Şimdi Ara

Huawei P30 Pro ön inceleme | En dolu Android telefon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Huawei'nin 10X yakınlaştırma, 4 kamera ve gece moduna özel 409100 iso değeriyle zifiri karanlıkta dahi renkli çekim yapabilen P30 Pro modeli cep telefonunu inceledik. 

• Stereo hoperlör yok. Kirin980. 4K 60 fps yok. Yine rezil 1080p 60 fps ve 4k 30 fps performansı gösterecek.
    Ekran S9 Plus'un bile muadili olamaz. Hatta note 8in
    Ön kamera muhtemelen yine şişirme.
    Diye uzar gider liste.
    S10 Plusun rakibi deği tırnağı bile olamaz.

1000 euronun 500-600 eurosuna Mi9, op7, Meizu 16s alınır üstüne dslr alınır. Artı 500 euro verdirecek olayı s10 plus bile doğru dürüst veremiyor.
    Güzel alet yapmışlar ama yine eksiklerini giderememiş malesef Huawei. Zaten iyi olduğu konularda daha ileriye gitmesine rağmen eksik kaldığı konularda gelişim gösterememiş.
    S10+ ile kıyaslarsam Fotoğrafta p30 daha iyi olacaktır muhtemelen ama çözemediği video olayı yüzünden s10 da video konusunda önde.
    Parmak izi okuyucuları aşağı yukarı aynıdır.
    Mono hoparlör ile gelmesi cidden kötü özellikle s10 daki o güzel stereo hoparlörlerden sonra.
    Ekran olayı göreceli tabi ama bence böyle damla çentik ekranın köşesindeki deliklerden daha şık. Bu konuda p30 daha çok hoşuma gitti.
    Hızlı şarj samsungun ilerisinde. Samsung bir türlü geliştiremedi kendini o konuda malesef.
    3.5mm kulaklık çıkışı olmaması da bazı kullanıcılar için eksikliktir.
    Ama sanırım en büyük eksisi fiyatı olacaktır, zira Mate20 Pro nun Türkiye fiyatı cidden uçuktu. Note 9 ile aralarında nerdeyse 2000 lira fark vardı. Büyük ihtimalle bu da s10+'dan daha pahalı olur. Kaldı ki Samsung kablosuz kulaklık hediyesi, indirim çeki, değişim kampanyası avantajlarıyla falan cidden güzel fiyat verdi s10 serisi için.
    Son olarak telefonun kasa renklerine bayıldım. Videoda bile o renk geçişlerleri çok tatlı görünüyor. Canlı canlı ele alıp bakması daha da keyifli olacaktır düşüncesindeyim.
  • 10x zoom baya iddialı

• İnatla değişmeyen ve güzelleşemeyen hatalı Emui ara yüz... Gerisi fasa fiso isterse 50X zoom yapsın o ara yüz değişmediği müddetçe benim için olmaz o iş.

• Lite nerde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fotoğrafta çok başarılı ama videoda 4k 60fps olmaması ve 10 dk kayıt sınırı büyük eksiklik. Video kısmında halen ios rakipsiz.

• S10 nun çerezi

• Android diye belirteyimde Apple kızmasın :)

• Hiç heyecan yaratmadı p20 deki patlama yok ısıtıp biraz üstüne koyup yapmışlar bu senenin kralı Samsung boşuna bekledim bu cihaz çıkacak diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Damla centik iyi güzel ama neden oneplus 6t deki gibi değil acaba gerçekten kötü görünüyor onun dışında 4k 60 fps yok ve sanırım stereo hoparlör de yokmuş bunlar dışında güzel

• Mate 20 pro'da stereo hoparlör varken, üst seviye cihazlarda bir standart haline gelmiş ve bizden onca para isterlerken bu modelde bu olmamasını yadırgadım. Bunun dışında eleştirilecek pek birşey görmedim.

• Güzel alet yapmışlar ama yine eksiklerini giderememiş malesef Huawei. Zaten iyi olduğu konularda daha ileriye gitmesine rağmen eksik kaldığı konularda gelişim gösterememiş.
    S10+ ile kıyaslarsam Fotoğrafta p30 daha iyi olacaktır muhtemelen ama çözemediği video olayı yüzünden s10 da video konusunda önde.
    Parmak izi okuyucuları aşağı yukarı aynıdır.
    Mono hoparlör ile gelmesi cidden kötü özellikle s10 daki o güzel stereo hoparlörlerden sonra.
    Ekran olayı göreceli tabi ama bence böyle damla çentik ekranın köşesindeki deliklerden daha şık. Bu konuda p30 daha çok hoşuma gitti.
    Hızlı şarj samsungun ilerisinde. Samsung bir türlü geliştiremedi kendini o konuda malesef.
    3.5mm kulaklık çıkışı olmaması da bazı kullanıcılar için eksikliktir.
    Ama sanırım en büyük eksisi fiyatı olacaktır, zira Mate20 Pro nun Türkiye fiyatı cidden uçuktu. Note 9 ile aralarında nerdeyse 2000 lira fark vardı. Büyük ihtimalle bu da s10+'dan daha pahalı olur. Kaldı ki Samsung kablosuz kulaklık hediyesi, indirim çeki, değişim kampanyası avantajlarıyla falan cidden güzel fiyat verdi s10 serisi için.
    Son olarak telefonun kasa renklerine bayıldım. Videoda bile o renk geçişlerleri çok tatlı görünüyor. Canlı canlı ele alıp bakması daha da keyifli olacaktır düşüncesindeyim.

• Atatürk detayı çok hoş olmuş.

• Cikintili arka kamera isi bozmus.

• Ben beğendim, bayağı iyi olmuş. Yalnız ön incelemeden ziyade kamera ön incelemesi gibi bir şey olmuş.

• Cihaz çok şık da ne biliyim bu kadar para verip Kirin 980 li cihaz almak istemem.

• Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Çünkü bu alette s10 geçebilcek tek özellik olan karanlıkta resim çekmek olayını gözümüze sokup toplamda da en iyisi demeye çalışıyorlar. Algı yönetimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyunsavar -- 26 Mart 2019; 20:11:39 >
  • bangez kullanıcısına yanıt
    Sadece gece çekilen foto larda geçecegini düşünüyorum.

• m_keskin kullanıcısına yanıt
    S10 plus daha iyi.

• Stereo hoparlör yoksa almam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.