Şimdi Ara

Epic Store, 400 TL'lik oyunun ön sipariş fiyatını 99 TL'ye indirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Steam'e alternatif bir platform olarak son zamanlarda epey ün kazanan Epic Games Store, yavaş yavaş Türkiye'ye özel bazı hamleler de yapmaya başladı. Bu yılın en merakla beklenen oyunlarından olan Control'un ön sipariş fiyatı 399 TL'den 99 TL'ye indirildi.

Control şu anda PlayStation Store'da 259 TL'den ön siparişe açılmış durumda. Xbox One tarafında ise fiyat 395 TL olarak belirlenmiş. Xbox Store'da aslında 145 TL'den açılmıştı ancak yapılan zamlardan sonra fiyat 395 TL'ye yükseldi. Epic Games Store'daki 99 TL'lik ön sipariş fiyatının ne zamana kadar devam edeceği bilinmiyor.

Control'ü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Max Payne ve Alan Wake'in yaratıcılarından: Control

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen Control, tuhaf hikayesi ve oynanışıyla oyunseverlere ilginç bir deneyim vaadediyor. Oyunda Federal Kontrol Bürosu'nun (Federal Bureau of Control) başkanı olan Jesse Faden isimli karakteri kontrol ediyoruz. Gizli bir devlet bürosu olan Federal Bureau of Control (FBC) dünyadaki doğaüstü olayları araştırmakla görevli.

Control, FBC merkez binasının dünya dışı bazı güçler tarafından ele geçirilmesiyle başlıyor. Büro'nun yeni başkanı Jesse Faden, işgal altındaki binanın kontrolünü yeniden elde etmek için bir takım gizemli olaylar ve düşmanlarla mücadele edecek.

Aşağıda Control'un geçtiğimiz ay yayınlanan RTX demo görüntüleri yer alıyor. Videoda oyunun grafiklerine yoğunlaşılıyor olsa da oynanışla ilgili de bazı ilginç görüntüler var. Havada uçuşan insanları, garip silahları ve süpergüçleriyle Control yine tam bir Remedy oyunu olmuş diyebiliriz.

Control 27 Ağustos'ta çıkış yapacak.

• 69TL eder mi? Zira adamlar için 69birim alt tarafı. Size göre 400 etsin etmesin. Ne yazık ki üretimi bitirilen ülkemizde dolar 7 de olacak 9 da olacak 20 de olacak. En düşük oyun 1000TL de olacak, 2000TL de olacak. Ha asgari ücretide lütfeder 3000TL yaparlar, 4000TL yaparlar. Ama ortalamaya vurduğunuzda artık asgari ücretle 2 orjinal oyun ancak alabilir hale getirirler. 400TL ne yazık ki normal ülkelerde pek bir para değil.
    Kardeş sen beni tanımadan bana, şirket kur, elemanına 4000TL maaş ver diye tavsiyelerde bulunuyorsun ya? Aynısı olduğunu göremiyor musun? Bak ne oldu? Zaten şirketim varmış. Tutturamadın. Bende senin gibi sallayayım da anlayasın dedim. Ama nafile.
    Halinden memnunsan sorun yok ne güzel. Ben çocuğumun geleceğini düşünüyorum. Çok şükür iyi zamanlarımız da oldu, kötü zamanlarımızda. Yeri geldi koca bim şubesinin sözde gösterdiği matrahtan daha çok matrah gösterip paşa paşa gocunmadan gelir vergimi de ödedim. Hükümeti yere göğe sığdıramayan tanıdıklarım bir ton vergi kaçırma hesapları yaparken. 0 matrahlar çıkartırken, aylık asgari ücretten fazla kdv de ödedim. Yeri geldi zarar çıktım. Beni tanımadan bunları söyleme hakkını kendinde bulduğun gibi hiç patron kafasıyla alkası yok. Keşke zararda olmasam kaç aydır da, eleman çıkartmasam. Benim cebime giren parayla da alakası yok. Asgari ücret, emekli maaşları içler acısı, bir çok firma kapanıyor. Ben büyük firmalarla da çalıştım. Koca firmalar ufacık paraları ödeyemiyor, ödemelerini aylarca geciktiriyor. Keşke benim cebim boş kalsa da ülke üretimde, parasal değerinde kalkınsa. Ben öyle işime geldiği gibi sürekli 180 derece dönen particilerden değilim. Başını secde edenden zarar gelmez diyen, kur-an da bir çok kez geçen münafık kelimesinin anlamını bilmeyenlerden de değilim. Bana diyorsun ama sen harbi baya boş konuşuyorsun.
    Bu yurt dışında yaşayıpta ülkemizin ne kadar güzel olduğunu savunanlardan da gına geldi. O kadar güzelse buyurun buraya, ayda 300€ maaşınız hazır. Uzaktan davulun sesi ne güzel hoş geliyor gurbetçilere. Bir amca kalkar 50 yıldır almanyada yaşıyorum valla ülkemizi kıskanıyorlar diyor. İzmir gevur diyor. Bağlatmış almanyadan euro ile maaşını konuşuyor. Çözüm nedir, kalkıp ben amerikanın ortadoğuyu bölen büyük ortadoğu projesinin eş başkanlarından biriyim demeyen birini, tam bağımsız birini başa getirmek. Bunun içinde önce içimizdeki cehaleti bitirmek. Eğitim seviyesi arttıkça akp'nin oyları düşüyor diyen bir akp li bakandı. Adam haklı. İşte eğitim seviyesini önce yükseltirsek zaten başa gelecek adamları doğru düzgün seçeriz. Chp olsun mhp olsun demiyorum. Tam bağımsız olsun diyorum.

