Şimdi Ara

Microsoft güncellemelerdeki ısrarından vazgeçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft’un Windows 10’la birlikte değiştirdiği güncelleme politikası kullanıcılar tarafından oldukça sert bir şekilde eleştiriliyor. Firma aradan geçen yılların ardından nihayet şikayetleri dikkate aldı.

Windows 10’un bu yıl alacağı ilk büyük güncelleme olacak 1903 sürümü beraberinde görsel taraftan işlevsel tarafa bir çok yeniliği getirecek. Ancak Windows 10 kullanıcılarının en çok sevineceği özellik güncellemelerin yüklenip yüklenmeme kararının bundan böyle Windows’tan devralınıp sahibine teslim edilmesi olsa gerek.

Hali hazırda LTSB sürümü ve Pro dağıtımına has tutulan özellik güncellemeleri erteleme veya görmezden gelme seçeneği Mayıs 2019 versiyonuyla birlikte artık Windows 10 Home kullanıcılarına da sunulacak.

‘’Güncelleştirmeleri denetle’’ butonuna tıklandığında sadece kritik yamalar ve güvenlik güncelleştirmelerinin kontrol edilmesini sağlayacak değişiklik sayesinde deneyimlemek istemediğiniz yenilikleri 18 aya kadar erteleyebileceksiniz. Zaten bu süre zarfında Microsoft çoktan hataları düzeltmiş olur.

Bir çok kullanıcı 1809'u pas geçecek 

Örneğin azımsanmayacak bir kitle halen daha 1803 sürümünü kullanıyor ve sistemlerine güvenlik yamalarının yanı sıra hata düzeltmelerini de alıyor. Son olarak Mayıs 2019 güncellemesinin bu ay içerisinde indirmeye sunulması beklenirken, yeni sürüme geniş ölçekte geçiş mayıs ayını bulacak.

• 2 günlük key sıkıntısı yapıp lisans etkinleştirmediği bir hata olmuştu geçenlerde. Onun dışında başka bir hatayla karşılaşmadım yıllardır. Her güncellemeyi de çıktığı gibi indiriyorum. Donanımsal sıkıntıları ve diğer uygulamalardan oluşan sıkıntıları yazılıma bağlamak yanlış.
  • Bu devirde LTSB kullanmayan kaldı mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft imana geldi.

• Şu Ana Kadar Görsel Konulardamı Çalışmışlar... Hiç Çalışmasalarmış... Bu İşletim Sistemine Bakınca Windows 2000 Geliyor Aklıma. Geriye Mühendislik Üstünde Uzmanlaşıyorlar Anlaşılan

• Mojave gibi karanlık mod özelliği gelsin daha da ellemesinler sistemi 5 yıl götürür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Survivalist kullanıcısına yanıt
    Ltsb nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AirSupport kullanıcısına yanıt
    Karanlık mod zaten Windows 10 uygulamalarında vardı, ayarlardan rengi siyah seçiyordunuz. Son güncelleme ile bunun adına karanlık mod koydular ve dosya gezgini de siyah oluyor artık.

• ERIKCI kullanıcısına yanıt
    Uzun süre destek alacak sürüm, normal bir Windows 10 sürümünde yer alan uygulamaların çoğu içinde yüklü gelmez. Genelde şirketlerin kullanımı için tasarlanmıştır, sanırım endüstri lisansı istiyor.

• ERIKCI kullanıcısına yanıt
    Long term support branch.
    (Uzun süreli destek sürümü)

Bir kere kurulup bir daha dokunulmayacak, sadece *çalışması* istenilen sistemler için dizayn edilen windows sürümü. Gereksiz metro uygulamaları yok. Güncellemeler isteğe bağlı. Sadece güvenlik güncellemelerini alıp geçebiliyorsunuz.

En az sistem kaynağı yiyen sürümdür

• Windows 30 dakika kullanım sonunda bir anda RAMi tüketip uygulamaları kapatıyordu. Bir süre sonra sadece tarayıcı 1 sekme bile açılmaz oldu. (bellek sızıntısı muhtemel)
    Hadi Windows RESET atıp tüm yazılım ve kişisel dosyaları sıfırlayalım dedik. Çalışmıyor, şaka gibi. Acil fırlatma koltuğu Windows'ta çalışmıyor. LUbuntu kurduk, bakalım nasıl olacak.

• Daha önce yazmıştım bunun yanlış olduğunu, biz ev kullanıcılarının insan yerine konmadığını. Geç de olsa doğruyu buldular.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorumculuklar

Karanlık mod zaten Windows 10 uygulamalarında vardı, ayarlardan rengi siyah seçiyordunuz. Son güncelleme ile bunun adına karanlık mod koydular ve dosya gezgini de siyah oluyor artık.
    Mojave gibi değil

• Hayret kullanıcıyı dikkate almışlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben hepsini alıyorum ve alınması gerektiğini de düşünüyorum. 1809 kullanıyorum ve 1903'ü sabırsızlıkla bekliyorum.

• Koskoca Amerika da bu microsoft'a alternatif bir işletim sistemi yapan yok. Ben ona yanıyorum. Apple var o da sadece kendi donanımına yapıyor (hackintosh hariç) Linux falan geçin onları, son kullanıcılar için kişisel fantazilerin ötesine geçemedi

• Artık çok geç... Çoktan win 7 ye geçtim bile, benim gibi çok fazla kullanıcı vardır bu sebepten downgrade yapan.

• 7 harikaydı. 10 ile idare ediyoruz.

• 2 günlük key sıkıntısı yapıp lisans etkinleştirmediği bir hata olmuştu geçenlerde. Onun dışında başka bir hatayla karşılaşmadım yıllardır. Her güncellemeyi de çıktığı gibi indiriyorum. Donanımsal sıkıntıları ve diğer uygulamalardan oluşan sıkıntıları yazılıma bağlamak yanlış.

• Regedit ten yapılabiliyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.