Şimdi Ara

General Mobile GM 9 Pro Android 9 Pie güncellemesi yayınlandı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • General Mobile GM 9 Pro Android 9 Pie güncellemesi yayınlandı!
    Ülkemiz üreticilerinden General Mobile, Google ile yaptığı işbirliği ile birlikte Android One platformuna dahil oldu. Saf Android deneyimi vadeden Android One ile birlikte hızlı Android sürüm güncellemeleri de kullanıcılara sunuluyor. Her ne kadar diğer Android One üreticilerine göre geç kalınsa da GM 9 Pro için Android Pie güncellemesi yayınlandı.

Ayrıca Bkz.Instagram'ın yeni adı Instagram From Facebook oluyor

Android Pie ile neler değişiyor?

Google’ın Android Pie ile sunduğu tüm yenilikler (uyarlanabilir batarya, yeni navigasyon butonu, uyarlanabilir parlaklık vb.) bu güncelleme ile birlikte GM 9 Pro modeline geliyor. Firmanın paylaştığı tam güncelleme metni ise şu şekilde;

"Android -9 Pie : Yapay zeka desteğine kavuşan GM 9 Pro artık daha akıllı, daha sade ve çok daha güçlü.

Bu yazılım güncellemesi GM 9 Pro cihazınızı Android 9 Pie (Mart 2019) sürümüne yükseltecek ve hata düzeltmelere yapacaktır.

Neler yeni?

- Yenilenmiş Android One arayüzü, yeni sistem navigasyon tuşları, yeni ayarlar arayüzü ve yeni bildirimler.

- Yapay zeka desteğiyle akıllı telefon kullanım alışkanlıklarına ve günün saatlerine göre özel uygulama ve kısayol önerileri.

- Dijital Denge ile uygulama kullanım alışkanlıkları takibi ve uygulama kullanım kısıtlamaları.

- Uyarlanan parlaklık seviyeleri daha iyi bir deneyim için optimize edildi.

- Daha fazlası için android.com/pie."

General Mobile GM 9 Pro Android 9 Pie güncellemesi yayınlandı!
    Yeni navigasyon menü tuşunu açmak için "Ayarlar > Sistem > Hareketler > Ana Sayfa düğmesini yukarı doğru kaydırın" kısmına gitmeniz gerekiyor. Ayrıca GM 9 Pro için yayınlanan beta Android Pie versiyonunda Camera2 API desteği mevcutken yayınlanan final sürümünde kapalı olduğu görülüyor.

Kısacası daha öncesinde Kasım tarihli güvenlik yamasında olan GM 9 Pro hem Mart ayı güvenlik güncellemesini hem de çok beklenen Android Pie sürümünü almış oldu.

• Almayın, aldırtmayın!

Yurtdışı telefon kayıt ücreti hep bu firmanın fikri. 120 TL - 150 TL neyine yetmiyordu kayıt vergisi olarak (Şimdilerde 600 TL oldu). Yurtdışından otomobil getirmekte bu ve buna benzer firmaların devlete uygulattırdığı politika yüzünden yasaklanmamışmıydı. Halk için çalışan ne bir firma ne de bir ülke iktidarı gördüm bu vatan topraklarında. Hep yandaşlık, hep takla, paran ve gücün varsa hizmet alırsın. Yoksa yüksek vergilere tabii olursun. Her ne olursa olsun gidin yurtdışı firmaların telefonunu alın, param az diyorsan yine yurtdışı mal olsun ama model düşür (orta sınıf) veya biraz daha bekle ve sabret para biriktirip al istediğin cihazı ama vestel marka, general mobil marka ve casper marka telefon almayın. Bunlar ürün ve hizmet sunmak için değil, ülkemiz halkının cebindeki paraları söğüşlemek için ortaya çıkmış firmalardır.

Aliexpress üzerinden tüm ülkelere telefon satışı mevcut hem de bu telefonlar çok ucuz meblağlarla satılıyor. Bu, ister tamir edilmiş bir telefon olsun ister sıfır çin markalı telefon olsun. Türkiye'ye Aliexpress üzerinden telefon gönderimi yasaklanmıştır. Bu demek oluyor ki hiç bir ülkede imei kaydı yok veya varsa dahi halkı düdükleyecek kadar abartılmamış olmasını gösteriyor ve yurtdışından posta yolu ile içerisine hat takılan bir cihaz getirtmek yasak değil demektir diğer hiç bir ülkede.
  • Niye bu kadar erken geldi ki!
  • Benim Xiaomi Mi Max 3 aletime 2 ay önce gelmişti. Bu ne hız General Mobile kardeş
  • Bu kadar erken güncelleme verebilmenin sırrını çok merak ediyorum. Halbuki Nisan başında Android Q'nun ikinci betası çıkacak. Hızlı güncelleme vereceğim diye kendini kasmana hiç gerek yoktu General Mobile.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Redmi Note 7 fiyat konusunda güncelleme almaz diyen arkadaş bu haberi görsün. Alıyor mu alıyor neden fazladan 400 lira daha verelim redmi 7'ye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gekdi , yayınlandı dediklerine bakmayım iki hafta sonra indirilmeye başlanır oda tıpkı gm 5 plus da oldugu gibi uygulamalardan atan yarım bir android 9.0 pie güncellemesi dir.
    sonra servise.gönderirsiniz.