Sen ne yapıyorsun mesela sorunuza da kendi bilişim şirketim var. Olabildiğince bu piyasalarda idare etmeye çalışıyorum. Bağkurumu, kdv mi, muhtasarımı, gelir vergimi ödüyorum. Muhasebecime para veriyorum. Geçen aya kadar elemanımın sigortasını ödüyordum, maaşını ödüyordum. Durum bu. Dediğim gibi uzaktan atıp tutmaktan vazgeçelim. 300€ maaşla paşa paşa burada çalışın sonra ahkam kesin.
    Haber okuma özgürlüğü ile ne alakası var? Sen git haberini oku. Kalkmış başkasına yazdığım yorumu okuyorsun. Ve benim yorum yazma özgürlüğüme karışıyorsun. İşte tam da bu yüzden cehaletten bahsediyorum... Hiç bir oyun 400TL olmaz diyen adama neden olması gerektiğini yazıyorum. Oyunu üreten amerikalısı avrupalısı çalışanına dolarla euroyla maaş veriyor, dükkanını elektriğini dolarla euro ile kazanıyor. Asgari ücretin dahi 2000€ lardan başladığı ülkelerde üretim yapıyorlar. Sonra kalkıp 5-10€ dan AAA kalitesi oyunu satarlarsa zarar ederler. Ha indie bir firmadır, 1-2-3 kişilik ekiptir o maliyeti kısar. Benim Türkiye'de ürettiğim bir oyuna elin 5. dünya ülkesinden bir vatandaş kalkıp hiç bir oyun 3TL den fazla etmez dese, çünkü kendi ülkesinde asgari ücret zaten bizim 20TL mize eşit olsa. Benim kalkıp ne 3TL'sinden bahsediyorsun arkadaş, benim elektriğim, suyum elemanım bile şu kadar, ben sana nasıl 3TL'den satayım demem gibi bir durum. Bunları yazabilmek için meclise mi gireyim :)
  • Mükemmel indirim aynısını konsola bekleriz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sanki oyunun ederi 400 TL de... Hiçbir oyun 400 TL etmez.

• Bu oyuna Ray Tracing gelse ne olur gelmeze ne olur. Zaten bu teknolijiyi entegre edecegiz diye oyun ertelendi.

