Şimdi Ara

TUSAŞ’tan uçak ve helikopter üretimi için dev tesis

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sikorsky, BAE Systems, Boeing, Airbus gibi birçok savunma sanayii şirketini yüksek kaliteli malzeme üreten ve tedarik süresi, malzeme kalitesi gibi durumlardan dolayı birçok kez yılın uluslararası tedarikçisi ödüllerini alan TUSAŞ, kompozit malzeme üretiminde hacmi genişletmek ve daha modern bir üretim tesisine kavuşmak için dev bir yatırım yapıyor.

Ayrıca Bkz.Bir kara deliğin ilk fotoğrafı ortaya çıkıyor: Tarihi anları canlı izleyin

181 milyon dolarlık bir yatırım ile TUSAŞ’ın Ankara’daki yerleşkesinde kurulacak olan tesis, 95bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Kalite çıtasını daha da yükseltmeyi ve verimliliği artırmayı hedefleyen tesiste uçak ve helikopter parçaları üretilecek. Üretilecek yapısal parçalar, dünyadaki kompozit parça ihtiyacının %2’sini karşılayabilecek.

Hava araçları yapısallarına yönelik tesiste yeni ürün tasarımları ve geliştirmeleri de yapılacak. Bu yönüyle milli muharip uçak, genel maksat helikopteri Gökbey ve diğer yeni nesil birçok hava aracı için geliştirmeler de bu tesisten üretilerek çıkacak. Tesis içinde tüm işlemlerde otonom araçlar kullanılacak. Akıllı dijital fabrika kapasitesinde olacak tesiste kompozit yapısına göre özelleştirilmiş yapay zeka teknolojileri kullanılacak. Sıfır hata ilkesi ile üretim hedeflenecek. Boyahanelere kadar tüm aşamalarda robotlar görev yapacak ve tüm parçalar el değmeden testleri de yapılarak sevkiyata hazır olacak.

Ne kadar sürede tamamlanıp hizmete alınacağı netlik kazanmayan tesis, TUSAŞ’ın kendi bütçesi ile inşa edilip tamamlanacak.

• Seçim var ,motor yerli mi , yurt dışına satamayacagiz ki ha ha ha , parayı betona gomuyorlar, katara satacaklar...

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazsoy

Seçim var ,motor yerli mi , yurt dışına satamayacagiz ki ha ha ha , parayı betona gomuyorlar, katara satacaklar...
    Katarlilar parayi bastirdi mi satiyorlar mi satmiyorlar mi görürüz tank palet fabrikasini sattiklari gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç sebepsiz palet fabrıkası ile thy rın bir kısmı gitti. Hemde inkar edildi yine satıldığı ortaya çıktı. yapılınca buda aynı olurmu diye sorular insanın aklıma gelmiyor değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuruwa -- 10 Nisan 2019; 17:44:56 >
  • İstanbul seçimini iptal etmemiz lazım, verin reklamı :D

şaka maka güzel gelişme.

• Tam diyordumki seçimci pelteler gelir.........

• Tank Palet fabrikası satılmadı. Bu yalanı tekrarlaya tekrarlaya kendiniz bile inandınız.

Ama dedelerinizden kalma bi alışkanlık galiba bu yalanlar.

Sultan Abdülhamid hakkında 100 yalan uydurdum. Bunlardan bazısına ben kendim bile inandım.

[İttihatçı Abdullah Cevdet]

• Bir varmış bir yokmuş
  • palet fabrikası satılmadı kiralandı üretitig bişey yok zaten alayı montaj sanayi... ethem sancak kirplieri para olmadıgı için tsk ya teslim edememiş bmc yi kücük gördügünüz katarlılarla almış ve onlarca askerimizin canını kurtarmıştır... 500 beygirlik motorun eteşlemesinide yapmışlardır altay tankının motorunuda ethem sancak yapacaktır kör muhalefet olmayın nereye çekilirseniz oraya gitmeyin ..

• imamoğlu nun başarısı. tebrikler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

palet fabrikası satılmadı kiralandı üretitig bişey yok zaten alayı montaj sanayi... ethem sancak kirplieri para olmadıgı için tsk ya teslim edememiş bmc yi kücük gördügünüz katarlılarla almış ve onlarca askerimizin canını kurtarmıştır... 500 beygirlik motorun eteşlemesinide yapmışlardır altay tankının motorunuda ethem sancak yapacaktır kör muhalefet olmayın nereye çekilirseniz oraya gitmeyin ..
    Ağzınıza sağlık hocam
  • yüzde yüz satılmadı evet ama satıldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhalif kesim herzamanki gibi çoşuyorlar

• Hayırlı olsun

• Doğru sözü duyarlar ama kulakları o anda sağır olur görürler ama gözleri o anda kör olur hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbul'da yenilenecek seçimlere yatırımdır kesin
    Yok yok kesin öyledir ya da kedidir o kedi (!)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunlar savunma sanayisinin angarya işleri gelişmiş ülkeler bu tip işleri 3. dünya ülkelerine yaptırıyorlar artık.
    Bu tıpkı beyaz eşya televizyon gibi ürünlerin üretimini bizim gibi gelişmekte olan ülkelere kaydırmalarına benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 10 Nisan 2019; 19:2:0 >
  • Saçmalama... Yıldırım'ın başarısı bir kere o. Belediye seçimini kazandık deyip icraate koyuldu, ondan ortalarda yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

palet fabrikası satılmadı kiralandı üretitig bişey yok zaten alayı montaj sanayi... ethem sancak kirplieri para olmadıgı için tsk ya teslim edememiş bmc yi kücük gördügünüz katarlılarla almış ve onlarca askerimizin canını kurtarmıştır... 500 beygirlik motorun eteşlemesinide yapmışlardır altay tankının motorunuda ethem sancak yapacaktır kör muhalefet olmayın nereye çekilirseniz oraya gitmeyin ..
    Vay anasını 3 cümlede 7 yalan saydım. Bravo

• Beğenmeyen illa ki birileri çıkacak. Bazıları bu ülkenin gelişmesini bile hazmemedemez.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.