Şimdi Ara

Microsoft Translator, Windows 10 Mobile platformuna veda ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Facebook, Messenger ve Instagram uygulamalarının bu ay Windows 10 Mobile platformuna veda edeceklerinin açıklanmasının ardından, Microsoft Translator uygulamasının da platformdan kaldırılacağı duyuruldu.

Diğer platformlarda devam edecek

Yazılım devi Microsoft'un yaptığı açıklamaya göre çeviri uygulaması Microsoft Translator, Microsoft Mağazası'ndan kaldırılacak, ancak şimdiye kadar uygulamayı yükleyen kullanıcılar hizmetten faydalanmaya devam edebilecekler. Metin çevirisi aktif olan uygulamanın, konuşma çeviri özelliğinin ise 15 Ekim 2019 tarihinden itibaren kullanılamayacağı ifade ediliyor.

Bu gelişmeye ek olarak Microsoft, Aralık 2019 tarihinden itibaren artık destek sunmayacağı Windows 10 Mobile işletim sistemi için geliştirilen uygulamaların, Android ve iOS kullanıcılarına sunulmaya devam edileceğini de belirtiyor. Microsoft Translator uygulamasının Windows 10 işletim sistemi için desteklenmeye devam edeceğini de söyleyelim.

• U L A N
    M I C R O S O F T;

.................
    Microsoft Translator, Windows 10 Mobile platformuna veda ediyor

• Sonunda Microsoft bile Microsoft'u terk ediyor. Ama merak etmeyin.
    İçiniz rahat olsun. Yakında market gelişecek ve o zaman Android gününü görecek. Isınmak için pantolonuna işemek zorunda kalacak.
    Fakat sorun yok. Havalar ısınıyor. Çabuk kurur. Tek sorun koku.
    Onu da Febreze'le hallederiz...

• Whatsapp ne zaman kaldırılır acaba? Whatsapp ı kaldırmasınlar telefon bozulana kadar kullanayım.

• Adamlar desteği kestiklerini ve başka ekosistemlere yönelmenizi tavsiye ettiklerini duyurdu.Tek tek bütün uygulamalar için desteği kesti haberi mi yapacaksınız.
  • Windows mobile tarih olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tamam işte yavaş yavaş desteği çekeceklerini açıkladılar ya zaten, yeni bi haber değil bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C234DE19A

Bu mesaj silindi.
    Sektörde çok eski olduğumdan dolayı, Microsoft'un nasıl bir firma olduğunu bilirim.
    Bu yüzden de bu forumda bu tip Microsoft haberlerinin altına "MicroFOSSS" işte yazıyordum.

Sitede Microsoft Âşığı bir editör olsa gerek ki, MicroFOSS yazıyorum diye beni 4 gün mü ne banladı.
    Sanırsın ki, Microsoft'un hissedarı veya sahibinin Amca oğlu.

Bir de bu Microsoft bu işletim sistemini de batırır. Tutarsız bir firmadır dediğim zamanlarda
    "Market gelişecek. Sen o zaman gör bakalım" diyen onlarca insan oldu. Sanki babalarının firmasıymış,
    bizim 20 yıldır yakından tanıdığımız Microsoft değilmiş gibi davrananlar oldu. Onlara lafım.

Çalıştığım bilgisayar firmasına gelip "Bilgisayar sattığınız ama lisans almayan müşterilerinizin isim ve
    adreslerini bize verin deyip insanların evine baskın yapıp, ceza yağdırmaya çalışan firmayı delicesine savunuyorlar.

• Vakti zamanında iPhone piyasaya çıktığında MS'in patronu "Asla ciddi bir pazar payına ulaşamaz" diyordu. Nereden nereye

• Kullanıcılar bu cihazlara o kadar paralar verdiler, belki bazıları yeni alıyor. Bir çalışma yapılıp bu cihazlara Android OS gibi bir sistemin port edilmesi lazım. Hatta bunu Microsoft bile yapabilir. Kendi uygulamalarını da zorunlu yükle içine, al işte mis gibi yüzlerce kullanıcı tabanını anında yakalarsın.

• yıl sonu kaldırılıyor ne yazık ki. eğer mail uygulamasında problem olmazsa kullanmaya devam edeceğim. aksi takdirde sadece fotoğraf makinesi olarak kalacak.

• Whatsapp bugünden itibaren mağazadan kalkacak. Telefona format atarsanız geçmiş olsun. Kuruluysa 31 aralık a kadar çalışacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ama merak etmeyin kaios a destek verecekmiş. Kaios cihazınıza yukleyebilirsiniz diyor. Ne günlere kaldık...

• quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Whatsapp bugünden itibaren mağazadan kalkacak. Telefona format atarsanız geçmiş olsun. Kuruluysa 31 aralık a kadar çalışacak.
    Telefonu sıfırlamam da, 31 aralıktan sonra whatsapp içindeki mesajlarım durur mu yoksa whatsapp tıkladığımda direkt whatsapp dan atar mı?
    Whatsapp sordum, bu telefondaki mesajlarımı nasıl androide geçirebilirim, olmuyormuş, bunlar hep microsoft desteği bari çekmeseydi böyle kullanabilseydik.
    Whatsapp olmadan telefon işe yaramıyor. Anlamıyorum WhatsApp markette kalsa ne olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamen ticari. KaiOS gibi kimsenin bilmediği sistemleri bile desteklemeye devam edeceklermiş. MS'dan avanta alamıyorlar sanırım.

• Bu çöplüğü hala kullanan var mı ki

• ilk çıktığında arama ayarlarında arama bekletme ve arama yönlendirme yoktu, daha bunu görür görmez dedim bu işletim sisteminden bir bok olmaz diye burda da yazdım. Ama fanatikler hemen işte hemen yok mh den yap filan dert ettiğin bu mu filan baya saldırıya geçtiler

• Asıl telefon olarak değil de, whatsapp falan çalışıyor diye ikinci telefon olarak kullanan çok kişi vardır. Birçok kişi zorunlu olarak iş için ikinci bir hat taşıyor. Onlar için iyi bir seçenekti. Whatsapp gittiğinde platform biter.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.