Şimdi Ara

Game of Thrones'un yeni bölümü reyting rekoru kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Game of Thrones'un merakla beklenen 8. sezon 3. bölümü nihayet geçtiğimiz Pazar günü yayınlandı. Ölüler ve yaşayanları karşı karşıya getiren yeni bölüm, beklendiği milyonlarca insanı ekranlara bağladı. Bugün konuyla ilgili resmi bir açıklama yapan yapımcı kanal HBO, The Long Night isimli bölümün yeni bir izleyici rekoruna imza attığını duyurdu.

HBO'nun açıkladığı verilere göre The Long Night bölümü, ABD'de toplam 17,8 milyon kişi tarafından seyredildi ve Game of Thrones tarihinin en çok reyting alan bölümü oldu. Rekorun bir önceki sahibi 17,4 milyon izlenmeyle 14 Nisan'da yayınlanan sekizinci sezon prömiyer bölümüydü. HBO ayrıca prömiyer bölümünün iki haftalık süreçte toplam 38 milyon kişilik izlenmeye ulaştığını duyurdu.

HBO'nun yayınladığı veriler elbette sadece diziyi ABD'de yasal yollardan izleyenleri kapsıyor. Tüm dünyada büyük bir hit olan Game of Thrones şu anda korsan yollardan en çok indirilen dizi konumunda. ABD dışındaki ülkelerde dizinin genellikle illegal yollardan izlendiği biliyoruz.

Tamamıyla Winterfell Savaşı'na odaklanan The Long Night bölümü, 82 dakikalık süresiyle GoT tarihinin en uzun bölümü olmuştu. Savaş sahneleriyle rekorlar kıran yeni bölümün çekimleri, tam 750 kişilik bir ekiple 55 günde tamamlanmış.

The Long Night, her ne kadar çok büyük bir prodüksiyon olsa da geride bıraktığımız iki günlük süreçte özellikle de serininin sıkı hayranları tarafından epey eleştiri aldı. Birçok kişi senaryonun çok amatörce yazıldığını ve mantıklı olmayan çok fazla şey içerdiğini söylüyor. Ayrıca bölümün son beş dakikalık kısmı da şu anda ciddi bir şekilde eleştiri alıyor. Son olarak ışıklandırmanın yetersizliği nedeniyle bölümde neredeyse hiçbir şeyin görünmediğini belirtenler de var.  

• 10 yıllık dava bir bölüm ile sonlandı, senaristler ne içtiyse bende istiyorum..

• KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    belki de sonlanmamıştır
  • hayatımda gördüğüm en boktan sezonuydu
    game of övenin 7 sülalesine selam yollarım valla
    bir daha kitap uyarlaması dizi izlemem
    izleyicisini aptal yerine koyan;
    1- çukur
    2- game of
    bu gerizekalı dizinin incelemesini izleyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaköy_soğancısı -- 1 Mayıs 2019; 1:53:56 >
  • İzlenme rekoru kırdı ama hiç kimse de beğenmedi. Benim de beklentimi karşılamadı...

• Kartallarla götürsünler diyen adamlar senarist olunca böyle oluyor işte..

• Işıklandırma gerçekten sorunluydu. Özellikle kale dışı çekimlerde gözlerim kanadı resmen. Ayrıca bölüm senaryosu da biraz fazla oldu bittiye getirilmiş bence.

• Night King ve Bran üzerinden sürüklenen hikaye bekleneni veremedi. Beğenmek için ortada pek bir sebep yok malesef yazık oldu.
  • Lost'a rakip çıktı. İyi baslayıp rezil sekilde sonlanan dizi.
  • Bence night king ölmedi. Dizinin son bölümünde night kingin tekrar görüneceğini düşünüyorum. Savaş yeni başlıyor diye veriverirler...

• Gece çekimleri çok karanlıktı Gece karanlıkta tv parlak ayarları açık izledik ama yapıcı konuşmak gerekirse eşkiyada cia merkezini 10 adamla gece basıyorlar Çok aydınlık her yer okadarda net gözükmese daha iyi bence bide avenger and gameden sinema filminden daha iyi bir bölümdü bence

• quote:

Orijinalden alıntı: karaköy_soğancısı

hayatımda gördüğüm en boktan sezonuydu
    game of övenin 7 sülalesine selam yollarım valla
    bir daha kitap uyarlaması dizi izlemem
    izleyicisini aptal yerine koyan;
    1- çukur
    2- game of
    bu gerizekalı dizinin incelemesini izleyelim

Çukur'la GOT'u aynı kefeye koyan zihniyet de ne bileyim...

• Bir önceki bölüm çok daha güzeldi. İlk 4 sezonu andırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Çukur'la GOT'u aynı kefeye koyan zihniyet de ne bileyim...

Alıntıları Göster
    seyircisini aptal yerine koyan dedim
    çukur daha iyi falan demedim
    ama sende haklısın ülkemiz dünya ortalamasında
    okuduğunu anlamada sonuncu sıralarda
    bu senin suçun değil kardeşim
    umarım bir gün bu popüler kölelikten kurtulursun
  • Rezalet bir bölümdü
    Gece uyumayıp izleyeyim dedim karanlıktan bir şey göremedim kapattım ertesi gün indirip izledim
    Bölüm boyunca kimsenin ölmeyeceği o kadar belliydi ki
    Şüşko sam bile ıh ıh diye bitirdi savaşı
    Jon ölülerin arasında kaldı uzak çekimde etrafı çok kalabalık yakın çekime geçince 3 5 tane
    Night King i bu kadar kolay harcamaları inannılmaz
    Aynı şey thanos için de geçerli
    Fanlar mutlu olsun diye saçma sapan iş yaptılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Effektlerimi yetiştiremediler üstünü örtmek için mi böyle anlamadım hep karanlık arkadaş savaş sahnesi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dandik bir dizi , ne diye bu kadar reklamı yapılıp abartılıyor anlayamadım. Heryerrde konusu açılmış tartışılmış vss.
    Genele hitap eden her yapım vasat yapımdır ,kaliteli yapımlar genele hitap etmezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProfXavier

Bence night king ölmedi. Dizinin son bölümünde night kingin tekrar görüneceğini düşünüyorum. Savaş yeni başlıyor diye veriverirler...
    eee sonra?
  • Dediğin GoT için geçerli değil. Buna benzer başka bir yapım yok. Popüler olması kalitesinden kaynaklı. LotR dizisi de gelecek. O da İster istemez popüler olacak. Ama bu kötü olacağı anlamına gelmez. Eleştirilecek yerler var ama GoT hala yapılmış en iyi dizilerden biri. Kitap serisinden ayrılması kaliteyi etkiledi desek daha doğru olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 2 Mayıs 2019; 14:31:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.