Şimdi Ara

Samsung Galaxy A20 izlenimlerimiz | Fiyatına göre rekabetçi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
4.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Samsung'un artan rekabet koşullarında Çinli rakiplerine karşı geliştirmiş olduğu 2019 model Galaxy A serisinin ikinci en ucuz modeli olan Galaxy A20 merek altında. Peki bu telefon hangi özelliklere sahip, fiyat anlamında rekabetçi olabiliyor mu? Kullandık ve sizler için bu soruları yanıtladık, işte detaylar. 

• Merhaba,

Hazırladığım video ortada, aynı fiyat seviyesinde bu telefonun rakipleriyle kıyasladığınızda, paket olarak geride kaldığını görebilirsiniz.

- Daha zayıf işlemci
    - Daha düşük RAM kapasitesi
    - Düşük çözünürlüklü ekran
    - Düşük depolama kapasitesi

+/- 100 ya da 150 TL fark ile yukarıdaki kriterlerde daha fazlasını sunan cihazlar bulmak mümkün: Her cihazın kendisine göre kusur ya da eksikleri var ama bu cihazın sınıfındaki rakipleri arasında General Mobile GM9 Pro, Honor 10 Lite, Huawei P Smart 2019 hatta Samsung ekosisteminde Galaxy M20 gibi cihazlar var.

Karıştırdığınız nokta şu, Samsung kendi kendine bir algı yaratıyor, başkası değil. Kimse kusura bakmasın ama, Samsung'un yaratmaya çalıştığı "bu telefonlar Premium cihazlara yakın deneyim sunuyor, tasarımı S10'lar ile yakın vs..." bu tür ifadeleri benden duyamazsınız.

Huawei'e pozitif iddiasında bulunduğunuz bu platform ve editörü olarak ben, Huawei telefonların performans hilesi yaptığını testler ile ortaya konup detaylıca anlatan Türkiye'deki tek platform idik.

Hatta tekrar hatırlayalım o videoyu:https://www.youtube.com/watch?v=-rXuYuWVaHA

Teşekkürler.
    Cevap için teşekkürler Erdi Bey. Amacımız işinizi size öğretmek değil, zamanınızı almak istememekle beraber:

- Sitenizde Huawei katlanabilir telefon videosu yayınlanıyor "Bu sefer olmadı Samsung" diye başlık atılıyor.
    - Samsung'un 16.7 milyar dolar harcadığını gösteren Ar-Ge çalışması ile iligili içeriğe sahip haber yapılıyor, "Huawei geçen yıl Ar-Ge'ye 15.3 milyar dolar harcayarak ilk beşe girdi" şeklinde başlık ile haber Huawei üstüne kurgulanıyor.
    - Yine "Akıllı telefon pazarında Samsung'un liderliği devam ediyor" şeklinde yayınlanabilecek bir haber "Akıllı telefon pazarında Huawei, Apple’ı ikiye katladı". şeklinde yayınlanıyor...

Hani bir iki neyse de her zaman mı inisiyatif Huawei'den yana kullanılır? Örnekler arttırılabilir şahsen Burak Şolt Bey'in Samsung Galaxy S9 ve S10 kıyaslama videoları ile Mesut Bey'in Samsung Watch Active incelemelerini de şahsen Samsung aleyhine subjektif buldum. Ancak yukarıdakiler kadar bariz olmadığı için ayrı belirtiyorum.

