey belli olmuyor.Plaka ışıklandırmasının oraya kamera gizlenmiş.İçerideki ekranda geri vitese takıldığında çok net bir görüntü oluşuyor. Diğer arabalarda tampondaki siyah yuvarlak sensörler görüntüyü baya bozuyo

1900 Mesaj
26 Aralık 2007; 14:16:55 

bi sorum olacak arkadaşlar yetkili serviste sadece arka tampona park sensörü taktırmak istiyorum aracım 2006 opel vectra c mesafeyi gösteriyormu yetkili serviste takılan park sensörleri yoksa sadece sesli uyarımı bi soru daha ayrı bi ekran kullanmak istemiyorum mevcut olan ekranımdan görmek istiyorum olabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong84 -- 26 Aralık 2007; 14:25:00 >

6883 Mesaj
26 Aralık 2007; 14:27:49 

Bende Clio III aracımda kullanıyorum mesafe gösteriyor ve sesli uyarı veriyor. Gayet saglıklı Cyclone marka taktırdım ben serviste işçilik dahil 120 YTL... Ayrıca tampon rengine boyattım belli bile olmuyor..

strong84 ;

Sanmıyorum aracın standart ekranına baglasınlar yol bilgisayarını kopmle söküp yeni sistem yapmaları felan gerekebilir ayrıca yüklü para isterler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chryin -- 26 Aralık 2007; 14:27:58 >

542 Mesaj
25 Nisan 2010; 11:19:06 

Bende bu aralar park sensörü arıyorum.

Tavsiye edebileceğiniz bir model var ise link atarmısınız?

Güzel Gören Güzel Düşünür;
Güzel Düşünen,
Hayatından Lezzet Alır...
(B.S.N.)

190 Mesaj
25 Nisan 2010; 18:04:05 

35 İLA 150 TL ARASINDA BİRÇOK MARKA VAR BEN 50 TL ALDIM KENDİM TAKTIM GAYET GÜZEL ÇALIŞIYOR MONTAJ İŞLEMİDE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ KADAR ZOR DEĞİL BURSA DA OTURAN ARKADAŞLARA MONTAJ İŞLEMİ İÇİN YARDIMCI OLURUM...

BURSA

361 Mesaj
26 Nisan 2010; 13:56:10 

cenmax marka (sadece arkada 4 sensorlu olan modeli) neredeyse iki yil once iscilik dahil 120-130 gibi bir rakama uskudar baglarbasi'nda bir yerde(arkadas tavsiyesi ile) taktirmistim. (faturali, 2 yil garantili)

cok memnunum tavsiye ederim. (hem urunu hem servisi)

servisin adini hatirlamiyorum, uskudar adliyesi ile BP istasyonu arasi bir yerde ana cadde ile bir sokagin kosesinde, oto ses sistemleri vs. de yapan kucuk bir dukkan, arka tarafinda garaji vardi)

2475 Mesaj
26 Nisan 2010; 14:24:30 

hepsiburada.comdan 41liraya 12 ay taksitle mesafe gösteren dijital led ekranlı 4 sensörlü cihazı aldım tamponu söküp arkadaşla taktık çok güzel çalışıyor mesafeyi gösteriyor hatta sağdaki cime veya soldaki cisme nekadar mesafe kaldığını ayrı ayrı gösteriyor.

5 Mesaj
24 Temmuz 2010; 23:33:28 

Merhaba,

Park sensörü alan arkadaşlar hangi markayı ve nereden aldıklarını belirtitse seviniriz. Özellikle de 41 TL'ye alan arkadaş. Ben hepsiburada.com da bahsettiği fiyata bulamadım da. Teşekkürler...

2475 Mesaj
25 Temmuz 2010; 2:13:45 

quote:

Orijinalden alıntı: yusufparlak

Merhaba,

Park sensörü alan arkadaşlar hangi markayı ve nereden aldıklarını belirtitse seviniriz. Özellikle de 41 TL'ye alan arkadaş. Ben hepsiburada.com da bahsettiği fiyata bulamadım da. Teşekkürler...

http://www.hepsiburada....art236&categoryId=26026
linkini veriyorum

5 Mesaj
2 Ağustos 2010; 11:21:46 

Cevab için teşekkür ederim. Üründen hala memnun musunuz? Ben yeni Ford Focus HB aracıma taktırmak istiyorum. Kendim takabilir miyim? Yoksa herhangi bir elektrikçi veya oto-elektrikçisine mi taktırmam gerekir?

Teşekkürler...

