Şimdi Ara

LG mobil bölümü kayıplara devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Her yıl yenilikçi modeller piyasaya sürmeye çalışsa da LG bir türlü akıllı telefon pazarında istediği ivmeyi yakalayamadı. Durum böyle olunca satışlar ve gelirler de düşmeye devam ediyor.

Kayıp sürüyor

Yapılan açıklamaya göre yılın ilk çeyreğinde LG mobil bölümü 1.34 milyar dolar civarında gelir elde etti. Yıl bazında yüzde 30 düşüş yaşanırken çeyrek bazda da yüzde 10 civarında bir kayıp görüldü.

Ayrıca Bkz.HTC Exodus 2 hazırlıklarını sürdürüyor

Net gelirlerde ise zarar devam ediyor. Yılın ilk çeyreğinde 180 milyon dolarlık bir kayıp haneye yazıldı. Geçen yıl aynı dönemde 127 milyon dolarlık bir kayıp oluşmuştu. LG yine de düşüş ivmesini azalttıklarını ifade ediyor.

Yönetim tarafında yeniden yapılanma sürecine giren mobil bölüm ayrıca üretimi Vietnam’a kaydırarak maliyetleri daha da düşürmeyi amaçlıyor. Firmanın bu yıl en büyük umudu LG V50 5G modelinin satışı olacak.

Mobil bölüm karanlık bir tablo çiziyor olsa da holding genelinde iyimserlik hâkim. Firma tüm bölümlerden 13 milyar dolar gelir elde ederken faaliyet karı da 800 milyon olarak gerçekleşti. Eğer mobil bölüm kara geçmeyi başarsaydı firmanın faaliyet karı 1.5 milyar dolara kadar çıkabilecekti.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• LG'nin G4 modelini kullanıyorum. Her gün aldığım güne lanet ediyorum. İnşallah batarlar ya da yönetim binasının üzerine meteor düşer.

• LG ve Sony telefonlar Amerikan arabaları gibi,

*** Bir alırken sevinirsin birde satarken ! ***

• lg kullanıyorum gayet güzel
    beğenmeyen almasın gidip çin malı şayomi alsın
  • G3'ü G4'ü hayattan bezdirdi insanları, buna rağmen hala pahalı cihazlar yaparak insanları kaçırıyorlar. Sadece Türkiye pazarı için değil alım gücünün daha yüksek olduğu Abd pazarı için bile insanlar böyle düşünüyor.

Telefonu sadece arama yapmak ve çok nadir whatsapp'tan bize yazmaktan başka pek bir iş için kullanmayan annemin G3 telefonu 3. yılı civarı ekran kararması ve kırpışması sorunu verdi. 7 yıllık Galaxy S3'ün hala çalıştığı -hiç değilse çalışıyor, yedek olarak kullanılabiliyor- 3 yıllık neredeyse hiç zorlanmamış bir telefonun güya ısınmadan dolayı böyle bir hata vermesi abes. Babamda olan G3 ise yine çok kullanılmamasına rağmen ekranında sarı leke ve yanıklar oluştu. Bilen bilir G3 tam bir pil canavarıdır, ben birkaç hafta babamdakini kullandım, oyun falan oynamayan biri olarak bile günde 2 kez şarj ediyordum, ailem ise bu cihazları 2-3 günde bir şarj ediyor buna rağmen böyle sorunlar yaşıyorsak ben nasıl güvenip 1000 dolar bandına bu markanın telefonunu alıyım? Lg'leri ben kullansaydım 6. ayda ekranı patlardı herhalde bu gidişle.
  • lg g3 almıştım böyle pil tüketen telefon görmedim. apar topar satmıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

G3'ü G4'ü hayattan bezdirdi insanları, buna rağmen hala pahalı cihazlar yaparak insanları kaçırıyorlar. Sadece Türkiye pazarı için değil alım gücünün daha yüksek olduğu Abd pazarı için bile insanlar böyle düşünüyor.

