Şimdi Ara

Apple'ın 1993'te tanıttığı ancak piyasaya sürmediği W.A.L.T. isimli telefon çalışırken görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın 1993'te tanıttığı ancak piyasaya sürmediği W.A.L.T. isimli telefon çalışırken görüntülendi

Apple'ın 1993 yılında W.A.L.T. isimli bir masaüstü telefon geliştirdiğini birçok kişinin bilmemesi normal. Zira şirket Wizzy Active Lifestyle Telephone olarak adlandırdığı bu modeli tanıttı ancak piyasaya sürmedi. Cihazın videosu yıllar sonra Sonny Dickson tarafından yayınlandı.

Neden satışa sunulmadığı bilinmiyor

Bir masaüstü telefon ve faks makinesi olarak çalışan W.A.L.T., dokunmatik ekranı, yerleşik adres defteri, arayan kimliğini gösterme özelliği ve ekran kalemi ile o yıllar için oldukça etkileyici özelliklere sahip. Ayrıca cihaz el yazısı tanıma, çevrimiçi bankacılık erişimi ve hatta zil seslerini kişiselleştirmeye bile izin veriyordu.

W.A.L.T. adlı bu telefonun, Mac'lerde olduğu gibi klasik beyaz prototipi 2012 yılında eBay'de 8.000 dolara satılmıştı. Bugünün şartlarına göre ilkel bir cihaz gibi görünse de 1993 yılı göz önüne alındığında, iPhone'un atası olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şirketin bu cihazı neden satışa sunmadığı ise bilinmiyor.

• Iphone'nun atası ne alaka, ofisler için sekreter telefonu. Güzelmiş aslında, ancak imleç çok geç cevap veriyor, o zaman için bile can sıkıcı bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 11 Nisan 2019; 11:39:35 >
  • Astronomik fiyatı olacaksa bundan dolayı vazgeçmiş olabilir. Bu arada satırbaşında 1983 yazmıssınız.

• Bunu piyasaya sürselerdi dünyanın %90 nı kanser olurdu.İzlerken yoruldum adam imleci hareket ettirirken kırmayı bile düşünmüştür :)

• iPhone'un atası olduğunu söylemek yanlış olur

• İmleç resmen bağımsızlığını ilan etmiş kafasına göre takılıyor :D

• Josb, bu cihazı kullanırken çalışanlarına o kelem bi tarafınıza girsin diyerek iptal etmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: khrmndgn

Josb, bu cihazı kullanırken çalışanlarına o kelem bi tarafınıza girsin diyerek iptal etmiştir.
    O yıllarda Jobs, Apple yönetim kadrosunda bulunmuyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 11 Nisan 2019; 16:29:7 >
  • Uyuya kaldım adam yazı yazarken. İyiki çıkarmamış.

• O tarihe göre hakikaten etkileyici. 1999 da Pasifik Bilgisayar ve 99 sonunda Yazıcıoğlu'nda çalışmaya başladığımda anca 56k Sofrware modem satıyordum ve dokunmatik falan epey ileri teknoloji kalıyordu.

• o dönem için "oyuncak" olabilecek kadar hızlı değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.