1871 Mesaj
2 Ağustos 2010; 14:22:19 

0

99 Mondeo Ghia 2.0 Hatcback Bordo

6386 Mesaj
2 Ağustos 2010; 15:05:57 

Cenmax ın 20 cm ye kadar mesafe göstergeli modelini yıllardır kullanıyorum ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

953 Mesaj
23 Şubat 2011; 20:34:10 

Merhaba polo için CENMAX PM-55-8 park sensörü taktırmayı düşünüyorum. 270 TL istediler montaj dahil. Dışarda 220TL en ucuz. O da montaj dahil değil. Daha ucuza yaptırabileceğim bir yer var mı? Bir de görüştüğüm kişi ön sensörler için araca bir switch koyacağını o şekilde aktif edebileceğimi söyledi. Halbuki ben ön deki sensörlerin 1. viteste aktif edilebildiğini okumuştum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

"NOX Kasa için Basit Mod ve Sulu Soğutma Çalışmam"
http://forum.donanimhaber.com/m_93394227/f_//tm.htm#93569999

"HP 2311gt 3D LCD Monitor Duvara Montaj Kiti Çalışması"
http://forum.donanimhaber.com/m_95960098/f_//tm.htm#95961621

953 Mesaj
24 Şubat 2011; 23:40:12 

Merhaba. Ön park sensörünün elektriğini nereye bağlamak mantıklı acaba? Usta ön farları açan düğmeye bağlayalım diyor. Başka bir switch takıp aracın estetiğini bozmayalım diye düşündük? Ön sensörlerin kullanımından daha iyi sonuç alabileceğim bir bağlantı noktası var mı acaba? Elektrik almak ve ön sensörleri devreye almak için tavsiye edersiniz?

"NOX Kasa için Basit Mod ve Sulu Soğutma Çalışmam"
http://forum.donanimhaber.com/m_93394227/f_//tm.htm#93569999

"HP 2311gt 3D LCD Monitor Duvara Montaj Kiti Çalışması"
http://forum.donanimhaber.com/m_95960098/f_//tm.htm#95961621

499 Mesaj
25 Şubat 2011; 10:20:07 

Park sensörüne hiç okadar para vermeye gerek yok , markasız yaklaşınca dıt dıt öten en ucuz modeli bile taktırsanız işinizi görür

Ayrıca polo gibi ufak burunlu bir arabada öne taktırmanızda gerekli olmaz çünki sensör 1 karış mesafe kalınca dur diyor , zaten bir karış farkı önde gözünüzlede algılayabilirsiniz.

Eğer ekranlı bir sistem almak istiyorsanız biraz daha para verip geri görüş kameralı, navigasyonlu,film vs oynatan cihazlarda alınabilir

[img]http://img.donanimhaber.com/albumtn.aspx?size=mid&imgpath=278000-asppg_Pa335122066.jpg[/img]

10 Mesaj
2 Kasım 2011; 14:02:51 

arkadaşlar ben TOOLMAXX PARK SENSÖRÜ aldım.henüz aracıma monte etmedim inş. izin günümde yapıcam:) ister türkçe sesli, ister bip uyarısıyla yönlendirme yapıyor.güzel bişey(arkasında secim butonu var bazıları onu görmeyince türkçe ses yok zannedebiliyorlar..baya arastırdım kullanışlı kaliteli bişey.rengi siyah ama kendi aracınızın rengine boyayabiliyorsunuz belli bile olmuyor.benim arabam da beyaz bende boyayacağım.bende 5 adet fazla vardı ben de onu gittigidiyorda satışa sundum.ilgilenenlerin DİKKATİNE !!

http://urun.gittigidiyo...LI-BIP_W0QQidZZ47285134 FİYATI DA ÇOK UYGUN

0

Ekteki dosya (1)

10 Mesaj
2 Kasım 2011; 14:05:00 

arkadaşlar ben TOOLMAXX PARK SENSÖRÜ aldım.henüz aracıma monte etmedim inş. izin günümde yapıcam:) ister türkçe sesli, ister bip uyarısıyla yönlendirme yapıyor.güzel bişey(arkasında secim butonu var bazıları onu görmeyince türkçe ses yok zannedebiliyorlar..baya arastırdım kullanışlı kaliteli bişey.rengi siyah ama kendi aracınızın rengine boyayabiliyorsunuz belli bile olmuyor.benim arabam da beyaz bende boyayacağım.bende 5 adet fazla vardı ben de onu gittigidiyorda satışa sundum.ilgilenenlerin DİKKATİNE !!

http://urun.gittigidiyo...LI-BIP_W0QQidZZ47285134 FİYATI DA ÇOK UYGUN

3220 Mesaj
2 Kasım 2011; 14:28:01 

Benimki de valor. Bip bip otuyor belli mesafeden sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

1744 Mesaj
2 Kasım 2011; 14:30:47 

Serviste ücretsiz olarak taktırdım. :)
120TL fiyat biçmişlerdi.
Orjinal park sensörlü bir araçtan daha kötü oluyor sonradan takılmalar. Mesafe konusunda..

