Şimdi Ara

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi depolama gereksinimini artırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi depolama gereksinimini artırıyor

Önümüzdeki ay yayınlanması beklenen Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi için geri sayım başladı. Bir sonraki büyük Windows güncellemesi Başlat menüsü, İşlem Merkezi, Ayarlar uygulaması ve daha birçok konuda bir dizi iyileştirmeyi de beraberinde getirecek. Aynı zamanda yeni bir aydınlık (light) tema deneyimi ve Windows Sandbox gibi birçok özellik sunacak.

Ayrıca Bkz.Huawei P30 Pro için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlandı
    Ancak pek de heyecan verici olmayan bir değişiklik daha var. Microsoft, Mayıs 2019 Güncellemesi'nde (sürüm 1903) Windows 10 için minimum depolama gereksinimini hem 32 bit hem de 64 bit bilgisayarlar için 32 GB'a yükseltti. Yani Ekim 2018 Güncellemesi (sürüm 1809) için gerekenden iki kat daha fazla .

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi depolama gereksinimini artırıyor

Sürpriz olmadı

Microsoft tarafından yapılan bu değişiklik sayesinde Windows 10 cihaz üreticileri artık 32 GB’tan daha az depolama alanına sahip dizüstü bilgisayar ve tablet satamayacak. Ancak minimum depolama gereksiniminin değişeceği zaten belliydi.

Şirket bu yılın başlarında işletim sistemine Reserved Storage adlı bir özellik eklediğini açıkladı. Bu özellik sabit diskte belli bir alan ayıracak ve Windows güncellemeleri için her zaman yer olmasını garantileyecek.

• Ya kusura bakmayında resmen haber yapmak için yapılmış bir haber. Yıl olmuş 2019, Hiçbir pc'de 16 GB depolama alanı yok zaten. Bir kere 32 GB HP notebook gördüm. Oda istisnaydı yani.
    Edit - Süpriz olmadı diye güncellemişler başlığı
    Artık Mobil cihazlarda 16 GB Kalmamışken ve 120 GB'nin altında SSD yokken nasıl PC üreticileri etkileniyor anlamadım.
    Gelen yorumlarda efsane zaten

Naptı adam, Zaten şuan Güncellemeleri kurulu Windows 7 Ult 64 Bit 30 gb kadar yer kaplıyor
  • Microsoft kendi ayağına sıkmaya devam ediyor.

• Ya kusura bakmayında resmen haber yapmak için yapılmış bir haber. Yıl olmuş 2019, Hiçbir pc'de 16 GB depolama alanı yok zaten. Bir kere 32 GB HP notebook gördüm. Oda istisnaydı yani.
    quote:

Windows 10 PC üreticilerini etklileyecek

Edit - Süpriz olmadı diye güncellemişler başlığı
    Artık Mobil cihazlarda 16 GB Kalmamışken ve 120 GB'nin altında SSD yokken nasıl PC üreticileri etkileniyor anlamadım.
    Gelen yorumlarda efsane zaten
    quote:

Microsoft kendi ayağına sıkmaya devam ediyor.

Naptı adam, Zaten şuan Güncellemeleri kurulu Windows 7 Ult 64 Bit 30 gb kadar yer kaplıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Want to -- 28 Nisan 2019; 0:9:18 >

• Bkz. iktidardan memnun olmayıp yine de onlara oy vermek ~ bazı windows kullanıcıları

• Want to kullanıcısına yanıt
    Windows 10 ve Android yüklü dualboot tabletler son yıllarda bayağı satıldı ve hala daha üretiliyor. Laptop değil, tablet olarak bakmak lazım.
  • Geleceğe dönük olarak zaten Windows için ayrılan alanın artması şaşırtıcı değil. Windows 95 değil sonuçta, en kapsamlı ve güncel işletim sistemi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • windows 7, 8 ve özellikle 10 çok fazla gereksiz hizmet barındırıyor. çoğu veri çalmak üzere hazırlanmış. nedensiz yere gecikme yapan ve kolaylaşmak yerine gittikçe kullanışsızlaştırılan bir yapısı var. windows xp 'den sonraki yapımlar açıkça bu yönde. windows xp en başarılısıydı. gerek kullanışlılık, uyumluluk ve hız konusunda. geriye dönük uyumu olmayan, gereksiz yere alan ve anlamsız yere tuhafça verimsiz çalışan bu windows 10 gibi düzeneklerin dayatılması, Linux kullanıcılarının sayısını beklenmedik bir hızla arttırmaya devam edecektir.

• tam üstüne bastınız.

Ülkemizde bile bolca 16GB tablet var.

Mesajda 100 tane sırıtma ifadesi kullanarak nekadar gereksiz olduğunu gizleyemiyorsun dünyanın en basit işini yapıyorsun eleştiriyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güncelleme için ayrılan bölümmüş 30 tane izinle regeditten falan bir şekilde silinebilir o bölüm.

• Apple ve Microsoft eldekini yemeye devam ediyor.

Kusura bakmayın ama çinden aldığım 3 tane mini pcnin hafızası 32GB dı şimdi onları usb bellekle kullanmam gerekecek. Windows bir çok ortamda kullanılsın diye çaba sarf edip güncellemeleri de her cihaza vermeye çalışırken, bu denli değişiklerin bence daha uzun zamanda atılması gerekiyor.
    İşletim sisteminden beklentimiz yalın ve hızlı olması büyük ve hantal olması değil.

• Oyun ve office haricinde tüm işlerimi linux de görüyorum. Windows gerçekten sömürüyor pc yi.

Ülkemizde a101 bim gibi mağazalar zibilyon tane windows tablet sattı. Markaları hometech, casper falandı. Bu tabletleri hafızaları 16 - 32 GB. Bir hometech cihaz da bende var, modeli Wi101.

• Windows 10,işletim sistemi yarısı kadar güncelleme indirirse sonuç malumunuz.

Bilmeyenler için söyleyeyim piyasada 32GB hafızalı yüzlerce model laptop hali hazırda zaten satılıyor. Daha da bilmeyenler için söyleyeyim bu cihazlara extra hafıza da takamiyorsunuz. İçlerinde harddisk veya ssd takma yeri de yok yani. O yüzden bu haber sizi ilgilendirmiyor belki ama o cihazları üreten firmalarin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Eleştirmeden evvel araştırın neden öyle demiş, sonra eleştirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • c: için 32 ssd, yanına da ikinci hdd 2tb depolama koymuştum. sürüm 1809 dayken format sonrası sistem geri almayı, uyku modunu v.s. kapatıp temizlik yaptığımda hiç bir yükleme yapmadan 12gb yer kaplıyordu. formatla sürüm 1903 e geçtim aynı işlemleri yaptım şu an 20gb yer kaplıyor. Bir ay sonra 64gb ssd almam gerekebilir. gereksiz yüklemeleri nereden kaldırabilirim bilmiyorum. Hala araştırıyorum. İnceledim 1809 dan hiç bir artısı yok. Olmazsa 1809 a geri dönmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinxx -- 13 Haziran 2019; 12:8:3 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.