Fiyat iyi, Epic uyunmadan alin bence, tabi meraklisina :D

• 69TL eder mi? Zira adamlar için 69birim alt tarafı. Size göre 400 etsin etmesin. Ne yazık ki üretimi bitirilen ülkemizde dolar 7 de olacak 9 da olacak 20 de olacak. En düşük oyun 1000TL de olacak, 2000TL de olacak. Ha asgari ücretide lütfeder 3000TL yaparlar, 4000TL yaparlar. Ama ortalamaya vurduğunuzda artık asgari ücretle 2 orjinal oyun ancak alabilir hale getirirler. 400TL ne yazık ki normal ülkelerde pek bir para değil.

• Güzel fiyat çekmişler oyun güzelse kaçırılmaz fırsat.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

69TL eder mi? Zira adamlar için 69birim alt tarafı. Size göre 400 etsin etmesin. Ne yazık ki üretimi bitirilen ülkemizde dolar 7 de olacak 9 da olacak 20 de olacak. En düşük oyun 1000TL de olacak, 2000TL de olacak. Ha asgari ücretide lütfeder 3000TL yaparlar, 4000TL yaparlar. Ama ortalamaya vurduğunuzda artık asgari ücretle 2 orjinal oyun ancak alabilir hale getirirler. 400TL ne yazık ki normal ülkelerde pek bir para değil.

Peki çözüm oneriniz nedir?!

Bizde dır dıra başlarsak bu sorun çözülür mü? Yada Erdoğan gitsin yerine KK gelsin, o zaman biter mi?

Ben Paris'te yaşıyorum, buradada bir sürü sorun var, bilmem kaç birim muhabbeti güzel tamam, peki ne yapalım, sen ne yapıyorsun mesela?!

Bak ben bir öneri sunayım, öncelikle her haberin altında siyaset yapmaktan vazgeçelim, dünyaya at gözlüğü ile bakmayı bırakalım, başkalarını asagilayarak kendimizi gözümüzde büyüterek ve bir takım izmlerin peşinden giderek medeni, bilimsel v.s. olamayacagimizi anlayalim.

Sonra nemi yapalım, çalışalım, uretelim, her şeyden önce saygın olalım, nerede ne konusulacagini öğrenelim, saygı duyalim ve sevelim.

Her yeri meclis kürsüsü,kendinden başka herkesi b.k etmekten vazgeçelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wi Fi -- 19 Nisan 2019; 10:23:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wi Fi

quote:

69TL eder mi? Zira adamlar için 69birim alt tarafı. Size göre 400 etsin etmesin. Ne yazık ki üretimi bitirilen ülkemizde dolar 7 de olacak 9 da olacak 20 de olacak. En düşük oyun 1000TL de olacak, 2000TL de olacak. Ha asgari ücretide lütfeder 3000TL yaparlar, 4000TL yaparlar. Ama ortalamaya vurduğunuzda artık asgari ücretle 2 orjinal oyun ancak alabilir hale getirirler. 400TL ne yazık ki normal ülkelerde pek bir para değil.

Peki çözüm oneriniz nedir?!

Bizde dır dıra başlarsak bu sorun çözülür mü? Yada Erdoğan gitsin yerine KK gelsin, o zaman biter mi?

Ben Paris'te yaşıyorum, buradada bir sürü sorun var, bilmem kaç birim muhabbeti güzel tamam, peki ne yapalım, sen ne yapıyorsun mesela?!

Bak ben bir öneri sunayım, öncelikle her haberin altında siyaset yapmaktan vazgeçelim, dünyaya at gözlüğü ile bakmayı bırakalım, başkalarını asagilayarak kendimizi gözümüzde büyüterek ve bir takım izmlerin peşinden giderek medeni, bilimsel v.s. olamayacagimizi anlayalim.

Sonra nemi yapalım, çalışalım, uretelim, her şeyden önce saygın olalım, nerede ne konusulacagini öğrenelim, saygı duyalim ve sevelim.

Her yeri meclis kürsüsü,kendinden başka herkesi b.k etmekten vazgeçelim.