Ford Focus 3

4182 Mesaj
2 Kasım 2011; 17:44:24 

Bim toolmax alın kendiniz takın. 1aydır kullanıyorum 40cme kadar kusursuz ölçüyor. toza suya dayanıklı. Görünüşü sesi kalitesi oldukça iyi. En iyi tarafı 50TL lik fiyatı.

In BİM we trust

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Kasım 2011; 17:58:53 

Bim'de 50-60 liraya satılan park sensörleri vardı sanırım onlardan alıp taktıran var mı hiç?

28 Mesaj
8 Kasım 2011; 13:19:18 

üstad hayırlı olsun aynı marka park sensöründen bir tane de bende var. henüz taktırmadım siz kaç liraya taktırdınız acaba?

28 Mesaj
8 Kasım 2011; 19:51:58 

Ben bugun tatil icin geldigim giresun da toolmax marka park sensorunu 30 tl.ye taktirdim. Babamin avensiste orjinal park sensoru var yan yana bir iki deneme yaptik ben fark gormedim. Cihaz gayet saglikli algiliyor mesafeleri. Kullandikca izlenimlerimi paylasirim.

10 Mesaj
10 Aralık 2011; 22:23:14 

bende bugün mazda pickup aracıma taktım kendim yaptım montajını ama geri vitese takınca habire 50cm kaldı diyor başka birşey demiyor bu ürünü takmıştım http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=otev65230&categoryId=20024952

48 Mesaj
28 Eylül 2012; 19:29:59 

cyclone maxima 4+4 taktırdım.usta ile beraber yaptık daha doğrusu yaptıklarını klavuzdan hep takip ettim bi sıkıntı yoktu. ön sensörlerde bi sıkıntı yok fakat geri viteste hiç bişey olmasa da 90cm gösterip ötüyor.cisim varken normal mesafe gösterip ötüyor. acaba diyorum boyası mı kalın oldu. ne yapabilirim

84 Mesaj
6 Aralık 2013; 22:37:43 

Cyclon py20 (Türkçe konuşan Dijital Metrajlı) ürünü 1 yıl önce aldım gayet güzel çalışıyordu, ancak nedense M1 sensörü sürekli 30cm göstermeye başladı. Son 2 gündür diğer sensör de kafasına göre takılıyor. Ürünün sahibi olan Regi Güvenlik şirketinin müşteri hizmetlerini aradım, Karadeniz sorumlusu Adnan Bey diye birisi ile görüştüm, sorunu anlattım, ödemeli olarak sensörleri adresime parasıyla göndermesini istedim, tamam yardımcı olacam dedi ve adresimi istedi. Ben de adresimi mesaj ile attım atış o atış patladı gitti, yani Adnan efendi artık telefonlarıma bakmadı ve geri dönüşüm de yapmadı. Kime sorduysam herkes ona yönlendiriyor o da telefona bile bakmıyor. Ben bunları yaşadım sizler de yaşamak istiyorsanız buyurun alın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Araştır -- 6 Aralık 2013; 22:39:59 >

Bu mesajda bahsedilenler: erester

25 Mesaj
22 Nisan 2014; 23:15:44 

merhaba arkadaşlar bende hepsiburada dan 50 tl ye konuşan ve monitörlü olanından aldım 40 tl ye elektirikçide taktırdım şöyle bir sorun va geri vitese takar takmaz 50 cm aracı durdur diye bağırıp duruyo bunlar hepmi böyle yoksa bir hatamı yaptık takarken bi fikri olan varmı?

2004 Scenic 1.6 16V Dynamique Ordu

25 Mesaj
1 Mayıs 2014; 19:40:44 

Problemi buldum scenic1 aracının tampon yüksekliği 50 cm dek daha az olduğu için yeri engel olarak algiliyormus tamponu söküp gözlerin alt kisimlarina plastik conta takip yerleştirdim sorun çözüldü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

2004 Scenic 1.6 16V Dynamique Ordu
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406