Şimdi Ara

GALAX’tan soğutmalı SSD modelleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İki yıl önce SSD pazarına adım atan ve giriş seviyesine yakın ürünlerle rekabetten uzak kalmayı amaçlayan GALAX, vites yükseltmeye başladı. Firmanın yeni Hall Of Fame SSD modeli ısı borularıyla geliyor.

Soğutması içinde

Yeni GALAX Hall of Fame SSD modelleri profesyonellere yönelik olarak hazırlanmış. Modeller M.2 ve HHHL kart formatında satışa sunulacak. Aynı bileşenleri kullansalar da format itibariyle performans biraz değişiklik gösterebiliyor.

Ayrıca Bkz.Intel tabanlı AAEON UP Xtreme geliştiriciler için tasarlandı

Yeni modellerde Phison PS5012-E12 kontrolcüsü kullanılmış. 32 CE hedefiyle 8 NAND kanalını yönetebilen kontrolcü üst seviye performans sağlıyor. Bu sayede okuma hızları 3.4GBps seviyesinde iken, yazma hızları da kapasiteye 2GB/s-3.4GB/s arasında değişiyor. Rastgele erişim ise 460K/66K IOPS değerine ulaşıyor. Bellek kısmında Toshiba’nın BiCS 3D TLC NAND modülleri kullanılmış.

M.2 sürücüde standart bir ısı dağıtıcı ve RGB aydınlatma yer alıyor. M.2 HHHL sürücülerde ise CNC işlemi görmüş ısı borulu bir soğutma sistemine yer verilmiş. Haliyle HHHL sürücüler biraz daha iyi performans veriyor. Sadece 512GB kapasite M.2 formatında. 1TB ve 2TB kapasiteler HHHL formatında hazırlanmış. Yeni modeller ilk etapta Çin’de satışa sunulacak.

• Galax (eski adı Galaxy) ve Profesyoneller. Hımmm....

• M2 SSD ısınma olayını abarttıklarını düşünürdüm, anakartta aliminyum soğutuculu modelleri görünce ne gerek var diyordum ama cidden el dokunulmuyor o derece ısınıyormuş.

• Escapetolife kullanıcısına yanıt
    970 Evo render alırken ve simülasyon hesaplatırken 82°C'yi görüyor ancak bu sürücüler yüksek sıcaklıkta belli çalışacak şekilde üretildiklerinden dolayı problem olacağını sanmıyorum.
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Performans düşüyor bir kere. 82 derece epey yüksek, birden bire yanmaz ama yazma örünü düşürür diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 30 Mart 2019; 1:18:21 >
  • Fiyat farkı koymayacaklarsa gayet iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Taşınabilir Hard disklerdeki olması lazım bende wd’nşn 2 tb var çok ısınıyor

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Eskiden tırt bir markaydı diye hatırlıyorum ama şuan gerçekten iyi bir izlenim uyandırıyorlar tabi hiç galaxy-galax ürünü kullanmadım.

• hayatta bir tane gerçek vardır
    o da ; "ramdisk" diğer adıyla "ramdrive"

gerisi yalan ! gerisi para tuzağı !

• artık eskisi gibi değil ssdler de 3000 mb gibi hızları buldu çok kalmaz ram disklere yetişeceklerdir. ram drive a yüklesene windows :D yiyosa amaç farklı.

• LGR9 kullanıcısına yanıt
    Kaç nm'dir bilginiz var mı?,benim 7200 rpm 30-40 °C arası.

• 80c olabilir ama daha üzeri ısılarda m.2 SSD performansı düşebiliyor , profesyonel iş yapan dosya açan kopyalayan kişilerin işine yarar ama ne bileyim abartı kokusu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.