Şimdi Ara

iPad Pro ile çizim yapmak | Uzmanından dinliyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Apple'ın yeni nesil tableti olan iPad Pro bir tablet olarak oldukça iddialı, son derece güçlü ve taşınabilirliği de bir o kadar kolay. Peki Apple Pencil kalemiyle birlikte bir çizim tableti olarak nasıl ? İşte bu konuyu yeni jenerasyonun yetenekli çizerlerinden Furkan "Nuka" Birgün ile konuştuk, keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 

• Üretkenlik ve kısıtlayıcılık bir arada? Mesela ben a programıyla bunu çizdim dosyayı kaydettim b programından o dosyayı görüp davam edebiliyor muyum? Bu dosyaları saniyesinde başka bir yere windows ortamına aktarabiliyor muyum, veya tam tersini? Kullanacağım ek bir materyal var onu hemen bu cihaza çekip yararlanabiliyor muyum? Bunlar çok önemli yoksa bu yeni prolar'da apple işi baya geliştirmiş ama işini yavaşlatan bu gibi sorunları insan profesyonel ortamda istemez, belki mac cihazlarla koordineli çalışınca bu sorunlar oluşmuyordur fakat o zaman bu tablete diğer ekipmanlarla uyumlu bir cihaz diyemeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .T. -- 9 Nisan 2019; 11:47:20 >
  • Adam kendi hayat hikayesini ve kendini ovmek icin video yapmis resmen. Burada Ipad veya benzeri ekranda cizim yapmak ile ilgili haber yok, sacmalik resmen.

• Çok güzel elinize sağlık...

• .T. . kullanıcısına yanıt
    Birçok çizer, masaüstü PC, laptop ve grafik tablet kullanmayı bıraktı sırf ipad pro sayesinde bu arkadaş dışında benim çalıştığım çizerler var aynı şeyi yapan. Demek ki bir bildikleri var... Ben de illustrator olsam sanırım başka çihaz kullanmam! Açıkcası sorun üretkenlik olduğunda Apple cihazlarda hiç sıkıntı olmuyor. Genel sıkıntısı sana çok alet edavat aldırmak için her naneyi ayrı ayrı satmaya çalışması. Ama bu tür spesifik konularda rakiplerine göre çok çok üstün. Apple cihazla çalıştığınızda sadece çalışıyorsunuz. Ama diğer cihazlarda sürekli bir savaş halindesiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylosoft -- 9 Nisan 2019; 11:55:18 >
  • tiktok mu la bura.. DH noluyor ?

• applehaber'e yakisacak bir calisma olmus!

• iPad Pro satışları düşük galiba :D

• Tablet çıkalı 1 yıl olacak... Allah razı olsun ya...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: terimer

applehaber'e yakisacak bir calisma olmus!

Seni dikkate alan yok troll. Apple dusmanligi yapiyorsun her seferinde. Ee tabi kedi ulasamadigi ciğere mundar dermiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2EF209ABE

quote:

Orijinalden alıntı: terimer

applehaber'e yakisacak bir calisma olmus!

Seni dikkate alan yok troll. Apple dusmanligi yapiyorsun her seferinde. Ee tabi kedi ulasamadigi ciğere mundar dermiş.

Alıntıları Göster
    Bu kadar niye uzerine alindin ki ? apple'in avukati filan misin ? Dogrulari soyleyince troll olunuyorsa apple yalakaligi yapanlar ne oluyor acaba ?

Bu arada calistigim sirket itibari ile istedigim marka ve model telefonu her 2 senede bir alma hakkim var cebimden 1 € bile cikmadan . Ayrica da daha birkac ay once de is icin gerekli oldugundan sirkete Samsung Galaxy Tab S4 aldirdim.

Oysa cogunlugun boyle bir hakki/sansi olmadigi halde ve piyasada cok cok daha ucuza ve apple'dan cok cok daha fazlasini yapabilen urunler varken, Ulkemin insanlarinin bu kadar kraldan da kralci olmasi gercekten de cok dusundurucu...

• APPLE YENİ İPAD PRO 11'' 64 GB WİFİ 5.400(en ucuz) + 900 kalem = 6.300 dostum teknoloji ulaşılabilir değil ise kullanışlı değil ise hiçtir başka sözüm yok...

• "Kendisi Çizer" Aman abi çizme bizi.

• benim aypedim(ipad) yok elektronik çizim yapmayı nasil ögrenebilirim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5 tane resim gördük. Yani bu kadar faal olarak bu cihazı kullanan arkadaş neden daha fazla resim sergilemez. En iyi cizim punisherdi onuda tamamen tablette yaratmadıni söyledi zaten. Videoda havada kalan birşeyler var. Hayatımı değiştirdi diyor cihazın galerisi bomboş. Erdi nerden buldun bu çizeri nasıl böyle bir video fikri çıktı ortaya anlat biraz ya @fx57

• Aklıma şu söz geldi; "kişi kendinden bilir işi"

Yorumların %90 ı art niyet arıyor. Çok garip...

• dji64 D kullanıcısına yanıt
    Hocam pcniz var ise ucuz bir grafik tablet ile baslayabilirsiniz. Tavsiyem XP-PEN veya Huion.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece piksel bazlı çizim ve eskizler için kullanmak ideal.
    Hem illüstrasyon, hem vektör çizimi yapıyorsanız, hatta bir de animasyon yapıyorsanız bir çizer olarak sanırım şimdilik en iyisi yine Cintiq.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D0F7DE39 -- 6 Şubat 2020; 11:14:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.