Şimdi Ara

Messenger, Facebook uygulaması içerisine geri dönebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk olarak 2011 yılında yayınlanan Messenger uygulaması, Facebook’un mesajlaşma platformu olarak görev üstleniyordu. Başlarda Messenger’ı indirmeye gerek duymadan Facebook içerisinde de mesaj göndermenize izin verilse de 2014 yılında firma önemli bir karar aldı. Mesajlaşmak isteyenlerin Messenger uygulamasını indirmesi son beş yıldır zorunlu tutuluyor. Kullanıcılar arasında hoş karşılanmayan bu tutum sonunda değişiyor olabilir.

Facebook uygulamasında mesajlaşma imkanı

Araştırmacı Jane Manchun Wong yeni mesajlaşma sekmesini bulan ilk isim oldu. Aynı eskisi gibi Messenger uygulamasını indirmenize gerek kalmadan Facebook üzerinden mesajlarınızı gönderebileceksiniz. Kısacası kullanıcılar Messenger zorunluluğundan sonun da kurtulacaklar. Şu an için sağ üstte bulunan Messenger simgesi App Store ve Google Play’e yönlendiren kısayoldan başka bir işe yaramıyor. Mesajlaşma dendiğinde ilk akla gelen WhatsApp’ın da Facebook’a ait olduğu düşünüldüğünde bu hamlenin oldukça mantıklı olduğu söylenebilir.

Yeni özellik hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi. Tüm kullanıcılara açılıp açılmayacağı da haliyle bilinmiyor. Ayrıca Jane tarafından aktarılan bilgilere göre Facebook içerisindeki mesajlaşma sekmesi Messenger uygulamasının tüm özelliklerine sahip değil. Arama yapmak, fotoğraf göndermek gibi durumlar için hala Messenger uygulamasını indirmeniz gerekebilir.

Ayrıca Bkz.Netflix rakibi Disney+ aylık 6,99 dolar fiyatla tanıtıldı

Kısacası Mark Zuckerberg’in tek mesajlaşma platformu hayali bu hamleyle somut bir hal almaya başladı diyebiliriz. Her ne kadar sınırlı özelliğe sahip olsa da Messenger uygulamasını indirmeden mesaj gönderebilmek de kullanıcıları memnun edecektir. Yeni özellik hakkında detaylar yakın zamanda ortaya çıkabilir.

• Kullanmiyorum, kafamda telefonumda rahat.

• Facebook kullanan kaldı mı ki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • maximus8282 M kullanıcısına yanıt
    Kalmadı. Artık herkes donanımhaber kullanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Kalmadı. Artık herkes donanımhaber kullanıyor.
    Donanimhaber kullanan kaldi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence dönmesi gerekiyor ayrı bir uygulamaya gerek yok

• Facebook ve iphone zamana yeniliyor.

• çırpınışlar başlamış zükerberg

• facebook kullanan hala ciddi bir kesim var sadece yaş aralığı değişti bizde

• sırf bu yüzden uygulamayı kaldırmıştım.
  • Bir an önce geri dönmeli tek başına 400 mb yer kaplıyor messenger

• çok kullanmıyorum FB u ama mesajlaşma uygulamasını dayatması yüzünden silmiştim. Dayatmayla olmuyor böyle işler.
  • ne yaparsa yapsın hiçbir uygulamasını kullanmayacağız, tekel olma yolunda ilerlesin kendileri
  • Kullanmıyoruz kafa rahat.

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Whatsapp kullanıyon ya

• straptezlo S kullanıcısına yanıt
    onada google dan yakında iyi bi alternatif geliyor onu mecbur olmadıkça kullanmıyorum ama şu an sen ben herkez mecbur kullanıyor gerek iş için gerek haberleşme için sosyal medya uygulamalarını hiçbirini kullanmıyoruz en azından buda bi tepkidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 13 Nisan 2019; 15:53:33 >
  • Facebook Lite kullanın mesaj uygulamasına gerek yok hem de fazla kota gitmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deryadeniz907 -- 14 Nisan 2019; 9:46:52 >
  • Daha erkendi acele etmesinler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Facebook bunu onaylamış.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.