Alıntıları Göster
    Yanlış kişiyi alıntılamışsınız. Kendinden başka herkese çamur atmayın demişsiniz ama "Hiçbir oyun 400TL etmez" diyerek oyun geliştiricilerine çamur atmış üstteki üye. Alıntıladığınız arkadaş ise gayet seviyeli ve saygılı bir biçimde bu oyunun neden "400TL" olduğunu açıklamış. Siyaset falan yapılmamış. Ne bir parti ismi yazılmış, ne de birisine gönderme. Bence mesajı tekrar okuyun, aynı tarafta olduğumuzun farkına varacaksınız

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Çok boş konuşuyosun. Wi Fi isimli arkadaş sana güzel cevap vermiş, ben daha fazla uzatmıcam.

Sana bi tavsiyem var, söylediklerin de samimiysen, git bi şirket kur elamanlarına en düşük 4.000 TL ücret ver. Sana garanti veriyorum o kuracağın şirketin önünde ülkenin en zeki ve çalışkan insanları kuyruk oluşturacaktır. Hem böylelikle süper zeki insanların oluşturduğu süper bi şirket sahibi olup, kendine bi faydan olur.
  • Wi Fi kullanıcısına yanıt
    Bu yurt dışında yaşayıpta ülkemizin ne kadar güzel olduğunu savunanlardan da gına geldi. O kadar güzelse buyurun buraya, ayda 300€ maaşınız hazır. Uzaktan davulun sesi ne güzel hoş geliyor gurbetçilere. Bir amca kalkar 50 yıldır almanyada yaşıyorum valla ülkemizi kıskanıyorlar diyor. İzmir gevur diyor. Bağlatmış almanyadan euro ile maaşını konuşuyor. Çözüm nedir, kalkıp ben amerikanın ortadoğuyu bölen büyük ortadoğu projesinin eş başkanlarından biriyim demeyen birini, tam bağımsız birini başa getirmek. Bunun içinde önce içimizdeki cehaleti bitirmek. Eğitim seviyesi arttıkça akp'nin oyları düşüyor diyen bir akp li bakandı. Adam haklı. İşte eğitim seviyesini önce yükseltirsek zaten başa gelecek adamları doğru düzgün seçeriz. Chp olsun mhp olsun demiyorum. Tam bağımsız olsun diyorum.

Sen ne yapıyorsun mesela sorunuza da kendi bilişim şirketim var. Olabildiğince bu piyasalarda idare etmeye çalışıyorum. Bağkurumu, kdv mi, muhtasarımı, gelir vergimi ödüyorum. Muhasebecime para veriyorum. Geçen aya kadar elemanımın sigortasını ödüyordum, maaşını ödüyordum. Durum bu. Dediğim gibi uzaktan atıp tutmaktan vazgeçelim. 300€ maaşla paşa paşa burada çalışın sonra ahkam kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider_hip -- 19 Nisan 2019; 11:53:55 >

• Arkadaşa ben gereken cevabı verdim, dilersen oradanda okuyabilirsin. Fazla okumayı sevmeyeceğini tahmin ederek sanada buradan da yazayım. Zaten bir şirketim var seninde önerdiğin gibi. Maalesef elemanlarıma 4.000TL ücret veremiyorum. Piyasalar bombok. Hatta geçen ay işten çıkarmak zorunda kaldım. Önümüzdeki seneye doğru görüştüğümüz firmalarla çalışmaya başlarsak tekrar işe başlatacağım. Kaç yaşındasın, daha okula mı gidiyorsun bilemiyorum ama sende o arkadaş gibi uzaktan atıp tutma. Sen kendin kur bir şirket, bağkurunla, muhtasarınla, gelir verginle, kdv'n ile bir uğraş. Bakalım öyle hop diye süper zeki insanlardan süper bir firma oluşturabiliyor musun. Süper zeki insan senin kıytırık 4.000TL'ni ne yapsın? Arkadaş herkes uzaktan ne güzel atıp tutuyor ya. Benimde sana tavsiyem git okulunu güzel oku. Kopya neyim çekme, kendini geliştir. Baba parasına güvenme. Tanıdıklara da güvenip kendini tanıdıklar vasıtasıyla bir yerlere sokturupta hak yeme, haram yeme. Sonra gel tekrar konuşalım.

