Şimdi Ara

Samsung Galaxy S10 5G, DxOMark’ın liderlik koltuğuna oturdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy S10 5G, DxOMark’ın liderlik koltuğuna oturdu

Kamera test laboratuvarı DxOMark, Samsung Galaxy S10 5G modelinin test puanını açıkladı. Galaxy S10 5G, 112 puan ile liderlik koltuğuna oturdu.

Huawei P20 Pro’nun test puanının açıklanmasından beri Samsung, DxOMark’ta Huawei’in gerisinde yer alıyordu. Galaxy S10 5G modeli ile liderlik koltuğuna yeniden oturdu fakat Huawei P30 Pro ile aynı puanı aldığı için koltuğunu Huawei ile paylaşıyor.

Fotoğrafçılıkta geride, videoda tek başına lider

Galaxy S10 5G’nin arka kamerası fotoğrafçılık yeteneği ile 117, video yeteneği ile 100 puan elde etti. Fotoğrafçılık yeteneğiyle 119 puan alan P30 Pro’nun gerisinde olsa da video yeteneği ile tek başına 1. sırada bulunuyor. Xiaomi Mi 9, video kaydında elde ettiği 99 puan ile 2. sırada bulunuyor. iPhone Xs Max ise genel değerlendirmeden 105 puan, fotoğraf yeteneği ile 110 puan, video yeteneği ile 96 puan almıştı.

Samsung Galaxy S10 5G, DxOMark’ın liderlik koltuğuna oturdu 

Galaxy S10+ vs. Galaxy S10 5G

Samsung Galaxy S10+, genel değerlendirmede 109, fotoğrafta 114, videoda ise 97 puan almıştı. Bu üç puan türünde de Galaxy S10 5G, 3’er puan fark ile önde.

Ön kamera puanı     

Samsung zaten önde olduğu ön kamera yarışında, Galaxy S10 5G ile çıtayı yükseltiyor. Ön kamera sıralamasına göre 1. sırada 97 puan ile Galaxy S10 5G, 2. Sırada 96 puan ile Galaxy S10+ ve 3. sırada 92’şer puan ile Pixel 3 ve Note 9 yer alıyor.

Galaxy S10 5G kamera özellikleri

Samsung Galaxy S10 5G’nin arka yüzünde 3D ToF sensör ile birlikte toplam dört adet kamera sensörü bulunuyor. Ön yüzeyde ise S10+’tan farklı olarak iki adet RGB sensör yerine bir adet RGB ve bir adet 3D ToF sensör bulunuyor.

• Ana kamera: 12MP, 1.4µm,26mm, f/1.5–2.4 değişken diyafram açıklığı, Dual-Pixel AF, OIS
    • Ultra Geniş Açı: 16MP, 1.0µm, 13mm, f/2.2
    • 2X Telefoto: 12MP, 1.0µm, 52mm, f/2.4, PDAF, OIS
    • 3D ToF sensör

• Huawei p30 pro cihazla benzer genel toplam skorunu almak için arkada bir göze daha ihtiyaç varmış haberden bunu anlıyoruz.
  • Demek ki Samsung bu sefer kesenin ağzını açmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 16 Nisan 2019; 20:4:35 >
  • Koltuğu Video çekme özürlü hawehawe ile mi paylaşıyor???

• 4k 60 fps çekemeyen hıyarwei çöpünün ne işi var liderlikte çöplük leş kirin işlemcisiyle hemde snapdragonlu oppo bunları tahtından edecek bekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: torabi

Koltuğu Video çekme özürlü hawehawe ile mi paylaşıyor???
    Evet P30 pro maalesef koltuğu gece resim çekemeyen, 4K60fps de kumlu video çeken S10 ile paylasıyor.