Huawei telefonların performans hilesi yaptığını anlatan test videolarınıza karşılık site genelindeki bu durum çok daha baskındır. Üye gözüyle bakınca durum buyken Samsung yöneticilerine empati yapamıyorum…

Ayrıca bu video ile ilgili olarak ticarette belirli sayılar vardır göründüğünden daha fazla fark ifade eden ki bu yüzden firmalar 99,99 tl gibi etiketler kullanır reel fark 0,01 iken algıdaki fark farklıdır.(Algı yaratma açısından bu 0,01 tl önemlidir.) Ki bence hem netteki ortalama fiyatı 1850 tl'lik telefonu bir şekilde 2000'i telafuz ederek kullanmak yanlış hem de bu fiyatta lanse edip bu fiyatta uygun Huawei modeli P Smart 2019'la eş fiyatta gibi kıyaslamak A20 modeline biraz haksızlıktır. Şu an biraz eskide olsa piyasada Samsung A20 ye fiyatı en yakın Huawei modelleri Huawei Mate 10 Lite ve Huawei P20 Lite şeklinde durmaktadır.

Tabiki de negatif yönler eleştirilmelidir ve siz bireysel olarak iyi niyetli olsanız, elinizden geldiğince objektif davranmaya çalışsanız dahi aynı platformdaki başka editörlerin birikmiş subjektif seçimleri ile beraber o kadar bombardımandan sonra Samsung'un donanımhaber bardağı benim gibi çoğu üye açısından tek damla almayacak kadar dolmuştur. İyi çalışmalar.
    Donanımhaber'de Huawei'e pozitif olduğu kadar Samsung'a karşı negatif bir algı yaratılmaya çalışıldığını düşünüyorum. (Sony kullanıcısı olarak) Fiyatı misal Teknosa'da 1850 olan bir telefonu 2000 tl'ye yaklaşan olarak lanse etmek zaten yanlış bir kullanım. Aynı durum Huawei içinde geçerli olur muydu?

Ayrıca Huawei'nin fiyat olarak Samsung A20'e denk duran piyasadaki modelleri açısından bakıncada Huawei Mate 10 Lite ve Huawei P20 Lite ile kıyaslandığında Samsung A20 daha alınabilir duruyor. Kastedilen Huawei P Smart 2019 ise ortalama 200 tl daha pahalı bir cihaz.

(Olaki mağazalarda açıp tükendi yazısı görürseniz ÖTV haberi kaynaklı marketlerin bilinçli piyasadan çekmeleri söz konusu ve bütün marklarda sıkıntı var.)Erdi Bey incelemelerini seven biri olarak Erdi Bey incelemelerini sevenler yanlış anlamasın ancak Dh'de Samsung'a karşı algı operasyonu yapılıyor. Farkındayız, objektiflik adına stratejinizi değiştirin demek için bu yorumu yazıyorum. İyi çalışmalar.
  • Bence A10 u bilerek çıkardılar sanki bu modelin önünü açmak için.

• Donanımhaber'de Huawei'e pozitif olduğu kadar Samsung'a karşı negatif bir algı yaratılmaya çalışıldığını düşünüyorum. (Sony kullanıcısı olarak) Fiyatı misal Teknosa'da 1850 olan bir telefonu 2000 tl'ye yaklaşan olarak lanse etmek zaten yanlış bir kullanım. Aynı durum Huawei içinde geçerli olur muydu?

Ayrıca Huawei'nin fiyat olarak Samsung A20'e denk duran piyasadaki modelleri açısından bakıncada Huawei Mate 10 Lite ve Huawei P20 Lite ile kıyaslandığında Samsung A20 daha alınabilir duruyor. Kastedilen Huawei P Smart 2019 ise ortalama 200 tl daha pahalı bir cihaz.

(Olaki mağazalarda açıp tükendi yazısı görürseniz ÖTV haberi kaynaklı marketlerin bilinçli piyasadan çekmeleri söz konusu ve bütün marklarda sıkıntı var.)Erdi Bey incelemelerini seven biri olarak Erdi Bey incelemelerini sevenler yanlış anlamasın ancak Dh'de Samsung'a karşı algı operasyonu yapılıyor. Farkındayız, objektiflik adına stratejinizi değiştirin demek için bu yorumu yazıyorum. İyi çalışmalar.

