Şimdi Ara

Huawei Mate 30 Pro geliyor: 6.7 inç ekran, dörtlü arka kamera ve 55 W hızlı şarj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekim ayında resmiyet kazanması beklenen Huawei Mate 30 serisinin piyasaya sürülmesine hala birkaç ay var. Ancak düzenli aralıklarla söylentiler gelmeye devam ediyor. Neredeyse birkaç günde bir yaklaşmakta olan Mate 30 serisi telefonlarla ilgili yeni ve heyecan verici şeyler duyuyoruz.

Ayrıca Bkz.Microsoft veri toplama konusunda daha şeffaf olacağını açıkladı
    Mate 30 serisi, şirketin Kirin 985 olarak adlandırılması beklenen yeni amiral gemisi yonga setiyle güçlendirilecek. Mate 20 X'in halefi olarak 5G bağlantısını destekleyen üst düzey bir model de piyasaya sürülecek. Bugün yeni bir sızıntı, Mate 30 Pro ile ilgili birkaç önemli ayrıntıyı açığa çıkardı.

OLED ekran üreticisi BOE

Cihaz, boyut bakımından öncekinden biraz daha büyük olacak. Önceki modelde 6.39 inç ekran kullanılmıştı. Mate 30 Pro ise 6.71 inç OLED ekrana sahip olacak. OLED ekran üreticisinin BOE olduğunu belirtelim. Ekran çözünürlüğü öncekiler gibi Quad HD+ olarak kalacak.

Mate 30 Pro'nun 4.200 mAh kapasiteli bir pil içereceği söyleniyor. Bir başka güzel haber de akıllı telefonun 55 W SuperCharge (hızlı şarj) teknolojisi ile gelecek olması. Cihazın arkasında P30 Pro gibi dörtlü kamera sistemi yer alacak. Mate 30 Pro'nun fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok.

• Ekran kasa oranı büyüdükçe ekran oranları büyüyor. Şu telefon eskiden 5.5 inch olan telefonlarla aynıdır neredeyse. Büyük ekranlı telefonları artık insanlar daha çok seviyor. Appleciler de iphone 4'den 5 ve 6 ya geçmemek için diretmişlerdi. 4'ün ekran boyutu daha iyi büyük telefon kötü muhabbetine. Gördüler ki amiral gemileri artık 6 inch altı çıkmıyor. böyle 6.7 inch gibi telefonlar da artık normal boyutta sayılıyor ki ekranda film izlemek veya internette dolaşmak aşırı keyifli oluyor.
    sen de şunları bi anla.
    1-iphone x ve 8 in de işlemcileri aynıydı.
    2-samsung da note s serilerinde aynı işlemcileri kullanıyor. kalem hariç benzer tasarımlar kullanıyor (zaten günümüzde 10 telefondan 11 i aynı. önde çentik hariç tamamen ekran arkada kamera diziliminde çok ufak farklılıklar. ne bekliyorsun ki kare telefon mu yapsınlar veya üçgen?)
    3-evet iphone x ve 8 farklı konsept telefonlar çünkü apple ona sadık isheeplerinin önlerine ne konulursa yiyeceğini bildiğinden 2017'nin sonunda 2014 yılından kalmış tasarımlı, kalas ekran gövde oranlı rezil tasarımlı iphone 8 i çıkarmaya utanmadı

yani huawei hep aynı telefon çıkarıyor diyen de apple fanı. iphone x e kadar yıllardır birebir aynı tasarım telefonlar. samsung note serileri olmasa günümüzde hala 4 inç ekrana bakmaya çalışacak kullanıcılar. yenilikçi düşmanı bi markanın fanları

yani biliyorum tonla para veriyorsun alt tarafı bi telefona falan ama bu seni illa fanboy ya da marka kölesi yapmamalı. gerçi nicki apple fanı olan birinden çok da fazla bir şey beklememek gerek ben ne diye yoruyorsam kendimi.
  • 6.7 inç mi tel elle tutmak imkansız olacak yani

• Ayda bir amiral gemi çıkarıyorlar nerdeyse...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AppleFans kullanıcısına yanıt
    ayda bir değil yılda iki tane. mate ve p serileri var işte. samsungtaki s ve note serileri gibi. apple da x ile 8 i aynı anda çıkarmıştı vs.
  • Artık bu hızlı şarjlarda bir standart olmayacak mı? Böyle watt lar havalarda mı uçacak? Hani versiyon 2-3 falan deniyordu. Şimdi 50-40-80-100wattlar havalarda uçuyor.

• 6.7 inç anasını satayım küçültün biraz şunları artık. sokakta herkes elinde su faturası kesecekmiş gibi alet taşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

ayda bir değil yılda iki tane. mate ve p serileri var işte. samsungtaki s ve note serileri gibi. apple da x ile 8 i aynı anda çıkarmıştı vs.
    Şunu bir anla. Samsung ve Apple konsept olarak farklı ürün çıkarıyor sene içinde. iPhone X ile iPhone 8 çok farklı iki telefon. Note ve s serileri de.

Peki ya Mate ve p? Koy kirin 970-980’i. Yapıştır farklı degrade rengi. Sonra yeni amiral çıkarıyoruz.