Telefonu sadece arama yapmak ve çok nadir whatsapp'tan bize yazmaktan başka pek bir iş için kullanmayan annemin G3 telefonu 3. yılı civarı ekran kararması ve kırpışması sorunu verdi. 7 yıllık Galaxy S3'ün hala çalıştığı -hiç değilse çalışıyor, yedek olarak kullanılabiliyor- 3 yıllık neredeyse hiç zorlanmamış bir telefonun güya ısınmadan dolayı böyle bir hata vermesi abes. Babamda olan G3 ise yine çok kullanılmamasına rağmen ekranında sarı leke ve yanıklar oluştu. Bilen bilir G3 tam bir pil canavarıdır, ben birkaç hafta babamdakini kullandım, oyun falan oynamayan biri olarak bile günde 2 kez şarj ediyordum, ailem ise bu cihazları 2-3 günde bir şarj ediyor buna rağmen böyle sorunlar yaşıyorsak ben nasıl güvenip 1000 dolar bandına bu markanın telefonunu alıyım? Lg'leri ben kullansaydım 6. ayda ekranı patlardı herhalde bu gidişle.
    G3 Firmanın 5, G4 de 4 sene önceki telefonları. Bence önyargılarınızdan kurtulun çünkü G6 da dahil ondan sonraki telefonlarında kronik bir soruna rastlanmadığını ve kullananların memnun olduğunu görürsünüz araştırdığınızda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: King floyd

G3 Firmanın 5, G4 de 4 sene önceki telefonları. Bence önyargılarınızdan kurtulun çünkü G6 da dahil ondan sonraki telefonlarında kronik bir soruna rastlanmadığını ve kullananların memnun olduğunu görürsünüz araştırdığınızda.

Alıntıları Göster
    Kendi deneyimlerim bunu gösteriyor, cihazların eski olduğunu yenilerinin böyle olmayabileceğini elbette biliyorum ama daha önce aldığım hiçbir cihaza yaklaşamayacak kadar kalitesiz ürünler üretmişler. Kullandıkları lehim bile burada milletin aşağıladığı Çin telefonu dediği telefonların bile yarısı kalitesinde yok. Bu saatten sonra 1000 dolar verecek olsam lg almam, demek istediğim o. O paraya direkt S10 Plus var ve Samung hiç değilse bu cihazı aldıktan yıllar sonra benden aile büyüklerine geçtiğinde sorun yaratmayacak duygusunu bana verebiliyor bu yüzden benim gibi insanları ikna etmesi zor. Malesef bende yarattığı algı o yönde.
  • King floyd kullanıcısına yanıt
    Daha önce G6 kullandın mi? Nerede herkes memnun?

Ne yazık ki G6'da da kronik sorunlar var.(Ben de 4-5 ay kullandım, yeni telefondu)

Ne gibi sıkıntıları var dersen;

- Şarj pek dayanmıyor (3300 mAh pil, o islemci ve yüksek çözünürlüklü ekrana dayanmiyor)

- Isınma (yine işlemci kaynaklı)

- 4.5 g çekiş gücü iyi değil

-Ön kamera berbat

- Bazı serilerinde Ghost Screen çıktı (benim telefonda da sonradan oluştu)

https://www.sikayetvar.com/g6

https://www.hepsiburada.com/lg-g6-lg-turkiye-garantili-pm-HB000004VA7H#reviews (yorumları oku)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 5 Mayıs 2019; 16:41:19 >
  • Merhaba. G6'da kronik sorun yok yahu, forumunu takip edin bir iki kişi ghost screen dedi sonra ortadan kayboldular. 1,5 senedir kullanıyorum, pil (6 saat civarı ekran süresi veriyor, forumda paylaştık fortoları) ve genel performansı gayet tatminkâr bence.
    Markayı veya cihazı genel oalrak beğenmeyebilirsiniz fakat kronik sorun demek sistem ve üretim kaynaklı sorun manasına geliyor. Sözün özü: Öyle bir durum söz konusu değil.
    İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1BB4C024C

Merhaba. G6'da kronik sorun yok yahu, forumunu takip edin bir iki kişi ghost screen dedi sonra ortadan kayboldular. 1,5 senedir kullanıyorum, pil (6 saat civarı ekran süresi veriyor, forumda paylaştık fortoları) ve genel performansı gayet tatminkâr bence.
    Markayı veya cihazı genel oalrak beğenmeyebilirsiniz fakat kronik sorun demek sistem ve üretim kaynaklı sorun manasına geliyor. Sözün özü: Öyle bir durum söz konusu değil.
    İyi forumlar.
    Yahu 4-5ay kullandığım bir telefondu, ezbere konuşmuyorum... Bal gibi de kronik sorunları var, her serisinde olmayabilir. Bak yukarıda yapılan yorumları paylaştım

• G2 gibi bir atılım yapamadılar bir türlü. İnsanlar fiyat performans oranına da bakıyorlar artık. İyi bir PR ile uygun fiyattan versinler peynir ekmek gibi satsın. Bütün piyasa çinlilere kaldı Sony LG ve HTC sayesinde.

