Şimdi Ara

AMD Radeon VII, Ethereum madenciliğinde Nvidia Titan V’yi ezip geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Radeon VII, Ethereum madenciliğinde Nvidia Titan V’yi ezip geçti

Ethereum madenciliğinde şampiyon koltuğu tekrar AMD tarafından Radeon VII desteğiyle alındı. Radeon VII son testlere göre Polaris, Fiji, Titan V ve Turing kartların hepsini geçmeyi başardı. Bu performans kripto para madenciliğini tekrar karlı hale getirecek mi?

ETH madenciliğinde ~100MH/s

GPUStock MH/sOptimized MH/s
     Radeon VII 
    90~100
    Titan V6982
    Radeon Pro Duo (Fiji) 64 -
    RX Vega 64 32 44 

Kutudan çıktığı haliyle 90MH/s yapmayı başaran Radeon VII, stok RX Vega 64’ü neredeyse üçe katlıyor. Çift GPU barındıran Radeon Pro Duo karşısında ise yüzde 29 daha hızlı. Nvidia’nın canavarı Titan V karşısında ise 20MH/s civarı daha hızlı.
    Radeon VII üzerinde biraz ayarlama yaptıktan sonra kolaylıkla 100MH/s seviyesine ulaşılabiliyor. VoskCoin’e göre, alttaki tabloda verilen konfigürasyonda kart 251 Watt tüketerek 91MH/s yapıyor.
     KonfigürasyonÇekirdek VoltajıÇekirdek Saat HızıHafıza Saat HızıGüç Limiti Güç Tüketimi 
    Stok1136mV1801MHz1000MHz%0 319W 
    Optimize edilmiş950mV1750MHz1100MHz%0 251W 

Madenciliğin en iyi kartı mı?

Titan V ile kıyaslandığında çok daha iyi bir seçenek olan Radeon VII, inanılmaz ölçüde daha ucuz. 650-700 dolar arasında bulunabilen kart, Titan V’nin 3.000 dolarlık fiyatının karşısında çok ucuz kalıyor. Bu fiyat farkının yanı sıra Radeon VII Watt başına daha fazla hash sunuyor.
    Diğer AMD kartlarıyla kıyaslandığında üç tane RX 570 ya da 580 kartına denk olan gücü tek PCI slotunda sunan Radeon VII, ek olarak daha az enerji harcıyor ve daha az ısı üretiyor. 
    Radeon VII’nın yükselen madencilik hızı çoğunlukla hafıza bant genişliğinin arttırılmasıyla ilgili. RX Vega 64’te yer alan 484GB/s ve 8GB HBM2 bellek, Radeon VII’da yerini 1TB/s ve 16GB HBM2 birimlere bırakıyor.

Oyun için Radeon VII

AMD Radeon VII, Ethereum madenciliğinde Nvidia Titan V’yi ezip geçti
    Radeon VII genel olarak Nvidia GeForce RTX 2080’ten daha yüksek performans sunuyor fakat World War Z gibi vakalarda RTX 2080 Ti bile bu kartın hızına yetişemiyor. TweakTown tarafından aktarılana göre Division 2’de de 1080p ve 1440p çözünürlüklerde Radeon VII, yine RTX 2080 Ti kartını geçmeyi başarıyor.

• AMD her zamanki gibi daha güçlü kart üretip yazılımı becerememiş ve oyunlarda bu yüzden geride kalıyor. Aynı vakayı 5 yıldır sahip olduğum R9 270 ile ilk elden yaşadım, ilk çıktığı ve aldığım zamanlarda oyunlarda 750 Ti seviyesinde, bazen azcık geçerek performans gösteren R9 270'im (MSI R9 270 Gaming 2 GB) şu anda rahatça 1050'den yüksek seviyede performans veriyor, bazı durumlarda 1050 Ti'ı yakalıyor. Radeon VII de zamanla oturacak olan yazılımla oyun performansında belki de Titan V'yi geçecektir...
    Benimde R9 270 im var, Sapphire Vapor-X marka, 4-5 yıl önce almıştım Fx-6300 ile birlikte. Şuan gtx1050ti sistemimde kasan, bazen de drop yiyen oyunları kaymak gibi oynatıyor. Görünce çıldırasım geliyor :D
    Birde işlemciyi 4.5ghz e oc edip, ekran kartını da 1200mhz yapınca (fabrika çıkışlı 1ghz zeten), oynayamadığım oyun kalmıyor. En az medium-high ayarlarda oynuyorum. İntel+Nvidia pişmanlıktır gerçekten, amd her geçen gün performansı arttırırken intel ve nvida düşürüyor. Verdiğim paraya üzülüyorum.
    Biz bunu yazdığımızda bize laf edenler vardı bir tanesi de sayın Mesut Çevik idi, daha bunlar Nvidia için iyi günler o Radeon VII bazı kartların tahtını baya sallayacak. Birde bize fanboy diyorlar adamlara bak ya Nvidia'yı övdüğünde normal ama Amd'yi övdüğünde fanboy oluyoruz saçmalardan seçmeler.
  • bu işlerle maliyetini kurtarır diyorlar tabi yersen !!!

