Şimdi Ara

Apple Watch yine hayat kurtarmasıyla gündemde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple Watch diğer akıllı saatlere kıyasla sağlık özelliklerine çok daha fazla önem veriyor. Bunun sonuçlarını daha öncesinde hayat kurtarma vakalarıyla gördük. Yine benzeri bir hayat kurtarma olayı Reddit kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Vücudu şoka girmeden önce uyardı

Tüm detayları Reddit’de paylaşan Apple Watch kullanıcısı saatinin düzensiz kalp atışıyla ilgili uyarıda bulunduğunu belirtiyor. Bu uyarı bildirimlerini gördükten sonra anında acil servisi aramış. Acil servis eve vardığında vücudu şokta olmasına rağmen önceden haber vermesi sayesinde anında müdahale yapılabildiğini söylüyor. Kullanıcının açıklamasının bir kısmı şu şekilde:

“Yatağımda uzanıp televizyon izliyordum. Aniden Apple Watch bana düzensiz kalp atışımla ilgili bildirimler yollamaya başladı. Acil servisi aradım. Vardıklarında vücudum şoktaydı. Bildirimler gelene kadar kendimi iyi hissediyordum. Sağlık görevlileri taşikardi sorunum olduğunu söylediler. Belli bir süre sonra bayıldım ve hastane yatağında gözümü geri açtım.”

Ayrıca Bkz.Amazon Alexa hastaların sağlık durumuyla ilgili bilgileri bünyesinde barındıracak

Hastanede doktorlar tarafından yapılan EKG testlerinde de bazı anormalliklere rastlanması Apple Watch’ın gönderdiği bildirimlerin doğru olduğunu kanıtlar nitelikte. Ayrıca Apple Watch'ın taşikardi sorununu tespit edebildiği daha önceden de biliniyordu. Kısacası Apple Watch bir kişinin daha hayatını kurtarmış oldu.

• Anlamadan dinlemeden reklam kokan hareketler falan diyorsunuz ya çok gülünç oluyorsunuz.

Aşırı stresten hayatımda ilk defa panik atak geçirdiğim zaman daha atak gelmeden önce kalp ritmim hızlandığı için "hareket etmemenize rağmen kalp ritminiz hızlandı" diye bildirimler göndermeye başladı saat. Direk acile gittim ne olduğunu anlamak için, zaten yolda atak geçirmeye başlamıştım. Acile vardığımda tansiyonum 21 16, ritim 208 idi. Saat olmasa panik atağı evde, tek başıma ve ne yapacağımı bilmeden geçirecektim.

Alın bu da reklam(!)...
  • Nedense içimde bir reklam hissi var...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kesin o yüzden gündemdedir. Clickbait başlıklar üreten sitelere para verildiğinden değildir.

• Diğerleri (telefon,saat ) için bir şey diyemem ancak series 4 harikulade bir cihaz ,

Parasını dibine kadar hak ediyor , elektronik kalp sensörü kaç tane hayat kurtarır kim bilir.

Philip patek ,rolex vs.r halt etmiş..

• sendemail kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Seri 4 ile mükemmel bir hale geldi apple watch. Kaç tane bunun gibi örneği var. Sağlıklıyız nasıl olsa birşey olmaz dememeli. Seri 4 ile sahiden çok yararlı bir hale geldi.
  • Hemen apple watch almalıyım.
  • Reklam kokan hareketler.

• Evet Reddit kullanıcısı kesin reklam yapmıştır. Bir kişinin hayatı kurtulmuş sizin derdinize bak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlamadan dinlemeden reklam kokan hareketler falan diyorsunuz ya çok gülünç oluyorsunuz.

Aşırı stresten hayatımda ilk defa panik atak geçirdiğim zaman daha atak gelmeden önce kalp ritmim hızlandığı için "hareket etmemenize rağmen kalp ritminiz hızlandı" diye bildirimler göndermeye başladı saat. Direk acile gittim ne olduğunu anlamak için, zaten yolda atak geçirmeye başlamıştım. Acile vardığımda tansiyonum 21 16, ritim 208 idi. Saat olmasa panik atağı evde, tek başıma ve ne yapacağımı bilmeden geçirecektim.

Alın bu da reklam(!)...

• Evi ve arabayı sattım, tüm mal varlığım ile Apple hissesi aldım..

• Akıllı saatler gerçekten çok kullanışlı aygıtlar. Kullandıktan sonra sağladığı konforu anlıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MHEC -- 7 Nisan 2019; 21:57:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende çok ağır bi Grip oldum hastaneye gidip bi aşı yaptırayım dedim neyse iğneyi oldum ama yürücek halim yok eve geliyorum saat alarm vermeye başladı kalbim 128 varmış acil kişiyi arayayımmı diye gittim eve 2 saat kadar dinlendim kendime gelmişim o gündür bu olaylara inanıyorum artık

• MHEC kullanıcısına yanıt
    Elimde 7 sene önce almış olduğum nacar marka saat var ( 7 yıl önce 1150 aldım) yeni aldığım 2.el Apple watch artık yüzüne bile bakmıyorum akıllı saat kullanan bi daha Öbürlerine bakmaz bide şarjı 1 hafta kadar gitse tadından yenmez

• Apple Watch iyi de, ya şoka saat şarjda iken girersek? Yazık olur bir ton paraya.
  • AlkanExclusive kullanıcısına yanıt
    Hocam bırak bunları. Hasta ruhlular gerçekten. Geçmiş olsun size. Giyilebilir teknolojiler bir çok konuda hayatımıza kolaylık sağlıyor.

Bunların derdi ise fenomen olmak, para kazanmak, yan gelip yatmak.
  • Ne zaman anlaşılacak
    saatdeki EKG özelliği tanı için değil sadece doktora gidin uyarısı içindir
    diğer taraftan apple ın bu özelliği uygulama gibi ücretli yapması gerekir
    özellik diye tanıtıp bu fiyatlara cihazı satıyorsun fakat çoğu ülkede bu özellik yok bu tüketici bakımından haksızlık

• sericik kullanıcısına yanıt
    Konuda bahsi geçen olay EKG özelliği değil. Ritim takip etme özelliği. Son paragrafta yazan durumda şunu diyor, "hastanede yapılan EKG ile Apple Watch bildirimleri karşılaştırıldığında". Ritim bozukluğunu algılamış olması ile EKG çekmesi ayrı konular. Ritim bozukluğu olursa ya da hareket etmemenize rağmen ritim sayınız belirli bir seviyenin üstüne çıkarsa üst üste bildirimler göndermeye başlıyor.

EKG özelliği başka bir şey, onun için sabit durmak zorundasın 1 dakika boyunca. Düzgün ölçümünü yapıp rapor olarak gönderiyor istersen doktoruna.

Ücretli yapıp yapmaması da önemli değil. Çünkü ücret ödemek başka bir şey, hastanelerin ve doktorların kullandığı sistemlerin buna entegre olup hazır olması başka bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 8 Nisan 2019; 12:16:12 >
  • hayat kurtarma haberleri artık iyice reklam haberi olmaya başladı

• AlkanExclusive kullanıcısına yanıt
    HocAm kacinci nesildi saat. Bu ozellik 4 nesilde mi var yoksa 3. Nesildede var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.