• al-ozaria kullanıcısına yanıt
    1 seneden fazladir sürekli iddia ettiğim şey bu ve gerçekte bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: al-ozaria

Donanımhaber'de Huawei'e pozitif olduğu kadar Samsung'a karşı negatif bir algı yaratılmaya çalışıldığını düşünüyorum. (Sony kullanıcısı olarak) Fiyatı misal Teknosa'da 1850 olan bir telefonu 2000 tl'ye yaklaşan olarak lanse etmek zaten yanlış bir kullanım. Aynı durum Huawei içinde geçerli olur muydu?

Merhaba,

Hazırladığım video ortada, aynı fiyat seviyesinde bu telefonun rakipleriyle kıyasladığınızda, paket olarak geride kaldığını görebilirsiniz.

- Daha zayıf işlemci
    - Daha düşük RAM kapasitesi
    - Düşük çözünürlüklü ekran
    - Düşük depolama kapasitesi

+/- 100 ya da 150 TL fark ile yukarıdaki kriterlerde daha fazlasını sunan cihazlar bulmak mümkün: Her cihazın kendisine göre kusur ya da eksikleri var ama bu cihazın sınıfındaki rakipleri arasında General Mobile GM9 Pro, Honor 10 Lite, Huawei P Smart 2019 hatta Samsung ekosisteminde Galaxy M20 gibi cihazlar var.

Karıştırdığınız nokta şu, Samsung kendi kendine bir algı yaratıyor, başkası değil. Kimse kusura bakmasın ama, Samsung'un yaratmaya çalıştığı "bu telefonlar Premium cihazlara yakın deneyim sunuyor, tasarımı S10'lar ile yakın vs..." bu tür ifadeleri benden duyamazsınız.

Huawei'e pozitif iddiasında bulunduğunuz bu platform ve editörü olarak ben, Huawei telefonların performans hilesi yaptığını testler ile ortaya konup detaylıca anlatan Türkiye'deki tek platform idik.

Hatta tekrar hatırlayalım o videoyu:https://www.youtube.com/watch?v=-rXuYuWVaHA

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: koyunsavar

1 seneden fazladir sürekli iddia ettiğim şey bu ve gerçekte bu.
    Merhaba,

Hangi gerçekten bahsediyoruz, Türkiye'de Huawei cihazların performans hilesi yaptığını, kullanıcıları yanılttığını detaylı bir araştırma videosu ile ortaya koymamızdan mı ?

Video'yu atlamış olabilirsiniz, buyurun lütfen:https://www.youtube.com/watch?v=-rXuYuWVaHA

Teşekkürler.
  • fx57 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler Erdi Bey. Amacımız işinizi size öğretmek değil, zamanınızı almak istememekle beraber:

- Sitenizde Huawei katlanabilir telefon videosu yayınlanıyor "Bu sefer olmadı Samsung" diye başlık atılıyor.
    - Samsung'un 16.7 milyar dolar harcadığını gösteren Ar-Ge çalışması ile iligili içeriğe sahip haber yapılıyor, "Huawei geçen yıl Ar-Ge'ye 15.3 milyar dolar harcayarak ilk beşe girdi" şeklinde başlık ile haber Huawei üstüne kurgulanıyor.
    - Yine "Akıllı telefon pazarında Samsung'un liderliği devam ediyor" şeklinde yayınlanabilecek bir haber "Akıllı telefon pazarında Huawei, Apple’ı ikiye katladı". şeklinde yayınlanıyor...

Hani bir iki neyse de her zaman mı inisiyatif Huawei'den yana kullanılır? Örnekler arttırılabilir şahsen Burak Şolt Bey'in Samsung Galaxy S9 ve S10 kıyaslama videoları ile Mesut Bey'in Samsung Watch Active incelemelerini de şahsen Samsung aleyhine subjektif buldum. Ancak yukarıdakiler kadar bariz olmadığı için ayrı belirtiyorum.

