Şimdi Ara

Microsoft'un Chromium Edge tarayıcısında, Internet Explorer yerleşik olarak gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısı ile ilgili bazı bilgiler paylaştı. Bu bilgilerden en dikkat çekeni, şirketlerin Internet Explorer görüntü oluşturma motorunu kullanarak, eski siteleri doğrudan yeni Edge Chromium tarayıcısına yüklemelerini sağlayacak olan "IE Modu".

İşletmeler için tasarlandı

Internet Explorer'ı uzun bir süre önce kullanmayı bırakmış olsanız da, tarayıcı birçok işletme tarafından keni iç sitelerini yüklemek için hala gereklidir. Microsoft bu durumu avantaja çevirerek, işletmelerin bu gereksinimini ortadan kaldırmak için yeni Edge tarayıcısına Internet Explorer modunu eklediğini açıkladı.

Microsoft yöneticilerinden Joe Belfiore, bu modun sadece işletmeler için tasarlandığını belirterek bu durumun, işletmelerin Chrome ve Internet Explorer kullanmak yerine Chromium tabanlı Edge kullanmaları için büyük bir teşvik olacağına inandığını ifade ediyor. Şirketin ayrıca, kullanıcıların internet üzerinde izlenmelerinin önüne geçen bazı gizlilik iyileştirmeleri üzerinde de çalıştığı da sızan bilgiler arasında.

• Mantikli. Microsoft'un bu ince durusu bazen de kulfet veya tepkilere vesile olmaktadir...

• Ya bırakın Allah aşkına, az buçuk CSS ile ilgilenen herkes bilir ki ie tam bir baş belasıdır, frontend cilere her zaman kan kusturmuştur. Eski sitelere destek'ten sonrasını okumadım zaten.

• IE, Microsoftun başına bela oldu.

• Neden?

• Bu web sayfasından bir şeyler oluşturmak ve arayüzün sadeliği çok hoşuma gitti, böyle bir şey beklemezdim. Keşke "coming to Linux" gibi bir şey daha görseydik sonda.

• Diğer tarayıcılarda açınca çıkan XML dom ikazı kalkacak mı? Eğer öyleyse ve Mac için de çıkacaksa tadından yenmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gelecek görmüyorlar ki, reklamlarla kullanıcı çekme derdindeler.

• Internet Explorer da açık çıkmıştı. O açık da yerleşik olarak gelir...

• Edge'in video playerında aşağıda gösterdiğim sorunu yaşayan var mı? O kadar araştırdım bir çözüm bulamadım. Bu arada yeni sızan betasını kurdum, denedim. Daha önce de Canary'yi denemiştim aynı sorun devam ediyor.

Microsoft'un Chromium Edge tarayıcısında, Internet Explorer yerleşik olarak gelecek

Göründüğü gibi 2. ekran görüntüsünde yazılar bugda kalıyor. Arka planda bugda kalan süre işlemiyor. Tarıyıcı gayet iyi. Diğer Edge gibi kasıntı değil. Ama sırf bu bug yüzünden kullanamıyorum. Stabil sürümün çıkmasını bekleyeceğim. Umarım stabil sürümde düzeltirler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.