Laf edecek cesarete sahip kişiler hem S10+ hem P30 pro su anda pixel 3 xl kullanmış oldugumu bilsinler, galaxy A50 ve iPhone 7 kullanıp laf atmak bedava çünkü :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huawei ya işlemcilerini güçlendirecek ve rakipleriyle aynı yeteneklere sahip olacak ya da artık Huawei telefonlar da Snapdragon, Honor telefonlar da Kirin işlemci ayrımı yapmaya başlasa iyi olacak. Yalnız ön kamera konusunda S10+ hatta Note 9 bile rakiplerinden epey iyi iş çıkartmış. Demek ki her firmanın çalışması ve geliştirmesi gereken alanlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __nikolaus__

Evet P30 pro maalesef koltuğu gece resim çekemeyen, 4K60fps de kumlu video çeken S10 ile paylasıyor.

Laf edecek cesarete sahip kişiler hem S10+ hem P30 pro su anda pixel 3 xl kullanmış oldugumu bilsinler, galaxy A50 ve iPhone 7 kullanıp laf atmak bedava çünkü :)

Alıntıları Göster
    Sen bu gazel havasını link deki 3500 kişiye anlat

https://www.phonearena.com/news/Huawei-P30-Pro-vs-Galaxy-S10-vs-iPhone-XS-Blind-Camera-Comparison_id115163

• İşin ilginç tarafı s10+ ile tof sensörü dışından 5G nin kamera özellikleri birebir aynı ama skor daha yüksek

Dxomark in sonuçları doğruyu yansıtmıyor

Ne kadar çok mercek o kadar iyi görüntü çok saçma

Ayrıca 5g bir adet selfie kamerası var diğeri tof sensor

S10+ da 2 adet kamera 10 mp diğeri 8 mp

• Herkes sanki durmadan 4k 60fps video çekiyormuş gibi muhabbet ediyor bitiyorum.
    Telefon arkadaşım elindeki telefon. Kaç dk çekeceksin 4k 60fps video'yu? Ne kadar alan kaplıyor 4k60fps video biliyor musun sen?

Huawei daha bu işe dün başlamış bir firma. Rakipleri topla sat yaparken adamlar kendi işlemcilerini üretiyor. Genel performansa baktığımızda bence hem yazılımı ile hem de donanımı ile güzel cihazlar üretiyor.

Eksikleri olabilir fakat P20 ve P30 çok güzel cihazlar.
    1-2 yıl içerisinde eğer gaza gelip yavaşlamazlarsa p40 en kötü ihtimal p50 ile zirveye otururlar.

F/P olarak şuan gayet yeterli seviyede cihazlar.
    Hiç değilse Samsung gibi eski telefonları yavaşlatmıyor adamlar.
    S7'ye 1 yıldan fazla süre hiç güncelleme yapmadım ve mükemmel çalışıyordu. Mecburen yaptığım güncelleme sonrası şuan performansı 1/3 oranında düştü.

Kimseye güvenim kalmadı artık. Hepsi tüketiciyi yolma peşinde boşuna marka fanatikliği yapmayın.
    Boşuna kalkıp cebinizde olmayan 6-7 bin lirayıda bu cihaza gömmeyin gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Herkes sanki durmadan 4k 60fps video çekiyormuş gibi muhabbet ediyor bitiyorum.
    Telefon arkadaşım elindeki telefon. Kaç dk çekeceksin 4k 60fps video'yu? Ne kadar alan kaplıyor 4k60fps video biliyor musun sen?

Huawei daha bu işe dün başlamış bir firma. Rakipleri topla sat yaparken adamlar kendi işlemcilerini üretiyor. Genel performansa baktığımızda bence hem yazılımı ile hem de donanımı ile güzel cihazlar üretiyor.

Eksikleri olabilir fakat P20 ve P30 çok güzel cihazlar.
    1-2 yıl içerisinde eğer gaza gelip yavaşlamazlarsa p40 en kötü ihtimal p50 ile zirveye otururlar.

F/P olarak şuan gayet yeterli seviyede cihazlar.
    Hiç değilse Samsung gibi eski telefonları yavaşlatmıyor adamlar.
    S7'ye 1 yıldan fazla süre hiç güncelleme yapmadım ve mükemmel çalışıyordu. Mecburen yaptığım güncelleme sonrası şuan performansı 1/3 oranında düştü.