Huawei telefonların performans hilesi yaptığını anlatan test videolarınıza karşılık site genelindeki bu durum çok daha baskındır. Üye gözüyle bakınca durum buyken Samsung yöneticilerine empati yapamıyorum…

Ayrıca bu video ile ilgili olarak ticarette belirli sayılar vardır göründüğünden daha fazla fark ifade eden ki bu yüzden firmalar 99,99 tl gibi etiketler kullanır reel fark 0,01 iken algıdaki fark farklıdır.(Algı yaratma açısından bu 0,01 tl önemlidir.) Ki bence hem netteki ortalama fiyatı 1850 tl'lik telefonu bir şekilde 2000'i telafuz ederek kullanmak yanlış hem de bu fiyatta lanse edip bu fiyatta uygun Huawei modeli P Smart 2019'la eş fiyatta gibi kıyaslamak A20 modeline biraz haksızlıktır. Şu an biraz eskide olsa piyasada Samsung A20 ye fiyatı en yakın Huawei modelleri Huawei Mate 10 Lite ve Huawei P20 Lite şeklinde durmaktadır.

Tabiki de negatif yönler eleştirilmelidir ve siz bireysel olarak iyi niyetli olsanız, elinizden geldiğince objektif davranmaya çalışsanız dahi aynı platformdaki başka editörlerin birikmiş subjektif seçimleri ile beraber o kadar bombardımandan sonra Samsung'un donanımhaber bardağı benim gibi çoğu üye açısından tek damla almayacak kadar dolmuştur. İyi çalışmalar.

Aynılarını yazacaktım şimdi gerek kalmadı. Tamamen katılıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Erdi Abi saygılar. İşlemci ram vs bir şey diyemem ama ekran konusunda söylediklerine katılmıyorum. Sonuçta diğer firmalara göre teknoloji farkı var. GM9 pro yu katmaz isek saydığınız hiç bir üründe amoled ekran kullanmıyor. Bence hd amoled ekran fullhd ips ekrana göre çok daha iyidir gözümde. Şahsi olarak note fan edition kullanıyorum gündelik olarak quad hd çözünürlük desteği varken ben hd kullanıyorum bi kötü yanına görmedim.

• çöp

iş olsun diye yorum yapmayın ya , yada eleştiride bulunmak zorunda hissetmeyin kendinizi objektif bakamayan sizsiniz biraz daha araştırın sizlerin yazdıgı yorumları okuyarak etkilenen fikir sapması yaşayan bilgiden uzaklaşan insanlar olabilir.

• Yürüyen çöp

• Samsung'un S ve Note serisi harici çöptür, yeni M ve A serilerinde eski J, C ve A serilerine göre iyileştirmeler var evet ama piyasadaki halihazırdaki rakiplerinin çok gerisindeler, özellikle çipset (işlemci/ekran kartı) ve kamera konusunda...

Yaklasimdaki samimiyetiniz yoktur cunku Kirin 970 icin yaptiginiz hile tespit etme odakli testi NEDEN Kirin 980 li cihazlar icin yapmadiniz ? Kirin 980 eskidi ... Yoksa Kirin 985 veya ADI ne olacaksa cikisa yakin donem de mi hile var midir diye testleri yapacaksiniz yoksa o gecen yilki malum bir trendti herkes el atmis haber yapiyor DH de haberini yapmazsa yadirganir hem ilerde surekli referans gosteririm diye durusunuzun guncel ve samimi mi oldugunu ALGILATMAK veya ifade etmek istiyorsunuz acaba diye sormaktayim .

Ayrica kurumsal haberler sanki CEO lara filan odaklanilmis haberler son kullanicilara tuketicilerin nesine ? Ama ALGI olusturmaksa yani bakiniz Huawei tabletlerde cok satiyor Samsung ile kiyaslansin veya baska firmalarla da kiyaslansin diye tuketici gidip HUAWEI tablet mi alacak ? Keza o tur incelemeler Turkiye pazarina odakli degilki. Turkiye dunyanin geri kalan pazarlari ile birebir benzer satin alma kullanim profili icermiyor hatta bircok varyant Turkiye de resmi garantililerde yoktur. Mesele benim icin Samsung ile kiyaslanmasi da degildir zaten tuketici olarak iyi olani iddiali olani farkli olani faydasi varsa tercih ediyorum satin aliyorum kullaniyorum.

