Şimdi Ara

DVD ve Blu-ray satışları son 5 yılda yarı yarıya azaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerikan Sinema Filmleri Derneği (MPAA) tarafından her yıl yayınlanan THEME adlı ev eğlence pazarı raporu, izleyicilerin fiziksel medyadan yayın hizmetlerine geçişindeki artışı onayladı. Yayınlanan yeni rakamlara göre, son 5 yıl içinde DVD ve Blu-ray satışlarının neredeyse yarı yarıya düştüğü belirtiliyor.

Çevirimiçi akış hizmetleri popüler

IHS Markit ve Digital Entertainment Group'tan veri alan THEME raporuna göre, DVD, Blu-ray ve UltraHD Blu-ray'lerin global fiziksel satışları 2018'de 13.1 milyar dolar olarak gerçekleşti. Satış, 25,2 milyar dolar olan 2014'ten bu yana yüzde 48 azaldı. Fiziksel medya satışlarındaki düşüş eğilimine rağmen, küresel ev eğlence tüketici harcamaları 2014 yılındaki 40,9 milyar dolar ve 2017'deki 48.1 milyar dolara oranla, yüzde 16 artış göstererek 55,7 milyar dolara yükseldi.

Küresel ev eğlence hizmetleri satışlarındaki büyüme, 2018'de ilk kez kablo aboneliklerini geçen akış hizmeti aboneliklerinin sürekli olarak büyümesinden kaynaklanıyor. Kablo hizmeti abonelikleri 2018'de yüzde 2 azalıp 556 milyona düşerken, Netflix ve Amazon Prime gibi servislere abonelikler yüzde 27 artış göstererek 613,3 milyona ulaştı. Apple ve Disney'in de çevirimiçi akış hizmeti pazarına girmesi ile bu rakamların daha da artması bekleniyor.

• evet

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 16:48:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google sağolsun

• Normal, film gelmiyor ki. Gelse de alt yazı ve/veya Türkçe seslendirme yok. Yıldız Savaşları DvD ile geliyor ama BrD ile gelmiyor. Gelen de tek tük ve dediğim gibi, ya alt yazı yok ya da seslendirme yok (hadi seslendirmeyi anlarım da alt yazı nedir).

• dvd koleksiyonum 40 yıl sonra büyük bir miras olacak desenize
  • Gayet normal, internet çağında yaşıyoruz.

• cd dvd blue ray devri benim için çoktan bitti.

• 6-7 yıl önce bilgisayarım da boş sata girişi kalmayınca dvd-rw çıkarmıştım ve hiç ihtiyacım olmadı

• İlk cd lerin çıktığı zamanki muazzam sıçramanın verdiği duygudan mıdır nedir hala ayrı bir yeri var bizde artık pek kullanmasak da

• Yarıya yarıya düşmüşse yine iyi satmış demektir.
  • 100 lerce orijinal dvd filmimi 2 sene önce kolilere koydum. Neden? yer kapladıkları için. Harici hd de 1 tb lik filmlerime bakıyorum bir de kolilerce dvd filmlerime. Kutulu olarak dvd veya blueray dönemi biteli epey oldu. Oyunlarda bu yönde gelişimde epeydir. Ey gidi, o filmleri ara ara önüme dizip kutu ve afiş tasarımlarına bakardım, tür ve beğenilerime göre sıralardım. Üşenmesem gider satarım salı pazarında şimdi. :)

• Blu ray tercih edenler ağarlıklı olarak ev sineması
    sistemlerine sahip olanlar kişilerdir kur artışı nispeten
    fiyatları yukarı doğru çıkartsada zaman zaman arşivler
    blu ray filmler ile genişletilmektedir zaman zaman tekrar
    izlemek keyifli oluyor

• 7-8 yıl kadar önce 25'li boş dvd almıştım, sadece ikisini kulladım. 23 tane boş dvd duruyor daha :/

• o kadar pahalı satmasalardı beter olsunlar.
    https://www.hepsiburada.com/ara?q=star+wars+blu-ray
  • Dünyada yarı yarıya azaldı, türkiye de bitti.

• Ahh ahh yıllar önce dvd playerimiz vardı. Sürekli cd doldurttururdum bilgisayarcıda. Harry potter 1. Filmde ilk sahne dumbledorundu. Tüplü televizyonda izlemesi çok hoş olurdu. Işıklar kapalı tabii

• Bir devir daha kapandı

Yakinda da artik sadece stream cihazlar kullanacagiz her sey sanal olacak koca koca kasalar harddiskler usbler falan olmayacak

Bakalim ondan sonra ne olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

o kadar pahalı satmasalardı beter olsunlar.
    https://www.hepsiburada.com/ara?q=star+wars+blu-ray
    Aynen öyle. Yıllardır sevdiğim serilerin bluraylerini toplamak istiyorum fiyatlar 100-200-300. Uygun yapın millet alsın. Zaten artık her yerden izlenebiliyor hala nedir bu fiyatlar anlamıyorum.
  • İnternet çağında normal CD devri bitti gibi artık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.