• Bir parça ezbere ve ön yargıyla yazdığın anlaşılıyor, ayrıntısına girmemiştim ancak bu cihazda özel soğutma sistemi var her şeyi iddia et ama ısınıyor demek insanfsızlık yahu!
    Şikayertvar'dan örnekler yazmışsın, oraya ne yazsan, hangi marka model ürün sorsan sorunlarla karşılaşırsın; bak kendi içinde bulunduğun forumda kullanıcı forumu var oraya bak, genelde memnun insanlar. Memnun olanalrın d abüyük çoğunluğu zaten yazmazlar, doğal olarak sorun yaşayanlar genelleyerek veryansın ederler...
    Muhtemelen sana arızalı bir ürün gelmiş genelleme yapıyorsun.
    LG'nin ülkemizdeki en büyük problemi eski memnuniyetsiz müşterileri, bu algıyı ve oluşan ön yargıyı kırmaları zor.
    2000 tl altına amiral gemisi cihaz sattılar yine olmadı; G6, benzerlerinden 1500 ila 2000 TL civarı daha ucuzdu...
    Selametle.
  • quote:

Bir parça ezbere ve ön yargıyla yazdığın anlaşılıyor, ayrıntısına girmemiştim ancak bu cihazda özel soğutma sistemi var her şeyi iddia et ama ısınıyor demek insanfsızlık yahu!
    Şikayertvar'dan örnekler yazmışsın, oraya ne yazsan, hangi marka model ürün sorsan sorunlarla karşılaşırsın; bak kendi içinde bulunduğun forumda kullanıcı forumu var oraya bak, genelde memnun insanlar. Memnun olanalrın d abüyük çoğunluğu zaten yazmazlar, doğal olarak sorun yaşayanlar genelleyerek veryansın ederler...
    Muhtemelen sana arızalı bir ürün gelmiş genelleme yapıyorsun.
    LG'nin ülkemizdeki en büyük problemi eski memnuniyetsiz müşterileri, bu algıyı ve oluşan ön yargıyı kırmaları zor.
    2000 tl altına amiral gemisi cihaz sattılar yine olmadı; G6, benzerlerinden 1500 ila 2000 TL civarı daha ucuzdu...
    Selametle.
    LG, babanızın firması mı? Niye her kullanan memnun mu olacak?

Ne hikmetse LG'yi karalamak için hep aynı şeylerden şikayet etmişler, haklısın!

Adam başından geçenleri yazıyor, niye yalan söylesin? Bak hepsiburada'nın G6 sayfasında da aynı şikayetler var. Hepsi mi yalan söylüyor?

Ön yargılı, ezbere falan konuşmuyorum. İnanıp inanmaman umrumda değil... Beni alıntılayıp "Öyle bir şey yok, G6 sorunsuz cihaz" diyen sensin... Bu kadar net konuştuğuna göre G6'ları senin fabrikanda hazırladılar!

Objektif olarak ne yasadıysam onu yazdım. Hayır bendeki telefon bozuk mozuk değildi... Benimle birlikte 3 kişi daha aldı, onlarda da benzer problemler oluştu.

. Aynı seride Sony xz kullandım, onda da ısınma problemi vardı. (sd 820)

Ben objektif olarak cihazla ilgili tecrübemi anlattım...

İnanmaman senin sorunun

Sana da selametle!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 7 Mayıs 2019; 17:20:31 >
  • Babamın malı değil elbette, "peki senin kan davalın mı LG? Cihazımda sorun yoksa ve takip ettiğim forumda isanlar memnunsa, yok sen sorun yaşadın diye beğenmemek zorunda mıyım?" Bak bunlar senin argümanlarının ters çevrilmiş halleri.

Kullandığım cihazda ve forum genelinde kronik denecek bir sorunu yok diyorum. Chip fabrikası ne alaka. :)
    Ayrıca belirtmeye gerek yok gerçi ancak ben LG firmasını savunmuyorum, yalnızca G6 için konuşuyorum, biraz mantıkla bunu anlamak zor değil.

"Benim cihazımda falanca sorun vardı, o halde cihaz kronik sorunlu" bu çıkarım şekli sorunlu arkadaşım.