Tuketici Bilinci artigi surece kazanan son kullanici olacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Yaklasimdaki samimiyetiniz yoktur cunku Kirin 970 icin yaptiginiz hile tespit etme odakli testi NEDEN Kirin 980 li cihazlar icin yapmadiniz ? Kirin 980 eskidi ... Yoksa Kirin 985 veya ADI ne olacaksa cikisa yakin donem de mi hile var midir diye testleri yapacaksiniz yoksa o gecen yilki malum bir trendti herkes el atmis haber yapiyor DH de haberini yapmazsa yadirganir hem ilerde surekli referans gosteririm diye durusunuzun guncel ve samimi mi oldugunu ALGILATMAK veya ifade etmek istiyorsunuz acaba diye sormaktayim .

Ayrica kurumsal haberler sanki CEO lara filan odaklanilmis haberler son kullanicilara tuketicilerin nesine ? Ama ALGI olusturmaksa yani bakiniz Huawei tabletlerde cok satiyor Samsung ile kiyaslansin veya baska firmalarla da kiyaslansin diye tuketici gidip HUAWEI tablet mi alacak ? Keza o tur incelemeler Turkiye pazarina odakli degilki. Turkiye dunyanin geri kalan pazarlari ile birebir benzer satin alma kullanim profili icermiyor hatta bircok varyant Turkiye de resmi garantililerde yoktur. Mesele benim icin Samsung ile kiyaslanmasi da degildir zaten tuketici olarak iyi olani iddiali olani farkli olani faydasi varsa tercih ediyorum satin aliyorum kullaniyorum.

Tuketici Bilinci artigi surece kazanan son kullanici olacaktir.
    Arkadaşın kastettiği başlık bu >>https://www.donanimhaber.com/tasinabilir-bilgisayarlar/haberleri/Tablet-pazarinda-Huawei-Samsung-u-yerinden-etti.htm

Huawei yine ikinci başlık: "Tablet pazarında Huawei, Samsung’u yerinden etti" /X/ "Tablet pazarında Apple liderliğini sürdüyor vb." gibi bir seçim diğer örneklerde olduğu gibi değil.

tıpkı şunun ve diğerlerinde olduğu gibi; başlık: "Akıllı telefon pazarında Huawei, Apple’ı ikiye katladı" /X/ "Akıllı telefon pazarında Samsung'un liderliği devam ediyor vb." değil.

Anlatmak istediğim seçimler bir iki değil, Huawei atak yapmış olsun, 2. olsun, 3. olsun, 4. olsun; Yine "Tablet pazarında Apple liderliğini sürdüyor diyip içerikte Huawei'nin Samsung'u geçtiğinden bahsedilemez mi? hadi birinde böyle seçti editörler diğerleri, neden hep inisiyatifler Huawei'ye yönelik kullanılıyor. (Beni Samsung veya Apple fanı olarak ve yanıltıcı görmeye çalışan arkadaşlara binaende şimdilik Sony kullanıyorum, en iyi olduğundan değil zamanında F/P denk gelip onu almış olduğum için.)

Durum buyken (ürün iyidir/kötüdür mesele o değil)gelecekte Samsung ilgisiz kimlere gönderdi neden bize test için Samsung Fold göndermedi veya Samsung Galaxy S10 veya Samsung XXX... göndermedi diye serzenişte bulunmamak gerekir. Ki DH üyesi olarak gönderilmesini ve de objektif incelenmesini isterim. Farklı sebepleride olabilir ancak belki de Samsung gözüyle bu site Huawei'nin kalesi olarak görülüyor deseler de şaşırmam.

