Şimdi Ara

Apple başardı: Foxconn ve TSMC artık iPhone üretirken sadece temiz enerji kullanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple başardı: Foxconn ve TSMC artık iPhone üretirken sadece temiz enerji kullanacak
    Apple’ın yürüttüğü proje dahilindeki tamamen yenilenebilir enerji kullanarak iPhone üretme hedefi, üreticilerin desteği ve çabası olmadan hiçbir anlam ifade etmiyor. Firma bunun farkında olarak 15 partneriyle daha Apple ürünlerinin üretimi sırasında %100 yenilenebilir enerji kullanmaya yönelik sözleşmeleri imzaladı. Bu firmalar arasında en büyüklerden olan genel iPhone üreticisi Foxconn ve Apple A serisi çipset üreticisi TSMC de yer alıyor. Apple bu anlaşmalarla birlikte 2020 yılında daha önce koyduğu 4 gigawatt yenilenebilir enerji kullanım hedefini aşarak 5 gigawatt seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor. 
    Geçen yıl Nisan ayında Apple tüm tesislerinde sadece yenilenebilir enerji kullandığını açıklamıştı. Ekim ayında buna bir ekleme yapıldı ve tüm mağazalarda da artık temiz enerji kullanıldığı bildirildi. Bunlar iyi haberler olsa da CNBC tarafından da rapor edilene göre Apple’ın kendi tesisleri toplam karbon ayak izinin sadece çeyreğini oluşturuyor. Apple ürünleri için doğaya salınan karbon miktarının %74’ü partner üreticilerden geliyor.
    Bugün yapılan açıklamayla Apple partneri 15 firmanın daha dahil olduğu yenilenebilir enerji hedefi, Apple’ın konuyla ilgili yetkilisi Lisa Jackson tarafından Reuters’e yapılan açıklamayla da pekiştirildi. Üretici firmaların bu ortaklığa imza attıktan sonra hedeflerine ulaşmakta başarısız olmaları durumunda Apple’ın Foxconn ve TSMC gibi kritik partnerlikleri sonlandırıp sonlandırmayacağına yönelik sorulara ise kesin bir cevap verilmedi.
    Çevre, Politika ve Sosyal Girişimler departman başkan vekili Lisa Jackson, röportajında şu sözleri kullandı:
    “(Bu partnerler için) projeye dahil olmak bir hayli zaman aldı ve şimdi inanıyoruz ki tüm kaynaklarını buna uyum sağlamak için kullanacaklardır. Eğer olur da başaramazlarsa ne olacağını size kesin olarak söyleyemem fakat Apple peşlerine düşecektir. Umuyorum bu durum hiç gerçekleşmez.”

• Çevreci Apple

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Keşke tüm şirketler Apple'ın yaptığını yapabilse.

• Yenilebilir fiyatı olursa yeriz elmayı.

• Apple, Foxconn ve TSMC’yi kim ikna etmiş? Yoksa ben mi yanlış anlamışım da Ekrem71 gibi virgül kullanmayı bilmeden mi başlık atılmış?...

• Güzel. İnşallah bizim firmalarada (TUSAŞ) yenilenebilir enerji kullanır.

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, yanlışımı gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Gerekli düzenlemeleri yapıyorum.

Umarım bu şekilde almaktan rahatsız olmayacağınız yorumlar yapmaya devam edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbabuccuoglu

Merhabalar, yanlışımı gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Gerekli düzenlemeleri yapıyorum.

Umarım bu şekilde almaktan rahatsız olmayacağınız yorumlar yapmaya devam edersiniz.
    Merhabalar. Asıl ben, anlayışınız için çok teşekkür ederim.
    Bundan sonra daha da kibar ve anlayışlı cevap vermeye dikkat edeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.