Şimdi Ara

Spotify 100 milyon ücretli aboneye ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünya çapıında artık her ay Spotify’a para ödeyen 100 milyon Premium kullanıcısı mevcut. Firma tarafından yayınlanan açıklamaya göre bu mil taşına ulaşan firma, ücretli abone sayısını geçen yıla kıyasla yüzde 32 arttırdı. Ücretsiz, reklamlı bir hizmet de sunan Spotify’ın bunları da içine dahil ettiğimizde aylık 217 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. 
    Küresel ölçekte Apple Music ile rekabetinde çok çok önde olan Spotify, en yakın rakibini ikiye katlamış durumda. Dünyada durum böyle olsa da ABD’de son verilere göre Apple Music, 28 milyon abone ile Spotify’ın 26 milyon abone sayısının önünde.
    Bu çeyreğin sonunda Spotify tarafından aktarılana göre beklentiler 222 ile 228 milyon kullanıcıya ulaşılacağı yönünde. Bu kullanıcılardan 107 ile 110 milyon arasındaki bir parçası Premium abonelik sahibi olacak. Firmanın açıklamasına göre ayrıca sesli asistanlara sahip hoparlörler büyümedeki büyük faktörlerden birisi. Spotify tarafından geçenlerde yürütülen bir kampanyada Kanada’daki Premium aboneleri ücretsiz Google Home Mini hoparlör sahibi oluyordu.
    Bu büyümeye rağmen ekonomik verilerine göre hala para kaybeden Spotify, Ocak-Mart arasında 158,3 milyon dolarlık zarar açıkladı. Geçen yılın aynı çeyreğinde bu zarar 188,5 milyon dolar seviyesindeydi.

• Sürekli aynı şarkıları önerdiği için dün premiumu iptal ettim.

• Kimse laga luga yapmasın gayet güzel bir hizmet. Ucuz, indirme seçeneği, birçok cihazda erişilebilirlik. Ayrıca dinlediğimiz sanatçılara da haklarını vermiş oluyoruz.

• Eskiden insanların bir müzik kültürü,zevki vardı.
    Şimdi spoti sayesinde herkes aynı standartta, aynı şeyi dinliyor.
    Bence insanı körelten zararlı bir uygulama.
  • Öğrenci tarifesiyle 7 lira veriyorum. Vodafone pass ile de kotamdan düşmeden kullanıyorum. Sınırsız müzik her zaman elimin altında. Daha ne olsun.

• 4 yıldır kesintisiz aboneyim kendisine
  • premium almanın ne gereği var anlamıyorum. eskiden her şarkıdan sonra reklam çıkıyordu. şimdi 10-15 şarkıda bir çıkıyor. ses kalitesi biraz fazla olsa ne olur olmasa ne olur?

• Öğrenci olarak 7 lira, Enpara ile yüzde 50 indirimli olarak 3,5 lira ödüyorum, Vodafone Red abonesi olarak kotamdan internet düşmüyor sınırsız dinliyorum. Daha ne olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Kimse laga luga yapmasın gayet güzel bir hizmet. Ucuz, indirme seçeneği, birçok cihazda erişilebilirlik. Ayrıca dinlediğimiz sanatçılara da haklarını vermiş oluyoruz.
    bu adamları takdir ediyorum, 2 senedir zam yapmadılar. Buradan da ülkeye göre ücretlendirme yaptıkları ortaya çıkar ki takdir edilesi durum. Malum markalar gibi abd de 100$ kar ediyorsam, tr de de 100$ dolar kar edicem mantıkları yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

premium almanın ne gereği var anlamıyorum. eskiden her şarkıdan sonra reklam çıkıyordu. şimdi 10-15 şarkıda bir çıkıyor. ses kalitesi biraz fazla olsa ne olur olmasa ne olur?
    aile+enpara ile ayda 2tl cik. bir çikolata parası. 2tl verip en yüksek kalite ve çevrimdışı dinleme var.
  • Sen zaten parayı vodafona ödüyormuşsun :)))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ölürüm yine Apple Music'e para kaptırmam.

• Banzai! kullanıcısına yanıt
    Şarkıları indiremiyorsun. İstediğin şarkıyı calamiyorsun. Şarkıyı ileri geri saramiyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

Şarkıları indiremiyorsun. İstediğin şarkıyı calamiyorsun. Şarkıyı ileri geri saramiyorsun
    isteğim şarkıyı dinleyebiliyorum. ileri sarabiliyorum. indirmek istemiyorum zaten.
  • Enpara ve öğrenci tarifesi ile 3,5 TL, ayrıca Netflix de gene enpara ile 15 TL veriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM

bu adamları takdir ediyorum, 2 senedir zam yapmadılar. Buradan da ülkeye göre ücretlendirme yaptıkları ortaya çıkar ki takdir edilesi durum. Malum markalar gibi abd de 100$ kar ediyorsam, tr de de 100$ dolar kar edicem mantıkları yok.

Alıntıları Göster
    Keşke diğer şirketlerde özellikle oyun tarafında güzel lokalizasyonlar yapilsa. Mesela Avrupa tarafında Ruslar da daha az ödüyor PlayStationda asya tarafında da mesela Endonezyada daha az ödeniyor.

• Banzai! kullanıcısına yanıt
    İstediğiniz şarkıyı nasıl dinliyorsunuz bilmiyorum. Premium olmayan hesaplarda karışık çalma özelliği var sadece. Playlistinizden istediğiniz şarkıyı dinleyebiliyorsaniz bir sıkıntı vardır büyük ihtimalle. Şarkıyı önizleme var onu mu diyorsunuz ki anlamadım.

• Apple Music de kullandım Spotify da.

Apple Music der geçerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: AppleFans

Apple Music de kullandım Spotify da.

Apple Music der geçerim...
    Mesaj nick uyumu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.