• Karşı tarafa ses az gitme sorunu çözüldü mü? İlk defa adam akıllı telefon yaptın derken bu kronik sorun ortaya çıktı!!!!

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Valla ben 400 değil 500 de fazla veririm.

GM'ın sabıkası çok.
  • Adam gibi telefon kullanmak için

• badboy3304 kullanıcısına yanıt
    Bende öyle bir sorun yok.

• Bilip bilmeden konuş. Şuan ben indiriyorum. Discoveryden beri GM kullanıyorum. 9 prodan da çok memnunum. 1500tl ye sıfır aldım miss gibi telefon.

• AYIP .... Google un Android One platformunu rezil etmekteler. Bir de sirketin sahipleri Turk . Turkiye'de montaj ediliyor .

Niye bu kadar gec gelindi anlamadim ?

Gogle bile Android 10 ( Q ) betasina basladi 2 cisi de cikacak az kaldi yani Anroid Pie 9 eskimistir General Mobile hazretleri yeni tesfir etmekteler ...

Buyrun buyrun ...

1 Yil sonra guncellemeler de vermistir Android One platforu adiyla bir bakima kendi icinde ciddi bir rekor . Kendi caplarinda buyuk bir hizlanma var hakkini da yemeyelim ... :)) .

General Mobile nerede Android Q ( 10 ) Beta programina katilisi ? YOK ...

Rezalet derim ...

• Google kamera yüklenecek kamera coşacak diye beklerken camera2 api yi kapatmak nasıl bir kafadır GM

• Android one programından ziyade, Android Loading programı üyesi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 29 Mart 2019; 18:28:9 >
  • Geç olsun güç olmasın. Cihaz zaten çok iyi durumda, güncellemeye ihtiyacı yoktu ama android ona programına dahil olup bu kadar geç güncelleme almamalıydı. Yoksa lg de daha android 9 vermedi telefonlarına.

1600 liralık hangi telefonda android one var. Bu cihaz garanti olarak android 10 u alacaktır. 400 fazla verip redmi 7 almaya değmez.

• Peki GM8 Ne zaman gelecek.?

Cevap veriyorum Gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lene -- 29 Mart 2019; 19:12:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sharparrow S kullanıcısına yanıt
    Meseleyi anlasanız zaten neden xiaomi Türkiye operasyonuna kızdığımı anlarsınız.

Çinde 155 dolardan satılan telefonun burada 2000 lira olması hoşunuza gidiyor demek ki.

• Garanti android 10 geliceksin demeyin hocam GM bu işi belli olmaz. Gm5 de android one üyesi tel ama android 7 ile çıktı 7.1 de kaldı :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Torpilli GM

• Almayın, aldırtmayın!

Yurtdışı telefon kayıt ücreti hep bu firmanın fikri. 120 TL - 150 TL neyine yetmiyordu kayıt vergisi olarak (Şimdilerde 600 TL oldu). Yurtdışından otomobil getirmekte bu ve buna benzer firmaların devlete uygulattırdığı politika yüzünden yasaklanmamışmıydı. Halk için çalışan ne bir firma ne de bir ülke iktidarı gördüm bu vatan topraklarında. Hep yandaşlık, hep takla, paran ve gücün varsa hizmet alırsın. Yoksa yüksek vergilere tabii olursun. Her ne olursa olsun gidin yurtdışı firmaların telefonunu alın, param az diyorsan yine yurtdışı mal olsun ama model düşür (orta sınıf) veya biraz daha bekle ve sabret para biriktirip al istediğin cihazı ama vestel marka, general mobil marka ve casper marka telefon almayın. Bunlar ürün ve hizmet sunmak için değil, ülkemiz halkının cebindeki paraları söğüşlemek için ortaya çıkmış firmalardır.

Aliexpress üzerinden tüm ülkelere telefon satışı mevcut hem de bu telefonlar çok ucuz meblağlarla satılıyor. Bu, ister tamir edilmiş bir telefon olsun ister sıfır çin markalı telefon olsun. Türkiye'ye Aliexpress üzerinden telefon gönderimi yasaklanmıştır. Bu demek oluyor ki hiç bir ülkede imei kaydı yok veya varsa dahi halkı düdükleyecek kadar abartılmamış olmasını gösteriyor ve yurtdışından posta yolu ile içerisine hat takılan bir cihaz getirtmek yasak değil demektir diğer hiç bir ülkede.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.