• Huawei Bİ motorun soğusun yaw

• Ekran kasa oranı büyüdükçe ekran oranları büyüyor. Şu telefon eskiden 5.5 inch olan telefonlarla aynıdır neredeyse. Büyük ekranlı telefonları artık insanlar daha çok seviyor. Appleciler de iphone 4'den 5 ve 6 ya geçmemek için diretmişlerdi. 4'ün ekran boyutu daha iyi büyük telefon kötü muhabbetine. Gördüler ki amiral gemileri artık 6 inch altı çıkmıyor. böyle 6.7 inch gibi telefonlar da artık normal boyutta sayılıyor ki ekranda film izlemek veya internette dolaşmak aşırı keyifli oluyor.
  • Mate 20 prodan yaziyorum. Valla telde en guzel sey hemen dolan bataryasi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    sen de şunları bi anla.
    2-samsung da note s serilerinde aynı işlemcileri kullanıyor. kalem hariç benzer tasarımlar kullanıyor (zaten günümüzde 10 telefondan 11 i aynı. önde çentik hariç tamamen ekran arkada kamera diziliminde çok ufak farklılıklar. ne bekliyorsun ki kare telefon mu yapsınlar veya üçgen?)
    3-evet iphone x ve 8 farklı konsept telefonlar çünkü apple ona sadık isheeplerinin önlerine ne konulursa yiyeceğini bildiğinden 2017'nin sonunda 2014 yılından kalmış tasarımlı, kalas ekran gövde oranlı rezil tasarımlı iphone 8 i çıkarmaya utanmadı

yani huawei hep aynı telefon çıkarıyor diyen de apple fanı. iphone x e kadar yıllardır birebir aynı tasarım telefonlar. samsung note serileri olmasa günümüzde hala 4 inç ekrana bakmaya çalışacak kullanıcılar. yenilikçi düşmanı bi markanın fanları

yani biliyorum tonla para veriyorsun alt tarafı bi telefona falan ama bu seni illa fanboy ya da marka kölesi yapmamalı. gerçi nicki apple fanı olan birinden çok da fazla bir şey beklememek gerek ben ne diye yoruyorsam kendimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodofran -- 4 Mayıs 2019; 13:37:0 >

• Mate 20 lite var. İki elle tutuyoruz telefonu düşmesin diye. Gittikçe büyüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

sen de şunları bi anla.

5 sene iPhone 5s kullandım. 5 sene de elimdekini kullanacağım nasip olursa. Paramla rezil olmayı sevmem. Güncelleme geldi mi gelmedi mi derdim de yok. Kafam rahat. Peki ya senin?

Kalas demişsin. Zevkler renkler... Uçtan uca ekranlı telefonlar benim ilgimi çekmiyor. 18:9 ekran formatı da öyle.

benim de böyle dertlerim yok iphonun 3 te 1 hatta çeyreği fiyatına amiral gemi katili teelfonlar alıyorum. min 2-3 sene götürüyor. hee güncelleme alıyorum, hem paramla rezil olmuyorum. en iyisi de istediğim zaman değiştirebiliyorum çünkü elimdeki cihaza servet bağlamadım. en az 5 sene gitsin ki parasını çıkarsın gibi dertlerim yok. az para ödüyorum yüksek performans alıyorum kafam rahat.
    bu arada elindeki telefona iyi bak çünkü xste 18:9 dan daha beter. 19.5 : 9 ekran formatı var. bundan sonrada 18:9 u temel alan bu şekil formatlarda çıkacak gibi görünüyor bütün apple telefonları.
  • Kablosuz şarjları hızlandırmalarını ve şu SAÇMALIK ABİDESİ kavisli ekrandan vazgeçmelerini bekliyorum...

• huwaei p20 pro kullanıyorum . sizce mate 30 pro ya da p30 pro almalımıyım ? sadece kamera özelliklerine bakıyorum geri kalan kısmı hemen hemen aynı gibi. yani kamerası için geçmeye değer mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: System Lord

huwaei p20 pro kullanıyorum . sizce mate 30 pro ya da p30 pro almalımıyım ? sadece kamera özelliklerine bakıyorum geri kalan kısmı hemen hemen aynı gibi. yani kamerası için geçmeye değer mi ?
    Değmez. 3-4 sene gideri var p20 nin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Değmez. 3-4 sene gideri var p20 nin.

Alıntıları Göster
    valla ne bileyim kullandığım en iyi telefon diyebilirim . tek sevmediğim özelliği dokunmatik tuşu olması bunun dışı her şeyi iyi
  • Centikle 6.7 inch :) . Mate 20 Pro ekrani gercekte cok ufak kendi gozlerinizle gorebilirsiniz . Centik ile aldatiliyorsunuz :)

Ekrani BOE ile inat edilmesine pes dogrusu. Samsung OLED ler daha basarili . BOE lerde ekranlar cansiz ve canli renk profilinde olsanizda yine kurtarmiyor cok bariz hissediliyor P30 PRO ve MAte 20 PRO da gormekteyiz. Ek olarak BOE uretimli OLED ler beyazlari da kirli beyaz .

Ama hizli sarj etmesi mantikli iyiymis. Kirin 985 adlandirmasindan elbette birsey kestirmek imkansiz gibi olsa da anlasilan esasli bir yenilik yok sadece 5G entegre beklenir. Kamerasinda 4K 120 FPS HDR 10 bit OIS destekli beklerim aksi halde hicbir anlami kalmiyor i hizli sarj ne icinki bir hic icin hizli sarj mi ?

• Telefonlar çok hızlı gelişti şuan öyle bir noktaya geldi ki kısırlaştı, eskiden 7 8 özellik farkla çıkıyorlardı şimdi 2 3 özelliğin değiştirilmesiyle yeni telefon üretiyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.