Chiplerde sorun varsa o chipleri kullanan tüm cihazlarda marka ve model gözetmeksizin sorun çıkardı, şansınıza çıkmıyor falan demek ağaçtan elma kopardım kurt çıkması şansına kalmış demek gibi bir şey olur... Chiplerde sorun var Ghost screen mı oluşur, ciplerde sorun var sim kart çekmecesinde sorunlar mı yaşanır? Bunlar verdiğin şikayetvar sitesindeki sorunlardan bazıları...

Amacım yersiz gereksiz polemik değil, kendi deneyimlerimle ve forum genelinde yaşanan tecrübelerle senin söylediklerinin örtüşmediğini anlatmaya gayret ediyorum; genellemeler genellikle yanıltıcı olurlar...
  • quote:

Babamın malı değil elbette, "peki senin kan davalın mı LG? Cihazımda sorun yoksa ve takip ettiğim forumda isanlar memnunsa, yok sen sorun yaşadın diye beğenmemek zorunda mıyım?" Bak bunlar senin argümanlarının ters çevrilmiş halleri.

Kullandığım cihazda ve forum genelinde kronik denecek bir sorunu yok diyorum. Chip fabrikası ne alaka. :)
    Ayrıca belirtmeye gerek yok gerçi ancak ben LG firmasını savunmuyorum, yalnızca G6 için konuşuyorum, biraz mantıkla bunu anlamak zor değil.

"Benim cihazımda falanca sorun vardı, o halde cihaz kronik sorunlu" bu çıkarım şekli sorunlu arkadaşım.

Chiplerde sorun varsa o chipleri kullanan tüm cihazlarda marka ve model gözetmeksizin sorun çıkardı, şansınıza çıkmıyor falan demek ağaçtan elma kopardım kurt çıkması şansına kalmış demek gibi bir şey olur... Chiplerde sorun var Ghost screen mı oluşur, ciplerde sorun var sim kart çekmecesinde sorunlar mı yaşanır? Bunlar verdiğin şikayetvar sitesindeki sorunlardan bazıları...

Amacım yersiz gereksiz polemik değil, kendi deneyimlerimle ve forum genelinde yaşanan tecrübelerle senin söylediklerinin örtüşmediğini anlatmaya gayret ediyorum; genellemeler genellikle yanıltıcı olurlar...
    Nasıl "çip ne alaka?"

ısınma, ondan kaynaklanıyor... O zaman sen de herkes cihazından memnunmuş gibi 'genelleme' yapma... Demek ki memnun olmayanlar da varmış.

Beni alıntılayıp, sataşan sensin.

G6 kullananlar sadece bu forumdan ibaret değil.

Hem "amacım polemik yaratmak değil" diyorsun, hem de aynı tarz sorunları yaşayan pek çok insan olduğunu söylüyoruz, "yok öyle bir şey" diyorsun.

G4-G5 lerde kronik sounlar nelerdi?

Bootloop, Ghost Screen... vs

Bu model cihazları kullanan pek çok kişide bu sorunlar oluşuyordu ama bu sorunların oluşmadığı kullanıcılar da vardı değil mi?

O zaman o sorunu yaşayanları yok sayamayız.

Aynı şey G6'da da var demek ki... Artık serisinden mi, Evkur'dan alınanlarda mı sorun çıkıyor bilemem ama ben sorun yaşadım.

• Açıkçası içimde herzaman birtane tepe model LG telefon kullanmak isteği var.. Özellikle kamera noktasında cihazları başarılı oluyor. Ancak senelerdir edindiğim bilgiler doğrultusunda; teknik servis ve kronik sorunları LG yi olumsuz etkiliyor. Şu zamanlarda LG G7 Thinq 2800 lira civarında alınabiliyor ve donanım olarak aynı fiyat seviyesindeki cihazlardan çok daha üstün. Ama kesinliği nedir bilmiyorum bootloop ve ışık sızması gibi sorunlar yaşayanlar olmuş. Yeni gelecek G8 Thinq modeline biraz ilgi duymuştum ancak onunda bataryası "değştirilemiyor" deniyor. Sanırsam LG içimde hep ukte kalacak.

Sony de benim için ayni durumda.. Geçtiğimiz sene Sony XZ Premium kullandım bir süre. Güya en üst cihazıydı.. Snapdragon 835 olmasına rağmen uygulamalarda uyumsuzluk vardı. Özellikle Chrome ve Instagram kullanmak işkenceye dönmüştü.

Arkadaşın bir tanesi Amerikan arabaları benzetmesi yapmıştı.. Alınca ve satınca mutlu olursunuz diye. İşte Sony' i sattığım anda o duyguyu çok dolu bir şekilde hissetmiştim..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.