• quote:

Arkadaşa ben gereken cevabı verdim, dilersen oradanda okuyabilirsin. Fazla okumayı sevmeyeceğini tahmin ederek sanada buradan da yazayım. Zaten bir şirketim var seninde önerdiğin gibi. Maalesef elemanlarıma 4.000TL ücret veremiyorum. Piyasalar bombok. Hatta geçen ay işten çıkarmak zorunda kaldım. Önümüzdeki seneye doğru görüştüğümüz firmalarla çalışmaya başlarsak tekrar işe başlatacağım. Kaç yaşındasın, daha okula mı gidiyorsun bilemiyorum ama sende o arkadaş gibi uzaktan atıp tutma. Sen kendin kur bir şirket, bağkurunla, muhtasarınla, gelir verginle, kdv'n ile bir uğraş. Bakalım öyle hop diye süper zeki insanlardan süper bir firma oluşturabiliyor musun. Süper zeki insan senin kıytırık 4.000TL'ni ne yapsın? Arkadaş herkes uzaktan ne güzel atıp tutuyor ya. Benimde sana tavsiyem git okulunu güzel oku. Kopya neyim çekme, kendini geliştir. Baba parasına güvenme. Tanıdıklara da güvenip kendini tanıdıklar vasıtasıyla bir yerlere sokturupta hak yeme, haram yeme. Sonra gel tekrar konuşalım.
    Yine çok boş konuşuyorsun ya.

"Benimde sana tavsiyem git okulunu güzel oku. Kopya neyim çekme, kendini geliştir. Baba parasına güvenme. Tanıdıklara da güvenip kendini tanıdıklar vasıtasıyla bir yerlere sokturupta hak yeme, haram yeme. Sonra gel tekrar konuşalım. "

Bu ne demek, sen beni tanımadan bunları söyleme hakkını nerden buluyorsun. Direkt beni bunlarlar itham ediyorsun , bu yaptığın suç.Seni dava etsem aklın gider... Aklın sıra siyaset yapıyorsun ama yanlış... Ben özel bi şirkette grafiker olarak çalışıyorum, 3.000 tl maaş alıp kirada oturup eşime ve 2 yaşındaki kızıma bakıyorum tek başıma, ve halimden de memnunum çok şükür.

Senin gibi tipler, cebine ne kadar para girdigine göre, ülke şartlarını değerlendirir. Ülkedeki tipik patron kafası, çok var senin gibi. Cebin doluysa ülke süper boşsa ülke batıyor.

Aklıma şu olay geldi. Ebu Süfyan kâfir zamanında, müslümanlarla savaştan kaçıp, kervanını kurtarıyor. Ona şerefin yokmu senin neden kaçıyorsun diye soruyorlar ve şu sözü söylüyor

"Benim şerefim develerimin sırtında"

Neyse, sen çok çalış çok kazan oyunlara 400 TL ver. Kimse sana 400 TL oyuna verilir mi enayimisin demez, en azından ben demem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xAdli -- 19 Nisan 2019; 12:19:43 >

• Kardeş sen beni tanımadan bana, şirket kur, elemanına 4000TL maaş ver diye tavsiyelerde bulunuyorsun ya? Aynısı olduğunu göremiyor musun? Bak ne oldu? Zaten şirketim varmış. Tutturamadın. Bende senin gibi sallayayım da anlayasın dedim. Ama nafile.
    Halinden memnunsan sorun yok ne güzel. Ben çocuğumun geleceğini düşünüyorum. Çok şükür iyi zamanlarımız da oldu, kötü zamanlarımızda. Yeri geldi koca bim şubesinin sözde gösterdiği matrahtan daha çok matrah gösterip paşa paşa gocunmadan gelir vergimi de ödedim. Hükümeti yere göğe sığdıramayan tanıdıklarım bir ton vergi kaçırma hesapları yaparken. 0 matrahlar çıkartırken, aylık asgari ücretten fazla kdv de ödedim. Yeri geldi zarar çıktım. Beni tanımadan bunları söyleme hakkını kendinde bulduğun gibi hiç patron kafasıyla alkası yok. Keşke zararda olmasam kaç aydır da, eleman çıkartmasam. Benim cebime giren parayla da alakası yok. Asgari ücret, emekli maaşları içler acısı, bir çok firma kapanıyor. Ben büyük firmalarla da çalıştım. Koca firmalar ufacık paraları ödeyemiyor, ödemelerini aylarca geciktiriyor. Keşke benim cebim boş kalsa da ülke üretimde, parasal değerinde kalkınsa. Ben öyle işime geldiği gibi sürekli 180 derece dönen particilerden değilim. Başını secde edenden zarar gelmez diyen, kur-an da bir çok kez geçen münafık kelimesinin anlamını bilmeyenlerden de değilim. Bana diyorsun ama sen harbi baya boş konuşuyorsun.