Kimseye güvenim kalmadı artık. Hepsi tüketiciyi yolma peşinde boşuna marka fanatikliği yapmayın.
    Boşuna kalkıp cebinizde olmayan 6-7 bin lirayıda bu cihaza gömmeyin gerek yok.
    Başta fanboy gibi savunup sonra toparlamışsın. 6-7k verdiğin cihaz tabikide 4k 60 fps çekecek. Bu özellikler olmayacaksa niye 6-7k verelim? Üstelik rakiplerinde olan bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 17 Nisan 2019; 4:17:58 >

• Hani şu gecen sene poco f1 in s9+ ı geçtiği blind test mi? Güldürdün

• DxO'nun fotoğraf makineleriyle ilgili testlerinin güvenilirliği hakkında çok tartışmalarda bulundum ama cep telefonundaki facialarını unutmuşum bak. Adamlar bu sektörde kendilerini aşmışlar artık.
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Tam olarak öyle. Hangi resim in hangi makineyle çekildiğini bilmeden resime bakıp karar vermek. Muhtemelen sende s10 un çektiği resimleri seçerdin.dxo nun beyini ele geçirmemiş hali yani.

• Şimdi şöyle bir durum var , benim gibi kullananlar bilir hatta hem S10+ hemde P30 Pro konusuna yazdım , S10+ ın gündüz çektiği resimler kesinlikle göze daha güzel geliyor ama çektiğin yere bakıp resimlere tekrar baktıgında doğal olanın P30 Pro oldugunu cok rahat görebilirsin burda tercih doğallık mı ? Yoksa göze daha hoş gelmesimi ? P30 pronun 40mp standartta çektiği resimler soluk ama doğal , fakat bunu ayarlardan değiştirmek mümkün 10 Mp ai açık sekılde çekersen S10+ da ki gibi renk doygunlugu yakalarsın veya 40mp canlı renk kullanırsan , şahsen ben 10Mp ai açık çekiyorum.

S10+ ında gece inanılmaz bir sorunu var ve F değeri düşürmek yerine İsoya abanıyor ve inanılmaz kumlanma mevcut resimlerde , tahminim güncelleme ile çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __nikolaus__

Alıntıları Göster
    Samsung da da night shoot özelliği olsa, huaweiler gibi uzun pozlama resimler çekebilirdi. Hem de 1.5f kamera ile daha iyi fotoğraflar çekerdi.

Senin gibi kasmayacağım p30 gece çekiminde ve zoom olayında daha iyi geri her şeyde s10 daha iyi. Renk doğallığı, renk doğruluğu, video s10 üstün. Dikaat et p30 un daha iyi dediğim şeylerine girmiyorum yani aşağı düşürme çabam yok bildiğin daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Samsung da da night shoot özelliği olsa, huaweiler gibi uzun pozlama resimler çekebilirdi. Hem de 1.5f kamera ile daha iyi fotoğraflar çekerdi.

Alıntıları Göster
    Uzun pozlama için gece moduna ihtiyacın yok pro modda çekebilirsin , ve çektim de , sonuç içler acısı , yazılımsal sıkıntısı var S10 un , S9+ da böyle değildi çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: torabi

Senin gibi kasmayacağım p30 gece çekiminde ve zoom olayında daha iyi geri her şeyde s10 daha iyi. Renk doğallığı, renk doğruluğu, video s10 üstün. Dikaat et p30 un daha iyi dediğim şeylerine girmiyorum yani aşağı düşürme çabam yok bildiğin daha iyi.
    Her 2 cihazada sahipmisin ? Yada cihazlardan bir tanesine sahipmisin ? Değilsin , yani boş yapma , pc karşısında youtube izlemeye benzemez bu.

Kanıt istiyorsan nickimi ara , gir hem s10 konusunda hem p30 konusunda detaylı resim ve video örneklerim var , ben elimde olmayan cihaz hakkında atıp tutmam sizin gibi , iphone xs max hakkında yorumumu gördün mü ? Göremezsin cunku kullanmıyorum , şimdi A50 konuna usulca dön.
    Hurda p30 la gurur duy

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.