• AMD her zamanki gibi daha güçlü kart üretip yazılımı becerememiş ve oyunlarda bu yüzden geride kalıyor. Aynı vakayı 5 yıldır sahip olduğum R9 270 ile ilk elden yaşadım, ilk çıktığı ve aldığım zamanlarda oyunlarda 750 Ti seviyesinde, bazen azcık geçerek performans gösteren R9 270'im (MSI R9 270 Gaming 2 GB) şu anda rahatça 1050'den yüksek seviyede performans veriyor, bazı durumlarda 1050 Ti'ı yakalıyor. Radeon VII de zamanla oturacak olan yazılımla oyun performansında belki de Titan V'yi geçecektir...

• Ulan bari maden kazıyarak zengin olsak en azından fakirlikten kurtulsak diyorum bu sefer de Radeon VII'yi anca rüyamda satın alabileceğim aklıma geliyor
  • şimdi piyasada AMD Radeon VII bulunmucak

• rakamlarla aranız iyi değil galiba "Titan V karşısında ise 10MH/s civarı daha hızlı." baya yanlış olmuş sanki aradaki fark 10 değil 21 arada yüzde 23e varan fark var. Bir kart daha oyuncular için hayal oldu :)

• Amd her zamanki gibi çok geriden geliyor maden balonu patlayalı çok oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet oyunda performans kirar diye kartlar tanitir haberler yapilir biizm amd rakibi karşisinda madencilikte ezip gecti diye haber yapiliyor...allah cezani versin kahrolasicaa amdddd:)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Benimde R9 270 im var, Sapphire Vapor-X marka, 4-5 yıl önce almıştım Fx-6300 ile birlikte. Şuan gtx1050ti sistemimde kasan, bazen de drop yiyen oyunları kaymak gibi oynatıyor. Görünce çıldırasım geliyor :D
    Birde işlemciyi 4.5ghz e oc edip, ekran kartını da 1200mhz yapınca (fabrika çıkışlı 1ghz zeten), oynayamadığım oyun kalmıyor. En az medium-high ayarlarda oynuyorum. İntel+Nvidia pişmanlıktır gerçekten, amd her geçen gün performansı arttırırken intel ve nvida düşürüyor. Verdiğim paraya üzülüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 29 Nisan 2019; 17:47:19 >
  • Kabaca
    rx580 1500 TL 30Mhz 100W
    R Vii 4500 TL 100Mhz 250W
    İncelemekte fayda var.

• 1Ethereum için kaç Kwattsaat harcanıyor onu bilelim..

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    aynısını 5970 te yaşamıştım. malesef amd nin handikapı bu.
  • Optimize edilmiş diye bir tabir yok,Undervolting var.
  • Biz bunu yazdığımızda bize laf edenler vardı bir tanesi de sayın Mesut Çevik idi, daha bunlar Nvidia için iyi günler o Radeon VII bazı kartların tahtını baya sallayacak. Birde bize fanboy diyorlar adamlara bak ya Nvidia'yı övdüğünde normal ama Amd'yi övdüğünde fanboy oluyoruz saçmalardan seçmeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 1 Mayıs 2019; 10:25:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Biz bunu yazdığımızda bize laf edenler vardı bir tanesi de sayın Mesut Çevik idi, daha bunlar Nvidia için iyi günler o Radeon VII bazı kartların tahtını baya sallayacak. Birde bize fanboy diyorlar adamlara bak ya Nvidia'yı övdüğünde normal ama Amd'yi övdüğünde fanboy oluyoruz saçmalardan seçmeler.
    selamlar, mesut çevik i adam yerine koyup bir eleştiri yapmana hiç gerek yok ustam ben şu türk telekomun altyapı sıkıntısını haklı gördünüğünü savunduğundan beri hiç bir videosunu yaptığı haberleri okumuyorum bile yok sayıyorum yani; zamanla şımaran sonradan görme insanlardan sayıyorum kendisini o yüzden sende kaile alma derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

selamlar, mesut çevik i adam yerine koyup bir eleştiri yapmana hiç gerek yok ustam ben şu türk telekomun altyapı sıkıntısını haklı gördünüğünü savunduğundan beri hiç bir videosunu yaptığı haberleri okumuyorum bile yok sayıyorum yani; zamanla şımaran sonradan görme insanlardan sayıyorum kendisini o yüzden sende kaile alma derim

Alıntıları Göster
    Sıkıntı benim haklı çıkmam değil hocam, sıkıntı bu insanların tavırları karşısındakini küçümseyici hareketleriydi. Yoksa Amd'nin ekran kartlarının sürücülerle sonradan performansını artırmasını sağır sultan bile duydu. Ayrıca artık zaten ben de izlemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 1 Mayıs 2019; 10:26:6 >
  • AMD Radeon VII, Ethereum madenciliğinde Nvidia Titan V’yi ezip geçti
  • H34RTL3SS kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, yanlışlık olmuş düzeltiliyor. Teşekkürler.
  • cbabuccuoglu kullanıcısına yanıt
    sizde kusura bakmayın biraz sert yazmışım ama o kadar çok rastlıyoruzki yanlı haberlere başta öyle zannettim devamını okumamıştım
    oyun performansı da iyidir inş kartın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.