• Oyun haberinde tartışılan konular maalesef son halimizin yansıması. Oyun Quantum Break’e çok benziyor, meraklıları kaçırmasın fiyat çok sıcak.

• Epic yine yaranamamış millete yorumlara bakılırsa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Yanlış kişiyi alıntılamışsınız. Kendinden başka herkese çamur atmayın demişsiniz ama "Hiçbir oyun 400TL etmez" diyerek oyun geliştiricilerine çamur atmış üstteki üye. Alıntıladığınız arkadaş ise gayet seviyeli ve saygılı bir biçimde bu oyunun neden "400TL" olduğunu açıklamış. Siyaset falan yapılmamış. Ne bir parti ismi yazılmış, ne de birisine gönderme. Bence mesajı tekrar okuyun, aynı tarafta olduğumuzun farkına varacaksınız

Alıntıları Göster
    Pardon, iyi günler demeden evvel, siyaset yapmak için parti ismi vermek gerekmiyor, zaten bu konuda yeri değil bu tarz şeylerin, her yerde aynı şeyleri görmekten midem bulanıyor...

• quote:

Sorun alakalı alakasız her yerde, her haberde aynı ideolojik saplantılı dile getirmekle ortadan kalkmaz, cehaleti bitirecek sen önce kendin nerde konuşup nerede susacagini ogrenmelisin, insanların haber okuma özgürlüğüne bile sayginiz yokken cehaletten bahsetmeniz saçma kaçıyor. Her şeyin bir yeri var, oyun haberinde siyaset, teknoloji haberinde siyaset, çok istiyorsan siyaset yapmak meclise girin!

• Wi Fi kullanıcısına yanıt
    Haber okuma özgürlüğü ile ne alakası var? Sen git haberini oku. Kalkmış başkasına yazdığım yorumu okuyorsun. Ve benim yorum yazma özgürlüğüme karışıyorsun. İşte tam da bu yüzden cehaletten bahsediyorum... Hiç bir oyun 400TL olmaz diyen adama neden olması gerektiğini yazıyorum. Oyunu üreten amerikalısı avrupalısı çalışanına dolarla euroyla maaş veriyor, dükkanını elektriğini dolarla euro ile kazanıyor. Asgari ücretin dahi 2000€ lardan başladığı ülkelerde üretim yapıyorlar. Sonra kalkıp 5-10€ dan AAA kalitesi oyunu satarlarsa zarar ederler. Ha indie bir firmadır, 1-2-3 kişilik ekiptir o maliyeti kısar. Benim Türkiye'de ürettiğim bir oyuna elin 5. dünya ülkesinden bir vatandaş kalkıp hiç bir oyun 3TL den fazla etmez dese, çünkü kendi ülkesinde asgari ücret zaten bizim 20TL mize eşit olsa. Benim kalkıp ne 3TL'sinden bahsediyorsun arkadaş, benim elektriğim, suyum elemanım bile şu kadar, ben sana nasıl 3TL'den satayım demem gibi bir durum. Bunları yazabilmek için meclise mi gireyim :)

• GONSOL BCDEN DAĞA II YEEN. BCYI 12 BINE DOPLUYON, GONSOLDA 2BINE ALABILIYON GARI GONSOL II YEEN

• Steam yanlız olmadığını bilsin, daha fazla rakip.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.