Tablet uzerine ifade ediyorum ama telefon uzerinden de elestirilerim gecerlidir .

Samsung tablet konusunda islemcisi eski olmasindan tutun dahili depolama birimi eMMC de saplanmasi aylik guvenlik guncellemelerini es gecip 3 aylik olarak yillard devam etmesi ile 2 yil once aldigim Galaxy Tab S3 tabletimi harbiden evde oylesine durmakta acmak kullanmak dahi istemiyorum keyif vermiyor !

Samsung ust seviye tablet Ipad Pro lari gectim normal IPAD ler gibi kaliteli ekranlardan yoksun ( QLED veya Micro LED ) li 3K veya 4K li tabletler beklerdim. UFS 2.1 depolama hizi tema destegi gibi bircok temel ozellikle telefonlarda orta seviye cihazlarinda varken inatla eMMC yavas depolama birimi dusuk RAM eskimis islemciler ile hatta islemcisi Snapdragon ama optimize edilmemis kagit ustundeki islemci ozelliklerine bakiyoruz ama cihazi elimize aliyoruz Snapdragon lu olduguna inanmak icin bin sahit lazim ! berbat deneyim vermekteler...

Samsung calisani birindne itiraf gibi aciklamasi aklima geldi de diyor ki : " Samsung guclu tablet uzerine odaklanmiyor ki "

S-Pen li tablet cikartiyor en pahalisi diye ama ici onzensiz yazilimi ozensiz ama pahali !

Bence Huawei in bir basarisi yoktur Samsung resmen bu kulvari bos birakmistir. Hatta Google bile bos birakmistir son Android li Google tableti de yillar onceki Pixel C dir suan satisi bile resmi kanallarda yoktur kullanani da pek yoktur...

Huawei aslinda bos bir Android tablet ekosisteminde de-facto misali bir durum soz konusudur yani basari filan yoktur.

Huawei kullandigi donanimlar da pek ideal degildir ...

Yoksa neden Huawei almayayim ki gidip Ipad Pro 10.5 LTE 256 ve Apple Pencil satin aldim cikar cikmaz Tab S3 rezaletinden sonra ....

Google, Chrome OS ile netbook ile ultrabook arasi bir pazarlamaya odaklanmaktadir bir de Google in tam olgunlasmamis ama saglam gelen Android uygulamalari ile tam uyumlu " Google Fuchsia " var bircok platform ve arayuzu ile ses getirecektir.

Android uygulamalarinda gercek tablet arayuzlu uygulamalar da cok az. Telefon arayuzu ile aciliyor sisirilmis telefon ile komik durmakta hatta bazilari dikey olarak aciliyor ekran donmuyor :) .. Bu sorunlar zaten Huawei tabletlerinde de gorulmektedir ki sorun gelistirilerin onemsedikleri yok ta ondan. Referans bir Google tablet cihazi yok ki ...

Ayrica DH konseptindekilere ciddi oranda haksizliklar yapilmaktadir farkindayim. Teknoloji firmalari DH kapsami ilgi alanini epey genisletmistir elektronik mobil sektorunden ibaret degildir ki iyi de ama ozellikle yabanci kuruluslarin gostermelik veya eksik cihaz temininden tutun bircok ince detaylara bakinca bilginin rakip DH yabanci kuruluslari gibi esit imkanlar saglanmamasi da ifade edilmese de benim gibi yabanci kaynaklari da takip edenleri gorunce fark edilmektedir . Olay da devletin de kusuru vardir misal yurtdisinda test amacli dahi olsa kolay kolay cihaz temin edilemiyor veya bedava sizde kalsin diyenlerde bile bir masraf kulfet cikmaktadir ki bundan oturu firmalar pek yanasmiyor da .

Her bir lansmanda veya lansman oncesi surecte baska yabanci editorlere saglanan imkanlari da gormekteyiz sahsen uzuluyorum da :/

Ama Erdi Ozuag gibi fuarlardaki onemli detaylari zamana yayarak haber yapmasi ( tek kisidir veya 2 kisidir zordur zaman dinlenme vs zordur yoktur denilebilir ama ona gore de ekip kolay kurulur mevcutta var zaten ... ) . Fuarlar bitiyor bir bakiyoruz 3 haftaya yayilmis haberler geliyor ama yabanci sitelerde ayni gun yayinlanmaktadir ....

Kimse kusursuz degildir ama FARK ortadadir ...

Konu dallandi ama niyetim bunu ifade etmem icin uygun bir baslik arattirmaz kanimca ...

Huawei belli ki reklamlara ve medya kuruluslarina saglam onem vermektedir bu yabancilarda da siritmaktadir rahatsiz etmektedir objektiflikklerini kaybetmekteler. HWP gibi yerliler DH ile kiyaslayinca felaket diyorum ayrica ...

DH parayi veren dudugu calar caldirtir diyor bu da bir gercektir.

Asiri reklamlar ile kendi kotamizdan ( mobil internet icin diyorum ) reklamlardan sebeb asiri RAM ve islemci isgali ve haliyle daha fazla batarya hizli pil tuketimine vesile olmasindan da DH sorumludur ...

Bu kadar reklami bol bir site gormedim ... Cozumleri de elbette vardir bilen bilir :) .

Huawei herturlu destek olsun umurumda degildir diger markalar da yapsin ama bunun karisinda yanlislara da yanlis denilebilmesi gerekir .

Seytan detaylarda gizlidir. DH kullanicilari da zamanla fark ediyor zaten ...

Galaxy Fold icin onsiparis formunu da doldurmustum lakin plastik yuzey ile pek ideal olmadigini da fark ettikten sonra tamamen sogudum iddia da ettim iptal edilecek diye gorduk ekrani oyle yada boyle gunluk aliskanliklara gore pek ideal degil kaplama plastik jelatini duracak yetmedi plastik ekran ile kasasi arasindaki bosluk "gap" azaltilacakmis ... Fiyati cihaz maliyeti acisinda aslina 3 taneye bedel ... Samsung oyle yada boyle zarari yoktur :) .

Ben de bircok marka cihaza sahip oldum Note9 Pixel 2 XL Lumia 950 XL telefonlarim olarak mevcut olanlar ... S-Pen gibi tasarimlanmis ustun bir cihaz rakibi yok ki Samsung a bagli kalmaktayim :/ AMOLED bence bitmistir Micro LED e derhal gecmelidir.

Micro LED TV ve monitorler Turkiye ye gelecek ama resmi olarak niye bekletiliyor bilemiyorum sirf bu sebeple Micro LED li telefon veya tablet pazarda olmamasi beni dusundurmektedir.

Neyse konu fazlaca dallandi .

Erdi Bey bakis acisini gelistirmelidir nacizane tavsiyemdir .

Moderatorlere hitaben :

Anlasilan moderatorlerden benim de yer yer tartistigim @böceksavar ceza verilmistir bence haksizlik yapilmistir asiri reaksiyon ile verilmistir. Uzaklastirilan böceksavar adli DH uyesi gereken itirazlarini da yapacaktir. Erdi Bey sahinda rahatsizligi varsa da DH de bir ozellik vardir block engelleme bu kadar . Kimse kimsenin ozgurlugune engel olamaz!

• bence güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Samsung'un S ve Note serisi harici çöptür, yeni M ve A serilerinde eski J, C ve A serilerine göre iyileştirmeler var evet ama piyasadaki halihazırdaki rakiplerinin çok gerisindeler, özellikle çipset (işlemci/ekran kartı) ve kamera konusunda...
    hocam 1500-1600 bazında hangi telefonu önerirsiniz?

bu a20 'yi almayı düşünüyordum ama yorumunuz korkuttu. :d
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.